Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

chybové hlášení: chyba dat (cyklická redundantní kontrola)

imported_ferda_mravenec (15)|3.11.2006 19:47
prosím o vysvětlení této chyby. Při kopírování kopírovaných filmů z DVD na HDD se někdy objeví tato závada. Existuje nějaký program, který dokáže vadný soubor opravit a překopírovat do určeného adresáře z DVD?

Díky za pomoc a radu.

Tom
BOBA (590)|3.11.2006 20:56
Moje zkušenost je ta, že je DVD mechanicky poškozené, přestože to není vidět okem. Pokud ti hraje v Pc nebo stolním přehrávači, tak dobrou zkušenost mám s CloneCd, který mi to uloží na disk i s tou chybou a je přehratelné. Nezkoušel jsem takové DVD znovu uložit na HDD, ale je předpoklad, že je to kopie i s tou chybou.
Milosbb (889)|3.11.2006 23:14
BOBA
Moje zkušenost je ta, že je DVD mechanicky poškozené

Nemusí byť len mechanicky poškodené, takisto to môže byť vypálenné s chybou na shit vypalovačke, alebo na shit médium.
Pravidelne (2-3 z 5-ich) takéto zmetky vyrábal bratov Teac DV58G a dokonca aj na kvalitné médiá.

---------------------
CyberTec (290)|4.11.2006 01:47
nemas nahodou NECa ? tuhle hlasku mi s oblibou vyhazoval treba jen u mirne skrablych dvd z pujcovny a nekterych postarsich cd a lacinejsich dvd. obcas stacilo poradne vycistit medium od prehlednuteho otisku prstu.
stayman (12393)|4.11.2006 06:29
Vycisti medium.
imported_ferda_mravenec (15)|4.11.2006 07:10
ahojky, zřejmě jsou to media už vypálená s chybou. Protože jsou pohledově čistá. Kdyby šlo jenom o kopii, tak je mi to jedno. Ale když je chci zpracovat - otevřít v programu na převod formátu, tak je to v p..... Protože je téměř vždy nějakej gigovej VOB a bude chybět půl hodiny filmu. Takže proto háním nějakej program, kterej by to uměl stáhnout i opravit s chybou.
Díky
Tom
CyberTec (290)|5.11.2006 00:34
zkus nejakou jinou mechaniku, LG precte asi nejvic, i na co se nechytal NEC
iqtiqe (2)|7.11.2006 12:03
Všechny pounámky "k věci" jsou úplně mimo. Cyklická redundantní chyba se u opt. disků vyskytuje, když nesouhlasí CRC natolik, že to nepobere ani samoopravný kód média, tj. většinou, když je disk poškrábaný apod. Nebo je to taky 1 z ochran před kopírováním...
Ten 2. případ většinou odstraní DVDdecrypter
stayman (12393)|7.11.2006 12:48
Staci vycistit medium.
BOBA (590)|7.11.2006 14:43
[quote=StayMan by €RikŁ€]Staci vycistit medium.[/quote]

To je taky pravda, ale měl jsem DVD od Metallicy a od dvou zdrojů mi to vyhodilo úplně ve stejném místě hlášku o cyklické chybě. Obě DVD byla originální. Tehdy to bylo čteno na Nec 1300a. Je ovšem pravda, že tato vypalovačka byla hodně vachrlatá na čtení. Proto jsem zběhnul k tolik oblíbené značce od StayMana- LG. Doufám, že se teď do mne nepustí Pitomec :-E .
stayman (12393)|7.11.2006 14:44
:-E no on ma tiez LG :-R
drr (5)|22.6.2007 20:14
tuto chybu jsem viděl několikkrát na mém NEC 4571A a hlavně u DVD+R Emgeton oranžové(ty nepřehral většinou ani můj stolní přehravač.Přidal jsem do PC ještě LG H30N sata a zatím nepřečetla jen 3 disky
Foolproof (2713)|23.6.2007 00:21
MOje zkušenosti jsou obdobné jako má Stayman, vyčistit, dalo by se říci vyleštit medium a pomohlo mi několikrát přejít do Dosu:) , XtreePro mám na PC od nepaměti, kritické místo načítá sice byte po bytu i několik hodin a dlouhé názvy jsou fuč, ale soubor je většinou funkční.:)
stayman (12393)|23.6.2007 00:36
Pri tych kusoch DVD co mam (asi 2500) som ostal iba pri Decrypteri, ak to ten nenacita a na DVD mi moc zalezi, pouzijem este ten free soft DVDfab myslim, ale ten nacita subor aj s chybami, takze ostava len ten Decyrpter, inak na to kaslem, nie je nic az tak dolezite, ako som si myslel, najdolezitejsia je laska :D
Miuvek (858)|25.6.2007 23:15
Pokud jde o načtení obsahu i za cenu chyb, tak lze použít i Alcohol120% a zatrhnout si "přeskakovat chyby" - v každém případě buď to místo vahodí nebo tam něco "vymyslí" - zázraky se nedějou nikdy. Většinou je to potom v obraze vidět, pokud nejde o malou osamocenou chybu.
Lar (115)|26.6.2007 10:40
Já bych zkusil program CDcheck,ten funguje tak,že jednotlivé sektory načítá opakovaně,ale může to trvat taky hodinu i víc.
A nebo vyčistit optiku v mechanice,to někdy dělá zázraky.
Jack_6428 (32)|22.5.2008 14:20
mě se to stalo jen párkrát..mám LG, už 3.rokem...na starý mechanice to udělalo, tady už ne, tak nevim
izuel (37)|21.1.2009 09:48
Ahoj všem,

Jelikož jsem přihlášený a přesto mi nejde založit nové téma jako přihlášený, tak to řeším takhle ,snad někdo poradí..

Mám pc v práci s více vypalovačkama celkem 5 jsou všechny SATA a jsou v režimu AHCI, nero9 plná verze legální mi pálí vždy jen na jednu mechaniku jakoukoliv ,potřeboval bych pálit na všechny současně i když zatrhnu použít více vypalovaček, problém je takový, že to napíše error, lze to vůbec?

děkuji moc všem
herkul07 (2)|20.5.2009 17:03
ja to nechapu mne to dela taky a po vycisteni to nejde mam mechaniku nejakou MSI cedo sem se snazyl vycistit ale nic
herkul07 (2)|21.5.2009 15:46
mne se to zobrazuje taky a mam mechaniku MSI
nic nepomaha prosim poradte
artam (1147)|21.5.2009 16:32
Nuz, este je mozne v DVDDecrypteri zapnut v zalozke "I/O" nastavit volbu "Software Read Error Retries" na maximum, t.j. 50. Ked to uz potom nedokaze precitat, tak to uz neprecita nikto. ;)

Samozrejme, ze v pripade originalneho media mozu byt zamerne mastrovane chybne sektory v ramci "protipiratskej" ochrany. V takom pripade treba kontrolu chyb vypnut. Samozrejme to chce mat medium ocistene, aby kvoli zapatlanemu povrchu nevznikali dalsie chyby.
Lagus (7)|13.6.2009 18:58
[QUOTE=imported_ferda_mravenec;121025]prosím o vysvětlení této chyby. Při kopírování kopírovaných filmů z DVD na HDD se někdy objeví tato závada. Existuje nějaký program, který dokáže vadný soubor opravit a překopírovat do určeného adresáře z DVD?

Díky za pomoc a radu.

Tom[/QUOTE]

...tahle hláška určitě vypadla z CloneDVD...? Je to většinou poškozením souborů nebo samotného media, někdy pomůže pořádně očistit disk, ale stalo se mi také, že pomůže i restartovat program.