Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Posun zvuku

mikar (3)|10.11.2006 09:48
Ahoj všem. Mám tento problém : Vypálim film ve formátu *.avi (DivX) na CD a pak ho chci přehrát na stolním přehrávači. Probém je v tom,že i když mi v PC všechno běží normálně,tak ve stolním přehrávači se mi posune zvuk. S videem problémy nejsou.
Nesetkal jste se někdo s podobným problémem?
Pro upřesnění : V poslední době používám codec DivX 6.2 a zkoušel jsem to přehrát na dvou stolních přehrávačích ( LG a Tesla) se stejným výsledkem.
Díky všem za odpověď.
ODSakEda (2278)|10.11.2006 10:28
V jaké podobě máš audio?!!! A proč na CD??? :(( To nemusí plné rozlišení"PAL" stíhat číst! Proč né na DVD+-R :-) ???!
mikar (3)|10.11.2006 11:04
Audio mám v MP3. A proč na CD?? No,na těch cca 730MB to úplně stačí :-). Myslíš,že by mohl být rozdíl,kdyby jsem to vypálil na DVD ?
ODSakEda (2278)|10.11.2006 11:28
Jo mohl! I když bych spíše rozbalil ten zvuk na waw a dal to na DVD! Argumentovat nevyužitým místem na DVD je dětinská, laciná študácká výmluva, tím spíš, jeli rozdíl kua 3Kč!!!...
Dat tok CD-ROM je mnohem menší oproti DVD-ROM i když jde i jednu mechaniku!
mikar (3)|10.11.2006 11:38
Určitě jsem nechtěl,aby můj argument vyzněl jako šetření na penězích,nebo místem na disku.. :-))
Určetě to s tím DVD skusím. Ale i tak mi vrtá v hlavě,že před tím,otázka cca 2 měsíců, to chodilo normálně a teď zrazu tohle....
D
CyberTec (290)|10.11.2006 11:44
pokud mas MP3 ve VBR (variabilnim bitratu) tak to zkus prekonvertovat do CBR (konstantniho). taky by mohlo zalezet na frameratu. pokud je treba video v americkych 29.97 fps tak by mohly mit prehravace delane na PAL (25 fps) mozna nejaky problem. spis bych to ale tipoval na ten variabilni bitrate. pokud by mechanika nestihala cist data z cedecka, tak by se spis sekal obraz v tom bych problem nevidel.
ODSakEda (2278)|10.11.2006 12:21
- "stolní" DVDvideo přehrávače sežerou digitální video v "PAL" i "NTSC", neb ty normy jsou nekompatibiní jen analogovými výstupy- D/A převodník a PAL modulátor signálu.
- Digitál nezná PAL nebo NTSC(proto ty úvozovky), digitál zná max. rozlišení co dekoduje, kodek a třeba ještě tak jiný poměr stran-AR a max. fps 8-)
čili 30fps mu neva, neb čipy jsou pro celý svět stejný jen analogový výstupy se liší dle regionů! 8-)

Problém bude nespíš ve VBR audiu v Mp3! Alke jeli dostatek místa namediu, respective není video nad 2h, naco prznit zvuk??? Ponechatwav! Ten sežerou všechny a správně a je zručeně CBR :-D