Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ako spravne nasadit konektory na koaxial?-ako zlepsit signal

marcellott (9)|30.10.2006 21:26
zdravim vas

mozno je to "lama" otazka ale fakt by som potreboval nejaky jasny strucny navod ako nato. potrebujem pripojit antenu k tv karte a nejak sa mi nedari spravne nasadit koncovky samec-samica. zvlast neviem coho sa ma dotykat tienenie a coho nie. Robim to prvykrat tak kazda rada dobra. A rady typu kup si original kabel aj s koncovkami mi je nanic, pretoze potom kabel neprevleciem cez steny...

Ak poznate nejaky vhodny link pokial mozno aj s grafickym znazornenim budem velmi rad.

diky moc za kazdu radu. :-!!!
Ivo Mašek (10205)|30.10.2006 22:38
No, jak to popsat? (to se snad ani nedá)
Zkrátka, koax má uvnitř drát (vodič), pak je "pěnová" hmota, nebo jiný nevodivý a ohebný material, a ten je opleten móóóóóóóóóóóóóóóc hodně drátkama, až je z toho vlastně taková síť.
No a ten vodič patří do středu konektoru (u samce i samice) a to opletení na "obvod" toho konektoru. vodič se nesmí dotýkat opletení. Pokud máš samce i samici, tak musí do sebe pasovat.

Tedy, kdyby to šlo, tak projdu k tobě skrz monitor a sprovozním ti to. To je mnohem jednodušší, než to tu složitě popisovat.
StD (8612)|31.10.2006 08:37
:-E Jo, jo, soudruzi z DDR kdysi dávali na každou krabičku se zesilovačem a jiným TV-příslušenstvím dovnitř názorný okótovaný obrázkový návod, kolik mm koaxu odříznout a kde... Kdybych nebyl líný, tak bych nějakou možná i našel a mohl oskenovat. :-)- Nicméně jestli si to dobře pamatuji, tak na střední vodič se ukrajovalo 8 mm izolace a na vnějším stínění dalších 10. Přetahovací matice se samozřejmě musela navléct na koax jako první. :BB:
marcellott (9)|31.10.2006 14:42
dikes chlapi, nieco som este vygooglil ,vecer to skusim a dam vediet ako som dopadol
marcellott (9)|2.11.2006 09:51
no tak koncovky som myslim zapojil spravne, ale obraz je dost nekvalitny. kabel ide z izby kde je krabica na stene do inej izby, kde je napojeny na tv cez videoprehravac ( dlzka kablu cca 10m), odtial ho pomocou rozbocovaca taham dalsich cca 15m do dalsej izby kde je pripojeny na tv kartu aver tv go 007 plus. obraz na telke je ok. este skusim skratit kabel, je tam nejaka rezerva, myslim ze by to mohlo trochu pomoct.

existuje nieco cim sa da kvalita signalu zvysit?

este mozem vyskusat original kupeny kabel aby som vylucil moznost mojho zlyhania pri vyrobe koncoviek :-D a potom uvidime.
Ivo Mašek (10205)|2.11.2006 14:23
Vezmi PC a přenes ho k té první tv krabičce, kde je zřejmě výstup z anteny (kabelovky?). A tam zapoj tv tuner, který máš v PC. A pak napiš výsledek. Bude pravděpodobně o hodně lepší.
Tu trasu, jak jsi popsal, bych totiž pracovně nazval "harakiri". Možná by stačilo natáhnout koax k PC tam, kde ho máš, ale z té první zásuvky. Prostě vyhnout se tomu "motanci" video vs. TV.
marcellott (9)|19.11.2006 08:55
Pripojenie mam cez antenu. ano preniest pc som skusal, presne tak ako si pisal, signal bol o moc lepsi. ano keby bolo mozne natiahnut kabel priamo zo zásuvky do pc, ver ze by som to hned urobil. Nie je to mozne pretoze by kabel musel ist cez chodbu, bol by moc na ociach a jednoducho rodina doma mi to razne zamietla :-(

Konektory mam nasadene urcite spravne. Chcem sa spytat ci sa da este zlepsit kvalita signalu aspon o nejake to percento?teraz je to kvoli tej dialke fakt otras... existujú nejake zosilovače alebo podobne zariadenia ktore dokazu zvysit kvalitu signalu? Alebo nejaky kvalitny rozbocovac? Co sa da preto este viac urobit? :-?