Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zaznam DVB-T do mpeg4 ?

MrPep (26)|12.11.2006 20:41
Dobry den,

1) Existuje nejaky externi (nebo PCMCIA) DVB-T prijimac ktery by umel digitalni vysilani ukladat do mpeg4, nebo to neni technicky mozne? Ja jen ze jsem zadny zakovy nenasel.

2) Existuje DVB-T prijimac (NEkombinovany s analogovou TV), ktery by prijimal i FM radio (tedy ne digitalni).
Pitomec (10211)|12.11.2006 21:06
1) Jelikož je v současnosti DVB-T vysílání v MPEG-2, tak ukládání v MPEG-4 není na pořadu dne.
2) Obávám se, že toto "kombo" by bylo asi stejně prodejný jako v dnešní době Pentium I za 10t.Kč... (takže se do výroby nikdo hnát nebude)
MrPep (26)|12.11.2006 22:12
Dekuji za odpoved, moc teto problematice nerozumim coz je asi videt. Do MPEG-4 bych rad ukladal z duvodu velikosti souboru. Nechci si ani predstavit kolik GB bude zabirat par nahranych filmu v MPEG-2. To mi to nahravani pak prijde trochu na nic a prevadet to dodatecne se mi nechce.
Pitomec (10211)|12.11.2006 23:16
Zabírat to bude zhruba stejně místa jako DVD-Video, které se prodává v obchodě (tady taky asi nebudeš všechno převádět do MPEG-4 kvůli úspoře místa). Každopádně nahrávání z TV vysílání má imho smysl akorát pro "skouknout a smazat", protože mizerný datový tok, audio nanejvýš stereo a to vše ještě špikováno reklamou... - nevím, nevím, jestli je zrovna toto to pravý :-I
MrPep (26)|13.11.2006 01:14
Hm, s filmy mate jiste pravdu, ja bych spise vyuzil nahravani pohadek a serialu pro deti, ktere na DVD jaksi nejsou. Ale ona ta prima komprese v realnem case do MPEG-4 je asi dosti narocna, takze by to muj stroj stejne nezvladl.
ODSakEda (2278)|13.11.2006 01:53
Leda na PC a to z externího přijímače z analog. výstupů, podobně jako když se digitalizuje analog z VHS. Vzhledem ke "kvalitě" příliš komprimovaného obrazu, ale i zvuku..., zejména českých stanic, se ani víc pokazit nedá, než použít jako převodník třeba i levnou analogovu PCI TV kartu :-E
Atkins (447)|13.11.2006 09:23
Konverze MPEG2 do MPEG4 v realnem case je mozna - nedovedu si ovsem predstavit vyslednou kvalitu, kdyz uz zdrojove video nestoji za mnoho - Domnivam se ze DVBViewer se spravnym pluginem toto zvlada
clee (6592)|13.11.2006 13:07
jo pres nakej frameserver by to slo urcite postavit, ale je to opicarna, kdyz uz tak nahravat normalne a kompresovat az potom, na druhou stranu datovy toky sou natolik nizky ze uz se to nevyplati komprimovat...
ViKinG (793)|13.11.2006 14:58
Při datových tocích co z DVB-T (a dneska i DVB-S) jdou dáš na 4,35 GB DVD+-R přes 3 hodiny. Přijde ti to málo? A je to tak mizerný, že to ještě převádět do MPEG4 skutečně nemá smysl...
Radeq (277)|16.11.2006 22:24
Pokud vim treba Leadtek USB ma soft, ktery rekompresi do DivX umoznuje. Pri dnesnich cenach DVD to ale pokladam docela za ulet. 9-)
KamilS (52)|23.11.2006 13:31
Proč by měl být úlet převod z MPEG 2 do DivX nebo XviD, je to rozum pokavaď Xvid je uloženo do pass 2 nikoli zastaralá pass 1. Navíc, jestliže datový tok je jakýkoli, tak záznam na DVD je pořád stejné, pořád se tam vejde 120minut, a je jedno zda je datový tok maximální nebo minimální, pokavaď vytváříš PRAVOU DVD STRUKTURU a ne nějaké hybridy :-!!! Nevím proč se zatracuje DivX MPEG4 to je jako zatracovat BLUeRAY nebo HDMI . MPEG 2 je prostě už natolik starej, že už potřebuje obnovit za jiný kodek. Navíc V MPEG4 DivXviD se na jedno DVD vejde třeba i 8 hodin záznamu. Není špatné mít doma třeba 100KS DVD po 5ti filmech než 500ks DVDček po jednom filmu, to si radši každej udělá 2x zálohu každého filmu a stejně ušetří místo. Jinak proč si budu s sebou ke kámošovi tahat celej balík DVDček, když můžu si vzít s sebou jedno :-E :-)-
Radeq (277)|23.11.2006 13:37
To s tema 120 minutama na jedno DVD bez ohledu na bitrate myslis uplne vazne? :-I Pak sorry, ze to rikam takhle natvrdo, ale jsi uplne mimo. 8-)
KamilS (52)|23.11.2006 14:10
tvorba standartní DVD struktury SP Standart Play 120minut DVD jednovrstvé. LP tuším 180minut nebo 240minut, EP nebo které koli jiné než SP. Je bohužel hybridní datový tok, které nedokáží přehrát některé přehrávače
Radeq (277)|23.11.2006 14:17
To asi delas ty DVD v nejakem "chytrem" editoru, ktery ti promenny datovy tok stejne zmrvi a udela z nej konstantni, ze? Normalni lidi ale delaj DVD pomoci nejakeho nastroje, ktery video v MPEG-2 s parametry, ktere jsou s DVD-Video kompatibilni (treba nahravka z DVB-T) nechaj tak jak byly, v kvalite jaky byly a v puvodni (tj. casove promenne) velikosti. Rika ti neco slovo rekomprese? Mozna by ses na nej mel kouknout do slovniku, aby ses dozvedel co delas spatne. Vsechno ti pak bude mnohem jasnejsi, uvidis 8-).
ODSakEda (2278)|23.11.2006 15:08
[quote=Atkins]Konverze MPEG2 do MPEG4 v realnem case je mozna - nedovedu si ovsem predstavit vyslednou kvalitu, kdyz uz zdrojove video nestoji za mnoho - Domnivam se ze DVBViewer se spravnym pluginem toto zvlada[/quote]
- Já si to dovedu nejen představit, ale nějakej rok to i dělám :-)
- Tak pro Tvoji představu sem dávám kousek videa, je to sice kompromis, ale z již tak mizernéího zdroje (DVB-S a ještě ktomu schválně dávám ukázku z OCKA...) a po 15m kabelu a rozhraní pouze Composit je to dle mě docela čistý a malá písmenka na konci ukázky docela čitelná a to mám nastaven dat. tok jen 2Mb/s, i deálnější je to cca od 3-4Mb/s, ale točím jen dokumenty a videoclipy s důrazem spíše na zvuk než na obraz a ten mám oproti mnohým zprzněným Mp3-kám, co dnes mladí poslouchaj, často hooodně zprzněným opakovaným převodem na CD audio z Mp3 a žpět..., docela dobrýýý néé? Co myslíte? (navíc i zvuk mám také ještě jednou překomprimován do Lame neb do AC3 ale muhu "nahrávat" zvuk klidně v PCM 8-) )
- Ukázka: http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/02647/MPEG-2toMPEG-4-DeinterlaceInRealtime-_zDVB-StoPCTVcard.avi_2.27MB.html
- maximálně pak vyříznu reklamy a oříznu konce a vmžiku uložím video v přímé kopii, tedy další práce není zdlouhavá a bez další ztráty kvality i obrazu i zvuku :-)
clee (6592)|23.11.2006 16:01
no zrovna tuhle sem na jedno narval celej film nesnesitelna lehkost byti (170 minut) na jedno dvd a este tam zbylo misto, vcetne vypalovani hotovo za 20 minut, rekompresovat mistni dvbt je ptakarna pac kompresni artefakty sou uz v transport streamu :-k
Radeq (277)|23.11.2006 16:18
Taky jsem to nahraval, ale jeste to nemam sestrihany, takze nevim kolik to zabere. To jsem rad, ze se to vejde 8-). O kvalite nativniho streamu lze uspesne pochybovat, ale je jasny, ze po rekompresi muze byt zaznam z principu vzdycky jenom horsi.