Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Upgrade PC-HW

wendy (260)|5.11.2006 22:54
V předvánoční době jsem od svého zetě dostal za úkol sledovat ceny PC systémů a nějaký mu doporučit "pod stromeček".
Brouzdám se po netu a s potlačovanou lítostí porovnávám dostupné PC sestavy s tou svou, kdy za tehdejší peníz (cca 25T) je v současnosti k mání mnohem výkonější "strojovna".

Nadhodím dotaz:
Jak bych dopadl, kdybych se pokusil sehnat do své desky Asus P4V8X-X, která má již vyběhlou patici 478, ale podporuje HT a FSB 533, nějaký výkonější procesor, třeba kdysi na trhu P4 3GHz,HT,L2 cache asi 1MB.
Jsou takové výměny spojené s velkým rizikem?
Musí se něco dělat v BIOSu? Stahovat nový a nalévat ho do desky bych asi neriskoval.
A co by na to říkal stávající OS WinXP Pro? Nemusí se provádět nová reinstalace a následně i aktivace?

Závěrečná poznámka:
Stříhám občas video, poznal bych (v případě 100%-ního úspěchu s tím 3GHz procesorem) třeba dvojnásobné zkrácení renderování do AVI a kódování do MPEG-DVD ???
Zkuste mi něco odpovědět, ale nebudu se zlobit, když mi navrhnete, abych se na zamýšlený "upgrade" vykašlal a nabídnete mi nějakou slušnou kombinaci MB a procesoru ze současné nabídky, po které bych pak skutečně poznal nárůst výkonu při práci s videem.
Jenže pak abych asi musel vyhodit i stávající RAM 2x256 DDR 400, že?
A taky jsem zapomněl napsat, že v té mojí patici 478 sedí Celeron D 2,66 GHz zvedlý o 10% na 2,92.
TomK_tvf (38)|6.11.2006 15:45
Celeron D neni spatny, prechodem na P4 si prilis nepomuzete, nejhlede na to, ze by t bylo z 2,92 na 3,4.

Pokud je neco pomale, chce to hlavne hodne RAM a rychle disky, mate?
521MB se mi zda dost malo.
Nebo opravdu nestiha procesor (render, komprese)?

Tipuji spis na 1 - pak bych doporucil koupit dvojici novych disku a dat ji do RAID0 (treba i SW pomoci Win, neumi-li to primo MB v BIOSu). A ma to vyhodu, ze disky pak muzete dat i do noveho PC.

Pokud chcete zrychlit kodovani, tak pomuze jen dual-core CPU. Athlon X2 3600/3800 je dobra levna volba, jinak pak az nejlevnejsi Core2 Duo. A pameti zahodit - zahazujete "jen" 512, tak to nemusi tolik bolet.
Pitomec (10211)|6.11.2006 17:00
Přechod z Celera (i z D) na Pentium je vždycky skok dopředu.

wendy: Mrkni se na stránky výrobce (asus.com), která verze BIOSu podporuje CPU, který tam chceš dát a pokud by i byl potřeba ten BIOS upgradovat, tak pro desky ASUS existuje prográmek (je na instal. CD, jenž je dodávané s deskou nebo opět ke stáhnutí na asus.com), který to provede automaticky z prostředí Windows. Instalace Woken po výměně CPU není nutná. Jestli nechceš sáhnout do peněženky a jít do Core2Duo (s celým novým HW), tak nějaký CPU 3GHz do s. 478 je přijatelný řešení (navíc toho Celera ještě lze prodat).
A pokud bys chtěl přece jenom Core2Duo, tak třeba deska ASUS P5PE-VM (http://www.autocont.cz/zbozi_product_card.aspx?sku=2006054642&id=--PC_KOMPONENTY&dept=--PCKOMP_SYST_DESKY&supplier=&sort=list_price&order=a) v pohodě vezme tvoje stávající paměti (a i grafiku, kterou máš v AGP).
wendy (260)|6.11.2006 18:01
Z tohoto mého druhého paralelně běžícího vlákna se mi více zamlouvá cesta podle Pitomce a to ta s novou deskou pro nový procesor a přitom se záchranou mých pamětí RAM.

Škoda, že MB má jen dva sloty pro RAM moduly. Další rozšíření paměti je možné jen za cenu nákupu nové dvojice modulů?
Nebo když pohrdnu "dual" režimem, můžu k jedné 256MB přikoupit další 1GB a pojedu se součtem? V tomto si nejsem jist co dual-režim znamená.

A že má deska AGP slot, je pro ATI Radeon 9550 taky dobrá zpráva.
Když by se "dílo" podařilo, snad se do bazaru snáze prodá komplet MB s procesorem než jednotlivé komponenty. Ale tyhle zkušenosti nemám vůbec žádné. Nakonec si můžu vše ponechat jako studenou zálohu.

Hned se jdu blížeji seznamovat s tou deskou a nějakým ekonomicky rozumným procesorem do ní.
Pitomec (10211)|6.11.2006 18:23
Ta deska je sice hodně očesaná, nicméně zase za dost dobrý peníz (takže k tomu přistupuj takto). Dual-paměti každopádně, ale jestli je potřeba z 2x256MB upgradovat na 2x512MB (nebo 2x1GB), tím už si tak jistý nejsem - osobně jsem přešel z 2x256MB na 2x512MB a žádný rozdíl jsem nezaregistroval (pouze v peněžence...).
Být tebou, tak ze starýho kompu vydělám paměti a grafiku, dám to do novýho ASUSe s CPU Core2Duo a tu nefunkční starou peleš někomu strčím ať si ji zprovozní jak chce.
wendy (260)|6.11.2006 19:46
Deska je cenově skvělá, ale procesory C2D už tolik ne (nejlevnější za 5,5T). Našel jsem za poloviční cenu P4 541 (3,2GHz) a když bych ty paměti ušetřil, mohl bych se upgradem vejít do 4T.
Ty moduly RAM jsem ale kupoval separátně, jeden je A-DATA a druhý nějaký Samsung. Do té desky Asus by měl přjít jen KIT (2 x xyzMB) ???
wizzard (447)|6.11.2006 19:58
Pitomec,
dobra trefa, mozno by sa na tomto zaklade dal postavit nejaky lacnejsi HTPC, chce to len novy CPU, (RAM, HDD a DVD mechaniku je mozne pouzit zo stareho PC), neskor mozno doplnit nejaku tichu 6600GT do AGP s podporou HW akceleracie PureVideo,ak by integrovany GPU nestihal a DVD/DIVX prehravac HD video formatov za babku je doma... :BB:
Pitomec (10211)|6.11.2006 23:50
[quote=wendy]Deska je cenově skvělá, ale procesory C2D už tolik ne (nejlevnější za 5,5T). Našel jsem za poloviční cenu P4 541 (3,2GHz) a když bych ty paměti ušetřil, mohl bych se upgradem vejít do 4T.
Ty moduly RAM jsem ale kupoval separátně, jeden je A-DATA a druhý nějaký Samsung. Do té desky Asus by měl přjít jen KIT (2 x xyzMB) ???[/quote]
CPU Intel 541 NE! Za tytéž prachy máš dvoujádrovýho Intela D830, který sice není 3,2GHz (jako 541), ale "pouze" 3GHz, ovšem s 2x1MB cache, což už je znát.
Kit paměti = ideál.
Pitomec (10211)|6.11.2006 23:52
[quote=wizzard]Pitomec,
dobra trefa, mozno by sa na tomto zaklade dal postavit nejaky lacnejsi HTPC, chce to len novy CPU, (RAM, HDD a DVD mechaniku je mozne pouzit zo stareho PC), neskor mozno doplnit nejaku tichu 6600GT do AGP s podporou HW akceleracie PureVideo,ak by integrovany GPU nestihal a DVD/DIVX prehravac HD video formatov za babku je doma... :BB:[/quote]
Paráda u té desky je taky 2x IDE řadič. Už jsem pár kompů na tomto postavil a teď se chystám i pro sebe :-)
stayman (12393)|7.11.2006 00:00
U i975x chipsetu je tiez 2xIDE ale to by ste si museli trosicku viac priplatit :-E :-E :-E
wizzard (447)|7.11.2006 00:23
IDE sa stale drzi hlavne koli trhu s mechanikami, myslim ze aj tie prve BD-R su este na IDE, ale do 2-3 rokov to uz bude out.
Pitomec (10211)|7.11.2006 07:53
[quote=StayMan by €RikŁ€]U i975x chipsetu je tiez 2xIDE ale to by ste si museli trosicku viac priplatit :-E :-E :-E[/quote]
Nějak ho tam nevidím :-(((

http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=30881&stiplname=asus-p5w64-ws-pro-4pcie-fw-gl-775-1066-i975x

wendy (260)|7.11.2006 21:09
Dva IDE porty na MB potřebuju. Mám teď v kompu dvě DVD mechaniky, jeden systémový ATA HDD a jednu šachtu pro ATA velkokapacitní disky ve čtyřech rámečkách. Pro zpracování videa používám 80GB SATA disk.

Uvedené připomínky mne "nakopnou" a vynasnažím se přes uvedené linky udělat si jasno, kudy by se měla ubírat moje cesta za upgradeem svého PC.
Díky za diskusi.
PetrJ (149)|7.11.2006 21:29
Taky jsem volil mezi různými Asusy a protože jsem také chtěl dva sloty IDE , vzal jsem nakonec Asus P5W DH Deluxe. Do toho jsem šoupl Core2Duo E6600. Jen tak zkusmo jsem to pustil s FSB 350 MHZ ( umí to i prý více, nechtěl jsem ale čachrovat s napětím) a jede jak čert.. :-!!!
mirekv (7169)|7.11.2006 21:29
to je stará 486???
stayman (12393)|7.11.2006 21:33
[quote=PetrJ]Taky jsem volil mezi různými Asusy a protože jsem také chtěl dva sloty IDE , vzal jsem nakonec Asus P5W DH Deluxe. Do toho jsem šoupl Core2Duo E6600. Jen tak zkusmo jsem to pustil s FSB 350 MHZ ( umí to i prý více, nechtěl jsem ale čachrovat s napětím) a jede jak čert.. :-!!![/quote]


Presne tak, mas tam i975X chipset, preto 2IDE, ale pitomec to bohuzial nevie pochopit :-E :-E :-E :-E
PetrJ (149)|7.11.2006 21:44
mirekv

vynásob si to 4 x \/


StayMan by €RikŁ€

jestli Pitomec nemá na mysli 2 IDE = 1 slot, 4 IDE = 2 sloty.

Každopádně jeden z těch slotů není z Chipsetu Intelu .

Bral jsem to hlavně kvůli tomu, že mám mimo mechanik DVD ještě starší dva Raptory 76 GB právě naIDE a nechtělo se mi jich zbavovat. V raidu jedou celkem svižně ..
wendy (260)|7.11.2006 22:05
Následnou větou typu "někde jsem četl, že ..." možná píchnu do vosího hnízda, ale já opravdu "žiju" jen z cizích informací a možná nekriticky přebírám to, co je mi jaksi (možná momentálně) bližší.

Tak po té větě následovalo ... pro dvoujádrové procesory je zatím napsáno málo aplikačního SW, tudíž nárůst výkonu je nepatrný, snad jen při startu systému, kdy se v rychlém sledu zavádějí systémové knihovny, ovladače, služby a SW indikovaný v adresáři "po spuštění".

Takže dvě fyzická jádra (možná i režim HT) se moc nepřetrhnou ani při renderování do AVI nebo kódování do MPEG. Více mi jako "tah na branku" připadá větší pracovní frekvence, větší FSB, větší cache L2 a použití modulů RAM špičkových kvalit v režimu dual a v neposlední řadě umění rozumného přetaktování, pokud BIOS a MB dovolí.

Jestli jsem si neběhl na smršť smečí, tak se nedivte, že budu už jen číst a svými lamími poznámkami přestanu dráždit divou zvěř.
stayman (12393)|7.11.2006 22:11
[quote=PetrJ]mirekv

vynásob si to 4 x \/


StayMan by €RikŁ€

jestli Pitomec nemá na mysli 2 IDE = 1 slot, 4 IDE = 2 sloty.

Každopádně jeden z těch slotů není z Chipsetu Intelu .

Bral jsem to hlavně kvůli tomu, že mám mimo mechanik DVD ještě starší dva Raptory 76 GB právě naIDE a nechtělo se mi jich zbavovat. V raidu jedou celkem svižně ..[/quote]

Nie nie, tym myslel IDE radic s dvoma kanalmi, teda 2xIDE a 4 zariadenia.
Alf (888)|7.11.2006 22:23
WendyTen článek jsem četl taky a myslím, že ten pán co to napsal je pěkný blb a taky mu to pak dali v diskuzi někteří dost najevo. Mrkni se na moje testíky - https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=10101 a https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7009.
wendy (260)|8.11.2006 18:53
Sednu k počítači a na mém vláknu taková bitka !!!
Nenechte zbytečně cloumat svými majestáty a klidně mi můžete jeden po druhém vysvětlovat, jak je to s počtem IDE rozhraní, když na desce je vidět jen jeden IDE konektor.
Shodou okolností jsem ve firmě v pondělí dostal pod stůl HAL3000 s deskou MSI MS-7176 s chipsetem i945P a v soklu 775 je P4 3,2MHz, HT.
Koukal jsem do manuálu k MB a v něm jsem si nemohl dát dohromady, co to znamená že k Ultra IDE lze připojit až 6 IDE zařízení.
Na vyobrazení lze vidět jen jeden konektor IDE1, 4xSATA a jeden FDD.
Kam a jak by se ty zbylé 4 IDE zařízení připojovaly je mi nejasné. Musí se dokoupit nějaký rozšiřovací modul jako je tomu např. s dodatečnými USB konektory ???
wizzard (447)|8.11.2006 20:18
to bude asi nejaka blbost.... 9-) resp. hluboke nedorozumneni,
6 ks zariadeni = 4ks na 4x SATA +2ks na 1x IDE
wendy (260)|9.11.2006 21:44
Nejspíš ano. Teď jsem se koukal na popis té desky, stáhl si manuál a je tam jasně napsáno, že má 1 Ultra ATA Controller pro dvě ATA zařízení.
Ale v práci v manuálu dodaném k PC je určitě tisková chyba, jinak bych takovou otázku nepoložil. Zkusím konkrétní stránku okopírovat, jenže sem do fóra se vkládají obrázky složitě, ještě jsem se o to ani nepokusil.
Nakonec koho by zajímal tiskový nonsens, i když v anglickém vydání.
Libor (526)|9.11.2006 22:34
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=PetrJ]mirekv

vynásob si to 4 x \/


StayMan by €RikŁ€

jestli Pitomec nemá na mysli 2 IDE = 1 slot, 4 IDE = 2 sloty.

Každopádně jeden z těch slotů není z Chipsetu Intelu .

Bral jsem to hlavně kvůli tomu, že mám mimo mechanik DVD ještě starší dva Raptory 76 GB právě naIDE a nechtělo se mi jich zbavovat. V raidu jedou celkem svižně ..[/quote]

Nie nie, tym myslel IDE radic s dvoma kanalmi, teda 2xIDE a 4 zariadenia.[/quote]

ale Pitomec měl pravdu :-D :-E
stayman (12393)|9.11.2006 22:35
[quote=Libor][quote=StayMan by €RikŁ€][quote=PetrJ]mirekv

vynásob si to 4 x \/


StayMan by €RikŁ€

jestli Pitomec nemá na mysli 2 IDE = 1 slot, 4 IDE = 2 sloty.

Každopádně jeden z těch slotů není z Chipsetu Intelu .

Bral jsem to hlavně kvůli tomu, že mám mimo mechanik DVD ještě starší dva Raptory 76 GB právě naIDE a nechtělo se mi jich zbavovat. V raidu jedou celkem svižně ..[/quote]

Nie nie, tym myslel IDE radic s dvoma kanalmi, teda 2xIDE a 4 zariadenia.[/quote]

ale Pitomec měl pravdu :-D :-E[/quote]

V com? :-? :-R
Libor (526)|9.11.2006 22:37
v tomto:
[code]Intel ICH7R South Bridge:
* 1 x UltraDMA 100/66/33
* 3 x Serial ATA 3.0Gb/s with Intel® Matrix Storage Technology with RAID 0, 1, 5 support
Jmicron JMB363 controller
* 1 x UltraDMA 133/100/66
* 1x Serial SATA 3.0Gb/s[/code]

pokud si pamatuj, tak celý spor byl o tom, že čipset obsluhije jeden PATA a přídavný řadič druhý
stayman (12393)|9.11.2006 22:57
[quote=Libor]v tomto:
[code]Intel ICH7R South Bridge:
* 1 x UltraDMA 100/66/33
* 3 x Serial ATA 3.0Gb/s with Intel® Matrix Storage Technology with RAID 0, 1, 5 support
Jmicron JMB363 controller
* 1 x UltraDMA 133/100/66
* 1x Serial SATA 3.0Gb/s[/code]

pokud si pamatuj, tak celý spor byl o tom, že čipset obsluhije jeden PATA a přídavný řadič druhý[/quote]

Tak to si pamatujes dost spatne. \/ Cely spor je v tom, ze Pitomec nevie rozlisit pismenku "U" s "V", takze tu kitko netvrdil, ze chipset i975X obsahuje 2xIDE (tym myslim, ze sam chipset podporuje 2xIDE), ale ze U chipsetu i975X je 2xIDE, cho je sposobene tym, ze ho obsahuje ten pridavny radic. Inak povedane, pridavny radic obsahuje 1xIDE a u takeho chipsetu i965 mozes ratat len s nim, teda este lepsie povedane, tam tazko budes hladat 2xIDE, pretoze i965 nepodporuje PATA :-R :-) B-)

PS: ale ak to nechapes a mal to byt zase jeden z tvojich osobnych utokov a lieceni komplexov, tak to sa ti naozaj ospravedlnujem a povazuj moje vysvetlenie za bezpredmetne, ja tebe vysvetlovat nemusim nic, teda pokial je to zase osbne, ako vravim. :-R
Libor (526)|9.11.2006 23:10
nebuď paranoidní, nic není osobní ale myslím, že pěkně mlžíš a slovíčkaříš , když ta hádka je už smazaná
stayman (12393)|9.11.2006 23:50
[quote=Libor]nebuď paranoidní, nic není osobní ale myslím, že pěkně mlžíš a slovíčkaříš , když ta hádka je už smazaná[/quote]

Pocuj, ty si sem prisiel a nieco chces zamlzit, tak tu paranoiu nechaj laskavo u seba doma a bude vsetko u vas doma mozno ok,ano? :-R \/ :-E
wizzard (447)|26.1.2007 21:14
[quote=Pitomec][quote=wizzard]Pitomec,
dobra trefa, mozno by sa na tomto zaklade dal postavit nejaky lacnejsi HTPC, chce to len novy CPU, (RAM, HDD a DVD mechaniku je mozne pouzit zo stareho PC), neskor mozno doplnit nejaku tichu 6600GT do AGP s podporou HW akceleracie PureVideo,ak by integrovany GPU nestihal a DVD/DIVX prehravac HD video formatov za babku je doma... :BB:[/quote]
Paráda u té desky je taky 2x IDE řadič. Už jsem pár kompů na tomto postavil a teď se chystám i pro sebe :-)[/quote]

Zdravim ta Pitomec,
prave vyberam nieco vhodne na upgrade PC, nedavno si propagoval ten MB od Asus, ale podla diskusie na CC to vyzera, ze ked tam dam CPU C2D 6300, nepojde to velmi pretaktovat, takze celkovy efekt sa strati...(co usetrim na doske, preplatim na nevyuzitom vykone tohoto CPU)

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P1038976736D47489C12571FD0049B8EA.html?&all=1

Co sa ti z tohoto MB podarilo ohladom OC C2D ???

P.S.
Ja som nasiel este dalsieho podobneho a lacneho kandidata -> ASROCK MB 775i65G R2.0, :-R, ten sa mi pozdava viac, neskusal ste ho niekto ?
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=775i65G&s=775

Moja zakladna idea pre upgrade PC je asi takato:
1. Vyuzit staru GK MSI GF660GT (AGP), pripadne 1GB RAM a IDE HDD...
2. Pretaktovat CPU C2D 6300 kolko to da... :-)-
(na to pretaktovanie by bol samozrejme lepsi MB na chipsete P965 alebo G965, pokym kupim nejaku novu grafiku, len to potom musim vymenit skoro komplet PC a dat vsetko nove komponenty... :-?
Devaster (477)|26.1.2007 23:18
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Libor]v tomto:
[code]Intel ICH7R South Bridge:
* 1 x UltraDMA 100/66/33
* 3 x Serial ATA 3.0Gb/s with Intel® Matrix Storage Technology with RAID 0, 1, 5 support
Jmicron JMB363 controller
* 1 x UltraDMA 133/100/66
* 1x Serial SATA 3.0Gb/s[/code]

pokud si pamatuj, tak celý spor byl o tom, že čipset obsluhije jeden PATA a přídavný řadič druhý[/quote]

Tak to si pamatujes dost spatne. \/ Cely spor je v tom, ze Pitomec nevie rozlisit pismenku "U" s "V", takze tu kitko netvrdil, ze chipset i975X obsahuje 2xIDE (tym myslim, ze sam chipset podporuje 2xIDE), ale ze U chipsetu i975X je 2xIDE, cho je sposobene tym, ze ho obsahuje ten pridavny radic. Inak povedane, pridavny radic obsahuje 1xIDE a u takeho chipsetu i965 mozes ratat len s nim, teda este lepsie povedane, tam tazko budes hladat 2xIDE, pretoze i965 nepodporuje PATA :-R :-) B-)

PS: ale ak to nechapes a mal to byt zase jeden z tvojich osobnych utokov a lieceni komplexov, tak to sa ti naozaj ospravedlnujem a povazuj moje vysvetlenie za bezpredmetne, ja tebe vysvetlovat nemusim nic, teda pokial je to zase osbne, ako vravim. :-R[/quote]


kruci stay mozes sa niekedy vyjadrit tak aby to clovek nemusel citat petkrat aby to pochopil :-I 9-)
Pitomec (10211)|27.1.2007 09:53
[quote=wizzard]Zdravim ta Pitomec,
prave vyberam nieco vhodne na upgrade PC, nedavno si propagoval ten MB od Asus, ale podla diskusie na CC to vyzera, ze ked tam dam CPU C2D 6300, nepojde to velmi pretaktovat, takze celkovy efekt sa strati...(co usetrim na doske, preplatim na nevyuzitom vykone tohoto CPU)

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P1038976736D47489C12571FD0049B8EA.html?&all=1

Co sa ti z tohoto MB podarilo ohladom OC C2D ???

P.S.
Ja som nasiel este dalsieho podobneho a lacneho kandidata -> ASROCK MB 775i65G R2.0, :-R, ten sa mi pozdava viac, neskusal ste ho niekto ?
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=775i65G&s=775

Moja zakladna idea pre upgrade PC je asi takato:
1. Vyuzit staru GK MSI GF660GT (AGP), pripadne 1GB RAM a IDE HDD...
2. Pretaktovat CPU C2D 6300 kolko to da... :-)-
(na to pretaktovanie by bol samozrejme lepsi MB na chipsete P965 alebo G965, pokym kupim nejaku novu grafiku, len to potom musim vymenit skoro komplet PC a dat vsetko nove komponenty... :-?[/quote]
Osobně bych nic netaktoval (nedělal jsem to nikdy a taky nikdy nebyl problém s nestabilitou nebo odpálením) a strčil tam E6600. Jinak na možnost toho přetaktování se podívám (mám jednu desku doma a tuším je tam taková funkce od Asusu přímo v Biosu - AI Overclock Tuner nebo AI Overclocking), ale jak jsem psal - dej tam výkonnější CPU.
Stano_tvf (504)|6.2.2007 14:35
Práve C2D E6300 idú pretaktovať najlepsie. :-)
wizzard (447)|7.2.2007 21:11
to je pravda, ale asi nie na tej doske AsRock s DDR-400, to by bol mensi zazrak... :-I
predpokladam, ze na to bude treba investovat spon do Gigabyte DS3 alebo DS4 a RAM DDR2 - 800... :-?
stayman (12393)|7.2.2007 21:31
Skor Asus P5B. Inak pozor, niektore softy neznasaju pretaktovanie, napr. ProCoder2, ktory som musel zacat pouzivat, takze taktovanie len primerene, tak o 10-15% :-D
wizzard (447)|7.2.2007 21:48
vidim to tak, ze pekne pockam do aprila, ked maju zlacniet CPU a kupim potom poriadnu dosku a k nej 6600... B-)
stayman (12393)|7.2.2007 21:49
uz su aj quadcore, tak ten si kup :BB:
wizzard (447)|7.2.2007 22:04
Quad core s Quad SLi + Quad LCD ??? to by bol pre mna uz prilis velky sok, neviem ci by som to rozchodil, teraz tu mam P4 2,0GHz, S478, AGP atd... :BB:
stayman (12393)|7.2.2007 22:05
Na secko sa da zvyknut :-E
Stano_tvf (504)|8.2.2007 08:45
Ja tam mám práve Asus P5B a C2D E6300 - 1866/2200. :-)