Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: chybové hlášení: chyba dat (cyklická redundantní kontrola)

Nováček Avatar uživatele imported_ferda_mravenec
    Registrace
    Feb 2007

prosím o vysvětlení této chyby. Při kopírování kopírovaných filmů z DVD na HDD se někdy objeví tato závada. Existuje nějaký program, který dokáže vadný soubor opravit a překopírovat do určeného adresáře z DVD?

Díky za pomoc a radu.

Tom
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

Moje zkušenost je ta, že je DVD mechanicky poškozené, přestože to není vidět okem. Pokud ti hraje v Pc nebo stolním přehrávači, tak dobrou zkušenost mám s CloneCd, který mi to uloží na disk i s tou chybou a je přehratelné. Nezkoušel jsem takové DVD znovu uložit na HDD, ale je předpoklad, že je to kopie i s tou chybou.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Milosbb
    Registrace
    Nov 2004

BOBA
    Moje zkušenost je ta, že je DVD mechanicky poškozené

Nemusí byť len mechanicky poškodené, takisto to môže byť vypálenné s chybou na shit vypalovačke, alebo na shit médium.
    Pravidelne (2-3 z 5-ich) takéto zmetky vyrábal bratov Teac DV58G a dokonca aj na kvalitné médiá.

---------------------

Je tu občas
    Registrace
    Aug 2006

nemas nahodou NECa ? tuhle hlasku mi s oblibou vyhazoval treba jen u mirne skrablych dvd z pujcovny a nekterych postarsich cd a lacinejsich dvd. obcas stacilo poradne vycistit medium od prehlednuteho otisku prstu.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Vycisti medium.

Nováček Avatar uživatele imported_ferda_mravenec
    Registrace
    Feb 2007

ahojky, zřejmě jsou to media už vypálená s chybou. Protože jsou pohledově čistá. Kdyby šlo jenom o kopii, tak je mi to jedno. Ale když je chci zpracovat - otevřít v programu na převod formátu, tak je to v p..... Protože je téměř vždy nějakej gigovej VOB a bude chybět půl hodiny filmu. Takže proto háním nějakej program, kterej by to uměl stáhnout i opravit s chybou.
    Díky
    Tom

Je tu občas
    Registrace
    Aug 2006

zkus nejakou jinou mechaniku, LG precte asi nejvic, i na co se nechytal NEC

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Všechny pounámky "k věci" jsou úplně mimo. Cyklická redundantní chyba se u opt. disků vyskytuje, když nesouhlasí CRC natolik, že to nepobere ani samoopravný kód média, tj. většinou, když je disk poškrábaný apod. Nebo je to taky 1 z ochran před kopírováním...
    Ten 2. případ většinou odstraní DVDdecrypter

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Staci vycistit medium.

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od StayMan by €RikŁ€
    Staci vycistit medium.
    To je taky pravda, ale měl jsem DVD od Metallicy a od dvou zdrojů mi to vyhodilo úplně ve stejném místě hlášku o cyklické chybě. Obě DVD byla originální. Tehdy to bylo čteno na Nec 1300a. Je ovšem pravda, že tato vypalovačka byla hodně vachrlatá na čtení. Proto jsem zběhnul k tolik oblíbené značce od StayMana- LG. Doufám, že se teď do mne nepustí Pitomec .

Banned
    Registrace
    Feb 2007

no on ma tiez LG

drr drr je offline
    Nováček
    Registrace
    Jun 2007

tuto chybu jsem viděl několikkrát na mém NEC 4571A a hlavně u DVD+R Emgeton oranžové(ty nepřehral většinou ani můj stolní přehravač.Přidal jsem do PC ještě LG H30N sata a zatím nepřečetla jen 3 disky

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

MOje zkušenosti jsou obdobné jako má Stayman, vyčistit, dalo by se říci vyleštit medium a pomohlo mi několikrát přejít do Dosu , XtreePro mám na PC od nepaměti, kritické místo načítá sice byte po bytu i několik hodin a dlouhé názvy jsou fuč, ale soubor je většinou funkční.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Pri tych kusoch DVD co mam (asi 2500) som ostal iba pri Decrypteri, ak to ten nenacita a na DVD mi moc zalezi, pouzijem este ten free soft DVDfab myslim, ale ten nacita subor aj s chybami, takze ostava len ten Decyrpter, inak na to kaslem, nie je nic az tak dolezite, ako som si myslel, najdolezitejsia je laska

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Pokud jde o načtení obsahu i za cenu chyb, tak lze použít i Alcohol120% a zatrhnout si "přeskakovat chyby" - v každém případě buď to místo vahodí nebo tam něco "vymyslí" - zázraky se nedějou nikdy. Většinou je to potom v obraze vidět, pokud nejde o malou osamocenou chybu.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. IAMM NTR82 - chybové hlášení č. 10
    Od mamrut v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 29-12-2010, 08:05
  2. Chybové hlášení kontroly dat.
    Od SnAkE v sekci Vypalovačky a média
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-04-2005, 19:57
  3. Vegas-chybové hlášení při spuštění