Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

V cem strihat mpg2

doxa (58)|13.9.2004 21:57
Poradte zacinajicimu mpgari, v cem strihat mpg2, vyhovuje mi VirtualDubMode, ale ten neumi mpg ulozit.... Staci mi jen strihat. Diky
mirekv (7169)|13.9.2004 22:07
S MPEGem se dost blbě dělá, umí to třeba Mpeg tools v TMPGEnc, ovšem je to pro vraha. Já to dělám tak, že ve zmíněném Mpeg tools video demuxnu, v Mpeg2Schnittu sestříhám a opět v Mpeg tools spojím.
pavelpt (2713)|13.9.2004 23:40
Na tuto otázku odpovídám pořád stejně.

MPEG2Cut v. 1.15
stayman (12393)|14.9.2004 05:55
Ten Mpeg2cut je fakt vymakany, taky maly (77kB) zazrak... dokonca aj lumina filter ma bez rekompresie a vie strihat aj VOB so zvukom DD... no toto?
pavelpt (2713)|14.9.2004 13:08
Ano pokud chci jenom cutting naprosto v pohodě, já to používám zejména na klipy ze satelitu, odsud potud a hotovo.
doxa (58)|14.9.2004 13:27
[quote=pavelpt]Na tuto otázku odpovídám pořád stejně.

MPEG2Cut v. 1.15[/quote]
No vypada to dobre, jen nechapu 2 veci:
1. kdyz si natahnu film, tak muzu vyriznout cast a tu ulozit, ale ja bych potreboval vyrezat reklamy a ten zbytek ulozit :-(

2. ulozit mi to jde jen jako vob, umi to ulozit jako mpg?
Anonymous (825)|14.9.2004 14:04
[quote=doxa]
1. kdyz si natahnu film, tak muzu vyriznout cast a tu ulozit, ale ja bych potreboval vyrezat reklamy a ten zbytek ulozit :-(
[/quote]

Si kup Womble vizard [/quote]
pavelpt (2713)|14.9.2004 14:22
Bývávaly doby, kdy nebyly žádné Vegasy apod.

1.užitečné věci postupně ulož jako 1.mpg,2.mpg atd. číslovat vzestupně v pořadí jak to chceš v cílovém mpg.(reklamy tam zůstanou),ten první udělej na začátku o 1 frame větší.
2.Označ soubor 1.mpg v Total Commanderu a dej funkci "combine"
3. V cílovém adresáři vzniklý soubor 1.out přejmenuj na třeba 11.mpg.

V této fázi je prakticky hotovo, ale header je bad a tupější přehrávače jako např WMP přehrají jen první část.

4. Načti ten nový 11.mpg znovu do MPG2Cut, uber ten jeden frame ze začátku a ulož jako definitivní file se správnou header.

Jeví se to krkolomné, ale vzhledem k tomu, že jede všechno bez rekomprese je to velmi rychlé.
rosta (2)|14.9.2004 16:43
Womble Mpeg-Vcr, momentálně asi verze 3.14.
Vystříháš co nechceš a uložíš. Bez rekomprese.
stayman (12393)|14.9.2004 18:11
Chalani, ja mam teraz iny problem, a to, ze cim spojit mpeg, teda lepsie by mi pomohlo VOB do jedneho suvisleho (koli tomu, ze VOB sa deli na 1GB a casto to vychdza prave v clipe) a potom pouzit ten Mpeg2cut, ale ak existuje program, ktory vie nacitat vsetky VOB subory z DVD a ulozit ako jeden suvisly a este navyse strihat, tak budem rad. Potrebujem to pre X-Box konzolu, postrihat tak jednotlive videoclipy pre karaoke. To ze prehra konzola samotny VOB akykolvek, som uz skusal.
mirekv (7169)|14.9.2004 18:18
[quote=StayMan by €RikŁ€]Chalani, ja mam teraz iny problem, a to, ze cim spojit mpeg, teda lepsie by mi pomohlo VOB do jedneho suvisleho (koli tomu, ze VOB sa deli na 1GB a casto to vychdza prave v clipe) a potom pouzit ten Mpeg2cut, ale ak existuje program, ktory vie nacitat vsetky VOB subory z DVD a ulozit ako jeden suvisly a este navyse strihat, tak budem rad. Potrebujem to pre X-Box konzolu, postrihat tak jednotlive videoclipy pre karaoke. To ze prehra konzola samotny VOB akykolvek, som uz skusal.[/quote]
Voby spojíš v "obyčejném" TotalCommanderu. Vyzkoušeno!
pavelpt (2713)|14.9.2004 22:35
Přesně tak.
Do jednoho souboru TotalComanderem, to je bleskem.
Potom MPEG2Cut na jednotlivé klipy.
Já nechám nahrávat třeba VH1Classic 2 hodiny, dostanu 1 velký MPeg a ten tím mpegcutem rozdělím na clipy.
doxa (58)|14.9.2004 23:23
[quote=mirekv]Voby spojíš v "obyčejném" TotalCommanderu. Vyzkoušeno![/quote] To je super, vubec jsem netusil, ze tohle Commander umi, on to umi i rozdelit!!! Clovek se proste porad uci :) Diky za radu! :)
stayman (12393)|15.9.2004 02:05
Chalani bomba :-!!! Ale kym som na to prisiel kde-co nastavit v tom TC ma skoro porazilo..., mohli ste to napisat :((
stayman (12393)|15.9.2004 02:44
[quote=rosta]Womble Mpeg-Vcr, momentálně asi verze 3.14.
Vystříháš co nechceš a uložíš. Bez rekomprese.[/quote]

To by ma asi zaujmalo, len ci to vie aj rozdelit, nie vystrihnut (asi staci vystrihnut jeden frame, ak to ide nie?) a do jednotlivych casti ulozit jednym supom ?
mirekv (7169)|15.9.2004 08:00
[quote=StayMan by €RikŁ€]Chalani bomba :-!!! Ale kym som na to prisiel kde-co nastavit v tom TC ma skoro porazilo..., mohli ste to napisat :(([/quote]
Co tam chceš nastavovat? Voby už máš očíslované, označíš 1. a dáš "sloučit soubory" :-) .
pavelpt (2713)|15.9.2004 09:14
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=rosta]Womble Mpeg-Vcr, momentálně asi verze 3.14.
Vystříháš co nechceš a uložíš. Bez rekomprese.[/quote]

To by ma asi zaujmalo, len ci to vie aj rozdelit, nie vystrihnut (asi staci vystrihnut jeden frame, ak to ide nie?) a do jednotlivych casti ulozit jednym supom ?[/quote]

MPG2VCR (ten Womble) je editor ne cutter.Pracuje s vícenásobným videoclipboardem.Princip práce je jako s taxtovým editorem.Přidám,uberu vymažu, ale výsledek je vždy upravený původní soubor.
Lze vytvořit i nový, ale jestliže se editoru cokoliv nezdá nebo parametry výstupního souboru jsou nějak odlišné, proběhne rekomprese.

Mé zkušenosti z před několika let jsou takové, že např. soubor vytvořený v PinnacleStudiu rekompresoval vždy a hodně souborů autorizační program nesežral kupodivu kvůli nějakým opakujícím se frames.
stayman (12393)|15.9.2004 12:55
Takze skusim aj ten Mpeg2cut a aj ten Mpeg2vcr a uvidim...

Ako??? Zlucit??? To kde je ta funkcia (cm...)??? No mne to pisalo, ze nemozem zlucit oznacene do jedneho suboru blabla... Ja som to spravil tak, ze som kompresiu u ZIP nastavil na nula a pri ukladani som zmenil priponu na VOB a je to. Naved ma na teda lepsi postup.
pavelpt (2713)|15.9.2004 13:20
Combine je ve files.
Soubory musí být číslovány vzestuoně,(to soubory na DVD splňují),vybere se ten první s nejnižším číslem, výstup má extender *.out, ten se přejmenuje,Je to stejné jako s mpg viz výše.
stayman (12393)|15.9.2004 13:29
Aha, tak to som skusal, ale potom to chcelo adresar po mne a aj po odsuhlaseni nepokracoval... Ok, skusim, no s tou nulovou kompresiou je to tiez v pohode.
mirekv (7169)|15.9.2004 13:31
pavelpt: tohle jsem kdysi právě potřeboval na MPEGy, ovšem kvůli hlavičkám to nějak moc nešlo, jak jsi psal a nejen v WMP. U Vobů no problém, je to jeden velký Vob rozdělený na menší.
TC v cz verzi: Soubory -> sloučit soubory.
pavelpt (2713)|15.9.2004 13:32
Adresář by měl existovat, proto je tam tl. tree.
mirekv (7169)|15.9.2004 13:57
Chlapi, teď to nechápu zase já, jaký adresář, jaký strom? V levém okně mám Voby, označím nejnižsí, spustím sloučení, objeví se ukazatel kopírování a po skončení se mi sloučený soubor .out objeví v pravém okně, ať je tam co chce, hlavně tam však musí být dost místa.
stayman (12393)|15.9.2004 14:00
Ja som urobil chybu, pomylil som si slovo "vzostupne" :-D uz to ide.
Anonymous (825)|15.9.2004 14:15
StayMan by €RikŁ€: MPEG-2 spojí (rozdělí) Vstrip, TMPEGNC, Womble, DVtool. Na tom Womble jde udělat všechno, i jeden snímek ... :-)
stayman (12393)|15.9.2004 14:20
Vyskusam, ale palim este 40DVD tak potom :-D
Miroslav (43)|15.9.2004 14:25
Pro spojování VOBů by možná šlo použít i utilitku VOBMerge či VOBMerger z např. http://www.digital-digest.

Spojení mpg-ů pomocíí Total Commanderu tak jak je popisuje pavelpt je "čisté" ? Mně se při pokusech v místě spoje objevuje rozpadlý obraz.
Anonymous (825)|15.9.2004 14:27
[quote=Miroslav]Spojení mpg-ů pomocíí Total Commanderu tak jak je popisuje pavelpt je "čisté" ? Mně se při pokusech v místě spoje objevuje rozpadlý obraz.[/quote]

Není, jakékoliv jen binární spojení je naprd :-!!!
stayman (12393)|15.9.2004 15:18
Ale som ja LAMER ale TOTALNY !!!!! Sak DVD roztriham najrychlesie s DVDShrinkom v reathore na obrazok presneeeee !!!! :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E
bugr (295)|3.12.2010 12:43
Potřebuji rozdělit velký soubor v MPEG na víc malých, jedná se o nahrávku z VHS a byl jsem líný to přerušovat.
Umí nějaký fot o rozdělit na víc souborů abych to nedělal po jednom např. pomocí TMPEGnc editorem? díky
karel.karel (16)|3.12.2010 12:47
Womble by to nezvádnul?
bugr (295)|3.12.2010 12:51
nevím, četl jsme o něm hodně tady v diskuzi ale nikde jsem se tohle nedočet. Kdysi jsem používal nějaký mpeg tools nebo cutter ale pamatuji se, že to nebylo moc dobře udělané uživatelsky, aspoň pro mě teda.
Těch VHS tu mám ještě dost a nejradši bych nahrál celou kazetu a pak to rozdělil a pojmenoval.
StD (8612)|3.12.2010 14:08
[quote=bugr;311783]nevím, četl jsme o něm hodně tady v diskuzi ale nikde jsem se tohle nedočet. Kdysi jsem používal nějaký mpeg tools nebo cutter ale pamatuji se, že to nebylo moc dobře udělané uživatelsky, aspoň pro mě teda.
Těch VHS tu mám ještě dost a nejradši bych nahrál celou kazetu a pak to rozdělil a pojmenoval.[/quote]

No tak to jsi četl hooodně špatně, zvláště když to má přímo v názvu: Womble MPEG Video Wizzard... 9-):-)-
bugr (295)|3.12.2010 16:18
Tam je někde v názvu, že umí mpg rozdělit na víc kusů? tak to se musím tu EN asi doučit.
StD (8612)|3.12.2010 18:36
[quote=bugr;311846]Tam je někde v názvu, že umí mpg rozdělit na víc kusů? tak to se musím tu EN asi doučit.[/quote]

Vybrat začátek + vybrat konec; přetáhnout do časové osy (Time line); to celé uložit (Export)... a tak to můžeš opakovat až do allelujah. To je celá práce.
bugr (295)|3.12.2010 21:46
Mrknu na to ;)
StD (8612)|3.12.2010 22:57
[quote=bugr;311984]Mrknu na to ;)[/quote]

No to mrkej, ale jako Warnung ti budiž, že se přes klávesnici dá (ideálně) zvolit tak akurát název cílového souboru, jinak se pracuje pouze levý klik a metodou Drag&Drop (přetažením na okno) a převážně pravými kliky myši s výběry z nabídek. Na závěr jen musíš ručně pojmenovat cílový soubor ve vybraném úložišti (to je dobré si nastavit předem, aby ti to defaultně necpal na systemový disk do adresáře Program Files...).

Tudíž vystřižení jednoduchého úseku z grablé VHS je na nějakých 5 kliků, pokud nezatoužíš po nějakých dalších vymoženostech plus k tomu čekání (na kávu či pivko) různé délky podle objemu dat a rychlosti zápisu tvých pevných disků.
bugr (295)|3.12.2010 23:03
nechci vymoženosti, jen jednoduchý střih, nastavení úložiště dělám jako první, nesnáším hledání souborů v program files nebo v documents ands settings. Prostě co nejjednodušeji, jinak by bylo lepší to sledovat přímo při záznamu a ukládat jednotlivé části.
StD (8612)|3.12.2010 23:15
[quote=bugr;312011]...by bylo lepší to sledovat přímo při záznamu a ukládat jednotlivé části.[/quote]
Nebylo! Tam to neuhlídáš na I-frame. Lepší je stříhat to z celku přes Womble MVW. Ohlídá (dopočítá) ti i strukturu GOP a případné přesahy A/V můžeš "ošetřit" stmívačkama/roztmívačkama.
P.S. Na tahle meziskladiště "střihaného a ukládaného" používám extra rychlé SCSI disky (Ultra320, 15k rpm). Nemusí být ani velké - 36 nebo 73 GB stačí - ale na tom čtení/zápisu je to znát...
bugr (295)|4.12.2010 11:24
A chce to nějakou starší verzi nebo tu poslední kde je v názvu nějaký dvd a asi to umí víc věcí?
StD (8612)|4.12.2010 11:30
[quote=bugr;312085]A chce to nějakou starší verzi nebo tu poslední kde je v názvu nějaký dvd a asi to umí víc věcí?[/quote]

Na střih ti úplně stačí ta jednoduchá starší verze (bez DVD) - tedy pokud v tom nechceš hned i autorizovat DVD (a blbě). Také ji používám, na další zpracování mám jiná lepčí udělátka.
Ve střihové části se ale od sebe neliší.

Edito: P.S. Jsem koukal na ty tvé stránky o letadýlkách - tím jsem býval a ještě tak trochu jsem (=plné skříně materiálu...) stižen. Akurát jsem buďto na druhém konci Phy nebo na LKLT a ty dnešní létající autobusy už mě netankují.
bugr (295)|4.12.2010 12:00
Tak mám verzi 5.0.0.102 ale naprosto netuším jak se s tím pracuje, mám video v okýnku input a netuším jak označit část, kterou chci dát dolů na osu.

Aha, ona ta osa měla malý měřítko, ok, takže jsem to rozdělil a natahal jednotlivé klipy do klipů a teď hledám možnost exportu ;)
StD (8612)|4.12.2010 12:40
Nevím jak je to teď u těch nových, ale soubor, ze kterého chci střihat, si natáhnu do okna s Assets (Video), ikonu přetáhnu do levého náhledového okna myší, začne to hrát. Najdu začátek (tlačítko In) a označím. Najdu konec a označím (Out). Kliknu na zelený proužek videa pravým a zvolím Add to TimeLine. Co jsi vybral si zkontroluješ v pravém okně náhledu. Pak kliknu na TimeLine a vyberu ji. Poté stačí vybrat vhodné tlačítko Export (v liště nástrojů nahoře) a otevře se ti serie oken pod záložkami. Tam už se doufám vyznáš.
P.S. Jinak to má interaktivní nápovědu tlačítek, tudíž stačí najet nad každé kurzorem a napíše ti, co to je...
bugr (295)|4.12.2010 13:59
Ok, dík, už chápu jak se střihá, výborný online návod jen to je mi na nic, bych to potřeboval rozdělit na několik souborů a ty uložit samostatně. Z timeline to udělá jeden soubor jestli dobře chápu.
Myslel jsem když to uložím do klipů, že to udělat jednotlivé soubory ale to asi taky ne...

Jak jsem psal na začátku, potřebuji soubor rozdělit na několik malých a to nejlépe najednou, rozdělit to jak pilou ;)
StD (8612)|4.12.2010 14:44
[quote=bugr;312119]Ok, dík, už chápu jak se střihá, výborný online návod jen to je mi na nic, bych to potřeboval rozdělit na několik souborů a ty uložit samostatně. Z timeline to udělá jeden soubor jestli dobře chápu.
Myslel jsem když to uložím do klipů, že to udělat jednotlivé soubory ale to asi taky ne...

Jak jsem psal na začátku, potřebuji soubor rozdělit na několik malých a to nejlépe najednou, rozdělit to jak pilou ;)[/quote]

Máš 2 možnosti. Buďto ten cyklus opakovat (s tím, že po uložení dáš Delete Time Line a vybereš další kus), nebo exportuješ vybraný úsek Time Line. Já tedy používám tu první, je to nejjistější. Ani nevím, nikdy jsem to nepoužíval, ale myslím, že to jde i exportovat do fronty (Queue) a pustit to pak najednou dávkově (Batch).
bugr (295)|4.12.2010 15:15
jinak je pravda, že ten střih není špatnej a po chvíli si na to člověk zvykne. Ale rozdělit to tak jsem jsem potřeboval asi neumí. Soft je to užitečnej.
StD (8612)|4.12.2010 15:36
[quote=bugr;312130]jinak je pravda, že ten střih není špatnej a po chvíli si na to člověk zvykne. Ale rozdělit to tak jsem jsem potřeboval asi neumí. Soft je to užitečnej.[/quote]
Styl práce už si v něm musíš najít sám. Dávkou to musí udělat přesně co chceš. Mě to na osekání začátků a konců filmů, případně vyházení reklam, naprosto stačí.
bugr (295)|4.12.2010 15:43
joj, na to je to přesně, jsem teď pár věcí udělal, na začaátek a konec fade, uloží to rychle, dobrej sotf. Chce to si s ním víc vyhrát asi ;)
StD (8612)|4.12.2010 17:54
[quote=bugr;312136]joj, na to je to přesně, jsem teď pár věcí udělal, na začaátek a konec fade, uloží to rychle, dobrej sotf. Chce to si s ním víc vyhrát asi ;)[/quote]

Já teď zrovna v něm dělal markry na kapitoly (na I-frame), tak jsem se tam koukal trochu do těch voleb, co nepoužívám, a je tam taky možnost házet to místo na timeline do clipů a ty pak exportovat. Ale to nemám vyzkoušené, v životě jsem to nepotřeboval
Saxel (2279)|6.12.2010 13:23
Dělal bych to (z mého pohledu) jednoduššeji. Zdrojové video natáhnout přímo do timeliny (pravé tl. myši, Import ...), připravit střihy na místě, kde je třeba to rozdělit (Ctrl+Q), případě zahodit přebytečné (Del) a když jsou střihy připravené, jednu část po druhé exportovat do samostatného souboru (dávkově to Womble neumí). Stačí klepnout na vybranou část, označit podle ní Workarea (klávesa F) a v okně Export klepnout také na tlačítko Workarea, pojmenovat a šup s tím ven.