Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak přidat titulky do .TS

pavelz (74)|26.10.2006 08:22
Chtěl bych se zeptat, zda-li TS může obsahovat titulkovou stopu. Pakliže ano, jakým způsobem ji do TS dostat. Moc by mi to pomohlo.
Foolproof (2713)|26.10.2006 14:30
TS může obsahovat titulkových stop myslím jako DVDVideo, ale nástroj jak to tam dostat snad ani neexistuje, nevím. Není důvod se tím zabývat, stolní playery, které to umí, umí i titulky z extra souboru a PC samozřejmě taky.
pavelz (74)|26.10.2006 14:36
No jo, ale problém je v tom, že když chci přehrávat nějaký TS s 1080i tak se mi to s titulkama (DirectVobSub) trhá.
Pro přehrávání používám filtry Cyberlink PowerDVD nebo InterVideo kvůli HW akceleraci (nedávno jsi mi na to dokonce odpovídal). Pokud tam nejsou titulky, tak se to přehrává krásně plynule. Jakmile ale použiju titulky, tak se to trhá a vypadá to, že je pak ta HW akcelerace vypnutá.
Foolproof (2713)|26.10.2006 14:48
Nevidím důvod používat DVobSub, to je možná příčina. MPC umí jakékoliv titulky kromě exotických formátů nativně a svoje oblíbené dekodery mu můžeš vnutit taky.
Neznám muxer a dokonce ani formát titulků pro TS, možná je zde někdo zkušenější. Ve studiu to ale nějak dohromady dávat musí, že ? :-D
pavelz (74)|26.10.2006 14:57
No určitě bude příčina v tom DirectVobSub (zkoušel jsem i DivXG400). Jak tedy zobrazovat titulky (SRT) přímo přes MPC?
Foolproof (2713)|26.10.2006 15:10
Vcelku jednoduše.
Options - playback - autoload subtittles - on

a soubor s titulky nazvat podle pravidel, nejlépe stejně jako film.
pavelz (74)|26.10.2006 15:15
když to takto nastavím, tak se mi žádné titulky neukazují. Když jsem zkusil File/Load subtitle, tak to píše, že je třeba změnit video renderer na VMR7/WMR9. I s tím jsem to zkoušel a nic...
Foolproof (2713)|26.10.2006 15:51
Když změníš renderer, je potřeba restartovat player. S VMR9 to prostě funguje určitě.Otázkou je, jestli je máš zapnuté.

Pravé tl. - (za chodu) subtittles - enable - on
pavelz (74)|26.10.2006 16:10
zapnuté je mám. Pokud ale docílím toho, že při kombinaci VMR7/9 to hraje plynule, tak jsou zase nepřístupné volby pro titulky. Jsem z toho už jelen :-)
Foolproof (2713)|26.10.2006 16:21
Video a soubor by měly mít stejný název, kromě koncovky, titulky autoload a enable.Pro VMR9 musí být nainstalováno DitectX9, gkarta musí umět D3D režim.Neměl by být nikde na kartě synteticky natvrdo nastaven antiliasing, nechat to řídit aplikací. S Cyberlinkem i Intervideem to jede na 100%.
Nevím co víc bych napsal.
pavelz (74)|26.10.2006 16:25
to všechno mám nastaveno a i tak to nefunguje. jak říkám pokud to hraje plynule, tak nemůžu zobrazit titulky a jakmile docílím stavu, kdy se zobrazí, tak je to trhané
Foolproof (2713)|26.10.2006 16:34
Něco mi není jasné. Pouhá existence souboru s titulky nemůže ovlivnit chod playeru.
A plynule to jede na jaký renderer?
pavelz (74)|26.10.2006 16:38
plynule to jede na Overlay mixer a na VMR9 (VMR9 s nastavením Use regular offscreen plain surfaces). DirectVobSub jsem vypnul, takže ten se vůbec nespouští.
Foolproof (2713)|26.10.2006 16:55
No ale to potom nepoužíváš hardwarovou akceleraci.To, že u dekoderu je nějaké zatržítko ve stavu on, ještě nic neznamená.

S tím overlayem si to zkus cvičně vypnout a zapnout, na zatížení CPU to nemůže mít vliv.

V overlay režimu nemohou fungovat přímo renderované titulky.

Dodatek.

To, že ti jede 1080i plynule na (Notebook IBM ThinkPad R40 pentium M 1.4 GHz, ATI Mobility Radeon 7500 32 MB, 1GB RAM), jak jsi napsal jinde, je stejně malý zázrak a 32 mega paměti na kartě, v tom v režimu D3D obrázek neotočíš. :-(((
pavelz (74)|26.10.2006 16:57
[quote=Foolproof]
V overlay režimu nemohou fungovat přímo renderované titulky.[/quote]

taky že nejedou. Jedou jenom s tím nastavením VMR7 nebo 9 ale obraz je pak trhaný. Co vůbec všechny ty volby znamenají? Dá se k tomu sehnat nějaký povídání?
pavelz (74)|27.10.2006 08:13
pro zajímavost jsem to VMR7/9 zkusil i na svém pracovním počítači (Pentium 4 HT 940 3,2 GHz, 2 GB RAM, ATI X1300 256 MB) a při tomto nastavení video cukalo strašně, zatížení procesoru 100% (ať jsem přehrával cokoliv). Pokud to nechám na overlay mixer tak je zatížení tak kolem 20%.
vlada (3470)|27.10.2006 11:54
pavelz
Na titulky použij FFDShow v módu RAW. Pokud chceš dát titulky i video do jednoho souboru, hoď to do Matroška kontejneru.

To už ostatně znáš 8-)

Co se týká VMR7, VMR9, Overlay atd., tak to jsou různé zobrazovací režimy grafické karty. Pro nějaké podrobnosti zkus zagooglovat.
pavelz (74)|27.10.2006 12:08
[quote=vlada]pavelz
Na titulky použij FFDShow v módu RAW. Pokud chceš dát titulky i video do jednoho souboru, hoď to do Matroška kontejneru.

To už ostatně znáš 8-)

Co se týká VMR7, VMR9, Overlay atd., tak to jsou různé zobrazovací režimy grafické karty. Pro nějaké podrobnosti zkus zagooglovat.[/quote]

jasně, to s tím RAW už znám. Problém je ale s TS. Pokud ho přehrávám bez titulků, tak jde krásně plynule (díky HW akceleraci), ale pokud k tomu jakýmkoliv způsobem nechám zobrazit tiulky, tak se to cuká a nebeží ta HW akcelerace.
vlada (3470)|28.10.2006 21:23
pavelz
Proč by neměl běžet HW akcelerace, když přidíš titulky? To je nějaká hloupost, ne?

Zkontroluj si, jaký filtry se Ti používají.
Foolproof (2713)|28.10.2006 22:00
To je myslím to, to jsem se tu dohadoval už vícekrát.

Hardwarová akceleraxe je něco jiného než DXVA.HA je pouze deinterlace, vyhlazování přechodů a jiné kartou, ne softwarově.Tedy vylepšuje zobrazování z komprimovaného zdroje, odlehčuje procesoru.
Pokud použiji overlay, nefunguje DXVA, ale zátěž procesoru je o takových 30 % nižší.Nechám-li stejný dekoder a přepnu na VMR, jde to o 30 % nahoru.Ovšem může nastoupit dekoder, který to umí DXVA.Já znám 3.Cyberlink,Intervideo a Elecard.

Přemýšlel jsem kolikrát, jak to vypnout, abych si ověřil pokles výkonu, ale nejsem si jistý výsledky. Zatížení procesoru se u mě ani nehne, když vypnu zatržítko DXVA a to ani u H.264.
FFDShow to jednoznačně neumí a ani CoreAVC to neumí, ale zatěžují CPU o 20 % míň než ty značkové s visačkou.Takže buď jsou autoři supergeniální nebo někdo kecá.

Nyní vyšel patch na PowerDVD7, AVC/H.264 dekoder se zlepšil alespoň o 15 %, ale totéž, atˇmám zapnuto DXVA on nebo off, nemá to vliv.
Fakt je, že asi ale volá uživatelem nekontrolovtelný postprocesing, protože obraz je jednoznačně lepší ve srovnání s FFDShow nebo CorAVC.

Titulky nemohou jet v overlay, takže musí použít VMR, no a výkon mu jde do pr.....
vlada (3470)|29.10.2006 10:56
Foolproof
Ale s FFDShow jako postprocessingovym titulkovym filtrem by s tím neměl být problém. To je i přes overlay. Ale asi jde o to, že dekoder není přímo napojený na overlay, ale je mezi tím ještě nějaký filtr. To potom bude způsobovat to vyšší zatížení.