Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávač/rekordér,co umí přehrát "foťákový" MJPEG

filo01 (17)|27.10.2006 12:20
Zdravím, asi marná snaha, ale zkusím to:
Existuje už nějaký přehrávač nebo ještě lépe rekordér, který zvládne přehrát MJPEG AVI soubory ? Mám docela dost videa natočeného přes Fuji S5500 a žádný mi známý přehrávač si s ním neporadí :(

Díky za info.
gEs (47)|29.10.2006 08:15
Prožeň to video přes TMPGEnc 3.0 XPress a máš to přehratelné na čemkoliv. Dokonce převede i 30snímků/s na 25snímků/s bez ztráty kvality (nebudou se cukat). Výstupní formát nastavíš dle sebe, dokonce jde nastavit i menu DVD...
clee (6592)|29.10.2006 14:00
mjpeg zadnej player neda, to radsi pichni do tv rovnou ten fotak a nebo si to preved treba jak pise gEs
filo01 (17)|29.10.2006 21:51
[quote=gEs]Prožeň to video přes TMPGEnc 3.0 XPress a máš to přehratelné na čemkoliv. Dokonce převede i 30snímků/s na 25snímků/s bez ztráty kvality (nebudou se cukat). Výstupní formát nastavíš dle sebe, dokonce jde nastavit i menu DVD...[/quote]
Jenom malinkou odbočku : už jsem tady na fóru jednu konverzi z S5500 řešil a to do DivX/XVid, zúčastnění si na tom vylámali zuby a skončilo to konstatováním, že to prostě převést nejde.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5501
PS: změnil jsem hosting, takže původní soubory už tam nejsou

TMPGEnc jsem vyzkoušel, ale zřejmě jsem narazil na své vědomostní mantinely při nastavování : obraz je neostrý, semtam flekatý, prostě originálu se to ani zdaleka neblíží. Zkoušel jsem bitrate okolo 5000kpbs. Jestli je to dáno z principu kompresí nebo špatným nastavením čehosi, netuším, nejsem v tomhle moc kovaný.
Pokud bys měl chuť a čas, mohl bych Tě poprosit o pomoc, že bys zkusil svou znalou rukou ten jeden konkrétní problémový kousek převést u sebe, ať se v tom neplácám zbytečně ? Díky moc ;)
http://zufi.savana.cz/filo/temp/Dscf0268.avi (40MB)
ODSakEda (2278)|30.10.2006 12:39
[quote=gEs]Prožeň to video přes TMPGEnc 3.0 XPress a máš to přehratelné na čemkoliv. Dokonce převede i 30snímků/s na 25snímků/s bez ztráty kvality (nebudou se cukat). Výstupní formát nastavíš dle sebe, dokonce jde nastavit i menu DVD...[/quote]
- hlavně nepřeváděj božích 30fps na nějakejch mizerných 25fps a ještě k tomu prokládaně! :(( (fotáky často snímaj i zaznamenávaj progresívně i video (fptky vždy) a některé dokonce lepší obrazové kvality i když "jen" ve VGA rozlišení 640x480 ale 30fps a p! 8-) , než miniDV kamery do 20.000 v AVI/DV 720x576 25fps i... :(( , jako např. foták Canon od modelu S2 výše 8-) )

- DVDvideo Playery obecně přečtou a dekodují i NTSC s 30fps i progresívní video a do rozlišení max. 720x576px (u NTSC jen vypustí pár řádků z 576 na 480, proto také bylo zvoleno alespon vodorovně společných 720 pro PAL i NTSC, namísto 768 u PALu a 720x576 néni kvůli tomu přesně 4:3...) a až D/A převodník a anaologový modulátor na analogovým výstupu pro telku udělá z čehokoliv, tedy i z p, analogový signál PAL-tedy 25fps i (50polofrejmůps) 8-)
Foolproof (2713)|30.10.2006 14:47
Převedl jsem to na DVDVideo 640x480 - 30 fps,bitrate 6000, audio mp2- 192.Ten 40 MB převod souboru trval 9 sekund enkoderem Avivo.
Pokud ti toto stolní přehrávač vezme, můj ano.....na PC samozřejmě bez problémů.
Nerozeznáš to od originálu.
(Shora dlů vlevo běhají jakési bílé šrámy, ale ty jsou i na originálu.)

Pokud ti nebere player takový formát, je potřeba resize a tím se ti to asi dodrbe, nevím.
Pitomec (10211)|30.10.2006 14:55
[quote=ODSakEda][quote=gEs]Prožeň to video přes TMPGEnc 3.0 XPress a máš to přehratelné na čemkoliv. Dokonce převede i 30snímků/s na 25snímků/s bez ztráty kvality (nebudou se cukat). Výstupní formát nastavíš dle sebe, dokonce jde nastavit i menu DVD...[/quote]
- hlavně nepřeváděj božích 30fps na nějakejch mizerných 25fps a ještě k tomu prokládaně! :(( (fotáky často snímaj i zaznamenávaj progresívně i video (fptky vždy) a některé dokonce lepší obrazové kvality i když "jen" ve VGA rozlišení 640x480 ale 30fps a p! 8-) , než miniDV kamery do 20.000 v AVI/DV 720x576 25fps i... :(( , jako např. foták Canon od modelu S2 výše 8-) )

- DVDvideo Playery obecně přečtou a dekodují i NTSC s 30fps i progresívní video a do rozlišení max. 720x576px (u NTSC jen vypustí pár řádků z 576 na 480, proto také bylo zvoleno alespon vodorovně společných 720 pro PAL i NTSC, namísto 768 u PALu a 720x576 néni kvůli tomu přesně 4:3...) a až D/A převodník a anaologový modulátor na analogovým výstupu pro telku udělá z čehokoliv, tedy i z p, analogový signál PAL-tedy 25fps i (50polofrejmůps) 8-)[/quote]
Jestli pak ty joudo víš, proč se tady používá 25 snímků / 50 půlsnímků a ne 30 snímků / 60 půlsnímků? Asi ne a proto blábolíš zase nesmysly (zčásti taky z důvodu, že sis koupil křáp s NTSC výstupem a je ti blbý přiznat, do jakýho ho*na šlápls) 9-)
filo01 (17)|30.10.2006 15:00
[quote=Foolproof]Převedl jsem to na DVDVideo 640x480 - 30 fps,bitrate 6000, audio mp2- 192.Ten 40 MB převod souboru trval 9 sekund enkoderem Avivo.
Pokud ti toto stolní přehrávač vezme, můj ano.....na PC samozřejmě bez problémů.
Nerozeznáš to od originálu.
(Shora dlů vlevo běhají jakési bílé šrámy, ale ty jsou i na originálu.)
Pokud ti nebere player takový formát, je potřeba resize a tím se ti to asi dodrbe, nevím.[/quote]
Díky za snahu a potěšující informace. Hledám ten enkodér Avivo a našel jsem akorát odkazy ve spojení s ATi (mám NVidii). Pletu se nebo to není samostatně distribuovaná aplikace použitelná bez ohledu na výrobce a typ grafické karty ?
Foolproof (2713)|30.10.2006 15:19
Verze,která funguje s čímkoliv, je dílem kolektivu Guru3D, ale byla bohužel (na nátlak ATI ?) stažena z internetu.Budu-li mít v PM mail nebo něco, klidně ti to pošlu, je to jednotlačítkový enkoder, velmi primitivní, ale k chodu potřebuje Microsoft NETFramework, ten si musíš stáhnout.
filo01 (17)|30.10.2006 15:50
[quote=Foolproof]Verze,která funguje s čímkoliv, je dílem kolektivu Guru3D, ale byla bohužel (na nátlak ATI ?) stažena z internetu.Budu-li mít v PM mail nebo něco, klidně ti to pošlu, je to jednotlačítkový enkoder, velmi primitivní, ale k chodu potřebuje Microsoft NETFramework, ten si musíš stáhnout.[/quote]
OK, díky, posílám SZ.
ODSakEda (2278)|30.10.2006 16:37
Pitomec - Joudo??? Nevím jistě proč, ale domnívám se, že proto, že elektrická sít byla od nepaměti s 220V a 50hz a z ní se brala frekvence pro osciloscop-šernobílou vakuovou telku no a v USA je el. sít s 60Hz.

- Do hovna???? To jsem nestou, neb jednak PC je u digitáli jedno rozlišení a fps a progresivita obrazu je jen + a stolní playery stejně běžně neumí HDV.
-Při případném down resize, pro socky a IT analfabety, na DVDvideo mohu, když už přepočítávám, změnit-snížit jak rozlišení tak i fps vždy snadněji a bez újmy na obrazové kvalitě! 8-) Ale ani to nemusím! 99% stolních v Evropě playerů bere i 30fps! -to ty zase netušíš ne?! a i progresivní video 8-)

- Dále můj 72cm CRT televizor Panasonic PAL kupodivu zobrazí správně a barevně a bez deformací obraz 16:9 (kamera je nativně jak CCD tak i výstupním rozlišením 16:9!) i z analogových výstupů (S-Video a Composit, ale kamera má i Y Pb, Pr video OUT!) HDV kamery JVC z USA i při přehrávání HDV záznamu přímo z kamery s 30fps do vakuové PAL teky!!! 8-)

- digitál nezná žádný NTSC nebo PAL, ale rozlišení a fps a někdy zachovává prokládání :(( , to však sám nejlíp víš???!, tedy nechápu tvoji skepsi a jen a jen teoretizování... Závist??? Blbost??? Zaujatost???
Pitomec (10211)|30.10.2006 16:40
U digitálu je fps jedno do okamžiku, než to přes D/A převodník šoupneš do TV - pak ten tvůj slavnej NTSC je na PAL televizi zobrazen jako film z 20-tých let, tj. trhanej pohyb :-k S NTSC běž v Evropě do háje - to je snad to nejhorší, co může být :-k
ODSakEda (2278)|30.10.2006 17:52
Pitomec - NTSC jsou jen analogové výstupy kamery! Těmi navíc do telky HDVideo pouštět nebudu (od teho je kamera digitální!) , jen jsem to zkoušel pro zajímavost a kupodivu to valí správně i na PAL telce, jak rozměrem a poměrem stran, barvami, tak i netrhaně plynule!!!

Z PC do telky (zase ale jinak nesmysl u HDV!) ale i z playeru bude cokoliv i na analogové telce dobře zobrazeno a to i dig. statická fotka s 0fps(!!!), neb to záleží na výstupnímmodulátoru grafiky!
- Normálně však HDV prohlížím na LCD po DVI nebo VGA! Tam se na nějaký normy videa nehrajě! :-D

- Já neteoretizuji, já konstatuji vlastnorčně odzkoušené!!! :((
- Navíc z 1280x720p (16:9) udělám snadno DVDvideo 720x576p AR 16:9 a 30fps p (nebo i 25fps p) a to je pro playery v pohodě!
8-) - Nemá s tím původním HDV ani TV out z PC grafiky a její modulátor problém!
8-) - Co to tedy furt meleš??? :-?
Pitomec (10211)|31.10.2006 08:29
Ty z toho tak magoříš, že za chvíli budeš vyžadovat v drogerii i digitální hajzlpapír :-(((
ODSakEda (2278)|31.10.2006 10:00
[quote=Pitomec]Ty z toho tak magoříš, že za chvíli budeš vyžadovat v drogerii i digitální hajzlpapír :-((([/quote]
Síla argumentu... :-E