Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Airstar 2 (ovladace Technisat) dotaz

ezechiel1917 (498)|13.11.2006 10:53
pred 2,5 lety jsem si koupil Airstar 2 PCI, nainstaloval ovladace z CD a vsechno slapalo jak ma byt, pozdeji jsem zkousel novejsi ovladace ale tam kde predtim se starymi ovladaci nebyl jediny problem, nove ovladace jdou divne, uncorrected blocks kazdou chvili v radove tisicu, BER hodnota rozdilna od nuly. Toto se deje s kteroukoliv jinou verzi ovladacu nez ktera byla na CD se kterymi je prijem bezchybny.

Verze 4.2.1.0 BER 0.000 uncorrected 0 bez vypadku.
Verze 4.4.0.0 BER rozdilny od nuly, spousta uncorrected blocks

ted jsem si vsimnul ze podle stranky http://www.dvbskystar.com/down_drivers.html jde o Broadband4PC 4.2.10 - B2C2 Edition, jde tedy o nejakou zvlastni ci starsi revize na ktere novejsi ovladace nefunguji? setkal se nekdo s necim podobnym, pripadne lze zprovoznit novejsi ovladace bez vypadku. predem dik za jakoukoliv odpoved k tematu :)
Foolproof (2713)|13.11.2006 15:07
Trochu mi uniká, z jakého důvodu tam cpeš nové ovladače, když ti to na staré fungovalo dobře ?

(Ono je někdy dobré při odinstalaci těch starších fyzicky zlikvidovat jejich pozůstatky, např. Skydll.dll je ve staré instalaci v system32 a v rootu DVBVieweru, v nové myslím v bin atd., + záznamy v registrech apod.)
mirekv (7169)|13.11.2006 15:17
To je zajímavá informace, mám občas problémy jak ezechiel1917 a nějak mě nenapadlo, ža by to se staršími ovladači mohlo být lepší. Zítra to schválně zkusím.
ezechiel1917 (498)|14.11.2006 08:12
vetsinou aktualizuji ovladace na posledni ktere jsou dostupne, nicmene u airstar mi vsechny krome 4.2.1.0 vykazuji vypadky ktere nemaji se signalem nic spolecneho pokud mam s ovladaci z cd prijem bez problemu.

dalsi vec je ze bych rad zprovoznil kartu na windows vista a pro tu jsou urceny az posledni 4.4.0.0, stare nefunguji. zajima me to zda jde skutecne o jinou revizi ci edici karet a proto ovladace nefunguji korektne (dedukuji z nazvu B2C2), nic jineho me momentalne nenapada. pokud s tim nepujde nic udelat budu muset az vyjdou visty koupit kartu znovu :(

2mirekv: u me je problem porad, s novymi ovladaci ukazuje setup4pc signal 100 procent ale uncorrected blocks naskakuji v pravidelnem tempu kazde 2-3 vteriny, takze byt jen na sledovani jsou nepouzitelne.
Foolproof (2713)|14.11.2006 14:39
Mně se to moc nezdá, spíš bych tipoval buď na pozůstatek ze starých ovladačů nebo na to, že nový software ladí o facku jinak, takže přeskenovat s novými ovladači.
ezechiel1917 (498)|15.11.2006 08:59
jde o to ze software se nemeni (dvbviewer), ale pouze SkyNET.sys je v novejsi verzi, a je to vyzkouseno i na ciste instalaci win xp sp2, win vista
mirekv (7169)|15.11.2006 12:45
Tak jsem zkusil starší ovladače a nic. Ovšem u mě je to spíš otázka příjmu, někdy je to perfektní a někdy se to trhá pořád (vysoký BER a hodně vypadených bloků v Setup4PC). Od vysílače (Ostrava 39k) jsem 80 km vzdušnou čarou a může docházet k vícesměrnému šíření a překročení ochranného intervalu. Settopbox, taktéž Technisat však chodí v pohodě.
xxl_134.png
Foolproof (2713)|15.11.2006 15:32
[quote=ezechiel1917] ale pouze SkyNET.sys je v novejsi verzi, [/quote]

To není pravda. :-)
ezechiel1917 (498)|16.11.2006 08:31
nj koukam ze jeste zalezi na to Technisat DVB software co se instaluje z .exe, tam jsou taky zmeny.

vcera jsem zkousel posledni 4.4.1.2 beta a furt to samy, dokonce maj prilozeny i BDA drivery ale s tema to vypadava taky.

Tomuhle fakt nerozumim, kde muze byt problem :( Nikde sem nic nenasel
Foolproof (2713)|16.11.2006 11:39
Každé ovladače si nastavují základní parametry, které se autorům jeví jako nejvhodnější, ty potom lze aplikací měnit. Např. locktime atd.
Nevýhodou Setupu4PC je to, že nic prakticky nastavovat neumí. Na testy bych použil minimálně DVBViewer, který defaltní parametry přepisuje svými.

JInak k těm "posledním" beta driverům, podívej se do infu a zjistíš, že tyto poslední drivery bez ohledu na to co je v nadpisu jsou signovány jako

4.1.1.2

Tak nevím co si mám o nich myslet. :-)
ezechiel1917 (498)|18.11.2006 00:37
no vsak ja testoval dvbviewer kde vypadava zvuk/obraz kazdych par sekund coz potvrzuji uncorrected blocks v setup4pc, jeste me napada jedna vec vyzkouset kartu v jinem pc nebo jinem pci slotu, i na takovy IRQ muzou mit ovladace apod vliv hadam.

s tou 4.1.1.2 verzi bych to spis videl na preklep, podle datumu .dll jde o novejsi verzi, a BDA predtim v zadnym baleni nebyly.
mirekv (7169)|18.11.2006 08:09
ezechiel1917
Já už někde o tom psal, při oživování karty se mi obraz neskutečně trhal a v nahrávce byla spousta dropů, přitom BER i vadné bloky byly na nule. Pomohlo přehození do jiného slotu. Nesmím ale třeba provozovat zároveň např HDD box v USB řadiči (taktéž v PCI). Ovšem mám slabou desku.
Cca před 14 dny se mi zhoršil příjem (? stb jede pořd stejně), začalo mi to taky poškubávat, ale zároveň se zhoršilo BER a vadné bloky. Rošády a odebírání jiných zařízení z PCI na to neměly pražádný vliv, stejně tak, jako změna ovladačů. Posední 3 dny je to zase OK.
Myslím si, že identifiace BER a vadných bloků v Setup4PC vzniká už v kartě a přehazování karty ve slotech moc nepomůže. Ale za pokus nic nedáš. Ten druhý PC bych zkusil, mužeš mít nějaké rušení, třeba ze zdroje.
RadstaR (28)|18.11.2006 17:29
Ja sem mel problem s vypadky co cca 30 sekund. Nakonec pomohlo vypnuti Enable Multi-Trasponder swithing v Options v Setup4PC.
RadstaR (28)|21.11.2006 09:21
Tak koukam, ze na strance technisatu je ke stazeni nova verze 4.4.1 Beta, ale nikde nepisou co je noveho nebo nejake zmeny :(

EDIT: Teda jediny co snad je, ze ty ovladace jsou pro Visty a ze je tam novejsi verze DVB Vieweru.
EDIT2: Tak z prvniho zkouknuti DVBVieweru je upravene ladeni kanalu a EPG zatim vse zobrazuje naprosto v poradku.
pluto (18)|27.11.2006 19:33
Jsem dost překvapenej ohledně těch starých driverů a dát ti za pravdu. Nahrávám krok za krokem z primy a po kontrole projectx má skoro vždy aspoň 100 chyb. Po přečtení tohoto tématu jsem výměnil driver za ten starý a rázem mám maximálně 10 chyb. Mám jednu chybku, v dbvieweru PRO i v GE jede ale s TE+server4pc(440) mám potíže-asi TE oželím.