Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém střihová karta Canopus DVX-E1

oilman (3)|9.11.2006 14:38
Mám následující problém s kartou Canopus DVX-E1. Na čistě nainstalovaném systému mi karta v programu Edius zhruba po 30minutovém grabování přes Firewire napíše Hardware Error a grabování skončí.

Nevím kde začít. Systém je Windows XP profi, čistě naistalovaný. Sestava Celeron 2,66Ghz. 512MB ram, ATI Radeon 7000, SATA disk.
glbco (93)|9.11.2006 16:24
Na grabovanie pouzivaj windv alebo scenalyzer (a to mam tiez canopus), chybu vidim skor v driveroch.
lada (195)|10.11.2006 13:22
Zeptej se "IvanS", ten do toho dělá.
Myslím, že by to ty ovladače mohly být, Jaký Edius máš? 4 nebo 3?
oilman (3)|10.11.2006 21:32
Testuji to v Edius 3 Pro ten byl spolu s kartou. Je to zajímavé, že tu chybu to ukáže pouze někdy. Přjde mi že je to ve chvíli, kdy na kazetě skočí další sekvence, střih.

Zkoušel jsem i Premiere a tam se to zdá být v pořádku.

Udělal jsem:
- nejnovější ovladače na Ati 7000, na čipset desky

Na canopus.com jsem nenašel žádné ovladače na tuto kartu. Deska kterou tam mám (Asus P4P800E deluxe) je dokonce uvedena v seznamu kompatibilního HW (jen s poznámkou REQ64# Issue)

http://www.canopus.com/support/hardwarecompatibility.php

Zkusím ještě nějaký soft na grabování.
oilman (3)|10.11.2006 21:51
Tak zkouším WinDV a ScenAnalyzer a tyto programy vůbec nenajdou zařízení (no Capture device avaible on your system).
A "hardware error" se ukáže zpravidla /ne vždy/ při nové scéně. A pro doplnění, používám formát miniDV.
glbco (93)|11.11.2006 01:47
Scenalyzer spolupracuje s Canopus hardverom, mne ho ihned detekuje.Zda sa mi ze nemas dobry driver ku tvojej strihovej karte,ak teda nejaky mas.
Zaregistruj sa a prihlas sa na Canopus web
http://www.canopus.com/canopus/subscribe/login.php?originpage=/support/userhome.php
postahuj aktualne ovladace a vyskusaj.
Leon (51)|15.11.2006 17:42
na tvem odkazu na podporovany hardware je uvedena p4p800-x a to v kolonce vyslovene \/ NEKOMPATIBILNI \/
ale ty pises, ze mas P4P800 bez -X
Jako verzi ovladacu mas?
ses si opravdu jist, ze v premiere to nedela? pokud ne, tak by to ovladacem byt nemelo, jelikoz premiere pouziva stejne ovladace.Pokud mas moznost zkus jinou kamru s jinym zaznamem,neco podobneho mi kdysi delala 1kamera, canopusovy hw je docela citlivy