Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém so zachytávaním cez ViVo (GF FX 5900 GT a SP2)

Majkee (4)|13.11.2006 15:16
Už dlhší čas mám problém so zachytávaním TV vysielania cez GF FX 5900 GT ViVo. Jednoducho cez WDM ovládače a capture device neprúdi do počítača žiaden obraz (bez ohľadu na zvolený soft - ten bez problémov nájde capture driver). WDMká sú NVIDIA WDM verzia 2.26. Tieto ovládače však nie sú "certifikované pre Win SP2". Môže to byť problém? Ináč sa nainštalujú v pohode (cez continue anyway). Upozorňujem, že tento prolém mi existuje hneď od čistej inštalácie Win. Staré drivers WDM nepomáhajú (niektoré vyvolajú blue screen už pri inštalácií). Drivers pre grafickú kartu mám najnovšie pre túto kartu.

Rovnako tak mám problém pri zobrazovaní cez TV (clone), kde vždy pri prehravaní video súborov pri windowed móde vidím len titulky a počujem zvuk (obraz je v okne celý čierny - pričom ikony na ploche i jej pozadie sú vidieť) no a pri full screen móde vidím obraz ale zasa sa nezobrazujú titulky. Je jedno v ktorom prehrávači spustím viedo, výsledok je rovnaký. nejako cítim, že oba problémy spolu súvisia...

Tento problém už riešim niekoľko mesiacov, ViVo som kvôli tomu prestal používať. To však nie je riešenie...dík za pomoc.
Milosbb (889)|13.11.2006 17:01
Majkee

neprúdi do počítača žiaden obraz

Ako to máš prepojené, výstup cinch z TV , príp. z videa ?

----------
Majkee (4)|13.11.2006 19:36
[quote=Milosbb]Majkee

neprúdi do počítača žiaden obraz

Ako to máš prepojené, výstup cinch z TV , príp. z videa ?

[/quote]

Obojsmerny kabel (6 x CINCH <-> SCART) do TV zapojeny SCART v AV1 a do grafiky jeden vstupny a druhy vystupny VIDEO CINCH + 2 x 2 kanaly audio (in/out). Vystup z pocitaca je v pohode avsak na vstupe mam len zvuk.

Dnes som skusal WinDVD Creator 3 a ked idem do capture tak dostanem bluescreen of death, chyba v nv4_mini.sys :( (ForceWare 91.74) Naozaj uz neviem co s tym.
ODSakEda (2278)|13.11.2006 20:19
VIVO je nanic, jen marketing, jakože jooo jasnýýý má to OUT ale i IN oproti konkurenci nebo té levnější kartě! Jako když každýho zjímá máli mobil wap a nakonec mnozí ani nevěděli co to je, nepoužívaají ho, ale mají ho :-E
Majkee (4)|13.11.2006 21:50
[quote=ODSakEda]VIVO je nanic, jen marketing, jakože jooo jasnýýý má to OUT ale i IN oproti konkurenci nebo té levnější kartě! Jako když každýho zjímá máli mobil wap a nakonec mnozí ani nevěděli co to je, nepoužívaají ho, ale mají ho :-E[/quote]

No jo ale fungovalo to vyborne...kebyze furt vyrobcovia netlacia spotrebitelov do novych veci tak by to fungovalo i nadalej...vsetky nove ovladace maju v zaujme rozbehat len to nove...je to bludny kruh...keby sa aspon dali nainstalovat stare ovladace ale s SP2 to nejde...
wizzard (447)|13.11.2006 21:58
Mam GF 6600 MSI Diamond AGP a ja som to zachytavanie z TV rozchodil po trocha laborovani celkom dobre, kabel Scart <=> S-Video +Audio, ovladace WDM capture drivers, SW Virtual VCR, OS Win XP SP1.

TV-OUT som tiez raz skusal, sprava sa to podobne, ako pises (Windows tam vidiet, ale okno s videom je cele cierne).
ODSakEda (2278)|13.11.2006 22:48
wizzard na TV outu do telky je skoro nutný pro video zvolit pro sekundár (telku) celoobrazovkové zobrazení- tzv. ovládání videa pro celou obrazovku! Jinak bude černo tma v okně playeru.
Milosbb (889)|13.11.2006 23:49
Majkee

do TV zapojeny SCART v AV1

V menu mojej TV sa musí aj nastaviť, že napr. AV1 má byť výstup, alebo tak nejak. Takže skús polaborovať aj v nastavení TV. A takisto nemáš na scarte prepínač in/out ? Možno ho treba len prepnúť.

A čo sa týka tv-out, tak si nastav v režime "clone" ako primárne zobrazovadlo "TV" a film ti pôjde na TV, avšak na monitore zas bude to čierne okno, ktoré si mal predtým na TV. Niektoré ovládače podporujú zobrazenie videa na oboch zobrazovadlách súčasne aj bez zapnutia celoobrazovkového režimu, pri ktorom je obraz na :-k . No ja som teraz nainštaloval najnovšie a takisto mi to už nejde na oboch zobrazovadlách, vždy iba na jednom, ktoré je nastavené ako primárne zobrazenie. Ide to ale pri zapnutí :-k celoobrazovkového režimu.

--------------
Foolproof (2713)|14.11.2006 01:10
Nevím jestli je GeForce takový exot, jako se z těchto příspěvků jeví, nevím mám ATI, napíši pár řádků, jak to funguje na ní, podle mě to musí být obdobné.

1. Existují prakticky 2 mody zobrazení clone a extended, u obou modu jsou 2 režimy standard a theatre.
2. V obou modech při režimu theatre se zobrazuje na sekundárním monitoru video na full screen pouze takové, které jede v overlay režimu, to znamená, že je-li použit VMR7 nebo VMR9 je tam tma.
3.Dosáhnout toho, aby se s VMR zobrazovalo video v okně nebo i full lze v extended mode a to tak, že se okno s videem přetáhne myší na secondary monitor, ten je defaultně umístěn jakoby nad primárním a na tom monitoru si mohu dělat co chci.
4. U ATI, aby se to nemuselo přetahovat (někdy je to dobrodružství) existuje aplikace Hydravision (myslím, že Nvidia musí mít něco obdobného), ve které mohu určit, na kterém monitoru se má co zobrazovat.
5. V případě, že je jako secondary monitor použita klasická televize je potřeba dodržet její mezní parametry, zejména obnovovací frekvenci 50 Hz, což některé grafiky neumožňují (mají minimum 60).Už před 15 lety se to řešilo u Voodoo3dfx patchem,. :-)
-----------

Závěr: Pokud bude video v overlay režimu, bude se bez problémů zobrazovat na druhém monitoru ve full screen.To ale nefungují titulky, jedině jako generic.
Pokud je VMR, musí se jinak.

Snad je to pro GeForce obdobné. :-D