Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prilis vysoky bitrate

Leon (51)|31.10.2006 17:15
Jeden nejmenovany (panasonic) dvd recorder nahrava pri jakem-koli nastaveni quality soubory se stale stejnou, ato prilis vysokou hodnotou bitrate(VBR),vice nez dovoluje norma pro DVD.nektere prehravace to pak neskousnou.
Muj dotaz: jde nejakym zpusobem snizit udavanou hodnotu VBR bitrate u vob souboru,aniz by se muselo transkodovat?
Whitejoker (616)|3.11.2006 07:57
[quote=Leon]jde nejakym zpusobem snizit udavanou hodnotu VBR bitrate u vob souboru,aniz by se muselo transkodovat?[/quote]
Asi ne.
když snížíš bitrate, zvětší se velikost souborů a tím pádem pak nesedí navigace jednotlivých cells
StD (8612)|3.11.2006 09:08
@Whitejoker: Tak toto je tedy výrok opravdového "znalce":
[quote]
[color=red]...když snížíš bitrate, zvětší se velikost souborů...[/color][/quote]
9-)
vlada (3470)|3.11.2006 09:26
Leon
Tam nejde o tu hodnotu, tam jde o to, že stolní keply neumí tak vysokej bitrate dekódovat. Takže to musíš jedině překomprimovat, případně použít něco na způsob DVD Shrinku.
Pitomec (10211)|3.11.2006 15:17
DVD rekordéry od Panasonicu mám 2 a nikdy se mně nestalo, že by nahrávka přesahovala povolený bitrate pro DVD-Video (tj. 9800kbps). Je otázkou z čeho tazatel vůbec čerpal onen poznatek o datovém toku (jestli z nějakého softu nebo DVD přehrávače, tak to nemusí být vůbec pravda) a zda-li není spíš problém v samotných přehrávačích, na kterých je záznam z DVD rekordéru přehráván.
Leon (51)|7.11.2006 08:33
To Vlada:
Problem je skutecne v nekterych jinych prehravacich, jenz to nasledne nejsou schopny dekodovat.Prehraji pouze zvuk bez obrazu
Kdez pouziji shrink, tak snizim velikost souboru, ale stale tam zustane puvodni "maximalni" hodnota bitrate a stale to neprehraje

To Pitomec:
informace jsou ze softu
jakmile to prekomprimuji-staci o par kbitu tak to jede v pohode i na techto problematickych prehravacich.
me jde jen o to jestli jde v nejakem softu(napadl mne vobedit) prepsat onu max.hodnotu o onech par kbitu aby to zvladly nektere noname keply a nebylo to treba prekodovat.
StD (8612)|7.11.2006 08:40
Ona "hodnota" max. BPS je zapsána v hlavičce m2v streamu... To bez "rozebrání" vob-ů nezměníš.
Pitomec (10211)|7.11.2006 08:47
[quote=Leon]To Pitomec:
informace jsou ze softu
jakmile to prekomprimuji-staci o par kbitu tak to jede v pohode i na techto problematickych prehravacich.
me jde jen o to jestli jde v nejakem softu(napadl mne vobedit) prepsat onu max.hodnotu o onech par kbitu aby to zvladly nektere noname keply a nebylo to treba prekodovat.[/quote]
Na přehrávání záznamů z DVD rekordérů Panasonic mám Matsui player (nic levnějšího nebylo, než tento za litr) a naprosto v pohodě. Takže být tebou, tak ty "jiné přehrávače" pošlu k šípku, protože to asi bude pěknej šrot :-I
Leon (51)|7.11.2006 12:04
StD:
to mi je jasne. pro mne je rychlejsi voby rozebrat nez to cele prekomprimovat(je toho x desitek hodin). pokud vis zpusob jak upravit onu hodnotu v hlavicce m2v bez rekomprese budu stastny

Pitomec:
kdyby se jednalo o muj tak uz davno dela dekoraci na chodniku :-)
StD (8612)|7.11.2006 12:34
Zkus Womble MVW (funkci Tools), ale pochybuji, že to dokáže. Osobně mne vůbec netrápí, jestli ve streamu zůstane zapsáno třeba max. 9800, přestože reálně "uvnitř" je po rekomresi jen max. 7000... a vše hraje jak má. :-E
Leon (51)|7.11.2006 13:55
ja mam opacny problem. 100% vim ze tam je mensi datovy tok ale v hlavicce je ten vysoky a ono to nejede.
womble jsem zkousel a nenasel jsem tuto moznost
vlada (3470)|7.11.2006 21:03
No tak pokud je problém jenom v halvičce, tak bych to zkusil přepsat programem ReStream.
StD (8612)|8.11.2006 08:14
...a nebo já jsem ještě "vykoumal" BitRate Viewer, ale musí být Full-verze, ta Free má u mne tyto funkce zablokované... :-((
Vláďo, ReStream sice umí změnit v Mpeg2 leccos, ale volbu změny bitrate tam nějak nevidím - že by jsi to dokázal změnit tím, že změníš Matrix?? 9-)

P.S. V tom Bitrate Vieweru je to pod tlačítkem [color=red]Modify Stream[/color] nahoře druhé zprava...
Leon (51)|8.11.2006 08:18
Diky
Zkusim to
vlada (3470)|8.11.2006 17:24
StD
Vpravo nahoře je v ReStreamu položka bitrate. Dá se přepisovat a něco to mění, ale jsetli to pomůže, to fakt těžko říct...

StD (8612)|9.11.2006 07:30
@Vlada: Jj, díky, už to vidím, ale to je jen "nominální" BPS - to by mělo být ono, co tazatel chce (VBR údaje "reálné" zůstanou zachovány...)
Jinak píšou to i tady:
[quote]
ReStream v0.9.0
==============================
by shh
eMail: shh(at)sysh.net
homepage: http://www.sysh.net
Info:
======
With this tool you can change many options of a MPEG2 Elementary Stream without re-encoding. You can change options like the Sequence Header, matrices, tff-flags, User Data, GOP-flags, pan-scan-info ...

Intention:
===========
- change/insert/strip/save manual matrices. This is to fix faulty streams
wich lack of the correct matrices. (e.g. from bad demultiplexors or from
a patched CCEv2.50)
- correct top-field-first flags
- change aspect-ratio or framerate
[color=red]- change the nominal bitrate (needed for some authoring-programs)[/color]
- disguise a stream to improve compatibility with some authoring-programs
- add/change/user User Data from the stream
- remove sequence-end-codes from the stream
- add/change/remove Sequence Display Extensions (e.g. for pan-scan info)
- correct/change GOP-info, like the GOP-timecode
- correct some other parts of a stream
- cut a stream at a specific sequence header
[/quote]
Whitejoker (616)|12.11.2006 22:35
StD
jo, sorry, jsem to otočil s tou velikostí.
Leon (51)|16.11.2006 08:33
Dekuji vsem za rady.
lehce seznameni s mymi pokus:po pouziti Bitrate vieweru sice mnou pozadovana hodnata byla nizsi,lec vysledny video stream byla jen tma :-(( .
Restream snizil hodnotu,vysledne video melo i obraz :-!!! ,takze Restream vypada ze odpovida memu pozadavku.Jeste to musim zkusit v onom problematickem DVD prehravaci.
Diky
StD (8612)|16.11.2006 09:19
ReStream je vynikající nástroj, ale musí se s ním umět pracovat. Když nevíš přesně co chceš, tak raději nic neměnit a jenom "přeuložit".
Jozef2 (188)|29.1.2007 12:49
Este by sa dal upravit udaj o bitrate (bez rekompresie) aj pomocou DVDPatcher-a 1.06. Ale tam by sa mozno musel upravovat bitrate pre kazdy *.vob zvlast.