Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV receiver a SCART vstup/vystup

hlavek78 (6)|22.11.2006 20:03
Prosim muzete mi nekdo vysvetlit nebo pripadne me opravit anebo poradit, proc zadny AV receiver nema SCART vstupy a vystupy (natoz aby podporoval RGB)? Vsechny AV receivery maji pouze S-video, YUV anebo HDMI.

Chtel bych si poskladat hifi soupravu a domaci kino z jednotlivych komponent, ale mam problem s napojenim satelitniho prijimace a zaroven pripadneho DVD prehravace/rekorderu na CRT televizor Philips 29PT9009, ktery ma pouze 2 SCART vstupy (pouze jeden podporuje RGB, druhy je pouze CVBS) a pak S-video vstup.

Nyni mam satelitni prijimac (Dreambox 500S) napojeny SCART kabelem do SCART vstupu televizoru podporujici RGB. Na S-video vstup televizoru mam napojen vystup z graficke karty.

Ted kdyz poridim DVD prehravac/rekorder tak mam problem s jeho napojenim na televizor. RGB je pouhym okem na televizi lepsi nez pouhe CVBS (alespon co se tyce vystupu z meho satelitniho prijimace). A myslim, ze i RGB je kvalitativne lepsi nez S-video, nebo ne? Zadny manualni prepinac (slucovac) SCARTu nechci, protoze by me to manualni prepinani dost otravovalo a pry ty automaticke prepinace dost zhorsuji kvalitu signalu.

Myslel jsem, ze to vyresim AV receiverem s alespon dvema SCART vstupy (jeden pro satelit a druhy pro DVD) a alespon jednim SCART vystupem (do SCART zasuvky televize podporujici RGB).

Napada vas nejake reseni pri zachovani kvality RGB, jak ze satelitu, tak i z DVD? Pochopitelne krome nakupu noveho televizoru, bud s dvema SCART vstupy podporujicimi RGB, anebo alespon jednim YUV vstupem?

Predem diky moc.
hlavek
Modena (1706)|22.11.2006 21:04
[quote=hlavek78]Prosim muzete mi nekdo vysvetlit nebo pripadne me opravit anebo poradit, proc zadny AV receiver nema SCART vstupy a vystupy (natoz aby podporoval RGB)? Vsechny AV receivery maji pouze S-video, YUV anebo HDMI.

Chtel bych si poskladat hifi soupravu a domaci kino z jednotlivych komponent, ale mam problem s napojenim satelitniho prijimace a zaroven pripadneho DVD prehravace/rekorderu na CRT televizor Philips 29PT9009, ktery ma pouze 2 SCART vstupy (pouze jeden podporuje RGB, druhy je pouze CVBS) a pak S-video vstup.

Nyni mam satelitni prijimac (Dreambox 500S) napojeny SCART kabelem do SCART vstupu televizoru podporujici RGB. Na S-video vstup televizoru mam napojen vystup z graficke karty.

Ted kdyz poridim DVD prehravac/rekorder tak mam problem s jeho napojenim na televizor. RGB je pouhym okem na televizi lepsi nez pouhe CVBS (alespon co se tyce vystupu z meho satelitniho prijimace). A myslim, ze i RGB je kvalitativne lepsi nez S-video, nebo ne? Zadny manualni prepinac (slucovac) SCARTu nechci, protoze by me to manualni prepinani dost otravovalo a pry ty automaticke prepinace dost zhorsuji kvalitu signalu.

Myslel jsem, ze to vyresim AV receiverem s alespon dvema SCART vstupy (jeden pro satelit a druhy pro DVD) a alespon jednim SCART vystupem (do SCART zasuvky televize podporujici RGB).

Napada vas nejake reseni pri zachovani kvality RGB, jak ze satelitu, tak i z DVD? Pochopitelne krome nakupu noveho televizoru, bud s dvema SCART vstupy podporujicimi RGB, anebo alespon jednim YUV vstupem?

Predem diky moc.
hlavek[/quote]

1. AV receivery (pochybné kvality a výkonu) s konektory scart vyprodukoval onehdá snad jen evropský Philips a 1xMARANTZ, od té doby nikdo ! Vynechávám multiposraný multikombajny allinone, tam samozřejmě scarty jsou !

2. Tvůj problém spočívá ve faktu, že většina AV receiverů se vyrábí mimo Evropu a tím pádem nikdo o scart nestojí, protože to je europokus a eurovýmysl

3. Když my jsme propojovali první CRTéčka RGB scartama s prvním RGB schopným partnerem TV, to jest DVB-S receiverem a prvníma DVD playerama, chrochtajíce blahem, co že to je za krásu překrásnou, zbytek světa se připojoval sice pouze rozdílovým, ale progresívněpřenosuschopným komponentem a nebo S-Hosidenem s odděleným barvonosným a jasovým signálem ! Tzn. místo multiscartu zvykal obecný lid na oddělené obrazové a zvukové cesty !

4. Zapomeň na své sestavě na možnost ovládat se zvukovou cestou i obrazový signál, akorát bys ho dokurvil, víc než je ! Zapomeň i na to, že bys RGB signál vedl například kompozitem dopředu do toho Philipese.

5. Svět se dnes řítí cestou jednotného konektoru HDMI, který budou obsahovat všechny zobrazovací i obraz poskytující zařízení, což je pro Tebe dobrá i špatná zpráva !
Dobrá je, že až budeš cokoliv nového kupovat, mělo by to mít tento konektor a budeš ready a in a vše dokopy uřídíš po jednom kabelu.
Špatná je to, že svůj stávající AV systém uřídíš zvukově, obrazově nikoliv.

6. Teď rada na hned - existuje dost SCART slučovačů a rozbočovačů, mají ale jednu chybu, vždy vedou pouze jeden vstup a jeden výstup, nelze tedy na nich provozovat propojení, kdy VIDEO nahrává ze SAT a DVD pritom jede na TV, jestliže jsou tato zařízení strčena všechna do tohoto scartového multipsa a zapnuta na ON, i když ho přímo neužívají, díky spínaným kolíkům na TV neuvidíš nic a nebo kulatý vobdélníky ! Tzn. zapojit to jde, ale najednou to fungovat nikdy nemůže ! Na tyhle multifunkční multimožnosti jsou právě až u vyšších AV receiverů čudlíky rec out.

7. Moje poslední rada !
Já sám jsem to udělal následujícím způsobem ! Když jsem upgradoval svoje AV zařízení, postupně jsem myslel i na to, jak to dát všechno do kopy, na jeden ovladač a s patřičnou variabilitou ! Připomínám, že to je drahej koníček ! :-R :-E

-centrálou, která řídí (už týden :-!!! ) je AV receiver Yamaha RXV-2700

-DVD player jde do ní HDMI-HDMI+YUV-YUV (některá DVD jsou lepší)+6xCINCH (5.1 ANALOG)
-DVD HDD recorder jde HDMI-HDMI+YUV-YUV+vstup S-VIDEO, 2xCINCH
-SAT Humax jde HDMI-HDMI+OPTIKA+S-VIDEO+2xCINCH
-S-VHS jde vstupy i výstupy S-Video+2xCINCH
-CD player jde COAX-COAX + 2xCINCH
-ZONE 2 je vedena na 2xCINCH+1xCINCH+1xS-VIDEO (2.videovýstup jako ZONE2)
-TV je na HDMI + YUV výstupu z AV receiveru
-PC je na routeru na vstupu YAMAHA
Plně využívám scaler a deinterlátor OPLUS od ABT z receiveru YAMAHA a je to hóóódně moc poznat i u blbýho (relativně kvalitního) DVD

Zde vidíš, že na TV si vystačím se dvěma vstupy a neřeším ani počet zařízení stávajících, ani budoucích, natožpak problémy s RGB ! :-)

P.S. Abych to neměl i já tak jednoduchý, tak přes to, že mám v AV Receiveru konektory HDMI specifikace 1.2a, blbové vymysleli specifikaci 1.3, která bude mít větší datovou propustnost (100mega/s) a která se stane příští rok standardem pro osazovaná zařízení ! :-E :-((( :-((( :-(((
PcBuh (228)|22.11.2006 22:36
Pokud to A/V nemá bejt zrovna žhavá novinka , tak bych veděl o A/V co má 4x Scart , pokud bys mněl zájem tak napiš ( je to nove s plnou zárukou atd. a z krámu )




[code]http://www.expertroma.com/venditaonlineprod_1187_AMPLIFICATORE+PIONEER+VSXC501.html[/code]
Modena (1706)|22.11.2006 22:50
PcBuh
Vyhozený prachy - nekupuje to na rok, nebo dva, né ? 9-)
hlavek78 (6)|22.11.2006 22:52
Diky moc za vycerpavajici komentar a gratuluji k nadherne masince. Bohuzel do takto draheho AV receiveru se mi jit nechce.

S tim HDMI mas naprostou pravdu, ze je to rozhrani budoucnosti. Ale na druhou stranu v tuto chvili pro me osobne jako priznivce CRT obrazovek je zatim digitalni rozhrani HDMI pro analogovy televizor trochu zbytecne a navic ten Dreambox 500S, ktereho se opravdu za zadnou cenu nechci vzdat, ma jenom SCART vystup (bohuzel made in Germany, a proto SCART).

LCD se mi kvuli HDMI uz vubec nechce kupovat, protoze zatim rozliseni PALu si radeji vychutnam na CRT. Az se zacne vysilat v trochu vyssim rozlisenim, s vyssim datovym tokem, LCD jeste trochu technologicky popolezou vys a zaroven s cenou niz, tak pak opustim i ja CRT a prejdu na LCD i s HDMI...

Ale ted koukam, ze jsem s tim prakticky jedinym SCART podporujicim RGB celkem nahranej (chtelo by to v televizi aspon ten YUV)... :( Ale televizi se mi take nechce menit, protoze jsem s ni nadmiru spokojen. V tom slucovaci se to vsechno rusi (jak jsem bohuzel predpokladal), takze to take neprichazi v uvahu.

Muzes me prosim jeste nasmerovat nebo v kratkosti rici, jak velky obrazovy rozdil je mezi RGB a S-video, coz moje televize podporuje take i temer vsechny AV receivery? Predpokladam, ze RGB poskytuje lepsi obraz nez S-video. Jeste uvazuji, ze bych koupil DVD prehravac s S-video vystupem... Asi blbost, ze?
Modena (1706)|22.11.2006 23:36
hlavek78
Rozdíl mezi HOSIDEN a RGB cestou je patrný nejvíc na lepším separování barev. signálu a jasové složky, ale myslím si, že na CRT 82´ to moc nepoznáš. Obraz nebo zvuk je vzdy tak dobrý, jak dobrý/špatný je nejslabší článek AV řetězce ! V Tvém případě se musíš rozhodnout, do čeho investovat nejdříve a koupit novou mašinku vždy lepší, než zbytek řetezce, páč nejsme tak bohatí, abychom levně nakupovali ! ! ! :-E
PcBuh Ti zde například radí AV kombajn jen s 5.1 zvukem a 4x scart, kterým Ti sice řeší problém teď, ale zadělává na větší do budoucna ! :-R

DVD playery téměř všechny dnes mají scart RGB, 1xS-VIDEO, 1xComponent a některé i 1xHDMI - kup tento ! :-R

Být tebou, začal bych skutečně nákupem LCDéčka, které mají dnes také téměř všechny, min. 2xscart, 1xS-VIDEO, 1xYUV, 1xHDMI a máš po problémech !
-DVD na HDMI i s upconverzí (to umí většina z dnešních playerů s HDMI
-DREAMA hoď na scart
-video na druhý
-YUV bude v zásobě pro např.HDD rekordér

Je mi líto, ale bazírování na CRT technologii dnes vždy končí v okamžiku, když zjistíš, že svoje nové komponenty nemáš čím a jak propojit tím nejkvalitnějším možným způsobem, co Ti Tvoje nové zařízení dovoluje ! Vejsledek je tedy takový, že máš sice doma poslední "digitální" DVD Player s plně digitální cestou obrazu i zvuku, ale můžeš ho propojit se svým CRTéčkem pouze způsobem, odpovídajícím hi-technology před 15 lety a navíc komplet analogem a to je podle mě anachronismus, jak prase !

V dnešní době jsou pro přehrávání DVD obrazové i zvukové převodníky D/A a A/D pouze kurvítka a kdo je musí používat, jsou pro něj nutné zlo, nic víc ! \/

No co, taková je doba ! Vot těchnika . . . :-I

:-) :BB:
ODSakEda (2278)|23.11.2006 00:48
Ježíííš, takovým centrem přepínání zdroje videa do telky z více zdrojů, pokud má telka málo Scartů s kdy se stane jakoby jen monitorem, je starý analogový VHS videorecorder a nejlépe Pamasonic! A jeli navíc S-VHS (ale dražší), bude mít vícero Scartů a všechny RGB 8-)
stayman (12393)|23.11.2006 01:14
[quote=Modena][quote=hlavek78]Prosim muzete mi nekdo vysvetlit nebo pripadne me opravit anebo poradit, proc zadny AV receiver nema SCART vstupy a vystupy (natoz aby podporoval RGB)? Vsechny AV receivery maji pouze S-video, YUV anebo HDMI.

Chtel bych si poskladat hifi soupravu a domaci kino z jednotlivych komponent, ale mam problem s napojenim satelitniho prijimace a zaroven pripadneho DVD prehravace/rekorderu na CRT televizor Philips 29PT9009, ktery ma pouze 2 SCART vstupy (pouze jeden podporuje RGB, druhy je pouze CVBS) a pak S-video vstup.

Nyni mam satelitni prijimac (Dreambox 500S) napojeny SCART kabelem do SCART vstupu televizoru podporujici RGB. Na S-video vstup televizoru mam napojen vystup z graficke karty.

Ted kdyz poridim DVD prehravac/rekorder tak mam problem s jeho napojenim na televizor. RGB je pouhym okem na televizi lepsi nez pouhe CVBS (alespon co se tyce vystupu z meho satelitniho prijimace). A myslim, ze i RGB je kvalitativne lepsi nez S-video, nebo ne? Zadny manualni prepinac (slucovac) SCARTu nechci, protoze by me to manualni prepinani dost otravovalo a pry ty automaticke prepinace dost zhorsuji kvalitu signalu.

Myslel jsem, ze to vyresim AV receiverem s alespon dvema SCART vstupy (jeden pro satelit a druhy pro DVD) a alespon jednim SCART vystupem (do SCART zasuvky televize podporujici RGB).

Napada vas nejake reseni pri zachovani kvality RGB, jak ze satelitu, tak i z DVD? Pochopitelne krome nakupu noveho televizoru, bud s dvema SCART vstupy podporujicimi RGB, anebo alespon jednim YUV vstupem?

Predem diky moc.
hlavek[/quote]

1. AV receivery (pochybné kvality a výkonu) s konektory scart vyprodukoval onehdá snad jen evropský Philips a 1xMARANTZ, od té doby nikdo ! Vynechávám multiposraný multikombajny allinone, tam samozřejmě scarty jsou !

2. Tvůj problém spočívá ve faktu, že většina AV receiverů se vyrábí mimo Evropu a tím pádem nikdo o scart nestojí, protože to je europokus a eurovýmysl

3. Když mi jsme propojovali první CRTéčka RGB scartama s prvním RGB schopným partnerem TV, to jest DVB-S receiverem a prvníma DVD playerama, chrochtajíce blahem, co že to je za krásu překrásnou, zbytek světa se připojoval sice pouze rozdílovým, ale progresívněpřenosuschopným komponentem a nebo S-Hosidenem s odděleným barvonosným a jasovým signálem ! Tzn. místo multiscartu zvykal obecný lid na oddělené obrazové a zvukové cesty !

4. Zapomeň na své sestavě na možnost ovládat se zvukovou cestou i obrazový signál, akorát bys ho dokurvil, víc než je ! Zapomeň i na to, že bys RGB signál vedl například kompozitem dopředu do toho Philipese.

5. Svět se dnes řítí cestou jednotného konektoru HDMI, který budou obsahovat všechny zobrazovací i obraz poskytující zařízení, což je pro Tebe dobrá i špatná zpráva !
Dobrá je, že až budeš cokoliv nového kupovat, mělo by to mít tento konektor a budeš ready a in a vše dokopy uřídíš po jednom kabelu.
Špatná je to, že svůj stávající AV systém uřídíš zvukově, obrazově nikoliv.

6. Teď rada na hned - existuje dost SCART slučovačů a rozbočovačů, mají ale jednu chybu, vždy vedou pouze jeden vstup a jeden výstup, nelze tedy na nich provozovat propojení, kdy VIDEO nahrává ze SAT a DVD pritom jede na TV, jestliže jsou tato zařízení strčena všechna do tohoto scartového multipsa a zapnuta na ON, i když ho přímo neužívají, díky spínaným kolíkům na TV neuvidíš nic a nebo kulatý vobdélníky ! Tzn. zapojit to jde, ale najednou to fungovat nikdy nemůže ! Na tyhle multifunkční multimožnosti jsou právě až u vyšších AV receiverů čudlíky rec out.

7. Moje poslední rada !
Já sám jsem to udělal následujícím způsobem ! Když jsem upgradoval svoje AV zařízení, postupně jsem myslel i na to, jak to dát všechno do kopy, na jeden ovladač a s patřičnou variabilitou ! Připomínám, že to je drahej koníček ! :-R :-E

-centrálou, která řídí (už týden :-!!! ) je AV receiver Yamaha RXV-2700

-DVD player jde do ní HDMI-HDMI+YUV-YUV (některá DVD jsou lepší)+6xCINCH (5.1 ANALOG)
-DVD HDD recorder jde HDMI-HDMI+YUV-YUV+vstup S-VIDEO, 2xCINCH
-SAT Humax jde HDMI-HDMI+OPTIKA+S-VIDEO+2xCINCH
-S-VHS jde vstupy i výstupy S-Video+2xCINCH
-CD player jde COAX-COAX + 2xCINCH
-ZONE 2 je vedena na 2xCINCH+1xCINCH+1xS-VIDEO (2.videovýstup jako ZONE2)
-TV je na HDMI + YUV výstupu z AV receiveru
-PC je na routeru na vstupu YAMAHA
Plně využívám scaler a deinterlátor OPLUS od ABT z receiveru YAMAHA a je to hóóódně moc poznat i u blbýho (relativně kvalitního) DVD

Zde vidíš, že na TV si vystačím se dvěma vstupy a neřeším ani počet zařízení stávajících, ani budoucích, natožpak problémy s RGB ! :-)

P.S. Abych to neměl i já tak jednoduchý, tak přes to, že mám v AV Receiveru konektory HDMI specifikace 1.2a, blbové vymysleli specifikaci 1.3, která bude mít větší datovou propustnost (100mega/s) a která se stane příští rok standardem pro osazovaná zařízení ! :-E :-((( :-((( :-((([/quote]

YAMAHA, najotrasnejsi zvuk aky som kedy pocul a to nielen ja :-k a nevidim tam DVI konektory :-E :-E :-E Kebyze sa poradis, mal by si DENON, tak ako mam ja a kopec ludi, co vedia co chcu a maju radi kvalitu \/ :-R B-)
Miuvek (858)|23.11.2006 12:37
hlavek78
"... Dreambox 500S, ktereho se opravdu za zadnou cenu nechci vzdat, ma jenom SCART vystup ..."

ale DM500S má s-video výstup na tom SCARTu, sám ho používám, akorát to chce redukci. S S-video vstupy by neměl být problém ani na levnějších receiverech. Já mám DVD, PC, DM500 - všechno přes s-video do receiveru a potom na s-video in TV
Jozef2 (188)|23.11.2006 13:12
[quote=ODSakEda]Ježíííš, takovým centrem přepínání zdroje videa do telky z více zdrojů, pokud má telka málo Scartů s kdy se stane jakoby jen monitorem, je starý analogový VHS videorecorder a nejlépe Pamasonic! A jeli navíc S-VHS (ale dražší), bude mít vícero Scartů a všechny RGB 8-)[/quote]
Existuje riesenie. Mam DVD recorder Panasonic ES10EP, ktory ma 1xScart RGB vstup + 1x Scart RGB vystup (video v RGB sa ale musi nastavit v menu). Zo sat. prijimaca vedies RGB video do Scart RGB vstupu na
DVD recordery, a dalej z DVD Scart RGB vystupu na Scart RBG vstup TV. Signal RGB zo satelitu vlastne cez DVD rekorder iba prelezie. Dokonca sa mi teraz zda, ze DVD mozem mat aj vypnute a aj tak pozeram satelit.
hlavek78 (6)|23.11.2006 14:02
[quote=Miuvek]hlavek78
"... Dreambox 500S, ktereho se opravdu za zadnou cenu nechci vzdat, ma jenom SCART vystup ..."

ale DM500S má s-video výstup na tom SCARTu, sám ho používám, akorát to chce redukci. S S-video vstupy by neměl být problém ani na levnějších receiverech. Já mám DVD, PC, DM500 - všechno přes s-video do receiveru a potom na s-video in TV[/quote]

To mas vlastne pravdu. Koupim redukci SCART <-> S-Video a vyzkousim, o kolik ten signal pres S-Video v porovnani s RGB bude na me televizi horsi. Teoreticky stejneho vysledku bych mel dosahnout, kdyz jenom v Dreamovi prepnu typ vystup z RGB na S-Video, ze? Ale radeji to vyzkousim s tou redukci a konkretnim kabelem. Pokud to nepoznam, tak pujdu do receiveru s S-video, i kdyz budoucnost je opravdu v tom HDMI...
ODSakEda (2278)|23.11.2006 15:43
Jozef2 No a co asi píšu???!
Miuvek (858)|23.11.2006 22:56
[quote=hlavek78][quote=Miuvek]hlavek78
"... Dreambox 500S, ktereho se opravdu za zadnou cenu nechci vzdat, ma jenom SCART vystup ..."

ale DM500S má s-video výstup na tom SCARTu, sám ho používám, akorát to chce redukci. S S-video vstupy by neměl být problém ani na levnějších receiverech. Já mám DVD, PC, DM500 - všechno přes s-video do receiveru a potom na s-video in TV[/quote]

To mas vlastne pravdu. Koupim redukci SCART <-> S-Video a vyzkousim, o kolik ten signal pres S-Video v porovnani s RGB bude na me televizi horsi. Teoreticky stejneho vysledku bych mel dosahnout, kdyz jenom v Dreamovi prepnu typ vystup z RGB na S-Video, ze? Ale radeji to vyzkousim s tou redukci a konkretnim kabelem. Pokud to nepoznam, tak pujdu do receiveru s S-video, i kdyz budoucnost je opravdu v tom HDMI...[/quote]
Ano, při přepnutí na S-video v nastavení DM se na patřičných pinech SCARTu objeví S-video signál. Redukce pouze řeší propojení SCART-HOSIDEN (to je ten malý kulatý 4-pinový konektor pro S-video).
Já jsem použil něco takového:
http://www.alza.cz/redukce-scart-3x-cinch-s-video-prepinatelne-in-out-d44986.htm
ODSakEda (2278)|24.11.2006 00:08
Modena - nevím jak pokojový Jamahy, ale v profi má tato značka dost problémy se šumem hlavně ty malý multimixážní pulty s integrovaným zesilovačem..., ale i profi klávesy a piana i za 50, 70 tisíc Kč maj trochu problémy s šumem a hluky spínání kláves :-(
PcBuh (228)|24.11.2006 10:28
No nevím , ale nedávno jsem kupoval A/V Reciver ( Marantz ) a tak jsem si byl poslechnout několik A/V ( DENON , MARANTZ , YAMAHA a PIONEER ) a musím říct že DENON a MARANTZ hrály nejlépe a řekl bych tak +- na stejno , Yamaha nehrála špatně ale něco mi tam chybělo , a pak Pioneer ten hrál trochu lepe jak Yamaha ale nemněl tam moc vejšek ( pokud si to dobře pamatuju )

jinak porovnávám Yamahu RX-V659 kterou jsem taky slyšel hrát ( na více reprobednach )
stayman (12393)|24.11.2006 15:23
Yamaha ma plochy/nevyrazny zvuk bez priestoru (a to jej nepomoze ani 9.1 :)))))).
ODSakEda (2278)|24.11.2006 15:27
StayMan by €RikŁ€ vypadlo ti slovo!: některá(Yamaha)!
Modena (1706)|24.11.2006 16:47
[quote=ODSakEda]Modena - nevím jak pokojový Jamahy, ale v profi má tato značka dost problémy se šumem hlavně ty malý multimixážní pulty s integrovaným zesilovačem..., ale i profi klávesy a piana i za 50, 70 tisíc Kč maj trochu problémy s šumem a hluky spínání kláves :-([/quote]
V kapele jsme měli mix i konce YAMAHA a nic takového jsem od zvukaře neslyšel, že by si stěžoval na vlastní šum PéAčka ! :-(
ODSakEda (2278)|24.11.2006 19:19
Modena však důležitý je kritika s tímkouzelnýmslůvkem! některá! :-)
stayman (12393)|24.11.2006 19:29
[quote=ODSakEda]StayMan by €RikŁ€ vypadlo ti slovo!: některá(Yamaha)![/quote]

Nic mi nevypadlo, jedna sa o vsetky Yamahy, bohuzial v snahe o neutralitu je ten zvuk uplne priserny, volakedy dokonca spickovy zvukari osadzali si obvodmi (dalo sa cele zapojenie "kupit") tie stroje, aby ten zvuk nebol tak seredny :-k No co, niekomu sa taky zvuk ale paci...