Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ovladače KX Project a DD 5.1

srovnalp (13)|10.9.2004 11:16
Dobrý den všem,
Poradíte mi prosím vás někdo, jak rozchodit DD 5.1 na zvukovce SB Live 5.1 s ovladači KX Project pod Win WP? Známý si koupil známou sestavu od Genius ve dřevě, s ovladačí KX pro s i s tím hrál dva dny a nic. . . včera jsem to zkoušel sám a taky nic – 2 problémy: jednoduše vůbec (při testu) nejeví známky života zadní (rear) reproduktory a je přehozen signál Subwooferu a Centralu (ovládáním hlasitosti Subwoof. se řídí Central a naopak. .)

Po dlouhé a marné snaze a různých experimentech jsem byl nucen nainstalovat originál Creative drivery, které jak se zdá fungují dobře – alespoň testem je signál rozdělen správně. Na podrobnější testy už nebyl čas (pozdě večer. .)
Jelikož se nechci smířit s názorem, že by ovladače od KX byly takhle “nedotažené“, rád bych se zeptal těch z vás ochotných, kteří DD na KX Project ovladačích provozují nebo s nimy obecně mají zkušenosti, zda mi mohou zkusit pomoct/poradit kde může být problém a řešení. .

Jinak obecně přivítám jakýkoliv názor či doporučení jak provozovat a nakonfigurovat ovladače KX project se SB Live/Audigy.

Děkuji předem vše
Hawkey_tvf (434)|10.9.2004 15:08
Ja som s nimi hodil len letmý pokus, teda napevno ich dám až pri preinštalácii systému, ale na fórach píšu niečo v zmysle, že Creative má štandardne prehodené predné a zadné repráky. Na ovládačoch je zatržítko ktoré ti to zvrtne do "Creative settingu".
Viac skúseností som s tým ešte nespravil.
ukonvej (1)|20.3.2008 14:54
Zdravím příznivce prostorového zvuku.S ovladaci KX a kartou sounblaster či jinou creative je možné prostorový zvuk bez problémů používat.Zapojení není na poprvé nejjednodušší ,ale pokud KX ovladačům principielně rozumíte není to až takový problém.Pro přehrávání filmu používám mediaplayer classic s nakonfigurovaným AC3 filtrem.Potom mam udělaný zvláštní profil v KX mixeru.Na kartě DSP kde je možné libovolně konfigurovat moduly mam jen tyto dva - KX routing + epilog staci natáhnout virtuální kabely a zvlaště pozor na to ,že je potřeba si pohlídat centr a lfe.Když se myší šipkou dotknete červené či zelené značky sama napíše o který vstup nebo výstup se jedná.Pak už stačí jen natáhnout kabely a je to.KX ovladače fungují bezproblémově je možné nakonfigurovat téměř cokoliv.Je potřeba si uvědomit že nic to za vás neudělá automaticky jako třeba ovladače od creative.Vše se dělá ručně.S těmito ovladači se dá nastavit nejen DD 5.1 ale i dolby prologic,Quadro,prostě všechny režimy prostorových informací jake si lze představit.Pokud karta umí i duplexní režim můžete si dokonce ze sterea vlastni prostorový zvuk vytvořit a nahrát.S využitím asio modulů to není vůbec žádný problém.Pokud by to někoho zajímalo podrobněji tak ICQ je 2669139580.Poradit se dá až s konkrétním problémem ,protože každý má zvuk a PC nakonfigurován jinak a obecné postupy většinou selhávájí.
Pytkin (7947)|20.3.2008 15:07
ukonvej : dobra odpoved .. len otazka bola polozena pred 4mi rokmi .. neviem ci este cakaju na odopoved ..
tulenik (3)|4.12.2011 02:12
Pytkin: nečakali sme (aj keď až takto do hĺbky sme AD 2004 kX neovládali - a dnes už dávno SB nemáme), ale potešilo nájsť si po mnohých rokoch nejakú reakciu na sebjá.

No yo... tulýs je ex-Hawkey a "pachatela se vrasí na místo šinúúú".

OT povzdych: Stay je banned? OMG!