Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejede mi Avisynth-Avisource-chybi dekompresor???!

JardaC (40)|2.11.2006 16:55
Na nove nainstalovanych XP jsem z digikamery grabnul avi soubor, format je samozrejme DV. Chtel jsem na jeho upravu pouzit Avisynth, ovsem pri zkusmem nacteni .avs souboru jak do Virtualdubu, tak treba do WMediaplayeru jsem obdrzel tuto hlasku: AVIsource: couldn't locate decompressor for fourcc DVSD (Disk\soubor.avs , line 1). Podotykam, ye stejnou verzi Avisynthu i stejne napsany avs soubor jsem bez problemu pouzival na "starem" systemu, nez jsem ho musel preinstalovat.
Zkusil jsem nainstalovat Ffdshow, i jsem ve Video decoder configuration nastavil pro DV "libavcodec", ale je to furt stejny. /Ve starem systemu jsem ovsem o Ffdshow nemel ani tuseni, a jak jsem psal, vse bezelo OK/. Co s tim?? Dik, Jarda
mirekv (7169)|2.11.2006 18:28
Stáhni si vyléčený MainConcept.
JardaC (40)|2.11.2006 18:53
Zeby to bylo tim Mainconceptem????? Pravda, ve starym systemu byl.... A nemusim ani stahovat vylecenej, protoze jsem ho druhdy u Mainconceptu zakoupil.... Dik za tip, jdu zkusit!
JardaC (40)|2.11.2006 19:10
BINGO! Slape to!Musim te clovece obdivovat-jak jsi k tehle informaci dospel?
DIK!!!! Jarda
mirekv (7169)|2.11.2006 19:27
JardaC
To víš no... :BB:
vlada (3470)|3.11.2006 17:21
mirekv
Sakra, tak lehce vybojovaný obdiv a já to prošvihnul :-D

JardaC
No ta hláška od AviSynthu je snad úplně jasná - chyběl Ti DV kodek. V FFDShow jsi zřejmě povolil DV DirectShow dekoder, ale ne VfW kodek. Proto to pořád nešlo.

Pokud máš zájem se o tom dozvědět víc, zkus kouknout na moje stránky: http://jech.webz.cz/multimedia.php a http://jech.webz.cz/dv2dvd.php.
JardaC (40)|3.11.2006 19:03
2Vlada: Jo, napadla me jako pricina absence DV kodeku, ale tuhle myslenku jsem hned zavrhl, protoze:
a/ jsem zil v predstave, ze jakysi DV kodek musi byt v XP pritomen;
b/ a kdyz ne v XP, tak ze se tam muselo neco doinstalovat strihovym softem /S 10Plus, jak jinak/
c/ samo avi slo natahnout do VMP ci VDubu
Kazdopadne na tvoje stranky mrknu, nezaskodi byt malinko in.
Dik Jarda
mirekv (7169)|3.11.2006 19:15
JardaC
V xp není skoro nic, zkus si něco přehrát v WMP! Maximálně se zatváří že stahuje nějaký kodek, který stejně nikdy nestáhne!
vlada (3470)|4.11.2006 14:54
JardaC
Tak právě proto jsem Ti dával odkaz na mé stránky, aby si se dozvěděl, že

a) Součástí DirectX 9 je DirectShow DV dekoder
b) Časem se každýmu v systému nastřádá tolik filtrů a kodeků, že to je až nechutný
c) Přehrávače pro přehrávání nepotřebují kodek, ale DirectShow filtr. Ten si tam měl, ale neměl si kodek. VirtualDub má vlastní DV dekoder, nepotřebuje pro něj tedy systémový kodek.

AviSynth umí používat kodeky i filtry, pokud chceš použít filtr (kodek je ale lepší), napiš místo AviSource DirectShowSource.
stayman (12393)|4.11.2006 16:43
Skor je to tak, ze VD nevie pracovat so systemovym a tak potrebuje vlastny DV kodek. \/
vlada (3470)|4.11.2006 18:44
[quote=StayMan by €RikŁ€]Skor je to tak, ze VD nevie pracovat so systemovym a tak potrebuje vlastny DV kodek. \/[/quote]

A na to si přišel zase jak? 9-) VD použije systémový DV kodek, pokud je nainstalovaný. Pokud tam žádný neni, použije vlastní dekoder. Samozřejmě se dá ve VD nastavit, aby používal vždy vlastní dekoder.
stayman (12393)|4.11.2006 19:14
Tak vidis, nechapem potom, o com to pises vyssie :-D Navyse nainstalovany DV kodek ma kazdy, kto vobec ma PC \/ :-R
quasi (157)|9.11.2006 08:43
[quote=mirekv]Stáhni si vyléčený MainConcept.[/quote]

Ja mam ten isty problem. Napadlo ma, ze tam nieco chyba, isiel som sem pisat otazku do fora, a zrazu vidim, ze nejaky nestastnik je na tom rovnako ako ja!

No ale ked som si dal vyhladat MainConcept tu na tvfreaku, vyhodilo mi to kopec linkov - pluginy, encodery, atd. Co z toho mam stiahnut? Navyse, ked som klikol na tie prve linky, hodilo ma to na nejaku komercnu stranku... posle niekto spravy link?

PS: uz aby som mal progressive kameru....
vlada (3470)|9.11.2006 15:21
quasi
Tak se vys... vykašli na komerční MainConcept a nainstaluj si kavlitnější FFDShow nebo Cedocidu (návod).
quasi (157)|9.11.2006 16:11
[quote=vlada]quasi
Tak se vys... vykašli na komerční MainConcept a nainstaluj si kavlitnější FFDShow nebo Cedocidu (návod).[/quote]

Lenze ja mam ffdshow..... a napriek tomu mi to hadze tu hlasku co kolegovi ktory to vyriesil s mainconceptom. Asi to bude nejakym nastavenim..... ?

Inac dik zy rady, uz si mi viackrat dobre poradil. Toto je naozaj dobra stranka. Zajtra predavam svoju DV kameru Panasonic, s ktorou som bol velmi spokojny nebyt naslednych problemov s konvertovanim/upravou prekladaneho DV zaznamu. Progresivna HD kamera /asi Sanyo/ to isti...
vlada (3470)|9.11.2006 17:07
quasi
Tak jestli máš ffdshow, tak si zobraz VfW konfiguraci a povol DV kodek.
quasi (157)|13.11.2006 08:49
[quote=vlada]quasi
Tak jestli máš ffdshow, tak si zobraz VfW konfiguraci a povol DV kodek.[/quote]

DV kodek nastaveny, stale to nejde, hlaska ta ista.
stayman (12393)|13.11.2006 09:10
:-E :-E :-E
vlada (3470)|13.11.2006 10:11
quasi
Určitě máš DV povolený i pro VfW? Musíš spustit dialog VFW codec configuration, ne Video decoder configuration.

Pokud to tam máš povolený a stejně to nejede, tak zkus novější verzi ffdshow. Stáhni jí třeba z http://x264.nl.
quasi (157)|23.11.2006 11:47
[quote=vlada]quasi
Určitě máš DV povolený i pro VfW? Musíš spustit dialog VFW codec configuration, ne Video decoder configuration.

Pokud to tam máš povolený a stejně to nejede, tak zkus novější verzi ffdshow. Stáhni jí třeba z http://x264.nl.[/quote]

Skusil som to. Nainstaloval som ffdshow z posledneho k-lite codec packu, a.............nic
Asi niekde robim chybu, alebo nemam nieco nainstalovane. Uz som z toho zufaly. Postup bol takyto:
Otvorim ffd show config - vfw config - encoder nastavim na DV, Fourcc na DSVD

Hlasenie VDUBU: Avisynth open failure:
Avisource: couldn t locate a decompressor for fourcc dvsd
(C:\Example1.avs, line1)

Co s tym?
Este ze som predal tu miniDV kameru, uz nekupim inu ako progressive.
Q.
vlada (3470)|24.11.2006 09:20
quasi
Musíš přeci nastavit dekoder!
Whitejoker (616)|30.11.2006 14:27
nejjednodušší stáhnout si tu cedocidu DV, ten přepíše všechny nastavení současných DV a je vystaráno. Zdá se mi dokonce lepší, než ten od Mainconceptu a nemusí se léčit. Ještě by si třeba někdo myslel, že to má nějaký virus :-)-
ai (2993)|10.1.2007 05:48
jestli to jeste nekomu pomuze, me se to stalo to same a pomohlo toto v Avisynthu:

AVISource("F:\zk.avi", fourCC="CDVC")

zkratka mi ten jiny fourCC (oproti dvsd) to nejak rozjel, DV kodek problem jsem neresil, nebo jiny , ktery z tim mozna u me souvisi