Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast TV2000XP Deluxe - návod na instalaci nových ovladačů

Milne (8)|9.9.2004 12:04
Mohl by někdo napsat postup na instalaci nových ovladačů. Tzn. co se musí nejdřív odinstalovat atd. Dík
Doom (2331)|9.9.2004 12:29
už se to tu řešilo x-krát, takže postup je snad certifikovaný :-E

1) koukni na web leadteku (někde v tomhle fóru je na to odkaz, thread založil Ivo Mašek) tam je v sekci download PDF s návodem na aktualizaci driverů

2) odinstaluj program PVR
3) vlez do správce zařízení, sekce Multimédia, najdi 3 zařízení pro Experta (xbar, capture a tuner)
4) pro každé zařízení dej Aktualizovat ovladač (přesná procedura je v PDF, které jsem zmínil v bodě 1)
5) nainstaluj PVR...

Ivo Mašek má na svém webu spousty bližších informací pro Experta, tak tam koukni, vřele doporučuju
Ivo Mašek (10205)|9.9.2004 13:26
Připrav si nové ovladače a drivery.
Přes uninstal WinFast odinstaluj program.
Do příkazového řádku napiš regedit. Odklepni.
Napiš, že chceš hledat WinFast. Dej hledat.
Vše ohledně WinFast smaž. Klávesou F3 spouštíš další hledání.
Tím si vyčistíš i registry. (to je důležité)
Spusť restart. OS bude chtít ovladače a drivery pro WinFast. Nabídni mu cestu k těm, které jsi si dal do PC.

Vše o TV-kartě WinFast a další důležité věci k tomu najdeš na web adrese, která je pod čarou tohoto příspěvku.
Další věci nalezneš v této sekci (tv karty), označeno pod mým jménem.

Blíže se ti věnovat nemohu - jsem v práci a nemám čas.
Doom (2331)|9.9.2004 14:13
ivo: nenenene. takhle ne. takhle jsem to přece dělal já a zrušil jsem si vazbu ovladačů do WDM \/ a nejelo nic kromě nativního WinfastPVR (pamatuješ? moje začátky :-) ). je potřeba postupovat podle příručky z webu leadteku. jedná se sice o kartu DeLuxe s BT 878, ale pořádek musí být :-)
Ivo Mašek (10205)|9.9.2004 14:29
Milne, udělej to tak, jak jsem ti napsal. Pokud máš nové ovladače i drivery (software), ničeho se neboj. Hardware si řekne o software a ty budeš normálně instalovat, jako si instaloval z CD při prvním spuštění WinFast.
DoomHammer: já teď nemám čas na dlouhé vysvětlování, snad večer.
Doom (2331)|9.9.2004 14:38
to jsem tedy zvědav... postup, který jsem psal, jsi mě učil ty sám :BB: ... (leda že by DeLuxe měla jiný systém aktualizace)
Ivo Mašek (10205)|9.9.2004 15:02
DoomHammer:
Jsou návody oficiální a neoficální. Vzhledem k tomu, že jsem zastáncem čistých registrů, provádím odinstalaci i z registrů. Tím se dostanu do fáze, v které jsem byl před koupí tv-karty. Pak pouze instaluji nové ovladče a příslušný software. Buď ze serveru Leadtek, nebo z http://www.levi.cz
Dělám to u všech programů, tedy, ne jenom pro tv. Jsem ušetřen spousty problémů, které pak tady různě čtu. Těm zbytkům v registrech se říká smetí, a čím více ho tam je, tím hůř - pak se jeden nemůže divit, že se mu něco motá do programu, co tam nemá co dělat.
Chápeš ? :-)
Doom (2331)|10.9.2004 10:24
Ivo: dovolím si nesouhlasit a to razantně :-E

když se podíváš na proces instalace Experta do widlí z origoš CD, probíhá to následovně: nejdřív se nainstalují drivery a do Přidat/odebrat programy přibude Winfast Drivers (nepamatuju si to přesně :-( ). v rámci téhle první fáze instalace se nainstalované drivery zapíší do DirectShow. potom se mašina restartuje, ovladače se zvalidují a potom se instaluje PVR.
to znamená, že když odstraníš záznamy z registru, zrušíš vazby do DirectShow a... et voila - z WDM ovladačů máš najednou WFW :-D :-E :-D a nefunguje nic, co používá podporu WDM.

není smetí jako smetí...

viz. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=492
Ivo Mašek (10205)|10.9.2004 13:28
Ale já přeci opět provedu instalaci, poněvadž si o to hardware řekne. A nainstaluji ovladače i software. A všechno bude po restartu jako dříve, pouze s novými ovladači a drivery.
Doom (2331)|10.9.2004 14:14
to jsem si myslel taky, že stačí jenom podstrčit drivery a systém zařídí všechno. ale ono ne. takováhle instalace právě nezapíše drivery do WDM. proč si myslíš, že po instalaci Experta jsou v přidat/ubrat programy DVĚ položky (PVR a driver)? Leadtek to asi nedělá ze srandy...
Ivo Mašek (10205)|10.9.2004 14:41
takováhle instalace právě nezapíše drivery do WDM.
...tak polopatě:
Postavíš si (koupíš si) počítač, kde žádná tv-karta není. Počítač pěkně šlape, přidáváš a ubíráš programy atd. Prostě normální život s PC. A hle, jednoho dne se rozhodneš, že si pořídíš tv-kartu. Zakoupíš si ji, nasadíš hardwer a ...........a co teď, kdy se ti nezapíší drivery do WDM, protože "registry" je neznají a ani nemůžou ?
Už ti došlo, o čem je tu řeč ?
Doom (2331)|10.9.2004 15:13
tohle bude nadlouho...

vezmeš TV kartu, daš do mašiny, zapneš. mašina chce ovladače, ty to odiskejpuješ, pustíš instalační proceduru a ona mimo jiné nakopíruje ovladače do widlí a zapíše je do registru (nejen do části ovladačů, ale i do DirectShow)

když jsem odebral HW Experta ručně, pročistil registr a po restartu podstrčil nové ovladače, běželo akorát PVR a nic jiného... PVR je nativní aplikace pro Experta, která jede přímo nad ovladači... jiné appz typu Radiátor, ATV nebo Girder jedou přes DirectShow a tudíž bez platných záznamů o WDM ovladačích TV karty nemohly najít žádný HW. capisce?
Ivo Mašek (10205)|10.9.2004 15:38
To nebude nadlouho. Já to mám v praxi vyzkoušené, neb jsem zastáncem instalací ( a to všech) na čisté registry.
V oficialních návodech to samozřejmě nenajdeš, neboť výrobní závod tě nemůže nutit, hrabat se v registrech, neboť se "nedoporučuje" (jak komu) tam choditi a zasahovati.
Doom (2331)|13.9.2004 11:32
tak ještě jinak:

ty tvým způsobem vymažeš část registru, nataháš nové drivery a co pak? pojede nativní PVR. OK. a pojedou i ostatní programy, které k TV kartě přistupují přes WDM? ne každý používá nativní PVR a Radio...

já jsem zase zastánce jiného přístupu - když už výrobce udělal instalační proceduru, tak by se měla používat... výrobce ví asi vždycky líp co dělá, než uživatel...
mirekv (7169)|13.9.2004 11:36
DoomHammer: co to je takové "nativní"?
Doom (2331)|13.9.2004 11:43
[quote=mirekv]DoomHammer: co to je takové "nativní"?[/quote]

:-) nativní = domorodý :-) (převzato ze slovníku cizích slov :-) )

nativní = příslušné pro daný produkt, napsané pro daný produkt (například u našeho produktu Navision, který prodáváme, používáme termín Nativní databáze = databáze navržená pro tenhle program);
Ivo Mašek (10205)|13.9.2004 14:46
když už výrobce udělal instalační proceduru, tak by se měla používat... výrobce ví asi vždycky líp co dělá, než uživatel...
To je velmi "diskutabilní" názor. Já dělám do počítačové techniky 20 let. A během té doby jsem zjistil, že upravovat ručně registry je někdy "životně" nutné pro bezproblémový chod PC. Ruční úpravou registrů se lze mnoha problémů zbavit. Dotyčný to musí ale umět - jinak si nadělá v PC šílenou paseku. Co se týče uninstalu, který každý solidní výrobce dodává ke svému software, tak žádný po sobě nemaže vše. Ani "spešl" utility na mazání smetí z registrů ti nepomohou. Z té 20-leté praxe velmi dobře vím, co takové "úředně ponechané smetí" dovede natropit za brajgl v PC.
Proto to nekompromisní mazání z registrů.

výrobce ví asi vždycky líp co dělá,
Výrobce hlavně ví, že ti nemůže dát návod na zásah do databáze registrů, protože by všem "laikům" musel hradit poškozené PC a s tím vše související. Výrobce OS také nedoporučuje zásah do registrů a svým způsobem ti zamezuje, se tam snadno dostat. Kdyby i servis se choval dle rčení, že: výrobce ví asi vždycky lépe, co dělá, tak by značná část lidí měla místo PC pouze kus nepoužitelného nábytku.
Doom (2331)|13.9.2004 15:00
bejvávalo, naštěstí (installshield wizard :-k ). v poslední době se začíná stále víc programů distribuovat v instalační proceduře MS Installer, která konečně umí uklidit po odinstalaci...

ale neodpověděl jsi mi na otázku o programech 3.stran...
Ivo Mašek (10205)|13.9.2004 15:18
instalační proceduře MS Installer, která konečně umí uklidit po odinstalaci...
Žiješ v omylu.....

ale neodpověděl jsi mi na otázku o programech 3.stran...
Neměl jsem nikdy žádný problém.
Doom (2331)|13.9.2004 15:22
tak to jsi šťastný člověk. když jsem podle tvého aktuálního návodu kdysi aktualizoval ovladače, přestaly mi jít Radiátor, ATV2000 a Girder. Když jsem aktualizoval ovladače tak, jak se má, tak tyhle programy zase fungovaly... a rukama to asi nebude :-E
Ivo Mašek (10205)|13.9.2004 15:31
A ty jsi měl současně WinFastPVR a ATV2000 na jednom PC ??
doxa (58)|13.9.2004 21:24
[quote=Ivo Mašek]To nebude nadlouho. Já to mám v praxi vyzkoušené, neb jsem zastáncem instalací ( a to všech) na čisté registry.[/quote]
Svata pravda, vcera jsem udelal pred instalaci novejch driveru a softu cistku v registrech a vypada to, ze ta karta snad fakt bude behat bez spruzu. Mazal jsem i vsechny veci tykajici se "leadtek". Nektery veci ale nesli smazat, nemas potuchy co by to mohlo bejt, nebo proc to nejde smaznout? diiiky
Ivo Mašek (10205)|14.9.2004 06:17
V registrech by mělo jít ručně smáznout všechno. Pokud se to brání, tak to radši nech být.
Aby jsi pak nemusel dělat kompletní reinstal OS.
Doom (2331)|14.9.2004 07:51
jo, měl jsem ATV2000, DScaler a PVR na jedné mašině. teď mám jenom DScaler a PVR...
Ivo Mašek (10205)|14.9.2004 09:05
... a rukama to asi nebude
Rukama to určitě nebylo.

A ty jsi měl současně WinFastPVR a ATV2000
A tím už to možná bylo....

...ta nepovedená odinstalace a zpětná instalace.
Doom (2331)|14.9.2004 09:50
[quote=Ivo Mašek]

A ty jsi měl současně WinFastPVR a ATV2000
A tím už to možná bylo....

...ta nepovedená odinstalace a zpětná instalace.[/quote]

možný to je... ale odinstalaci jsem tenkrát dělal tak, jak ty radíš - smazat zařízení ze správce a z registru a potom dát ovladače na požádání systému... prostě nic, kromě PVR, se nechytlo...