Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Více DVD titulů na jedno médium

wendy (260)|28.10.2006 21:43
Dostal jsem od dcery na stůl sadu pohádek, abych jí z nich udělal kopie.
Některé tituly mají adesář VIDEO_TS o velikosti necelé 2GB, tak mne napadlo se zde na fóru zeptat, jak by šlo několik titulů uložit na jedno DVD médium a doplnit k nim jednoduché menu. Při mírné kompresi výchozího materiálu by se pak na médium mohly vejít i tři tituly.
Asi bych dceru docela překvapil.

Cesta konverze VOB-ů na MPEG-y a pak z nich v authoringovém SW dělat nový návrh DVD mi připadá krkolomná a třeba existuje kratší řešení.
Děkuji za vaše návrhy.
Pitomec (10211)|28.10.2006 22:33
DVD Shrink ve starší verzi.
Milosbb (889)|28.10.2006 22:35
wendy
a třeba existuje kratší řešení

Skopíruj tie VOB-y na HDD a potom ich načítaj do NeroVisionExpres a o cca 30-50 minút máš hotové DVD, samozrejme nastav maximálnu kvalitu a potom to v Shrinku skomprimuj.

-----------
wendy (260)|28.10.2006 22:50
Zítra po návratu z "Dušiček" (Křtěnov u JETE Temelín) něco vyzkouším.
mirekv (7169)|28.10.2006 23:12
Elegantní řešení je Tsunami DVD Author pokud videa nemají titulky. Ovšem rekompresi bych v něm nedělal, výsledek je hrozný. Takže udělat a pokud se nevejde, tak rekopresi ve Shrinku.
wendy (260)|30.10.2006 21:43
Dcera na žádné mé experimenty nechtěla čekat, DVD médium stojí pod 10 Kč, takže už má pohádky vypálené separátně.

Asi ten můj nastíněný problém zůstane viset ve vzduchu, nevím, kdy v budoucnosti by přišel opět do úvahy. Trochu jsem hledal možnosti pro stažení doporučeného SW a nevím, jestli NeroVision je samostatný modul, nebo je jen součástí kompletního balíku Nero. Např. můj Nero přibalený k vypalovačce LG jej neobsahuje a zkušebně instalovat současnou verzi 7 se mi nechce.

Ohledně SW Tsunami jsem se na webových stránkách "poučil", že je ze stejné rodiny jako TMPGEnc DVD Author a ten já používám pro svou občasnou výrobu DVD z rodinného videa. Takže k úvodním zkouškám bych SW měl, jen najít patřičnou motivaci, když dcera na mé experimentování vůbec netlačila.

Máte-li někdo další příspěvek k problematice umístění více menších DVD celků na jediné DVD médium, můžeme ve vláknu pokračovat.
mirekv (7169)|30.10.2006 22:01
wendy
Tsunami je opravdu nová verze TmpgencDVDAuthor, ovšem když ho znáš, proč ten úvodní dotaz? Ten to přece umí!
wendy (260)|31.10.2006 18:00
To je tak. Žádný z používaného SW neznám do všech detailů.

TMPGEnc v3.0 jsem si zvolil jako SW pro tvorbu DVD-MPEG souborů, protože se mi líbila jeho "kalkulačku" pro posouzení kolik AVI souborů při zvoleném CBR se mi vejde na jedno DVD médium.

Chvíli jsem používal i TMPGEnc DVD Author v1.5 pro vlastní authoring, ale pak jsem se někde na diskuzi dočetl o lepších vlastnostech UDMF3 a začal jsem od té doby používat ten. Po stažení "addons_udm3_content" mám slušný výběr pro tvorbu menu a jsem spokojený.

Proto jsem ani netušil, že SW pro sloučení více DVD na jedno médium mám ve své SW-bance jako odloženou věc. Třeba totéž umí i UDMF3 nebo UDMF5, co já vím. Nejdřív se raději někde zeptám a teprve pak se pustím do experimentů, když předem od někoho vím, že "tudy cesta vede". Proto sleduju diskuse a občas se na něco zeptám.

"To je správne - Tak to ma byť"