Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

book type

sebista (26)|8.9.2004 21:08
Mam ted nove palirnu pioneer A-108. a nero uplne nove 6.3.1.20. a to pry meni book typ dvdcka aby se to tvarilo jako DVD-rom a to pak prehraji vsechny prehravace. Kamarad mi rikal ze to jde u DVD+R. No nevim mohli byste mi poradit kde se to meni? Primo v neru? nebo jeste nejak jinak??
Palil jsem ted nejake DVD+9DL a je to super funguje to!! Ale nevim co stolni prehravac...budu jeste testovat..
kirk (476)|9.9.2004 00:08
Sebista: Hele, DVD-R ti přehraje každý DVD přehrávač. :-R
clee (6592)|9.9.2004 00:41
kazdej ne, ty stary smejdy to nenacitaj
kirk (476)|9.9.2004 01:24
A co DVD+R?
clee (6592)|9.9.2004 02:11
ty uz vubec ne
Jarda H. (43)|9.9.2004 10:01
To clee: Co to kecáš za nesmysly ?!? Kolik si viděl "starých šmejdů" ? Mám doma od r. 1999 tenkrát za 15 tis. koupenej SONY DVD-P535D a přehraje DVD-R/RW i DVD+R/RW i CD-RW. Jediný co neumí je CD-R a to mě moc nemrzí, protože mám ještě CD player.
mouty (690)|9.9.2004 10:12
Jarda H. Co ty kecáš za nesmysly ?!? To neznamená že když se tobě náhodou v přehrávači rozjedou jak + tak - tak RW tak že to uměli všechny starý přehrávače. Kámoš od naproti má panasonica (už nevím tip) kupovanýho někdy v 2000 za asi 16 tis a přečte mu jen mínusi a aby se mu to nesekalo tak to musí být TDK nebo Verbatim. \/
Jarda H. (43)|9.9.2004 10:30
[quote=mouty]Jarda H. Co ty kecáš za nesmysly ?!? To neznamená že když se tobě náhodou v přehrávači rozjedou jak + tak - tak RW tak že to uměli všechny starý přehrávače. Kámoš od naproti má panasonica (už nevím tip) kupovanýho někdy v 2000 za asi 16 tis a přečte mu jen mínusi a aby se mu to nesekalo tak to musí být TDK nebo Verbatim. \/[/quote]
Tvůj kámoš si měl koupit SONY ... :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Osvícený (78)|9.9.2004 11:38
Book Type lde měnit pouze u médií DVD+R a DVD+RW...
ViKinG (793)|9.9.2004 11:41
Jarda H: zase jeden kterej na základě svýho jedinýho kusu ví přesně co a jak... 9-)
PetrJ (149)|9.9.2004 12:48
Jarda H : známý má Sony a ten právě DVD-R ani DVD+R nečte . žádný typ. ( zakoupeno v r. 1999
Mr. Gooo (13)|9.9.2004 13:30
Jeden dotaz a jde vubec s A08 menit BookType???? :-((
PetrJ (149)|9.9.2004 13:47
Mr.Gooo : neumíš číst ?....kamarád od sebisty to říkal.... :-E :-E
sebista (26)|9.9.2004 18:33
Tak ten book typ lze menit, ale jak uz bylo receno pouze u DVD+R..tak se mi zda ze aliance DVD-R dost zaspava..DVD-R9DL bude az pristi rok...tak nevim proc tak chrapou
PetrJ (149)|9.9.2004 20:38
sebista : tak na to se zeptej Pitomce , on je odborník na slovo vzatý na rozdíly mezi formáty a zdůvodní ti , proč by v životě nepřipustil , že je plusko lepší... 9-)
Pitomec (10211)|9.9.2004 20:56
[quote=sebista]Tak ten book typ lze menit, ale jak uz bylo receno pouze u DVD+R..tak se mi zda ze aliance DVD-R dost zaspava..DVD-R9DL bude az pristi rok...tak nevim proc tak chrapou[/quote]

Ono je nepochybně lepší pustit na trh hotovou věc (DVD-R DL), než jakýsi předražený polotovar (DVD+R DL) a ještě za naprosto nehoráznou cenu.
ViKinG (793)|9.9.2004 21:00
Pitomec: Já věděl že nezklameš.... :-E
kirk (476)|9.9.2004 22:32
Petr J: Já taky nedám dopustit na mínuska \/ Z plusek mají smysl jen ty dvouvrstvý. Mínuska jsou jinak mnohem levnější a mají o pár megabajtů větší kapacitu (vyzkoušeno) \/
mirekv (7169)|9.9.2004 22:39
[quote=kirk]Petr J: Já taky nedám dopustit na mínuska \/ Z plusek mají smysl jen ty dvouvrstvý. Mínuska jsou jinak mnohem levnější a mají o pár megabajtů větší kapacitu (vyzkoušeno) \/[/quote]
:-? Ceny + a - jsou dnes srovnatelné. Já osobně preferuju - protože nechci riskovat, že to znáným nepůjde, mně chodí obojí.
Jarda H. (43)|10.9.2004 20:19
[quote=ViKinG]Jarda H: zase jeden kterej na základě svýho jedinýho kusu ví přesně co a jak... 9-)[/quote]
To víš, kdo neumí tak čumí ...

To PetrJ: Kámoš vybral špatně ...
arkij (540)|10.9.2004 21:13
Ono to s tím čtením formátů na starších DVD přehrávačích to není tak jednoduchý. Před nějakou dobou (ještě na starém fóru) jsem tady řešil problém, kdy mi můj MARANTZ DV 4100 některá DVD+R i některá DVD-R četl a některá nečetl.
Měl jsem s tím dost problém, testoval různá média, různé rychlosti, různý SW a nemoh jsem tomu přijít na kloub. Zkrátím to:
Kopii (i upraveného Shrinkem) lisovaného DVD na DVD-R i na DVD+R to čte (zřejmě zůstane zachovaná informace o tom, že je to původně DVD-ROM.
Vlastní (z kamery) vytvořené DVD-R to nečte - předpokládám že mu ona informace chybí.
Kopii lisovaného, i vlastní vytvořené DVD+R, s nastavením na booktype DVD-ROM to čte.
Kopii vlastního DVD+R s nastavením na DVD-ROM, uloženou druhotně na DVD-R médium to čte.
... a jen pro úplnost - DVD+RW bez ohledu na booktype čte, DVD-RW nečte.
Protože jsem to testoval i u kolegů se staršími DVD přehrávači, třeba někomu pomůže zjištění že starší DVD Pioneer má problém s DVD+R, starší Denon četl všechno a Sony vyrobené do roku 2000 četlo jen DVD+R booktype DVD-ROM, po roce 2000 se postupně situace u Sony zlepšovala.
(omlouvám se, že neznám přesně typy, pokud to někdo bude potřebovat, na dotaz to zkusím zjistit).
mišo (43)|13.9.2004 18:22
píšem iba zo zvedavosti a keď to zhrniem nečíta ti to len +rw a to čo si vytvoril kamerou.Neni tvoja tvorba robená s pinnacle?lebo to vie totálne s.....ť naviáciu dvd.skús to nechať prebehnúť cez shrinka, alebo niečo podobné a uvidíš či je kompilácia v poriadku
arkij (540)|14.9.2004 08:25
Odpovídám na zvědavost.
Já s tím už teď problém nemám, jen jsem v době, kdy se o potřebě nastavení booktype na DVD-ROM u vypalovaného videa moc nevědělo (ani nero to ještě neumělo) hledal, proč to někdy jede a někdy nejede.
Popsal jsem to podrobněji jako zkušenost pro druhé.

Teď pálím vlastní video na DVD+R (pokusy na DVD+RW) a kopie lisovaných na to co mám zrovna po ruce (DVD-R, DVD+R). U všeho je obsažena ona informace booktype DVD-ROM a hraje to v pohodě nejen u mne ale i na ostatních přehrávačích co jsou v okolí.