Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast TV 2000 XP Expert - dalkove ovladani a zachytavani

bob (8)|8.9.2004 13:52
Zdravim vsechny zasvecence :-)

Chtel bych poprosit o radu ohledne karty WinFast TV 2000 XP Expert.

Dalkove ovladani mi funguje pouze u spusteneho videa. Sleduji-li televizi, tak se jen zobrazi na obrazovce, ale ve skutecnosti se se zvukem nic nedeje. Co s tim??? :-?

Dalsi problem mam pri zachytavani. Zachytavam-li MPEG1, tak se mi pri soubeznem sledovani skube obraz. Zachycene Video je pak ale v pohode. Zachytavam-li MPEG2, skube se i zachycene video.

Procesor mam 1,7 Celeron (Zakladovku ted zpameti nevim)

Diky vsem :BB:

PS: Nejsem zadnej pocitacovej MAG, takze bych byl rad za polopaticke rady
Ivo Mašek (10205)|8.9.2004 15:35
Já osobně jsem dal dálkové ovládání "někam". Tu ikonku na spodní pravé straně monitoru, která "žere" systém, jsem v "msconfig" odstranil. Najíždím přes Program Files, a mám svatý pokoj.
Příkazový řádek / napsat: msconfig / otevřít: po spuštění / zrušit odfajfknutí: WinFast Schedule /...........OS si pak řekne o restart.
Takto je to přesně pro Win98, u WinXP to bude obdobné.
bob (8)|8.9.2004 16:13
No jo, ale preci porad nebudu skakat, kdyz to potrebuji ztlumit. Kort dneska, kdyz reklamy "rvou" daleko vic nez bezny program.

Neslo by to pak eventualne zase zapnout, kdyz bych nepotreboval vykon??
Ivo Mašek (10205)|8.9.2004 16:24
Neslo by to pak eventualne zase zapnout, kdyz bych nepotreboval vykon??
Šlo. V Program Files, pod WinFast je ikonka WinFast Wizard. Jak na ni klikneš, okamžitě máš ikonku v pravém dolním rohu monitoru. Ovšem, zrušit ji, to znemená jít přes msconfig. Jak jsem již popsal.
Doom (2331)|9.9.2004 09:30
ohledně funkce dálkového ovládání při zesilování telky a videa - koukni se do nastavení programu PVR, jestli máš správně nastavený audio vstup na zvukovce. u mě to byl dost často problém: Experta mám zapojeného do vstupu AUX na SB Live!, ale v nastavení programu se mi občas objevuje místo AUX LINE IN... stačí to jenom změnit na správný vstup a zesilování dálkou funguje.

p.s.: Ivo: zamímavá věc ohledně výskytu MSCONFIG: ve Win95 nebyl, ve Win98 byl, ve Win2000 nebyl a ve WinME a WinXP zase je :-) nechápu, proč ve "dvoulitrech" chybí) :-I
imported_Karel (1)|9.9.2004 09:57
Taky mi neslo ovladani hlasitosti. Do te doby nez jsem nastavil vystup na CDAudio. Akorat jsem teda musel vypojit kablik z CD mechaniky ke zkukovce a dal tam ten z TV karty.
bob (8)|9.9.2004 11:28
Tak to jsem rad, ze to tu DoomHammer napsal, ja tam ten MSCONFIG hledal, a nic. Mam totiz Win2000 :-((( :-(((
Vypnout se mi ho ale podarilo pohym kliknutim levym tlacitkem mysi na ikonu v pravo dole a Unload. Pak dalkove nefachalo, ale s tim zachytavanim to bylo uplne stejne. :-((

Jeste se chci zeptat, kdyz koukate na teto karte na fotbal, take se vam to krapet zadrhava, nebo to mam blbe nastavene? Jestli jo, tak co s tim?
Doom (2331)|9.9.2004 12:39
s MSCONFIG jsem zažil super věc - vzal jsem ho z WinME, spustil pod Win2000 a pak jsem se nestačil divit (na jednom disku mám milénia, na druhém byly 2000 a já dal vyhledávání MSCONFIG na všech discích :-E ), co mi to provedlo se službama :-E

na fotbal sice nekoukám, ale trhání je vidět třebas když běží závěrečné titulky (hlavně takové ty, co běhají v dolní části obrazovky zprava doleva). s tím asi nic nenaděláš, to je vedlejší produkt jedné vlastnosti karty (myslím, že se tomu říká DEINTERLACE)

když zachytáváš, nakolik máš zatížený CPU? já jsem totiž do MPEG1 i MPEG2 zachytával bez problémů na mašině s CPU Duron 1GHz, 256 MB RAM, MFB ECS K7S5A s OS Win2000 SERVER i Win2000 Advanced Server
bob (8)|10.9.2004 09:21
Kdyz zachytavam MPEG1, tak je CPU mezi 70-80%, ale obraz se skube take. MPEG2 nejde CPU pod 100%.
Doom (2331)|10.9.2004 09:37
a nakolik je CPU zatížený v klidu? to vypadá, že ti v mašině běží nějaké nepotřebné služby. pokud si na to troufáš, měl bys zkontrolovat, které služby potřebuješ a ty nepotřebné zakázat... znova opakuju, na CPU 1GHz a Win2000 server (aktivní DHCP, DNS a active directory) mi Expert MPEG2 zachytával krásně...
bob (8)|10.9.2004 13:46
Ja myslim, ze kdyz nemam nic zapnuto, tak se drzi na 2%. Ja se na to pres vikend jeste poradne kouknu.

Jeste bys(te) mi mohl(i) rict, kde se to vsude nastavuje. Nahral jsem jen ovladac na kartu, a pak uz to nastavuji jen ve WinFast TV softwaru pro prehravani televize. Nastavuje se jeste nekde neco????

jinak pekny vikend vsem.
Ivo Mašek (10205)|10.9.2004 14:02
Zlobíš \/
Mrkni na moje stránky, tam máš návod na nastavení a co je potřeba a jak nastavit.
Pro sledování toho moc není. Automaticky se ti naladí frekvence a je to.
Doporučuji zaškrtnout políčko Adaptive Channel Scanning, a Auto Fine Tune. Trvá to déle (až 5 minut - nepanikař), ale budeš tam mít všechno. (výhodné při příjmu z kabelovky).
Také nastav Area (stát, země) a TV source (antena, kabel).
Jo, a nezapomeň také na zvuk. On se nahraje "automaticky", ale při externích zvukovkách také ne (alespoň usuzuji z toho, co tady v různých forech čtu).
Kdyby ti zlobila grafika, tak vypni Overlay mode (někdy pomůže).
Atd, atd, atd,........
bob (8)|10.9.2004 14:44
Tak tohle jsem uz tak nejak udelal, jen jsem si chtel byt jisty, ze se neda nastavit jeste nekde ve windowsech neco jineho.
Ivo Mašek (10205)|10.9.2004 14:50
jen jsem si chtel byt jisty, ze se neda nastavit jeste nekde ve windowsech neco jineho
No, já mám Intel, takže nic jinde nenastavuji. Jestli Athloňáci něco nastavují - to nevím. Mě například zaráží sledování zatížení CPU. Já, jako Intelák tenhle výraz vůbec neznám.
Doom (2331)|10.9.2004 15:21
IVO: pokud nevíš, co je zatížení CPU, rád vysvětlím :-E

zatížení CPU určuje, kolik má procesor v daném okamžiku práce :-E možná, že bys měl svůj Intel vyměnit za procesor... :-E a nebo stačí prostě zapnout počítač, aby CPU začal pracovat... doporučuju zkusit :-E

a teď zase vážně :BB: . we win 2000 je spousta služeb, které běží naprosto zbytečně, hlavně v okamžiku, kdy je počítač provozován bez sítě. tyhle služby jsou schopny zahltit procesor a tomu pak nezbývá čas na zpracování TV. tyhle služby by se měly pozakazovat (ale bacha, třebas služba RPC je po zakázání schopna poslat celé widle do kytek)

ohledně nastavení TV karty s Ivem souhlasim. stačí akorát nastavit audio vstup zvukovky, naladit telku a eventuelně nastavit zachytávací kodek...
bob (8)|13.9.2004 14:14
Tak jsem se na to zatizeni koukal, a na pozadi mi nic nebezi. Drzi se to kolem par procent(na prazdno).

Kdyz bezi video, tak kolem 40, 50% CPU.
Jak ale zacnu zachytavat, tak se to zacne skubat.
Doom (2331)|13.9.2004 14:19
divný... jak říkám - u mě 1GHz CPU, 512 MB RAM a zachytávání v pohodě (na serveru). možná zkusit kompletně odinstalovat kartu a znova nainstalovat...
bob (8)|17.9.2004 10:12
Tak jsem prehodil kabel na zvukovce do CD-Audio a fungeje dalkove i nahravani zvuku, ktere take nekdy blblo. S tim zachytavanim je to ale porad na stiru. Hral jsem si s nastavenim ruznych kodeku, a budto se da koukat primo na aktualni vysilani, ale nahravka pak nestoji za moc, a nebo naopak(seka se aktualni vysilani). Seka se dokonce i kdyz neni vykon CPU 100%. Tak nevim. :-?

S tim kablikem od CD mechaniky, muzu ho ted pichnout do AUX, nebo to budu muset vzdy pri sledovani DVD prepojovat???? :-?

A ted mi vznikl jeste problem s SB live. Jak si s tim hraju(mazu a instaluju ruzne kodeky), tak mi prestalo fungovat AC3 prehravani. Pouzivam AC3 filtr, dokonce i ukazuje, ze na vystup jde vsech pet kanalu, ale centr je hluchy. Tento problem me stve ted nejvic! :-G

Jinak diky za predesle rady a doufam, ze i tohle s vami postupne vyresim.
Doom (2331)|17.9.2004 10:47
jak tě tak pozoruju, hraním si s kodekama sis asi mírně pokazil widle. já osobně bych možná přemýšlel o čisté instalaci (na čistém systému se líp laboruje) a vybodl bych se asi na testování různých kodeků... pro MPEG1/2 by měly stačit ty, které se do systému instalují zároveň s TV kartou; na DivX je nejlepší DivX Pro. záleží na tom, jak moc máš svou aktuální instalaci OS rád a jak se ti chce reinstalovat. ovšem, pokud bys náhodou reinstaloval, tak si ZAZÁLOHUJ ČISTOU INSTALACI před tím, než začneš experimentovat s TV kartou, ať se k ní můžeš vrátit. na zálohování jsou speciální programy, které umí zálohovat celý oddíl na HDD - například DriveImage nebo něco od Symantecu (tuším, že Ghost, ale nevím to jistě)

já jsem si kdysi laborováním s TV kartou pokazil Win2000 natolik, že reinstalace se jevila jako nejlepší nápad, ale jinak to záleží jen na tobě; je to sice hodně tvrdé řešení, ale občas ulehčí pár problémů (kodeky jsou občas potvorstvo, zvlášť když se hádají)

pokud se nemýlím, přehrávání zvuku z DVD nejde analogově přes audio kablík (ten je stejně jenom stereo), ale přes IDE kabel ve formě dat, takže s obsazením vstupu AUX na Live! si nemusíš dělat starosti (já přehrávám DVD taky bez audio kabelu)
Poutnikl (14)|26.9.2004 19:36
[quote=Ivo Mašek]Já osobně jsem dal dálkové ovládání "někam". Tu ikonku na spodní pravé straně monitoru, která "žere" systém, jsem v "msconfig" odstranil. Najíždím přes Program Files, a mám svatý pokoj.
Příkazový řádek / napsat: msconfig / otevřít: po spuštění / zrušit odfajfknutí: WinFast Schedule /...........OS si pak řekne o restart.
Takto je to přesně pro Win98, u WinXP to bude obdobné.[/quote]

Ještě k Wizardu: Ono to není jen dálkové ovládání, ale spouští i naprogramované přehrávaání/nahrávání. Jinak to ale je POTVORA
a na mém PC ( Win98SE, Celeron 600, 192MB RAM, TNT2 M64 32MB )
to naprázdno žere 25-50% CPU ( jak kdy), a to "time critical".
Sice způsobně CPU uvolní při běhu jiných aplikací, ale pořád to není ono.

Z důvodu místa na disku nahrávám XviDem při 384*288, a tam
je přítomnost wizardu znát..
Já jdu na to od lesa pomocí Task manageru (ATM 3 ).
1) Nechám wizard spustit TV nahrávání
2) Minutu po startu PVR wizarda sestřelím
3) Minutu pře koncem nahrávání ho zase spustím.
4) Wizard ukoncí nahrávání.