Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDV camcorder SONY HDR FX 1

keto (136)|9.9.2004 09:19
Pokud se tady probírala jednočipová HDV kamera JVC, tak po novém roce, už to bude pasé.
Sony vyrukuje s 3 CCD camcorderem a 1080i/1080p rozlišením, takže teď už zbývá jen šetřit :-( ............šetřit :-( .............nebo vyhrát 8-)

bližýší info např.
http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-Announces-High-Definition1080i-HDR-FX1-First-3-CCD-HDV-Camcorder.htm
Pitomec (10211)|9.9.2004 09:27
No to je teda úplná pecka a už vidím ty masy lidí jak se ženou ji kupovat (když výsledný formát se nedá ani normálně zpracovat v PC a ani ho nic - kromě kamery samotné - nepřehraje...) 9-) 9-) 9-)
keto (136)|9.9.2004 09:31
no já bych nebyl takovej pesimista. Zpracovat se to dá ( např. Avid ), plugin bude i do Media Studia 7 a počítám i Premiere Pro. A klidně to downkonvertuju do SD ( a orig. zaarchivuju do budoucna ), protože i ted se točí v Německu na HD, ale nevysílá. Ale je to do budoucnosti.

A z HDD si to na projektoru určitě pustim :-)
ViKinG (793)|9.9.2004 09:50
zatím jen pro bohatý musimmítvšechnoprvní týpky... dobrý o tom vědět ale jinak zatim nanic.
keto (136)|9.9.2004 10:24
no cena ještě nebyla stopro stanovena, ale měla by být pod 6.000 USD.
Jenže to je cena v USA,kde je všechno cca o 1/3 levnější.
Ale jinak by to bylo na úrovni XL 2 nebo PD 170 ( ať nežeru DSR 250 ) a umí to jak standartní DV tak hlavně High Definition.

Stejně to do Evropy nedoleze dřív jak v polovině příštího roku, jako všechno.
Pitomec (10211)|9.9.2004 10:39
Za ručku s bakelitovým (a nevýměnným) objektivem vypláznout 6.000USD...? Tak to by mohl akorát čerstvý klient psychiatrické kliniky, momentálně vyhrávající ve Sportce Jackpota... :-k
keto (136)|9.9.2004 10:54
A co jsou podle Tebe PD 150, PD 170 ? Bakelitové ručky,nevyvážené, s mizernou kvalitou zvuku. Ale nebudou té nové po kotníky sahat.

Jinak si můžeš počkat na nebakelitovej model od JVC za min. půl melounu s výměnou optikou za čtvrt melounu 9-)
stayman (12393)|9.9.2004 11:04
Vy asi neviete citat \/ Ta kamera sa bude predavat v novembri za 3.700$ !!! A samozrejme vie aj DV zaznam, takze neviem co je na skodu mat aj navyse HD zaznam (Aj ked v HD rozliseni Mpeg2, ale iny kodek nepresiel)!!! Inak si to precitajte poriedne, ale pri HD zazname nevie pracovat progresivne, teda ziadne 720p z nej nedostanete a uz toboz nie 1080p (co nie je ani podla normy HDTV) \/

Inak este jednu poznamku, ziadna doteraz vyrobena kamera na nu nema co sa tyka rozlisenia, a to ani so zaznamom na MiniDV kazetu v DV, pretoze ma vylepsenu optiku a hlavne, co je najhlavnejsie, ma CCD chipy s vysokym rozlisenim a poctom pixelov a myslim ze odpoved na tuto kameru bude od Panasonicu, a ze bude uz urcite vediet aj progresivny zaznam (720p). :-)



http://www.camcorderinfo.com/content/panasonic-p2-flash-pro-04_18_04.htm
Pitomec (10211)|9.9.2004 11:04
keto: Jenomže PD170ka stojí polovinu - a to je sakra znát. Navíc rozdíl mezi tím HD shitem a PD170 bude jenom v ceně a v záznamu do formátu, se kterým si můžeš ledatak vytřít zadnici, protože ho nikdo nepodporuje. Stručně řečeno si ho můžeš akorát sušit na HDD v kompu nebo přehrávat z kamery (která ho navíc zaznamená - díky mizerné optice - tak v kvalitě VHS...). Jinak zvuk, výdrž mechaniky apod. - to vše bude naprosto identický. Nebo si snad myslíš, že SONY spešl kvůli tobě nebude kopírovat "střeva" právě z PD170ky a vymyslí nějaký perpetum...? 9-)
keto (136)|9.9.2004 11:43
no formát 1080i je standart HDTV vysílání v USA a v Evropě v něm jede HD1 ( kdysi stanice Euro 1080 ).
MPEG 2 je jediný formát, ve kterém se HD vysílá, jen má tok 15 - 25 Mbps.
Ten formát podporuje Avid a Final Cut, protože se v něm ty záznamy už dlouhou dobu stříhají.
A v dokonalé kvalitě.
To Pitomec:

asi si nikdy neviděl záznam v HD, protože jinak bys nepsal takový nesmysly a nadšením bys skákal metr vysoko, že si budeš moct dovolit tu omračující kvalitu i sám točit.
Pokud bys ho totiž viděl, tak vyhodíš oknem vše od DV po DigiBetu. A na HDCAM ani DVCPRO HD mít asi nebudeš, a jestli jo, tak si šťasnej člověk. :-I .Mimochodem PD 170 není za polovinu ( rozhodující pro srovnávání je cena udaná výrobcem a ta je kolem 150 tisíc ) a že se dá sehnat o třetinu levněji je jen dobře. A že je to znát, no pochopitelně,a znát to bude, protože kam se hrabe DVCAM na HDV. To bude jako trabant ( DVCam ) proti Ferrari (HDV ), je jasný, že to bude znát na ceně.

A ta kamera JVC s jedním čipem... bohužel to že je megapixel ji nepomůže. Na tu novou SONY se prostě chytat nebude.
stayman (12393)|9.9.2004 12:03
Este ta trochu poopravym, pretoze ak spominas JVC GR-PD1, tak ta kamera je ciste komercna a robi nativne HD s rozlisenim 1280x659 a je aj pre PAL s 25p, 50p (tu vie nativne rozlisenie 941x485) a este vie aj 50p a 50i u DV (klasicke 720x576).
Profesionalna verzia je JY-HD10 ale myslim, ze je len pre NTSC (digitalu ovsem je to jedno), a teda vie plnohodnotny HD s rozlisenim 1280x720p pri 30 snimkov, teda progresivne a este 940x480/60p a aj klasiku 720x480/60i (avsak prehrat vie aj 1080i).



http://pro.jvc.com/prof/Attributes/features.jsp?feature_id=01&tree=&itempath=&model_id=MDL101394
Pitomec (10211)|9.9.2004 12:13
[quote=keto]no formát 1080i je standart HDTV vysílání v USA a v Evropě v něm jede HD1 ( kdysi stanice Euro 1080[/quote]
USA mě nezajímají a co se týká Evropy, tak jeden jediný (možná dva) kanály na celý kontinent? Hmm - to je rozmach jako prase... 9-) Nehledě na to, že dnešní trend je spíš ve snižování datového toku a v nacpání co největšího počtu stanic na jeden transpondér, než ve zvyšování kvality...

[quote=keto]MPEG 2 je jediný formát, ve kterém se HD vysílá, jen má tok 15 - 25 Mbps.
Ten formát podporuje Avid a Final Cut, protože se v něm ty záznamy už dlouhou dobu stříhají.
A v dokonalé kvalitě.[/quote]
V dokonalé kvalitě můžeš stříhat akorát MPEG s I frames only (např. SONY IMX) - jinak z MPEGu nic. A ta ručka za 6.000USD žádný IMX nezná, ale bastlí to v klasickým MPEG-2 IBP, což se kromě odpadu nehodí vůbec nikam (a do střižny už tuplem ne).

[quote=keto]asi si nikdy neviděl záznam v HD, protože jinak bys nepsal takový nesmysly a nadšením bys skákal metr vysoko, že si budeš moct dovolit tu omračující kvalitu i sám točit.[/quote]
Ještě mně prozraď, kdes ho viděl ty - možná někde v polučních snech, ne...? :-E

[quote=keto]Pokud bys ho totiž viděl, tak vyhodíš oknem vše od DV po DigiBetu.[/quote]
Asi proto se v TV praxi používá DigiBeta, že...? 9-)

[quote=keto]A na HDCAM ani DVCPRO HD mít asi nebudeš, a jestli jo, tak si šťasnej člověk.[/quote]
Až si doma místo TV budu pouštět filmy na studiovým monitoru a místo očí si nechám voperovat lasery pro dokonalý snímání, tak se možná začnu o nějaký HD vážněji zajímat. Do tý doby ovšem (s přihlédnutím k tomu, že jakýkoliv HD záznam je do distribuce stejně přepisován na DVD 720x576 a s datovým tokem max. 9,8Mbps - u satelitu platí totéž, vyjma té tvé jedné jediné a navíc zakódované stanice kdesi na Astře) mě HD zajímá stejně, jako Eskymáka záplavy v Číně. :-)

[quote=keto]Mimochodem PD 170 není za polovinu ( rozhodující pro srovnávání je cena udaná výrobcem a ta je kolem 150 tisíc ) a že se dá sehnat o třetinu levněji je jen dobře.[/quote]
Mimochodem mě nezajímají ceny někde od výrobce (počítající se 100% marží obchodníků), ale ceny, za jaké to lze reálně pořídit.

[quote=keto]A že je to znát, no pochopitelně,a znát to bude, protože kam se hrabe DVCAM na HDV. To bude jako trabant ( DVCam ) proti Ferrari (HDV ), je jasný, že to bude znát na ceně.[/quote]
Ferrari s umělohmotným objektivem... Nóó - to bude asi jako F1 s motorem z Embéčka. Bude hezky vypadat, hodně stát, všichni to budou obdivovat, ale běda, jak se to bude chtít rozjet - takže ta tvoje HD kamera asi největší slávu sklidí ve vitríně, kde na ni neznalí čumilové budou moct oči vykoukat, ale po praktické stránce je to nepoužitelnej krám. :-D

[quote=keto]A ta kamera JVC s jedním čipem... bohužel to že je megapixel ji nepomůže. Na tu novou SONY se prostě chytat nebude.[/quote]
Neboj - na podložení skříně budou dobrý obě dvě... :-E :-E :-E
Alojz3 (58)|9.9.2004 16:20
Pitomec - si divny, o hdv mas paru jaq sliepka o zrne. Len donho dobat. Ja mam prax s HDV JVC sice jednocipovkou a VX2100 ale to JVC je o triedu obrazovo kvalitnejsie. Inak tvoj komentar nemam naladu rozoberat, pretoze ja uz vnicom inom nerobim len v mpg2-hd, DV som zavrhol odkedy mam JVC pd1.
Pitomec (10211)|9.9.2004 18:47
[quote=Alojz3]Pitomec - si divny, o hdv mas paru jaq sliepka o zrne. Len donho dobat. Ja mam prax s HDV JVC sice jednocipovkou a VX2100 ale to JVC je o triedu obrazovo kvalitnejsie. Inak tvoj komentar nemam naladu rozoberat, pretoze ja uz vnicom inom nerobim len v mpg2-hd, DV som zavrhol odkedy mam JVC pd1.[/quote]

O HD nemá v běžné sféře páru nikdo (a ty už vůbec ne) a rozhodně mě víc zajímá praxe a co se používá, než nějaký úlety výrobců, kteří takovýma hloupostma jenom nachytají Lojzíky a tahají jim peníze z kapes (čímž ti samozřejmě nákup vřele doporučuju, protože s blbostí nemá smysl bojovat a koneckonců ty vyhozený prachy jsou jenom tvůj osobní problém). :-)
Alojz3 (58)|9.9.2004 21:12
[quote=Pitomec]
O HD nemá v běžné sféře páru nikdo (a ty už vůbec ne) a rozhodně mě víc zajímá praxe a co se používá, než nějaký úlety výrobců, kteří takovýma hloupostma jenom nachytají Lojzíky a tahají jim peníze z kapes (čímž ti samozřejmě nákup vřele doporučuju, protože s blbostí nemá smysl bojovat a koneckonců ty vyhozený prachy jsou jenom tvůj osobní problém). :-) [/quote]

Cena VX2100 je vyssia ako JVC pd1, tak znova porozmyslaj co si napisal o vyhodenych peniazoch.
:) To je zaujimave, ako to ze ceske dobre DOTOVANE serialy sa tocia na hdtv camy, samo ze nie v mpg2 v spolupraci CTV pokial viem hw dodavaju nemci na zapozicanie, no jedine preto ze master chcu mat v HDTV, pre buducnost. Je to este normalne ze bezne televizia stale nepouziva HDTV, pretoze drzia krok s masou kde je max. rozlisenie ovlinene beznou elektronkou (obrazovkou). Vyvoj ktory je profi (to znaci za BIG money) sa vzdy nataca profi hdtv camom o ktorom ty zrejme nemas ani paru, pretoze masa este stale pouziva dv (cize ty zrejme zastupujes tu masu) a vsetko ostatne je prenich blbost, to suhlasim, pretoze nemaju vybavenie na hdtv. Ale netlac tu kaleraby do hlavy aby si na seba upozornil aky si ty zas guru a aky su ostatny blbci. PRAX nieje len co bezne pouzivaju TV pre masy a ich bezne elektronkove vybavenie. Vyvoj a buducnost HDTV sa neda zastavit ("a ty uz vonkoncom nie"). Ked niekto chce pouzivat HDTV a ma nato, tak to pouziva a teba moze i slak trafit ako to vyzera na plazme s vysokym rozlisenim, mne nevadi ze ty to zazries tak o 7-8 rokov vo vyklade. To je prax a nakoniec lojzikom zostanes len ty i so svojou MS5tkou, z ktorej ti pri natacani utecu mysi priamo cez niePVC objektiv.. mozno uz len tymto ohuris zakaznikov so svojou vélkou Supér véhaeskou
Pitomec (10211)|9.9.2004 21:35
Bohužel nemáš ani ponětí, na co se točí nebo netočí seriály, a jenom pro tvoji informovanost tě můžu ubezpečit, že kupř. Česká televize (největší producent seriálů v ČR) dělá všechno na DigiBetu a rozhodně ne na jakýsi HDTVcamy nebo co to tady vlastně plácáš za blbosti... Připadáš mně jako normální Tlučhuba, kterej si kdesi v google.com našel něco o HDTV a teď to tady stylem CTRL+C/CTRL+V jenom tupě papouškuje, bez jakékoliv znalosti věci...
P.S. MS5ku už dávno nepoužívám (slouží pouze jako rezerva) a jelikož má stejný CCD (1/3") jako ta tvoje HD JVC, ale narozdíl od ní netrpí paskvilní MPEG-2 mazanicí, tak je z ní daleko lepší obraz :-E
Alojz3 (58)|9.9.2004 21:51
[quote=Pitomec]Bohužel nemáš ani ponětí, na co se točí nebo netočí seriály, a jenom pro tvoji informovanost tě můžu ubezpečit, že kupř. Česká televize (největší producent seriálů v ČR) dělá všechno na DigiBetu a rozhodně ne na jakýsi HDTVcamy nebo co to tady vlastně plácáš za blbosti... Připadáš mně jako normální Tlučhuba, kterej si kdesi v google.com našel něco o HDTV a teď to tady stylem CTRL+C/CTRL+V jenom tupě papouškuje, bez jakékoliv znalosti věci...
P.S. MS5ku už dávno nepoužívám (slouží pouze jako rezerva) a jelikož má stejný CCD (1/3") jako ta tvoje HD JVC, ale narozdíl od ní netrpí paskvilní MPEG-2 mazanicí, tak je z ní daleko lepší obraz :-E[/quote]

Vysledny produkt serialu bol hdtv, ctv dostala resample v digibete, master je stale dostupny v hdtv. Nenapisal som ze ctv to tocila sama, hw je od nemcov. Bol to koprodukcny serial.

Ono sa tu da diskutovat i u DV mazanici 25mbit a 50mbit DVCAM
Ono sa tu da diskutovat i u mpg2-hd 25mbit mazanici a 100mbit HDCAM

Nechcem tu robit flame ale poviem ti len jedno, mne je jedno co pouzivas a bude mi to navzdy jedno co pouziva CTV. Ale nechapem preco sa navazas do ludi co pouzivaju nieco ine nez Ty, a mozno aj chapem, no je mi to putna. Mne mpg2 vyhovuje a som snim nadmieru spokojny. Pozoroval som tu tvoje utoky ala tluchuba namna na inych, zrejme nemas uz argumenty, mna tym ako nevyprovokujes, pretoze diskusia s tebou je scestna... a nejedna sa ani o hdtv ktory ako jediny format preferujem.. zdar buch bratu
Pitomec (10211)|9.9.2004 22:22
Mně samozřejmě nevadí, že používáš takový shity (to je fakt tvůj osobní problém), ale co mně vadí a bude vadit je to, že tady veřejně meleš nesmysly - v tom je pak nebezpečí, že se nějakej laik nechá nachytat a zbytečně opláchne prachy za krám, kterej k ničemu není. Takže se s tou svoji HDcosi zavři někde v pokoji, užívej si "kvality MPEG-2" a zdrž se v diskuzích psaní zjevných kokotin.
A mimochodem - zajdi si někdy na natáčení nějakýho TV seriálu a zeptej se prvního komparsisty, co se používá za techniku. Aspoň budeš v poznání zase o krok dál... :-)

Ještě jsem si všiml té hovadiny, kterou píšeš: "Ono sa tu da diskutovat i u DV mazanici 25mbit a 50mbit DVCAM" - to nevíš ani takovou základní věc, že datový tok u DV a DVCAMu je naprosto identický (25Mbps)...? Ale hlavně, že máš HD... 9-) 9-) 9-)
DUsoft (181)|9.9.2004 22:26
Alojz3 - co jsi s tím natočil, kde to vysílali nebo budou vysílat nebo promítat? Vážně, zajímá mě to. Zajímá mě, v jaké produkci jsi využil TY KONKRÉTNĚ technologii HDTV. Upřímně.
Alojz3 (58)|9.9.2004 23:37
[quote=Pitomec]Mně samozřejmě nevadí, že používáš takový shity (to je fakt tvůj osobní problém), ale co mně vadí a bude vadit je to, že tady veřejně meleš nesmysly - v tom je pak nebezpečí, že se nějakej laik nechá nachytat a zbytečně opláchne prachy za krám, kterej k ničemu není. Takže se s tou svoji HDcosi zavři někde v pokoji, užívej si "kvality MPEG-2" a zdrž se v diskuzích psaní zjevných kokotin.
A mimochodem - zajdi si někdy na natáčení nějakýho TV seriálu a zeptej se prvního komparsisty, co se používá za techniku. Aspoň budeš v poznání zase o krok dál... :-)

Ještě jsem si všiml té hovadiny, kterou píšeš: "Ono sa tu da diskutovat i u DV mazanici 25mbit a 50mbit DVCAM" - to nevíš ani takovou základní věc, že datový tok u DV a DVCAMu je naprosto identický (25Mbps)...? Ale hlavně, že máš HD... 9-) 9-) 9-)[/quote]

Zrejme pri hladani komparsistu natrafim na teba, jaq ta poznam po vsetkych forach zas niekomu kokotovi vlezies do riti.
Chudacik nepocul o DV50, to je typicky pitomec, nieco nevidel, nepocul, uz je to hovadina a napada, ja som tu hovoril o type zaznamu a zaroven i o rychlosti moznej kompresie v dv, debile, prejdi si google a vlepuj tu ctrl+c +v blbosti a technicke specifikacie ktorym oslnis tak nejakeho docenta na fakulte ale tu jedine seba ked si to citas dookola a dookola...

Ono ten rozdiel si moze zistit kazdy sam ked pripoji trebars i 2/3 dvcosi dvccosi na hdtv, urobte si test co sa stane ked pripojite take dvcosi na hdtv napr. fotku z digifotaku tak 1200x900 , resample na 720x576 a znovu resample na 1200x900 a ste v kvalite tam kde komparsista pitomec. Proste zase v dvcosi a dvccosi v hnoji. Tu proste nejde o optiku (i ked sklo je u ruckach blbost, cam je tazsi so sklom a kvalita je rovnaka ked nie niekedy lepsia nez u skla), nejde o ostrenie, hladacik, velkost, tu ide o typ zaznamu a to hdv v mpg2-hd a 25mbit je proste v tejto dobe to lepsie nez dv s 25mbit a mozno aj dv s 50mbit (dv50 pre pitomca) koly rozliseniu.
Alojz3 (58)|9.9.2004 23:42
[quote=DUsoft]Alojz3 - co jsi s tím natočil, kde to vysílali nebo budou vysílat nebo promítat? Vážně, zajímá mě to. Zajímá mě, v jaké produkci jsi využil TY KONKRÉTNĚ technologii HDTV. Upřímně.[/quote]

To by ta zrejme nezaujimalo, momentalne operacne zakroky, vysledne produkty je nutne tocit s vysokym rozlisenim pre buducu reprodukciu v co najvacsom pocte detailov. Nasledne prehravanie na platne, plazme v co najvyssich detailoch. Pri prehravani zaznamu toceneho z vx2100 je to na plazme a platne neostre ala rozmazane v porovnani z pd1. Je to len pry priklad praktickeho vyuzitia hdtv. Nemusim snad zdoraznovat naco je dolezity hdtv pri operaciach. Samozrejme pouzivam to i na sukromne ucely. Pouzival som predtym i vx1000, vx2000 teraz vx2100 na tocenie roznych odbornych dokumentov ale toto pd1 je proste ina trieda.
DUsoft (181)|10.9.2004 00:35
Alojz3 - OK díky. Já točím něco podobného, ale ne tak důležitého - technologické postupy, metody a jejich dodržování, dokumentace pilotního výcviku. Tam ale stačí rozlišení DVčka.
stayman (12393)|10.9.2004 01:11
A konecne sa dostavame aj ku praktickemu vyuzitiu vysokeho rozlisenia, a aj ja chcem vidiet doma na LCD vsetky pupaciky mojej milej :-)
clee (6592)|10.9.2004 01:28
tak si porid DALSu a muzes si to zvetsovat do alelujá :-E
hawaj (3)|10.9.2004 02:20
CHŇÁ CHŇÁ CHŇÁ CHŇÁ CHŇÁ :-E :-E :-E :-E

NO TO ME POSERTE, TO JE ALE SOUBOJ. PROČ VŽDYCKY EXISTUJE TAKOVEJ ODPOR K ZÁVADĚNÍ NOVÝCH FORMÁTŮ???

KDYŽ PŘIŠLO CD - TO BYLO NEDŮVĚRY A ODPORU

PAK PŘIŠLO DV - TELEVIZÁCI PRSKALI JAK ZPRUZELY KOCOUŘI.
BETA TO HOLT NENI (ALE BETU NA DOVCU ASI TAHAT NEBUDU)

EŠTĚ ŽE MĚ LIDI NECHTĚJ VRAŽDIT ZA TO ŽE SI MÍSTO 2MPIX FOŤÁKU KOUPIM RADŠI 6MPIX. UF

ALE LIDI CHTĚJ MÍT ŠANCI POUŽÍVAT ASPOŇ NAPODOBENINU SUPERTECHNIKY. HOLT KAŽDEJ NEMÁ 35 000,- $ NA HDTV TELO, 35 000,- $ NA SKLENĚNEJ VOBJEKTIV, 35 000,- $ NA HDTV REKORDER VO OSTATNIM NEMLUVE......... 9-) A PŘED NA TÁČENÍM TO HODINU NASTAVOVAT A PAK SE MODLIT ABY SE NA TOM NĚCO NEPODĚLALO....

TAK SE Z TOHO PITOMČE HOLT NEPOSER :)) ZŮSTAŇ SI U TOHO CO MÁŠ RÁD (... CO TO VLASTNĚ JE? :( ) A NENIČ OSTATNIM RADOST Z TOHO CO NA NĚ ZBEJVÁ. LEDA ŽE BY TĚ TO NĚJAK NEODOLATELNĚ POPOUZELO...

TAK SE LIDI NEHADEJTE VŽDYŤ TA KAMERY JE SOTVA PRVNI SERIE A VY UŽ SE HÁDATE VO CENĚ. VONO TO ČASEM SLETÍ.

JA BYCH TAKY MOH PRSKAT PROČ UŽ V PC NEJSOU KVANTOVY VNITŘNOSTI, PROČ TAM MISTO SMESNICH HDD NEJSOU HOLOGRAFICKY PAMĚTI ATD. A ŽE SE VŠICHNI MŮŽOU PODĚLAT Z MHz A VOSTATNÍ JIM UNIKÁ.

P.S. AKORÁT JE LEHCE PODEZŘELÉ PROČ TY NEJVĚTŠÍ MÍSTNÍ SUPERODBORNÍCÍ MAJ TOLIK ČASU SEDĚT POŘÁD U NETU A PERMANENTNĚ SE TU CHVÁSTAT SVEJMA ZKUŠENOSTMA!!!!!!!!!!!!!???????

ŽĚ BY PRO NĚ UŽ NEBYLA PRÁCE???? :-? JA NEVIM JAK VY ALE JA DU MAKAT A ZEJTRA PAPA ODJIZDIM NA SERFOVACKU
clee (6592)|10.9.2004 03:38
taxi pred odjezdem hlavne nezapomen vypnout caps lock at nemas moc velky vlny :-I
Pitomec (10211)|10.9.2004 07:07
Alojz3: Máš to chlapečku nějak popletený v tý svý budce, protože žádný DV50 a ani 50mbit DVCAM neexistuje. Existuje pouze DVCPro50, který ale s DV a DVCAMem má společný akorát ty první dvě písmenka. Takže tady přestaň dělat chytrýho, nauč se základní věci ohledně digitálních formátů a pak můžeme diskutovat dál. Jinak je to s tebou zjevná ztráta času, poněvadž seš v celé problematice notně dezorientován...
A napsat o kameře s papundeklovým objektivem, jednočipem, ručko provedení a (což je absolutně pecka, protože takovej žvást se málokde objeví) "Tu proste nejde o optiku (i ked sklo je u ruckach blbost, cam je tazsi so sklom a kvalita je rovnaka ked nie niekedy lepsia nez u skla), nejde o ostrenie, hladacik, velkost, tu ide o typ zaznamu ", to může akorát totálně vylízaný pako, který kromě google.com a CTRL+C/CTRL+V nic jinýho nezná (tam jsi nejspíš i zjistil, že existuje nějaká SONY VX a teď se tady toho držíš jak hovno u zadku...). Na podobný nesmysly jsem si už zvykl u prodavačů někde v Datartu nebo ElectroWorldu, kteří se rozplývají nad teoretickým horizontálním rozlišení DV záznamu a vůbec jim nedochází, že pokud z kamerové části nic nevyleze, tak se to ani nedá zaznamenat a může tam klidně být těch tvých záznamových HD-lejn tisíc...

hawaj: Já ti tvoje prebubertální radosti rozhodně ničit nehodlám. Máš před sebou celej život, tak si ho začni užívat - ale zkus to napřed někde na plácku s merunou nebo kuličkama, a na net lez, až ti bude aspoň o 5 let víc a nebudeš mít telecí rozum. :-)-
Alojz3 (58)|10.9.2004 07:24
[quote=Pitomec]Alojz3: Máš to chlapečku nějak popletený v tý svý budce, protože žádný DV50[/quote]

Neviem koho tym chces ohromit ale tu nikoho, si vylizany jaq to tela pred zabijackou. Ja tu stebou diskutovatot dv50 nemienim ani o D-9 ani o nicom podobnom, lebo vies zrejme o tom uplne howno, inak by si take kokotiny nepisal. Nieje to komprimacia pre bezneho cloveka a pre teba uz vonkoncom nie. Tak na svadby je dobre i vhs podla teba to musi byt HLAVNE VELKE! To znamena ked si okamzite 50mbit priradoval i dvcamu komprimacia dv50 neexistuje tak tu robis zo seba svetoborca na uno nuno. Este raz, tu dementnych dedkov ako ty v domove dochodcov neohromys radoby odbornymy ejakulatmy co tu vsade dookola striekas. Nebudem to tu pisat podrobnosti a vyhody komprimacie dv50 a dv25, lebo je to itak putna, kto chce ten si to najde, viem to ja vies to ty, ale podla mna vies fuck somariny iba. Nerob tu chytreho, mozno tak pred druhymi komparzistamy. Si vylizany a hotowo, o realite vies tak jedna babka povidala v domove dochodcou. Uz sa tesim ked rada pitomcov vymrie a prestane ludi oblbovat blbostamy po forach.
Pitomec (10211)|10.9.2004 07:34
[quote=Alojz3]Neviem koho tym chces ohromit ale tu nikoho, si vylizany jaq to tela pred zabijackou. Ja tu stebou diskutovatot dv50 nemienim ani o D-9 ani o nicom podobnom, lebo vies zrejme o tom uplne howno, inak by si take kokotiny nepisal. To znamena ked si okamzite 50mbit priradoval i dvcamu komprimacia dv50 tak tu robis zo seba svetoborca na uno nuno. Nebudem to tu pisat podrobnosti a vyhody komprimacie dv50 a dv25, lebo je to itak putna, kto chce ten si to najde, viem to ja vies to ty, ale podla mna vies f**k somariny iba. Nerob tu chytreho, mozno tak pred druhymi komparzistamy. Si vylizany a hotowo, o realite vies tak jedna babka povidala v domove dochodcou. Uz sa tesim ked rada pitomcov vymrie a prestane ludi oblbovat blbostamy po forach.[/quote]
Když už používáš "citovat", tak si aspoň někde přečti nápovědu ke "quote"...
A nevím co sem taháš Digital S (že bys zase něco našel na google.com a hned to sem nakopíroval? 9-) ) - je fakt vidět, že problematiku digitálních formátů bravurně zvládáš (ovšem bohužel tvému výkladu nikdy nikdo neporozumí, protože z toho spletence výmyslů a blábolů se k faktům prostě dobrat nelze...). 9-) 9-) 9-)
Alojz3 (58)|10.9.2004 07:36
Pitomec- zas ejakulujes ako asa len da, nevies ocom by si uz napadal, nevies ocom uz diskutujes tak onanujes online. A ty tu budes niekoho oznacovat za dementa :)
Pitomec (10211)|10.9.2004 07:43
[quote=Alojz3]Pitomec- zas ejakulujes ako asa len da, nevies ocom by si uz napadal, nevies ocom uz diskutujes tak onanujes online. A ty tu budes niekoho oznacovat za dementa :)[/quote]
Nejspíš ty nevíš, o čem to tady vlastně blábolíš - ten google.com má (pro tebe) jednu velkou nevýhodu: sice ti najde něco o Digital S (což je ten tvůj D-9 - to ty ale pochopitelně nevíš), ale už ti nic nevysvětlí. Takže pak se tady akorát předvádíš jako totální Lojza, kterej semele dohromady DV, DVCAM, DVCPro50 a Digital S... 9-)
Alojz3 (58)|10.9.2004 07:49
[quote=Pitomec]
Nejspíš ty nevíš, o čem to tady vlastně blábolíš - ten google.com má (pro tebe) jednu velkou nevýhodu: sice ti najde něco o Digital S (což je ten tvůj D-9 - to ty ale pochopitelně nevíš), ale už ti nic nevysvětlí. Takže pak se tady akorát předvádíš jako totální Lojza, kterej semele dohromady DV, DVCAM, DVCPro50 a Digital S... 9-)[/quote] Ja som tu nerozoberal ani jeden z formatov, D-9 pac pouziva tych 50mbit (uz sa tesim na to tvoje krasne google, ta sklamem som drzal jeden d-9 jvc cam aneb to tvoje digital s, preto viem onom cosi fcosi) a dalej pac je to zbytocne rozoberat dalej, iked vsetky okrem DV su normalnemu smrtelnikovy naprd. tak neejakuluj znova.
Pitomec (10211)|10.9.2004 10:45
[quote=Alojz3]Ja som tu nerozoberal ani jeden z formatov, D-9 pac pouziva tych 50mbit (uz sa tesim na to tvoje krasne google, ta sklamem som drzal jeden d-9 jvc cam aneb to tvoje digital s, preto viem onom cosi fcosi) a dalej pac je to zbytocne rozoberat dalej, iked vsetky okrem DV su normalnemu smrtelnikovy naprd. tak neejakuluj znova.[/quote]
Já bych ti řekl cos držel, ale vrozená slušnost mně to nedovoluje... :-E
Alojz3 (58)|10.9.2004 10:51
[quote=Pitomec][quote=Alojz3]Ja som tu nerozoberal ani jeden z formatov, D-9 pac pouziva tych 50mbit (uz sa tesim na to tvoje krasne google, ta sklamem som drzal jeden d-9 jvc cam aneb to tvoje digital s, preto viem onom cosi fcosi) a dalej pac je to zbytocne rozoberat dalej, iked vsetky okrem DV su normalnemu smrtelnikovy naprd. tak neejakuluj znova.[/quote]
Já bych ti řekl cos držel, ale vrozená slušnost mně to nedovoluje... :-E[/quote]

Ano drzal som si i to.. niesom ale preoperovana kurva ako ty.. Tvoje predchadzajuce komentare o tvojej slusnosti ukazali teda dost
Pitomec (10211)|10.9.2004 11:01
Ty si to nejspíš držíš pořád, když tady vystupuješ ve svých zmatených exhibicích, ne...? :-E
Alojz3 (58)|10.9.2004 11:09
[quote=Pitomec]Ty si to nejspíš držíš pořád, když tady vystupuješ ve svých zmatených exhibicích, ne...? :-E[/quote] Zavidis? Za kolko ides, kurvicko? Zrejme ti ho preoperovali namiesto hlavy.
Pitomec (10211)|10.9.2004 11:14
[quote=Alojz3]Zavidis? Za kolko ides, kurvicko? Zrejme ti ho preoperovali namiesto hlavy.[/quote]
Tobě dám slevu - jako mentálně retardovanej máš nárok na 50% :-E
Alojz3 (58)|10.9.2004 11:17
[quote=Pitomec][quote=Alojz3]Zavidis? Za kolko ides, kurvicko? Zrejme ti ho preoperovali namiesto hlavy.[/quote]
Tobě dám slevu - jako mentálně retardovanej máš nárok na 50% :-E[/quote] To berem, priviazem ta o stolicku a budem ponukat tvoje telo dalsim tvojim spolubojovnikom, na ukazku o ludskej hluposti v domove dochodcov
Pitomec (10211)|10.9.2004 11:20
[quote=Alojz3]To berem, priviazem ta o stolicku a budem ponukat tvoje telo dalsim tvojim spolubojovnikom, na ukazku o ludskej hluposti v domove dochodcov[/quote]
Dík za to, že mě budeš nabízet, ale radši si napřed zjisti, jestli ti v tom šaškecu dají vůbec vycházku... :-E
Alojz3 (58)|10.9.2004 11:23
[quote=Pitomec][quote=Alojz3]To berem, priviazem ta o stolicku a budem ponukat tvoje telo dalsim tvojim spolubojovnikom, na ukazku o ludskej hluposti v domove dochodcov[/quote]
Dík za to, že mě budeš nabízet, ale radši si napřed zjisti, jestli ti v tom šaškecu dají vůbec vycházku... :-E[/quote] No neviem co nato tvoj pasak, aby si nedostal cez ftaka co mas namiesto hlavy, najprv si to zisti komparisto/komparsistka, omodrinovnu kurvu nechcem
Pitomec (10211)|10.9.2004 11:29
Neboj - musíme být schovívaví k duševně postiženým spoluobčanům, jako seš ty, takže ta sleva platí. :-)
Alojz3 (58)|10.9.2004 11:32
[quote=Pitomec]Neboj - musíme být schovívaví k duševně postiženým spoluobčanům, jako seš ty, takže ta sleva platí. :-)[/quote] Sleva plati to je oki, ale co tie modriny? Zvladnes i 50 kuriev ako si ty?
Pitomec (10211)|10.9.2004 11:42
[quote=Alojz3]Sleva plati to je oki, ale co tie modriny? Zvladnes i 50 kuriev ako si ty?[/quote]
Já tě pak vápnem (nehašeným) přepudruju, aby to tvůj starej doma nepoznal, že ses věnoval masochistickým hrátkám... :-E
Alojz3 (58)|10.9.2004 11:50
[quote=Pitomec][quote=Alojz3]Sleva plati to je oki, ale co tie modriny? Zvladnes i 50 kuriev ako si ty?[/quote]
Já tě pak vápnem (nehašeným) přepudruju, aby to tvůj starej doma nepoznal, že ses věnoval masochistickým hrátkám... :-E[/quote] Muj starej? Demencia zas prichadza... ty si kurva ja som tluchuba nemen ulohy ty mas stareho (ala pasak).
Pitomec (10211)|10.9.2004 12:18
Tlučhuba seš v každým případě a protože tě v ústavu pro dementní jedince izolují od druhýho pohlaví, tak ještě ke všemu máš zcela otevřenej ANAL IN :-E
Alojz3 (58)|10.9.2004 12:28
[quote=Pitomec]Tlučhuba seš v každým případě a protože tě v ústavu pro dementní jedince izolují od druhýho pohlaví, tak ještě ke všemu máš zcela otevřenej ANAL IN :-E[/quote] Ono nezabudaj ze kurvou zostavas i ked sa z tohoto fora odhlasis. Hlavne neukazuj ako ta vzrusuje gay porno, urcite hlavne tam stavas ako komparsista, to by mnoho o tebe vysvetlovalo.
keto (136)|10.9.2004 12:30
Hádáme se tady jako malí kluci.

Pitomec pořád zatracuje formát MPEG-2, přitom já na 3 metrech obrazu z projektoru mám obraz jako břitvu z DVD samozřejmě.

Kde jsem viděl HD? Krom prezentací SONY a jejího HDCAMu, jsem měl půjčeného Terminátora 2 ve WMV9 HD, projektor napojený na PC.
Z tak nádhernýho obrazu jsem mi propadla čelist a to je Windows media.
Bylo to samozřejmě 1080 ale už nevim jestli i nebo p, je to skoro 1/2 roku.

Tedy nezajímá mě jestli je to v MPEG IBP nebo I, střihat to půjde o tom nepochybuj. Problém jedině s archivací,protože Blue Ray ještě není dostupné pro lidi, takže zpátky na kazetu v HDV. Ale jinak, DigiBetu opouští téměř všechny TV v Evropě a masově jsou na MPEG IMX a nejnověji XDCAM ( to je BlueRay disk, pokud nevíš ),nebo DVC PRO 50 resp HD. Ony ty kazety nezaberou tolik místa jako 124 min. DigiBetová kazeta, velká jak prase.
No a Beta SP, tu strčí do kapsy DV.

Koneckonců, stačí si počkat, zatím se tu hádáme o ničem, protože krom JVC GP 1 tu jiná HDV kamera pro srovnání není. Že je o ( i dve ) třídy lepší než DVCam věřím. Tady jde o to, že nová SONY mí ještě vyšší rozlišení a navíc ty 3 CCD. Proto jsem přesvědčenej, že to JVC převálcuje.
Ale jsem fakt zvědavej, s čím vyrukuje Panasonic a JVC, protože jestli nebudou reagovat, tak jim ujede Hokaido :-)
Pitomec (10211)|10.9.2004 12:34
[quote=Alojz3]Ono nezabudaj ze kurvou zostavas i ked sa z tohoto fora odhlasis. Hlavne neukazuj ako ta vzrusuje gay porno, urcite hlavne tam stavas ako komparsista, to by mnoho o tebe vysvetlovalo.[/quote]
Lepší být komparsista, než jako ty v hlavní roli v gay-bukakke s pleťovou maskou... :-E :-E :-E
Alojz3 (58)|10.9.2004 12:44
[quote=Pitomec][quote=Alojz3]Ono nezabudaj ze kurvou zostavas i ked sa z tohoto fora odhlasis. Hlavne neukazuj ako ta vzrusuje gay porno, urcite hlavne tam stavas ako komparsista, to by mnoho o tebe vysvetlovalo.[/quote]
Lepší být komparsista, než jako ty v hlavní roli v gay-bukakke s pleťovou maskou... :-E :-E :-E[/quote] dalsi pitomcov nekomentovatelny ejakulat, ktory svedci o demencii stareho kurvu komunistu. Kolko nakupenych gay kaziet mas v dvcam? Co ta este vzrusi? Lietajuca vcela?
ViKinG (793)|10.9.2004 12:44
Pitomec: že ty si v těchle slovních přestřelkách, který vypadaj jako že je sponzoruje 1. Kanalizační a.s., libuješ??? Už si dlouho neměl takovýho zdatnýho parťáka na pokec jako je Alojz3. Tak až si podrobně vysvětlíte vše o své inteligenci, sexuální orientaci, úchylkách, duševních poruchách a netradičních zájmových činnostech, tak tu debatu stočte zase ke kamerám. :-)