Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 20

Téma: AV receiver a SCART vstup/vystup

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Prosim muzete mi nekdo vysvetlit nebo pripadne me opravit anebo poradit, proc zadny AV receiver nema SCART vstupy a vystupy (natoz aby podporoval RGB)? Vsechny AV receivery maji pouze S-video, YUV anebo HDMI.

Chtel bych si poskladat hifi soupravu a domaci kino z jednotlivych komponent, ale mam problem s napojenim satelitniho prijimace a zaroven pripadneho DVD prehravace/rekorderu na CRT televizor Philips 29PT9009, ktery ma pouze 2 SCART vstupy (pouze jeden podporuje RGB, druhy je pouze CVBS) a pak S-video vstup.

Nyni mam satelitni prijimac (Dreambox 500S) napojeny SCART kabelem do SCART vstupu televizoru podporujici RGB. Na S-video vstup televizoru mam napojen vystup z graficke karty.

Ted kdyz poridim DVD prehravac/rekorder tak mam problem s jeho napojenim na televizor. RGB je pouhym okem na televizi lepsi nez pouhe CVBS (alespon co se tyce vystupu z meho satelitniho prijimace). A myslim, ze i RGB je kvalitativne lepsi nez S-video, nebo ne? Zadny manualni prepinac (slucovac) SCARTu nechci, protoze by me to manualni prepinani dost otravovalo a pry ty automaticke prepinace dost zhorsuji kvalitu signalu.

Myslel jsem, ze to vyresim AV receiverem s alespon dvema SCART vstupy (jeden pro satelit a druhy pro DVD) a alespon jednim SCART vystupem (do SCART zasuvky televize podporujici RGB).

Napada vas nejake reseni pri zachovani kvality RGB, jak ze satelitu, tak i z DVD? Pochopitelne krome nakupu noveho televizoru, bud s dvema SCART vstupy podporujicimi RGB, anebo alespon jednim YUV vstupem?

Predem diky moc.
    hlavek
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Modena
    Registrace
    Feb 2005

Citace Původně odesláno od hlavek78
    Prosim muzete mi nekdo vysvetlit nebo pripadne me opravit anebo poradit, proc zadny AV receiver nema SCART vstupy a vystupy (natoz aby podporoval RGB)? Vsechny AV receivery maji pouze S-video, YUV anebo HDMI.

Chtel bych si poskladat hifi soupravu a domaci kino z jednotlivych komponent, ale mam problem s napojenim satelitniho prijimace a zaroven pripadneho DVD prehravace/rekorderu na CRT televizor Philips 29PT9009, ktery ma pouze 2 SCART vstupy (pouze jeden podporuje RGB, druhy je pouze CVBS) a pak S-video vstup.

Nyni mam satelitni prijimac (Dreambox 500S) napojeny SCART kabelem do SCART vstupu televizoru podporujici RGB. Na S-video vstup televizoru mam napojen vystup z graficke karty.

Ted kdyz poridim DVD prehravac/rekorder tak mam problem s jeho napojenim na televizor. RGB je pouhym okem na televizi lepsi nez pouhe CVBS (alespon co se tyce vystupu z meho satelitniho prijimace). A myslim, ze i RGB je kvalitativne lepsi nez S-video, nebo ne? Zadny manualni prepinac (slucovac) SCARTu nechci, protoze by me to manualni prepinani dost otravovalo a pry ty automaticke prepinace dost zhorsuji kvalitu signalu.

Myslel jsem, ze to vyresim AV receiverem s alespon dvema SCART vstupy (jeden pro satelit a druhy pro DVD) a alespon jednim SCART vystupem (do SCART zasuvky televize podporujici RGB).

Napada vas nejake reseni pri zachovani kvality RGB, jak ze satelitu, tak i z DVD? Pochopitelne krome nakupu noveho televizoru, bud s dvema SCART vstupy podporujicimi RGB, anebo alespon jednim YUV vstupem?

Predem diky moc.
    hlavek
    1. AV receivery (pochybné kvality a výkonu) s konektory scart vyprodukoval onehdá snad jen evropský Philips a 1xMARANTZ, od té doby nikdo ! Vynechávám multiposraný multikombajny allinone, tam samozřejmě scarty jsou !

2. Tvůj problém spočívá ve faktu, že většina AV receiverů se vyrábí mimo Evropu a tím pádem nikdo o scart nestojí, protože to je europokus a eurovýmysl

3. Když my jsme propojovali první CRTéčka RGB scartama s prvním RGB schopným partnerem TV, to jest DVB-S receiverem a prvníma DVD playerama, chrochtajíce blahem, co že to je za krásu překrásnou, zbytek světa se připojoval sice pouze rozdílovým, ale progresívněpřenosuschopným komponentem a nebo S-Hosidenem s odděleným barvonosným a jasovým signálem ! Tzn. místo multiscartu zvykal obecný lid na oddělené obrazové a zvukové cesty !

4. Zapomeň na své sestavě na možnost ovládat se zvukovou cestou i obrazový signál, akorát bys ho dokurvil, víc než je ! Zapomeň i na to, že bys RGB signál vedl například kompozitem dopředu do toho Philipese.

5. Svět se dnes řítí cestou jednotného konektoru HDMI, který budou obsahovat všechny zobrazovací i obraz poskytující zařízení, což je pro Tebe dobrá i špatná zpráva !
    Dobrá je, že až budeš cokoliv nového kupovat, mělo by to mít tento konektor a budeš ready a in a vše dokopy uřídíš po jednom kabelu.
    Špatná je to, že svůj stávající AV systém uřídíš zvukově, obrazově nikoliv.

6. Teď rada na hned - existuje dost SCART slučovačů a rozbočovačů, mají ale jednu chybu, vždy vedou pouze jeden vstup a jeden výstup, nelze tedy na nich provozovat propojení, kdy VIDEO nahrává ze SAT a DVD pritom jede na TV, jestliže jsou tato zařízení strčena všechna do tohoto scartového multipsa a zapnuta na ON, i když ho přímo neužívají, díky spínaným kolíkům na TV neuvidíš nic a nebo kulatý vobdélníky ! Tzn. zapojit to jde, ale najednou to fungovat nikdy nemůže ! Na tyhle multifunkční multimožnosti jsou právě až u vyšších AV receiverů čudlíky rec out.

7. Moje poslední rada !
    Já sám jsem to udělal následujícím způsobem ! Když jsem upgradoval svoje AV zařízení, postupně jsem myslel i na to, jak to dát všechno do kopy, na jeden ovladač a s patřičnou variabilitou ! Připomínám, že to je drahej koníček !

-centrálou, která řídí (už týden ) je AV receiver Yamaha RXV-2700

-DVD player jde do ní HDMI-HDMI+YUV-YUV (některá DVD jsou lepší)+6xCINCH (5.1 ANALOG)
    -DVD HDD recorder jde HDMI-HDMI+YUV-YUV+vstup S-VIDEO, 2xCINCH
    -SAT Humax jde HDMI-HDMI+OPTIKA+S-VIDEO+2xCINCH
    -S-VHS jde vstupy i výstupy S-Video+2xCINCH
    -CD player jde COAX-COAX + 2xCINCH
    -ZONE 2 je vedena na 2xCINCH+1xCINCH+1xS-VIDEO (2.videovýstup jako ZONE2)
    -TV je na HDMI + YUV výstupu z AV receiveru
    -PC je na routeru na vstupu YAMAHA
    Plně využívám scaler a deinterlátor OPLUS od ABT z receiveru YAMAHA a je to hóóódně moc poznat i u blbýho (relativně kvalitního) DVD

Zde vidíš, že na TV si vystačím se dvěma vstupy a neřeším ani počet zařízení stávajících, ani budoucích, natožpak problémy s RGB !

P.S. Abych to neměl i já tak jednoduchý, tak přes to, že mám v AV Receiveru konektory HDMI specifikace 1.2a, blbové vymysleli specifikaci 1.3, která bude mít větší datovou propustnost (100mega/s) a která se stane příští rok standardem pro osazovaná zařízení !

Je tu občas Avatar uživatele PcBuh
    Registrace
    Aug 2004

Pokud to A/V nemá bejt zrovna žhavá novinka , tak bych veděl o A/V co má 4x Scart , pokud bys mněl zájem tak napiš ( je to nove s plnou zárukou atd. a z krámu )

Kód:
    http://www.expertroma.com/venditaonlineprod_1187_AMPLIFICATORE+PIONEER+VSXC501.html

Registrace
    Feb 2005

PcBuh
    Vyhozený prachy - nekupuje to na rok, nebo dva, né ?

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Diky moc za vycerpavajici komentar a gratuluji k nadherne masince. Bohuzel do takto draheho AV receiveru se mi jit nechce.

S tim HDMI mas naprostou pravdu, ze je to rozhrani budoucnosti. Ale na druhou stranu v tuto chvili pro me osobne jako priznivce CRT obrazovek je zatim digitalni rozhrani HDMI pro analogovy televizor trochu zbytecne a navic ten Dreambox 500S, ktereho se opravdu za zadnou cenu nechci vzdat, ma jenom SCART vystup (bohuzel made in Germany, a proto SCART).

LCD se mi kvuli HDMI uz vubec nechce kupovat, protoze zatim rozliseni PALu si radeji vychutnam na CRT. Az se zacne vysilat v trochu vyssim rozlisenim, s vyssim datovym tokem, LCD jeste trochu technologicky popolezou vys a zaroven s cenou niz, tak pak opustim i ja CRT a prejdu na LCD i s HDMI...

Ale ted koukam, ze jsem s tim prakticky jedinym SCART podporujicim RGB celkem nahranej (chtelo by to v televizi aspon ten YUV)... Ale televizi se mi take nechce menit, protoze jsem s ni nadmiru spokojen. V tom slucovaci se to vsechno rusi (jak jsem bohuzel predpokladal), takze to take neprichazi v uvahu.

Muzes me prosim jeste nasmerovat nebo v kratkosti rici, jak velky obrazovy rozdil je mezi RGB a S-video, coz moje televize podporuje take i temer vsechny AV receivery? Predpokladam, ze RGB poskytuje lepsi obraz nez S-video. Jeste uvazuji, ze bych koupil DVD prehravac s S-video vystupem... Asi blbost, ze?

Registrace
    Feb 2005

hlavek78
    Rozdíl mezi HOSIDEN a RGB cestou je patrný nejvíc na lepším separování barev. signálu a jasové složky, ale myslím si, že na CRT 82´ to moc nepoznáš. Obraz nebo zvuk je vzdy tak dobrý, jak dobrý/špatný je nejslabší článek AV řetězce ! V Tvém případě se musíš rozhodnout, do čeho investovat nejdříve a koupit novou mašinku vždy lepší, než zbytek řetezce, páč nejsme tak bohatí, abychom levně nakupovali ! ! !
    PcBuh Ti zde například radí AV kombajn jen s 5.1 zvukem a 4x scart, kterým Ti sice řeší problém teď, ale zadělává na větší do budoucna !

DVD playery téměř všechny dnes mají scart RGB, 1xS-VIDEO, 1xComponent a některé i 1xHDMI - kup tento !

Být tebou, začal bych skutečně nákupem LCDéčka, které mají dnes také téměř všechny, min. 2xscart, 1xS-VIDEO, 1xYUV, 1xHDMI a máš po problémech !
    -DVD na HDMI i s upconverzí (to umí většina z dnešních playerů s HDMI
    -DREAMA hoď na scart
    -video na druhý
    -YUV bude v zásobě pro např.HDD rekordér

Je mi líto, ale bazírování na CRT technologii dnes vždy končí v okamžiku, když zjistíš, že svoje nové komponenty nemáš čím a jak propojit tím nejkvalitnějším možným způsobem, co Ti Tvoje nové zařízení dovoluje ! Vejsledek je tedy takový, že máš sice doma poslední "digitální" DVD Player s plně digitální cestou obrazu i zvuku, ale můžeš ho propojit se svým CRTéčkem pouze způsobem, odpovídajícím hi-technology před 15 lety a navíc komplet analogem a to je podle mě anachronismus, jak prase !

V dnešní době jsou pro přehrávání DVD obrazové i zvukové převodníky D/A a A/D pouze kurvítka a kdo je musí používat, jsou pro něj nutné zlo, nic víc ! \/

No co, taková je doba ! Vot těchnika . . .

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

Ježíííš, takovým centrem přepínání zdroje videa do telky z více zdrojů, pokud má telka málo Scartů s kdy se stane jakoby jen monitorem, je starý analogový VHS videorecorder a nejlépe Pamasonic! A jeli navíc S-VHS (ale dražší), bude mít vícero Scartů a všechny RGB

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Modena

Predem diky moc.
    hlavek
    1. AV receivery (pochybné kvality a výkonu) s konektory scart vyprodukoval onehdá snad jen evropský Philips a 1xMARANTZ, od té doby nikdo ! Vynechávám multiposraný multikombajny allinone, tam samozřejmě scarty jsou !

2. Tvůj problém spočívá ve faktu, že většina AV receiverů se vyrábí mimo Evropu a tím pádem nikdo o scart nestojí, protože to je europokus a eurovýmysl

3. Když mi jsme propojovali první CRTéčka RGB scartama s prvním RGB schopným partnerem TV, to jest DVB-S receiverem a prvníma DVD playerama, chrochtajíce blahem, co že to je za krásu překrásnou, zbytek světa se připojoval sice pouze rozdílovým, ale progresívněpřenosuschopným komponentem a nebo S-Hosidenem s odděleným barvonosným a jasovým signálem ! Tzn. místo multiscartu zvykal obecný lid na oddělené obrazové a zvukové cesty !

4. Zapomeň na své sestavě na možnost ovládat se zvukovou cestou i obrazový signál, akorát bys ho dokurvil, víc než je ! Zapomeň i na to, že bys RGB signál vedl například kompozitem dopředu do toho Philipese.

5. Svět se dnes řítí cestou jednotného konektoru HDMI, který budou obsahovat všechny zobrazovací i obraz poskytující zařízení, což je pro Tebe dobrá i špatná zpráva !
    Dobrá je, že až budeš cokoliv nového kupovat, mělo by to mít tento konektor a budeš ready a in a vše dokopy uřídíš po jednom kabelu.
    Špatná je to, že svůj stávající AV systém uřídíš zvukově, obrazově nikoliv.

6. Teď rada na hned - existuje dost SCART slučovačů a rozbočovačů, mají ale jednu chybu, vždy vedou pouze jeden vstup a jeden výstup, nelze tedy na nich provozovat propojení, kdy VIDEO nahrává ze SAT a DVD pritom jede na TV, jestliže jsou tato zařízení strčena všechna do tohoto scartového multipsa a zapnuta na ON, i když ho přímo neužívají, díky spínaným kolíkům na TV neuvidíš nic a nebo kulatý vobdélníky ! Tzn. zapojit to jde, ale najednou to fungovat nikdy nemůže ! Na tyhle multifunkční multimožnosti jsou právě až u vyšších AV receiverů čudlíky rec out.

7. Moje poslední rada !
    Já sám jsem to udělal následujícím způsobem ! Když jsem upgradoval svoje AV zařízení, postupně jsem myslel i na to, jak to dát všechno do kopy, na jeden ovladač a s patřičnou variabilitou ! Připomínám, že to je drahej koníček !

-centrálou, která řídí (už týden ) je AV receiver Yamaha RXV-2700

-DVD player jde do ní HDMI-HDMI+YUV-YUV (některá DVD jsou lepší)+6xCINCH (5.1 ANALOG)
    -DVD HDD recorder jde HDMI-HDMI+YUV-YUV+vstup S-VIDEO, 2xCINCH
    -SAT Humax jde HDMI-HDMI+OPTIKA+S-VIDEO+2xCINCH
    -S-VHS jde vstupy i výstupy S-Video+2xCINCH
    -CD player jde COAX-COAX + 2xCINCH
    -ZONE 2 je vedena na 2xCINCH+1xCINCH+1xS-VIDEO (2.videovýstup jako ZONE2)
    -TV je na HDMI + YUV výstupu z AV receiveru
    -PC je na routeru na vstupu YAMAHA
    Plně využívám scaler a deinterlátor OPLUS od ABT z receiveru YAMAHA a je to hóóódně moc poznat i u blbýho (relativně kvalitního) DVD

Zde vidíš, že na TV si vystačím se dvěma vstupy a neřeším ani počet zařízení stávajících, ani budoucích, natožpak problémy s RGB !

P.S. Abych to neměl i já tak jednoduchý, tak přes to, že mám v AV Receiveru konektory HDMI specifikace 1.2a, blbové vymysleli specifikaci 1.3, která bude mít větší datovou propustnost (100mega/s) a která se stane příští rok standardem pro osazovaná zařízení !
    YAMAHA, najotrasnejsi zvuk aky som kedy pocul a to nielen ja a nevidim tam DVI konektory Kebyze sa poradis, mal by si DENON, tak ako mam ja a kopec ludi, co vedia co chcu a maju radi kvalitu \/

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

hlavek78
    "... Dreambox 500S, ktereho se opravdu za zadnou cenu nechci vzdat, ma jenom SCART vystup ..."

ale DM500S má s-video výstup na tom SCARTu, sám ho používám, akorát to chce redukci. S S-video vstupy by neměl být problém ani na levnějších receiverech. Já mám DVD, PC, DM500 - všechno přes s-video do receiveru a potom na s-video in TV

Je tu občas Avatar uživatele Jozef2
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od ODSakEda
    Ježíííš, takovým centrem přepínání zdroje videa do telky z více zdrojů, pokud má telka málo Scartů s kdy se stane jakoby jen monitorem, je starý analogový VHS videorecorder a nejlépe Pamasonic! A jeli navíc S-VHS (ale dražší), bude mít vícero Scartů a všechny RGB 8-)
    Existuje riesenie. Mam DVD recorder Panasonic ES10EP, ktory ma 1xScart RGB vstup + 1x Scart RGB vystup (video v RGB sa ale musi nastavit v menu). Zo sat. prijimaca vedies RGB video do Scart RGB vstupu na
    DVD recordery, a dalej z DVD Scart RGB vystupu na Scart RBG vstup TV. Signal RGB zo satelitu vlastne cez DVD rekorder iba prelezie. Dokonca sa mi teraz zda, ze DVD mozem mat aj vypnute a aj tak pozeram satelit.

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od Miuvek
    hlavek78
    "... Dreambox 500S, ktereho se opravdu za zadnou cenu nechci vzdat, ma jenom SCART vystup ..."

ale DM500S má s-video výstup na tom SCARTu, sám ho používám, akorát to chce redukci. S S-video vstupy by neměl být problém ani na levnějších receiverech. Já mám DVD, PC, DM500 - všechno přes s-video do receiveru a potom na s-video in TV
    To mas vlastne pravdu. Koupim redukci SCART <-> S-Video a vyzkousim, o kolik ten signal pres S-Video v porovnani s RGB bude na me televizi horsi. Teoreticky stejneho vysledku bych mel dosahnout, kdyz jenom v Dreamovi prepnu typ vystup z RGB na S-Video, ze? Ale radeji to vyzkousim s tou redukci a konkretnim kabelem. Pokud to nepoznam, tak pujdu do receiveru s S-video, i kdyz budoucnost je opravdu v tom HDMI...

Registrace
    Aug 2004

Jozef2 No a co asi píšu???!

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Miuvek
    hlavek78

To mas vlastne pravdu. Koupim redukci SCART <-> S-Video a vyzkousim, o kolik ten signal pres S-Video v porovnani s RGB bude na me televizi horsi. Teoreticky stejneho vysledku bych mel dosahnout, kdyz jenom v Dreamovi prepnu typ vystup z RGB na S-Video, ze? Ale radeji to vyzkousim s tou redukci a konkretnim kabelem. Pokud to nepoznam, tak pujdu do receiveru s S-video, i kdyz budoucnost je opravdu v tom HDMI...
    Ano, při přepnutí na S-video v nastavení DM se na patřičných pinech SCARTu objeví S-video signál. Redukce pouze řeší propojení SCART-HOSIDEN (to je ten malý kulatý 4-pinový konektor pro S-video).
    Já jsem použil něco takového:
    http://www.alza.cz/redukce-scart-3x-...out-d44986.htm

Registrace
    Aug 2004

Modena - nevím jak pokojový Jamahy, ale v profi má tato značka dost problémy se šumem hlavně ty malý multimixážní pulty s integrovaným zesilovačem..., ale i profi klávesy a piana i za 50, 70 tisíc Kč maj trochu problémy s šumem a hluky spínání kláves

Je tu občas Avatar uživatele PcBuh
    Registrace
    Aug 2004

No nevím , ale nedávno jsem kupoval A/V Reciver ( Marantz ) a tak jsem si byl poslechnout několik A/V ( DENON , MARANTZ , YAMAHA a PIONEER ) a musím říct že DENON a MARANTZ hrály nejlépe a řekl bych tak +- na stejno , Yamaha nehrála špatně ale něco mi tam chybělo , a pak Pioneer ten hrál trochu lepe jak Yamaha ale nemněl tam moc vejšek ( pokud si to dobře pamatuju )

jinak porovnávám Yamahu RX-V659 kterou jsem taky slyšel hrát ( na více reprobednach )

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. REQ: HW Video mixpult 2 x vstup , 1 vystup
    Od killeriq v sekci Bastlení
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 20-06-2009, 16:29
  2. Karta pro vstup i vystup analogu
    Od pavel.tenista v sekci Střižny s HW akcelerací
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-11-2007, 21:42
  3. rs 232, co to je za vstup/vystup???