Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Připojení kabelovky

Johnee (3)|14.11.2006 15:20
Zdravím,
mám dotaz, který se možná úplně přesně nepatří, ale snad to nevadí.
Chci k TV kartě (Leadtek DTV2000 H) připojit kabelovou televize UPC. K počítači mám natažený kabel s internetem (u vstupu kabelů do bytu je krabička, do které je připojena TV a PC (konektor na rádio je volný). Zajímalo by mne, jestli můžu vzít nějaký rozbočovač a ten kabel který vede do modemu rozdvojit tak, že jedna šňůra povede do modemu a druhá do TV karty. Zajímá mne:
1. Jestli to bude fungovat (tedy jestli z té krabičky leze do kabelu pro PC i TV signál).
2. Jestli se to smí.
3. Jestli to třeba nebude nějak rušit klasickou TV, která je připojená na druhém kabelu.
4. Jak to jinak udělat, kdyby to nešlo.
Díky moc.
mmmartin (187)|14.11.2006 16:00
Rozboč kabel z krabičky do TV.
Johnee (3)|14.11.2006 22:41
No, to je právě problém, protože ten nenatáhnu do pokoje. Musel bych vrtat už asi třetí díru skrz zeď, což se mi vůbec nechce. Čím se liší ty výstupy? Vypadaj rovnocenně.

Díky
mmmartin (187)|14.11.2006 22:53
Konektory jsou skutečně stejné, ale to je věc konstrukce krabičky a ne věc přenášeného signálu. V podrobnostech ohledně spektra a tím i způsobu rozdělení na signál TV a internetu mám ale nemalé mezery, takže tady moje rady končí. Jen si troufám hádat, že TV rozbočovač nebude to pravé a odpověď na tvoji druhou otázku zní téměř určitě "NE". Jednalo by se totiž o zásah do rozvodu a tuším, že o tom se píše ve smlouvě jako o věci nepovolené.
n_bye (11)|15.11.2006 10:29
No když už to musí bejt.já mám za to že rozboč by měl bejt u krabky ne u compu tzn na začátku.právě kvůli rušení.Já mám mísní kabelovku a mám rozbočenou tv zástrčku.net zásuvka by měla bejt to samí co tv akorát jinej konektor.u starších rozvodů nám provider stejně nasadí rozbočku před zásuvkou a jede se.prostě pouští sít i tv jednim kabelem a u tebe moc nechápu jak to je.to upc máš taky oboje?jinak nevim
n_bye (11)|15.11.2006 10:53
nějak sem se zamotal.Takže: asi to de,ale dělat bys to neměl už kvůli kvalitě signalu.
Ivo Mašek (10205)|15.11.2006 12:29
[quote]K počítači mám natažený kabel s internetem (u vstupu kabelů do bytu je krabička, do které je připojena TV a PC (konektor na rádio je volný). Zajímalo by mne, jestli můžu vzít nějaký rozbočovač a ten kabel který vede do modemu rozdvojit tak, že jedna šňůra povede do modemu a druhá do TV karty. [/quote]
:-? A můžeš mi říct, co budeš dělat s internetem v tv tuneru?
Na zdi máš zásuvku, na které je koncovka pro TV, R, Inet. Z TV ti vede koax do TV přístroje. Z Inet ti vede kablík do PC, do modemu.
Tak tam, kde je na zásuvce na zdi zapojený ten koax, tak tam zasuň tv rozbočovač (pokud možno nekupuj bakelitový zázraky), a z toho rozbočovače odvedeš už dva koaxy. Jeden do TV přístroje a druhý do tv tuneru v PC.
Vše, co je pro modem/inet, toho si vůbec nevšímej.
mmmartin (187)|15.11.2006 20:49
[quote]Rozboč kabel z krabičky do TV.[/quote]
[quote]No, to je právě problém, protože ten nenatáhnu do pokoje. Musel bych vrtat už asi třetí díru skrz zeď, což se mi vůbec nechce.[/quote]
n_bye (11)|15.11.2006 21:46
internet v tv tuneru to právě neni. já mám net od kabelovky a je přivedenej do bytu koaxem spolu s tv.jednim drátem.jak to chápu tak johnee se chce zbavit kabelu přez celej barák a rozbočit to až u pc(u kabelovího modemu-tam končí koax a začíná kabel pro síťovku).to by u mě s klidem šlo místo 10 metrů kabelu máš metr 1 ale za to duchy v tv
Ivo Mašek (10205)|15.11.2006 22:22
[quote]já mám net od kabelovky a je přivedenej do bytu koaxem spolu s tv.jednim drátem.[/quote]
To je mi jasný, jinak se to u kabelovky ani nedělá. Ale někde to musí být rozhozené. A vždy by to mělo býti tam, kde končí hlavní kabel v krabičce na zdi. Tam musí být výstup na TV, R, Inet. A tam je první možnost vložit rozbočovač.
další možností je, že zakoupí stejnou zásuvku (nebo použije stávající, kterou ze zdi vyjme), podívá se, jak je to rozpletené a pro tazatele na příhodném místě řízne kabel a zapojí si celý komplet jinde. Ovšem, jak to zvoře, tak má smůlu.
Myslím, že nejjednodušší bude popadnout tu vrtačku....
(já mám také do každé místnosti vyvrtaný otvor pro moje kabely, protože není zbytí a je to nejjednodušší - a to bydlím v paneláku)
n_bye (11)|16.11.2006 09:17
jo souhlas