Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vsimli ste si??Interlance DV AVI a MediaPlayer9?

vvvsk (19)|13.9.2004 08:19
Nainstaloval som MP9 a cuduj sa svete moje DVAVI rovno grabnute z kamery mi dokaze MP9 prehravat presne tak ako telka,ziadne interlancovanie nie je vidiet a prehrava to v rozliseni 720x576.A nie je to 25framov ale obraz sa javí plynuly-presne ako v TV.SUPER!
Ale problem nastava ked si to chcem archivovat..Snad nedam 15Gb na DVD alebo tak.Napada ma DivX a nechat interlancovane..Ale to mi uz MP nechce prehrat tak ako to DVAVI.Proste ide to 25 fps a vidno interlance.
Poradte prosim KTO VIETE ako na to aby som DivX mohol sledovat ako to DVAVI-resp. ktory prehravac dokaze prehravat interlance DivX normalne.Alebo to je jedno,proste nejaky sposob ako to normalne pozerat.
Mike (617)|13.9.2004 08:32
To neni vychytavka media playeru 9, ale directx 9 - DV decoder pri pripojeni na VMR informuje, co je to za prokladani a graficka karta, pokud to podporuje udela deinterlace - co mas za kartu?
vvvsk (19)|13.9.2004 09:08
Mam MSI Geforce MX440. Ok,to je super ze mi DVAVI ide na monitori tak ako na TV ale co s tym ked to chcem dat do DivX alebo Mpegu? Myslel som si ze mi to dokaze prehrat MP aj ked to bude zapakovane v DivX, tak som tam nezaskrtol moznost "deinterlance all" .Ale po prehliadnuti videa to bolo hnusne - bol vidiet interlancing.Ona mi potom zostane sice moznost zapnut deinterlance ale to nic neriesi...Obraz potom seka pretoze to je 25fps..a tym ze zapnem deinterlance, na prvom polsnimku sa mi spravia duchovia z toho druheho polsnimku.Kto to vobec vymyslel?To nie je stastne riesenie..Sa necudujem potom ze je to ovela horsie ked to pozeram na monitory..Preto stale hladam odpoved na otazku ako prehrat DivX ktory necham interlancovany..Alebo aj inu moznost ako zhliadnut moje homevideo ostro a plynule.Niekto by mohol namietat ze 25fps je dost ale musite uznat ze na domace video nie...kazde rychle otocenie kamerou je velmi trhane..Sice to uz teraz dokazem prehratim DVAVI ale 15GB koli tomu mat na disku je hlupost..
Trent (314)|13.9.2004 09:42
chlapce, volaky si z toho zmateny... deinterlaNce
Pitomec (10211)|13.9.2004 09:49
[quote=vvvsk]Mam MSI Geforce MX440. Ok,to je super ze mi DVAVI ide na monitori tak ako na TV ale co s tym ked to chcem dat do DivX alebo Mpegu? Myslel som si ze mi to dokaze prehrat MP aj ked to bude zapakovane v DivX, tak som tam nezaskrtol moznost "deinterlance all" .Ale po prehliadnuti videa to bolo hnusne - bol vidiet interlancing.Ona mi potom zostane sice moznost zapnut deinterlance ale to nic neriesi...Obraz potom seka pretoze to je 25fps..a tym ze zapnem deinterlance, na prvom polsnimku sa mi spravia duchovia z toho druheho polsnimku.Kto to vobec vymyslel?To nie je stastne riesenie..Sa necudujem potom ze je to ovela horsie ked to pozeram na monitory..Preto stale hladam odpoved na otazku ako prehrat DivX ktory necham interlancovany..Alebo aj inu moznost ako zhliadnut moje homevideo ostro a plynule.Niekto by mohol namietat ze 25fps je dost ale musite uznat ze na domace video nie...kazde rychle otocenie kamerou je velmi trhane..Sice to uz teraz dokazem prehratim DVAVI ale 15GB koli tomu mat na disku je hlupost..[/quote]

Když už to DV-AVI chceš za každou cenu něčím prznit, tak aspoň zvol DVD-Video, nech to samozřejmě prokládaný a hlavně to přes stolní DVD player pouštěj na TV a ne na monitoru!
vvvsk (19)|13.9.2004 10:18
HURA!!! Pitomec Ty si mi teraz super poradil...Koxo to keby som vedel..Pustat si to cez DVD player.. 9-)
Pytam sa preto lebo to chcem pustat na MONITORY a nie na TV lebo TV v izbe nemam, a nechcem! DVAvi samozrejme SPRZNIT musim.Ina moznost ked nechcem aby som na disku skladoval 15GB nie je! Ano aj to DVD kvality by to islo..OK.. ale proste otazka ci sa da prehravat bud "interlance DivX alebo MPEG" na pocitaci a aky prehravac by to dokazal 50fps-tak ako na TV. Ked nie je taka moznost..mam smolu...ale ak hej poradte mi..Dik
Pitomec (10211)|13.9.2004 10:39
[quote=vvvsk]HURA!!! Pitomec Ty si mi teraz super poradil...Koxo to keby som vedel..Pustat si to cez DVD player.. 9-)
Pytam sa preto lebo to chcem pustat na MONITORY a nie na TV lebo TV v izbe nemam, a nechcem! DVAvi samozrejme SPRZNIT musim.Ina moznost ked nechcem aby som na disku skladoval 15GB nie je! Ano aj to DVD kvality by to islo..OK.. ale proste otazka ci sa da prehravat bud "interlance DivX alebo MPEG" na pocitaci a aky prehravac by to dokazal 50fps-tak ako na TV. Ked nie je taka moznost..mam smolu...ale ak hej poradte mi..Dik[/quote]

Můžeš mně poradit - mám sekačku na trávu a potřebuji s ní odvézt cca 3t suti na skládku. Ale v žádným případě nehodlám tu sekačku měnit za něco jinýho! Jak na to? Dík za odpověď! 9-) 9-) 9-)
mirekv (7169)|13.9.2004 10:42
Než jsem stihl zareagovat, tak jsi příspěvek předělal. Spousta lidí (i tu na fóru) ukládá filmy na HDD. Dovedeš si představit ten krásný pohled na polici, kde namísto CD, nebo DVD je třeba 50 šuplíků s HDD?
K tvému dotazu: přehrávač by snad měl umět přehrát i 50fps - když takové video uděláš. V aviSynthu to není problém.
vvvsk (19)|13.9.2004 10:42
trent...sorry no N-ko to mi tam uslo...
vvvsk (19)|13.9.2004 10:51
Pitomec...
Donedavna mi tu niekto tvrdil ze sa neda prekladane video prehravat na PC. Ze je treba nutne pouzit deinterlace filter a potom sa to da pozerat..A zrazu...po nainstalovani DirectX 9-ako Mike povedal- sa da na sekacke doviest 3t suti=>DVAVI ide krasne prehravat aj 50fps-nadherny a ostry obraz...Pocitace su o niecom inom ako sekacky na travu...VSETKO sa da vyriest softwarom...
vvvsk (19)|13.9.2004 10:57
Dik mirekv

Dobre, ked na to mas,mozes si video ukladat aj na hdd-nepochybne je to najpoholnejsie..Ale nie najlacnejsie..Ono je to predsa len domace video a preto je to skutocne zbytocne archivovat v DVAVI na disku..A ako pises, mal by to vediet nejaky player prehrat..No ved to je otazka..Ktory?MP9 mi to ked to zapakujem do DivX prehrava prekladane.. a 25fps.
Pitomec (10211)|13.9.2004 10:58
[quote=vvvsk]Pitomec...
Donedavna mi tu niekto tvrdil ze sa neda prekladane video prehravat na PC. Ze je treba nutne pouzit deinterlace filter a potom sa to da pozerat..A zrazu...po nainstalovani DirectX 9-ako Mike povedal- sa da na sekacke doviest 3t suti=>DVAVI ide krasne prehravat aj 50fps-nadherny a ostry obraz...Pocitace su o niecom inom ako sekacky na travu...VSETKO sa da vyriest softwarom...[/quote]

Vzhledem k tomu, že mám taky DirectX (9.0b) a DV-AVI cca 200GB v kompu, tak bych si této pozoruhodné novinky všiml - a zatím musím akorát konstatovat, že WMP9 to přehrává na poblití (hlavně při rychlejších pohybech). Kromě toho nechápu, proč bych měl ze záznamu odstraňovat polovinu informace (což se zrušením prokládáním stane)... Je to prostě z podstaty věci nesmysl, ale pokud tím chceš ztrácet čas, tak já už ti to dál rozmlouvat nebudu - každý se musí na tom vyučit sám.
vvvsk (19)|13.9.2004 11:08
Pitomec...
Ucrite sa nechapeme...Samozrejme ze nechecem stratit deinterlacovanim polovicu informacie o obraze..To je jasne..cely cas pisem ze to mozem vyrenderovat do mpeg alebo divx interlacovane..S tym ze to chcem potom pozerat na PC normalne a nie sledovat ako sa mi zubati obraz pri rychlejsom pohyhe..Co sa tyka toho DirectX9 je to skratka tak..Snad si nemyslis ze si vymyslam ze mi DVAVI teraz ide prehravat tak plynule ako to vidim na TV..K comu by to bolo?? Mike-mu to myslim funguje tiez....
mirekv (7169)|13.9.2004 11:12
[quote=vvvsk]Dik mirekv

Dobre, ked na to mas,mozes si video ukladat aj na hdd-nepochybne je to najpoholnejsie..Ale nie najlacnejsie..Ono je to predsa len domace video a preto je to skutocne zbytocne archivovat v DVAVI na disku..A ako pises, mal by to vediet nejaky player prehrat..No ved to je otazka..Ktory?MP9 mi to ked to zapakujem do DivX prehrava prekladane.. a 25fps.[/quote]
Já se v sw přehrávačích teda moc nevyznám, ale pokud máš video v 25fps, tak ti ho takhle přehraje. Obvykle udělá deinterlaci, ale tak, že půlsnímky proloží do sebe, tedy nepřehraje je po sobě. Výsledkem je pak máznutý obraz. Video by si musel udělat opravdu 50fps.
Hawkey_tvf (434)|13.9.2004 13:30
Ta strata 1/2 informacie je relativna, zavisi na algoritme a konkretnom slede zaberov.
Simple bob to isteze urobi, ale motion compensation aplikovana na zaber statickeho objektu z 20kiloveho stativu ma stratu blizku nule.
vvvsk (19)|13.9.2004 13:40
To je mozne ale na taky zaber ani deinterlace nepotrebujem..Co sa neda povedat o nasom natacani..Clovek pobehuje s kamerou kade tade,no nie?
JoeS (1)|15.9.2004 11:49
Jsem rád, že se opět debatuje na téma "Deinterlacing". Nejdřiv se chci zeptal Mika. DirectX9 mám nainstalován na jednom počítači jak ve Win98 tak ve WinXP. To samé s Media Playerem9. v XPečkách DV soubor z kamery přehrává na monitoru bez problému, ale jen s Media playerem9, Media playerem Clasic a s Nero show time. Ostatní přehrávače zobrazuji prokládání najednou, to je se zubatici. Ve Win98 to nechodí i když tam mám také DirectX9. Proč?
Mike (617)|15.9.2004 14:02
k funkci je nutny, aby DV decoder byl pripojen rovnou na VMR, s normalnim video rendererem nebo overlay mixerem to nefunguje, mezi nesmi byt zadny jiny filtr, ktery jine prehravace rady vkladaji
proc to nejde na win98 je jednoduchy - aby sis koupil xpecka :-)
matess (128)|15.9.2004 16:13
[quote=Pitomec]Můžeš mně poradit - mám sekačku na trávu a potřebuji s ní odvézt cca 3t suti na skládku. Ale v žádným případě nehodlám tu sekačku měnit za něco jinýho! Jak na to? Dík za odpověď! 9-) 9-) 9-)[/quote]

Je to jednoduchý....
1. Vytáhneš motor z V3Sky i s převodofkou
2. Vyrobíš si nosnou kostrukci pro osazení motoru a převodofky na podvozek sekačky
3. Koupíš (nebo jinak seženeš) pastorek ze škody 1203 a osadíš ho jako převod pro pohon kol a rotačního nože sekačky.
4. Přivaříš k podvozku sekačky jakékoli tažné zařízení
5. Připojíš vozík, naložíč ho sutí a jedeš na skládku
Dobrý, ne?


:-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|15.9.2004 16:43
Prima! Tak asi stejný nesmysl je to v případě toho zrušení prokládání a sledování videa na monitoru... :-)
vlada (3470)|15.9.2004 23:04
Už sem tu dlouho nebyl, ale taky se přidam. Momentálně řešim problém, jak přehrát na PC prokládaný DVD, pokud někdo víte, koukněte do sekce "přehrávače" a poraďte mi. Z toho plyne, že převádět to na prokládaný DVD se mi nezdá ideální v případě, že to chce člověk přehrávat na PC. Já bych každopádně deinterlaceoval, ale otázka je jak. Záleží, jestli je prioritou čistý obraz nebo 50 fps. DVD bohužel dovolí jenom 25 fps, takže tam by se muselo jít tímhle směrem. Do MPEG-4 (XviD, DivX) to jde i s 50 fps a pokud se zvolí dostatečný bitrate, neměla kvalita až tolik trpět, i když z nekvalitního domácího videa se MPEG-4 dělá špatně. Tady je ale ještě jedna možnost - uložit to do MPEG-4 jako prokládaný a dělat deinterlace softwarově při přehrávání. Obě možnosti u MPEG-4 ale předpokládají dostatečný výkon CPU na přehrávání.
Bohužel jiné kodeky než MPEG-2 a MPEG-4 nějak nepřicházejí v úvahu a ani jedno řešení neni ideální. Záleží na druhu materiálu na určení a možnostech. Zkus to různejma způsobama a uvidíš. Pro další inspiraci se můžeš podívat na mojí stránku o problému prokládání - http://jech.webz.cz/deinterlace.php.
Vláďa
vvvsk (19)|17.9.2004 14:21
Vláda, rad by som sa pozrel na tvoju stranku len tusim neexistuje..Skus sa na to mrknut...

Co sa tyka pitomca.. >>http://100fps.com/brit.avi<< tak toto mi staci na moje domace video ktore chcem pozerat na PC.Staci BSPlayer 4:3,a je to krasnych 50fps, nuz kvalita samozrejme nebude DVAVI ked to nechcem mat na troch DVD..Ale pohyb je plynuly, a ked to pozeram z troch metrov aj tak uz fragmenty sposobene DivXom nevidim. Preco tak velmi odsudzujes pozeranie videa na PC? Hudba sa tiez ma prehravat na vezi z CDcok- a nie z MP3-jok ktore lezú z PC a predsa vacsina ludi to robi tak..Mozno este nie je celkom doba ze sa vsetok videomaterial bude spracovavat a sledovat na PC ale verim ze vsetko speje k tomu ze sa bude a prekladanie asi uz nebude treba ani riesit ...
vlada (3470)|17.9.2004 14:58
Omlouvam se, ten odkaz se nějak zprasil, je tam navíc ta tečka na konci. Takže správně to je http://jech.webz.cz/deinterlace.php
Tečku za to už radši psát nebudu :-)
Vláďa
Hawkey_tvf (434)|17.9.2004 15:04
100fps.com treba ale brat s rezervou...
50 fps video tiez, BTW ja mam nie slaby pocitac, ale full PAL v 50 fps DivX by urcite neutiahol, hlavne ak by mal este zapnuty postprocessing...
Co o to, nutnosti postprocessingu (ako aj tvojim "fragmentom sposobenym DivX") sa da vyhnut tym, ze tomu das dostatocnu bitrate, BTW ta je zrovna taka, ze nijake "fragmenty" nemas pravo vidiet - a priblizne dvojnasobna oproti 25 fps.
Prekladany DivX je este stale takpovediac "prerelease", rovno nan zabudni kym nezistime ze uz je to OK.
Prehravat sa da napr. aj cez AviSynth so zasunutym nejakym vhodnym filtrom (TomsMoComp napriklad).
Ten priklad s viacmenej nulovou stratou temporalnej informacie som uviedol na ilustraciu toho lepsieho extremu co sa straty informacie pri deinterlacingu tyka, samozrejme ze vsetky normalne zabery su niekde medzi extremom uvedenym Pitomcom a extremom uvedenym mnou.
Co sa mna tyka, ja to pokojne plieskam do MPEG-2 prekladaneho a pozeram PowerDVDckom, a nema to chybu. Okuliare sice mam, ale slepy nie som :-D . Ale zvacsa skusam vyrobit aj MPEG-2 progressive a pokial vyzera dobre, davam mu prednost - sice daco zarve pri deinterlacingu, teda ako kedy, ale zas vyhodnejsi kompresny pomer zachova viac detailov v statickych castiach. Plus no problem ako na PC, tak v prehravaci. BTW stale tu mas nieco proti 25 fps a kolko si tak myslis ze maju DVD robene z filmov? Schvalne si separuj frames a porovnaj. Po preklade ani pamiatky, je to progressive ako sa patri, az na to ze MPEG-2 je kodovany z mne neznamych dovodov (lebo v tomto pripade to skor skodi) ako interlaced, teda s alternate scanom a po poliach. Cize to co je v hlavicke je jedna vec, sposob akym sa to kodovalo jedenapolta vec a ako je to v reali druha vec.
Ono to ze deinterlacing ti odfikne cast dat ti niekedy aj pomoze to vobec do MPEG-2 dostat... napr. natoc vodopad alebo nejaky podobny skoro chaoticky jav a skus kodovat interlaced, potom deinterlacuj niecim rozumnym a skus kodovat progressive. Lahko sa ti moze stat ze to druhe bude lepsie. A hlavne si uvedom, ze to sa nikdy neda dopredu celkom dobre odhadnut, treba to vyskusat. Ja rad uvadzam jeden priklad, ryzovali sme zlato na Dunaji a hladina hadzala take male odlesky a vlnila sa, "sum" ako vysity. V interlaced mode na tom vyhoreli vsetky enkodery okrem TMPG, povyrabali tak zamakroblokovany shit, ze sa na to nedalo pozerat. Po deinterlacingu (skusal som niekolko algoritmov) po makroblokoch ani stopy a vyzeralo to vcelku normalne, trosku zneostrene, ale to si si tiez vsimol iba na zaberoch so strednou dynamikou, motion compensation nema sklon posahat staticke zabery a u tych rychlo sa hybajucich casti zas pohybova neostrost nevadi. Celkovy dojem bol ovela lepsi, testoval som to na par ucastnikoch.
vlada (3470)|17.9.2004 15:39
Hawkey> Úplně stoprocentní souhlas. Ještě podotknu, že při zpracování se dají použí poměrně solidní deinterlace algoritmy v AviSynthu nebo VD. Při přehrávání v realtime by je počítač nestíhal.
Jinak ještě poznámku k tomu jak je MPEG-2 kódovaný. V encoderu QuEnc (jeden z nejlepších a navíc opensource) je možný nastavit, jestli se má kódovat progressive nebo interlaced. Předpokládam, že tahle volba je i u jinych encoderů. Záleží ale, jak jí ten kdo DVD vytvářel zaškrtl, ne vždy se mu to povede dobře :-p
Vláďa
Hawkey_tvf (434)|17.9.2004 16:21
Ku QuEncu som DOST skepticky. Nemam nic proti open source a spol. ale hlavne musi byt realne lepsi. Skusal som ho a ... :-S.

Inak na ten prevod prekladaneho DV AVI do "niecoho maleho" by som asi skusil WMV9. Je to lepsie ako si mnohi myslia :BB: .