Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávač AVI ve windows

LadaR (6)|29.3.2004 10:09
stále mě provází tento efekt. Pustím-li libovolný přehrávač AVi (např. Classic, WinMedPlay, atd.) mám v první instanci tmavší obraz než v dalších. Kdo ví, co to způsobuje? Na systému Win to nezáleží.
Mám teď WinXP a AGP MX-440 a dx9. Díky.
Mike (617)|29.3.2004 10:29
Typuju, že je to tím, že první instance použije overlay režim a ty další už ne, v overlay je možné nastavit v ovladačích grafiky změnu jasu, kontrastu, barev, což máš zřejmně nastavené, ty ostatní instance běžící v GDI to neovlivňuje
LadaR (6)|13.4.2004 19:10
Tak nevím, nevím. Třeba VirtualDub je v pohodě už při prvním spuštění.
A jak jsou na tom další uživatelé? Ozvěte se....doufám, že to není jen na mém PC. :-k
LadaR (6)|13.4.2004 21:09
potvrdil jsem si to testem PrintScreen a uložením přes schránku.
Tak teď jen vyřešit, aby se player spouštěl rovnou bez overlaye.
A nebo čím mu nastavit hodnoty aby "držely" pro pozdější spuštění.
vlada (3470)|14.4.2004 22:47
VirtualDub vůbec nepoužívá overlay. U dobrých přehrávačů (MPC, MV2Player atd.) se to dá zvolit. Výchozí vyvážení pro overlay najdeš v nastaveních grafický karty. MV2Player to umí nastavit na předem definovaný hodnoty. Trochu si s tim pohraj a přijdeš na to. Vláďa
LadaR (6)|25.4.2004 14:57
Zkusil jsem MediaPlayerClassic a v předvolbě Playback Output jsem změnil nastavení Default na VMR9 ve volbě DirectShow. Sice nemám jasno, v čem je rozdíl, nicméně uvedený jev pod tímto přehrávačem zanikl.
pro vlada: VM2P tak jsem to nenašel, co by pomohlo.
vlada (3470)|25.4.2004 21:39
LadaR> Co si nenašel? Pokud MV2Player, tak ten je tady. VMR9 je to, co jsem myslel. Obraz se nemíchá pomocí overlaye, ale nějaký funkce DirectX9. Podle Mika (autor ATV2000) to de i skombinovat, ale já sem zatim neviděl žádnej přehrávač, kterej by uměl VMR a overlay současně :-( Bylo by to dobrý kvůli titulkum.
Vláďa
LadaR (6)|7.5.2004 13:24
no nenašel jsem, jak zajistit, aby WMP9 při prvním spuštění měl normální jas obrazu a nebyl tmavší. Jinak ten přehrávač, cos mi naznačil, tak je skvělej, u něj se dalo nalézt, jak nastavit video a je to fajn.