Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

soubor TS

kiklop (5)|27.10.2006 10:17
Zdar lidičky, zase jako vždy potřebuji pomoct, Stáhl jsem si video, ale bohužel je ve formátu "TS" V životě jsem tenhle formát neviděl, nejde mi ani přehrát. Nevíte čím to mám pýřehrát, a taky čím to mám převést do mpeg4. Jestli to nějak pomuže tak je to HD fim o objemu 14GB.
Diky všem za pomoc.

P.S. jestli už jsete na toto téma mluvily, tak se velice omlouvám.
Madagio (72)|27.10.2006 10:35
pravděpodobně jde o nahrávku z digitální televize, TS je transport stream. Můžeš použít ProjectX na oddělení obrazu a zvuku a to pak zpracovat do mpeg4. o projectx tu najdeš spoustu informací...
pavelz (74)|27.10.2006 11:15
[quote=kiklop]Zdar lidičky, zase jako vždy potřebuji pomoct, Stáhl jsem si video, ale bohužel je ve formátu "TS" V životě jsem tenhle formát neviděl, nejde mi ani přehrát. Nevíte čím to mám pýřehrát, a taky čím to mám převést do mpeg4. Jestli to nějak pomuže tak je to HD fim o objemu 14GB.
Diky všem za pomoc.

P.S. jestli už jsete na toto téma mluvily, tak se velice omlouvám.[/quote]

Možností je více. Jestli máš nainstalovaný Cyberlink PowerDVD nebo InterVideo WinDVD, tak můžeš použít tyto. Další možností je použít Media Player Classic.
vlada (3470)|27.10.2006 11:45
kiklop
Takže .TS znamená MPEG Transport Stream. Video je obvykle MPEG-2 a zvuk AC3. Ale můžeš narazit i na jiný formáty - MPEG-4, VC-1 (WMV9) atd.

Pro přehrávání můžeš použít přehrávače MPlayer, MPC nebo VLC, které tohle přehrajou bez instalace čehokoliv. Další možností je použít nějaký DirectShow MPEG-2 dekoder a TS splitter, například Haali Media Splitter (MatroskaSplitter).

Převod .TS do MPEG-4 provedeš úplně stejně jako kdyby si převáděl DVD. Není v tom vůbec žádný rozdíl. Demux programem ProjectX je zcela zbytečný, neposune Tě ani o krok dál.
Madagio (72)|27.10.2006 12:14
[quote=vlada]Demux programem ProjectX je zcela zbytečný, neposune Tě ani o krok dál.[/quote]
No já kdybych konvertoval TS třeba na xvid avi, asi bych to nejdřív demuxnul...

Jinak přehrát to jde samozřejmě ledasčím, otázka je jen, jestli je vevnitř mpeg2, mpeg4 atd..
kiklop (5)|27.10.2006 19:37
Diky lidi, hned jsem o něco chtřejší.
vlada (3470)|28.10.2006 21:25
Madagio
A v čem by si to potom konvertoval? Já to dělám přes DGMPGDec -> AviSynth -> MeGUI/VirtualDub. DGMPGDec mi demuxne akorát zvuk. Nevim, jak by mi mohlo pomoct demuxnout video.
Madagio (72)|29.10.2006 00:14
vlada:
to máš pravdu, přes DGMPGDec to jde samozřejmě taky ;)
krakenus (2)|24.11.2006 00:03
[quote=vlada]kiklop
Takže .TS znamená MPEG Transport Stream. Video je obvykle MPEG-2 a zvuk AC3. Ale můžeš narazit i na jiný formáty - MPEG-4, VC-1 (WMV9) atd.

Pro přehrávání můžeš použít přehrávače MPlayer, MPC nebo VLC, které tohle přehrajou bez instalace čehokoliv. Další možností je použít nějaký DirectShow MPEG-2 dekoder a TS splitter, například Haali Media Splitter (MatroskaSplitter).

Převod .TS do MPEG-4 provedeš úplně stejně jako kdyby si převáděl DVD. Není v tom vůbec žádný rozdíl. Demux programem ProjectX je zcela zbytečný, neposune Tě ani o krok dál.[/quote]

Zdravim. Misto TV za X tisic jsem si poridil TV Kartu - v pohode nahrava do TS formatu (na DVD se v tomhle formatu vejde cca 183 minut). Psali jste tady navody na to jak z TS udelat klasicke DVD nebo DivX AVI - jelikoz jsem v tomhle oboru totalni lama a novacek, vubec jsem Vasemu navodu nerozumnel - mohli byste mi prosim nejak poradit/pomoc/dat mi link, kde je to nejak dobre vysvetleni? Mockrat dekuju
krakenus (2)|24.11.2006 00:40
Co rikate napriklad na tenhle navod pro lamy, jako jsem ja? http://www.divx-digest.com/articles/dtv2avi.html
Madagio (72)|24.11.2006 08:34
Převádět nahrávky z naší DVB mi přijde zbytečný, kvalita stojí už takhle za starou belu a rekompresí tomu ještě ubereš. Je lepší z toho udělat DVD, pokud si to chceš archivovat, navíc DVD stojí pár kaček.

Já to dělám takhle:
1) Nahrávám do .ts
2) pak demuxuji (rozdělím obraz a zvuk) v programu ProjectX, opraví to i případné chyby, dá se s tím i jednoduše stříhat
3) Pokud chci přesně vystřihnout reklamy, používám MPEG2Schnitt
4) Vyrobím dvd pomocí IfoEdit

Všechny uvedené programy jsou k použití zdarma.

O všech programech na tvfreaku něco najdeš. Kdybys něco chtěl vědět, písni mi přes soukromé zprávy nebo přes ICQ.