Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MCE Hauppauge 1300 cukání obrazu

Palavista (7)|14.11.2006 21:32
Ahoj,
koupil jsem si Barbone Media Center s tunerem Hauppauge 1300 a mám tento problém, při sledování televize z analogového vstupu se občas obraz na sekundu zastaví a pak zase běží. Přehrávání DVD funguje ok. Zkoušel jsem všechno možné - defragmentaci, vypnutí Cool and Quiet, vypnutí power managementu. Nic nepomáhá. Konfigurace je AMD 3000 Venice, 1GB RAM, grafika ATI 1300, tuner Hauppauge 1300, disk Seagate 200GB SATA NCQ. Zkoušel jsem nainstalovat nejnovější drivery pro grafiku a tuner a dělá to pořád.
Potkal jste se někdo s podobným problémem ?
Ivo Mašek (10205)|14.11.2006 21:38
Je to u všech stanic, nebo jen některých?
Palavista (7)|14.11.2006 21:42
[quote=Ivo Mašek]Je to u všech stanic, nebo jen některých?[/quote]
Tady na Vysočině chytnu akorát ČT1, ČT2, Primu, Novu a dělá to u všech. Prvně jsem si myslel že to cuká jen chvíli po spuštění mediacentra, ale dělá to pořád...
Ivo Mašek (10205)|14.11.2006 21:49
To vypadá, jako by to každou vteřinu "něco" scanovalo. Projíždělo PC a "kontrolovalo".
Copak máme za antivir?
Palavista (7)|14.11.2006 21:54
[quote=Ivo Mašek]To vypadá, jako by to každou vteřinu "něco" scanovalo. Projíždělo PC a "kontrolovalo".
Copak máme za antivir?[/quote]
Antivir bylo to první co mně napadlo, byl tam Avast a Kerio personal firewall, obojí jsem odinstaloval. Takže jsem snadný cíl pro viry a červy ale cuká to stále. Cukání není pravidelné, třeba pět minut je to ok, pak to škubne a zase třeba deset minut je to ok a pak zase škubne. Přemýšlím nad reinstalací celého PC.
Ivo Mašek (10205)|14.11.2006 21:59
Odinstalovat jsi to nemusel, stačilo na chvíli odpojit.
[quote]Přemýšlím nad reinstalací celého PC. [/quote]
Jestli tam toho nemáš moc, tak je to nejsnadnější způsob "odstranění" závady. :-)
Tam něco nestíhá načítat. Ale RAM je dokonalá.
Prostě se to sekne, protože to čeká na zpracování dat. Ale proč - to nevím.
Palavista (7)|14.11.2006 22:00
Koukal jsem taky na vytížení procesoru a prakticky se fláká jede kolem 30%
Ivo Mašek (10205)|14.11.2006 22:01
CPU pro sledování není podstatné. (to už by jó musel bejt bordel) To až při grabování.
Palavista (7)|14.11.2006 22:03
[quote=Ivo Mašek]CPU pro sledování není podstatné. (to už by jó musel bejt bordel) To až při grabování.[/quote]
Mám za to že se grabuje pořád když tam funguje Timeshift. Já jsem asi nenapsal že tam běží Windows Media Center 2005
Ivo Mašek (10205)|14.11.2006 22:07
TimeShift nefunguje pořád. To ho nejdříve musíš zapnout. A ten se zapíná, když nechceš, např. při odchodu na WC, přijít o děj filmu / pořadu. Pak samozřejmě CPU trochu "zapracuje" a tuner si do dočasné složky nahrává pořad. Po vypnutí TimeShift se dočasná složka smaže a zruší. (tedy doufám, že oba mluvíme o tom samém)
Ivo Mašek (10205)|14.11.2006 22:08
[quote] Já jsem asi nenapsal že tam běží Windows Media Center 2005 [/quote]
Já to vím. Stačilo se mrknout, že máš Barbone Media Center :-)
... snad MCE nemusí mít trvale zaplé TimeShift?
Palavista (7)|14.11.2006 22:11
[quote=Ivo Mašek][quote] Já jsem asi nenapsal že tam běží Windows Media Center 2005 [/quote]
Já to vím. Stačilo se mrknout, že máš Barbone Media Center :-)
... snad MCE nemusí mít trvale zaplé TimeShift?[/quote]
Právě že se to vypnout nedá, jakmile přepnu na jiný kanál, začne se nahrávat a když budu na stejný kanál se dívat hodinu, tak se kdykoliv můžu podívat na třeba hodinu zpátky.
Ivo Mašek (10205)|14.11.2006 22:14
[quote]Právě že se to vypnout nedá, jakmile přepnu na jiný kanál, začne se nahrávat a když budu na stejný kanál se dívat hodinu, tak se kdykoliv můžu podívat na třeba hodinu zpátky[/quote]
Takže mluvíme o stejné věci.
To musí jít vypnout. Už z toho důvodu, že k čemu mi bude zapnuté TimeShift, když celý film nehodlám odejít od monitoru.
Měl by to umět vypnout přímo tuner. Někde tam musí na to mít "čudlík" - obrazně řečeno.
Ivo Mašek (10205)|14.11.2006 22:17
Mrkni se do sekce TV-karty a tam do threadu "než se zeptáte". Je na začátku v té sekci. Tam najdeš recenzi na tv tuner Hauppauge1300. Bude asi trochu odlišná od té tvé, ale ovládání by mělo být přibližně stejné.
A nebo klikni rovnou sem:
https://www.tvfreak.cz/recenze-hauppauge-wintv-hvr1300-vsestranny-hybrid/211
Palavista (7)|14.11.2006 22:24
[quote=Ivo Mašek]Mrkni se do sekce TV-karty a tam do threadu "než se zeptáte". Je na začátku v té sekci. Tam najdeš recenzi na tv tuner Hauppauge1300. Bude asi trochu odlišná od té tvé, ale ovládání by mělo být přibližně stejné.
A nebo klikni rovnou sem:
https://www.tvfreak.cz/recenze-hauppauge-wintv-hvr1300-vsestranny-hybrid/211[/quote]
To je přesně ta karta co mám.
Ivo Mašek (10205)|14.11.2006 22:34
Tak se tam mrkni, v té recenzi, jestli tam není popsáno, jak zapnout/vypnout TimeShift.
Já mám Leadteka, a také tam mám tuto funkci. A ta je vypnutá, pokud ji já nezapnu.

... a protože je "požehnaný" čas, a já mám po 12-ti hod. šichtě, tak jdu chrnět. :-)
MIKSA (3)|22.1.2008 22:57
Vážení, mám podobný problém s cukáním obrazu, nejlépe opatrným na běžícím textu, jak je uvedeno v této diskusi. Nemyslím si (alespoň v mém případě), že omezení je na straně tuneru. Pro testování svého zařízení jsem si vytvořil běžící text v samostatném souboru (.avi nebo .m2v) a cukání je stejné. Text běží vteřinu až dvě naprosto plynule a pak se na nepatrnou chvilku zadrhne. Mé zařízení obsahuje: zákl. desku ASUS A8N-SLI, Procesor AMD Opteron(tm) 146 2.00 GHz, 1023MB RAM, 32 bitový oper. systém, grafickou kartu nVIDIA 6600GT, HDD 250GB WD2500JS SATAII/300 7200rpm a TV kartu Hauppauge WinTV-PVR-500 MCE. Na tomto HW beží Vista Home Premium. Obraz pozoruji na LCD TV propojenou kabelem DVI. Problémem se čas od času zabývám již přes rok - spíše se ptám různých odborníků, ale stále nemohu objevit úzké místo, které trhání způsobuje. Všichni oslovení zatím tvrdili, že systém je dostatečně výkonný a cukat by neměl. Řešila by to novější / výkonnější grafická karta? nebo procersor? nutno podotknout že zatížení procesoru i při cukání je 10-20% i méně. Děkuji za rady.
Ivo Mašek (10205)|23.1.2008 07:02
To "cukání" je v pravidelných intervalech, nebo je to náhodné? Jestliže je to v pravidelných intervalech, může to způsobovat nějaký program (třeba antivir), který si pravidelně projíždí systém.
MIKSA (3)|23.1.2008 18:36
To cukání je relativně pravidelné s periodou 1-2 vteřiny. Jde skutečně jen o drobné zadrhnutí, ale rozčiluje a kazí zážitek. Zkusím vypnout antivir (AVAST) - i když teď zrovna nevím, zda při první instalaci jsme se nevrhli nejdříve na zkoumání MCE (a zjistili cukání běžícího textu na ČT24) a až pak instalovali antivir. Pokus učiním. Dík za radu.
MIKSA (3)|27.1.2008 23:38
Tak jsem provedl zkoušku vypnutím všech procesů (kromě nezbytných) ale obraz se zadrhává dále. V minulé odpovědi jsem to zadrhávání charakterizoval nepřesně. Zase to popíši na vodorovně běžícím textu. Pohybuje se tak vteřinu naprosto plynule a asi dvě vteřiny se drobně zadrhává. A to se pravidelně opakuje. Nevím co s tím. Mohla by to dělat vadná grafická karta? Jink si stále myslím, že výkonná je dost. Dík za názor.