Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita sat. programov

Tilk (295)|29.3.2004 07:47
Zaujimalo by ma ci by sa dalo cez dig. sat. vysielat v dvd kvalite. mpeg2 to je tak co? Zavisi to jen na tv stanici? ak ano tak chysta sa take nieco?
Venousekh (20)|29.3.2004 09:29
v DVD kvalitě normálně vysílá. Třeba takové Premiere Direct rozhodně DVD kavlitu mají. Ale takové UPC Direct HBO to je bída i oproti DivX. Záleží to hlavně na tom kolik stanic je na daný datový proud transporderu.
feedjo (87)|29.3.2004 12:48
mpeg-2 je kodek, ktory sa pouziva rovnako pri DVB ako aj pri DVD. Tiez sa pouziva pri S-VCD.
Kvalita obrazu rovnako ako pri ktoromkolvek inom kodeku zalezi od datoveho toku (resp. od komprimacie). Spravidla plati - cim nizsi datovy tok (vysia komprimacia), tym menej miesta na disku film zaberie ale tym je aj nizsia kvalita.
Pre porovnanie - pri programoch z paketu Czechlink dosahuje datovy tok 6Mbit/s, kdezto pri U*C Direct je datovy tok niekde medzi 2 - 3 Mbit/s.
To iste plati aj pre zahranicne pakety - niektore su kvalitne (porovnatelne s DVD kvalitou) a niektore su "menej kvalitne"... a niektore su uplne shitove.
ViKinG (793)|29.3.2004 14:15
feedjo:
MPEG(Moving Picture Experts Group) je formát pro zápis a kompresi videa, nikoliv kodek.
Czechlink má datový tok ještě o něco vyšší než uvádíš.
Kvalita obrazu bude závidet nejvíce na kvalitě zdrojového videa a jeho následném zpracování.
Libor (526)|29.3.2004 20:16
kvalita je velmi rozdílná, UPC nemám, takže nemohu referovat, ale co si pamatuji, tak u placených kanálů jsem nejlepší kvalitu viděl u loni zhasnoucí německé Premiere, nyní pro ilustraci , o víkendu nahraný StarTrek Nemesis ze SkyItalia, rozlišení 720/576, datový tok cca 3MB, film o délce 1h51min už převedený zkusmo na DVD i s titulky 2.52 GB.
Česká televize je v tomhle trochu vyjímka, datový tok okolo 7.3MB pro video a 384kb pro zvuk, což jsem jinde pomalu neviděl a taky už to má i nevýhodu, protože na DVD vleze tak 1h20min, takže se musí delší věci přepočítat.
jinak do DVD kvality má většina kanálů daleko
Mates (0)|29.3.2004 22:57
Tak tu (ne)kvalitu HBO možu potvrdit,byla to fakt hrůza,taky to byl hlavní důvod,proč sem je před asi 3/4 rokem zrušil.Ještě celkem hodně vysoký datový tok bývá v paketu Viasat,programy Cinema a TV 1000,stabilně 5-7 Mb/s,což si myslím že je hodně slušné.A navíc na rozdíl od SkyItalia a Digital+ jsou tam všechny filmy v originálním znění (tudíž většinou v angličtině) a ne v nějaké "šílené" španělštině nebo italštině :-)
pavelpt (2713)|29.3.2004 23:56
Thor Canal+Swe dnes už bohužel bez AC3 zvuku,ale pořád má zvuk 256 a ne 192 jako ostatní.
Na Astře staré dobré ORF má AC3 zvuk i když většinou pouze 2.1,taky 256
Libor (526)|30.3.2004 08:40
já jen poznánku pro Matesa, jak u SkyItalia tak i u španělského Digital+ jde u většiny filmových kanálů zapnout orig. zvuk, což je většinou angličtina
Mates (0)|30.3.2004 08:50
2 Libor - jak se to dělá ? taky mě to napadlo že by to mohlo jít ale nedošel jsem na to jak ? Mám ProgDvb,prolezl jsem snad celé menu a nic ?
skybor (26)|30.3.2004 09:25
V ProgDVB zkus treba nastaveni kanalu (property channels) a tam si muzes vybrat audiostream , ketry chces (z tech ktery ten kanal prenasi) :-)

Jinak co se tyka kvality tak nedam dospustit na kanaly (dnes nechytatelne) PREMIERE Direct ( 100% kvalita obrazu 16:9 a zvuk AC3 original i dabing , proste parada - asi vysilaji opravdu DVD :-) ) a na druhe strane jsem nevidel nic horsiho nez UPC Direkt (mozna snad jeste nektere Asijske televize - Gruzie, Kazachstan, Irak atd.) .
Mates (0)|30.3.2004 09:41
Trochu mimo téma - jde vám Sky Italia ? mě jde snad jedna prima fila a jinak vůbec nic ? ani cinemy,ani sporty,snad ještě nejaká MTV a discovery apd ?
blueant (820)|30.3.2004 14:34
Bohuzial je to tak. Skyitalia nam pomaly prechadza na neznamu hash tabulku 9X a pomaly ostava tma :-((( .

Nieje mi smutno ani tak za skyitalia a pod. Ale za zlomenym systemom.
Na druhej strane ak niekto vycita hash tabulku z ROMu tak by mohla byt rovnaka na vsetkych kartach a v tom pripade by bola zlomena SE*Ca 2 uplne. 9-)