Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavení ve VirtualDub-MPEG2 při Xvid 1st pass

Eso Rimmer (101)|7.9.2004 19:10
Zdravím, mám dotaz ohledně nastavení VirtualDubu když provádím první průchod v Xvidu. Zajímalo by mě jestli stačí nastavit při 1st pass jen "Fast recompress" a nebo to musí být "Full processing" když na video aplikuji deinterlace, (crop), resize, sharpen? :-? Dělat totiž 2x Full processing je dost zdlouhavé... Očekávám odpověď na mou otázku a ne narážky na to jak to video prasím atd. Dívat se na to budu já a ne vy. \/ Díky.
doxa (58)|7.9.2004 19:32
Clovece to by me taky zajimalo, protoze je pravda ze virtualdubu mi trva film asi 4 hodiny, pricemz v simpledivx jen asi 2.5, tam vubec nevim jak to funguje, jelikoz ten kodek je uz nastavenej, jen vyberes jestli 1 pruchod nebo 2. Pokud to delas z dvd tak doporucuju ten simpledivx a mas po starostech, mam s tim pomerne dobry zkusenosti...
mirekv (7169)|7.9.2004 20:12
[quote=Eso Rimmer]Zdravím, mám dotaz ohledně nastavení VirtualDubu když provádím první průchod v Xvidu. Zajímalo by mě jestli stačí nastavit při 1st pass jen "Fast recompress" a nebo to musí být "Full processing" když na video aplikuji deinterlace, (crop), resize, sharpen? :-? Dělat totiž 2x Full processing je dost zdlouhavé... Očekávám odpověď na mou otázku a ne narážky na to jak to video prasím atd. Dívat se na to budu já a ne vy. \/ Díky.[/quote]
Při fast recompress nefungují filtry ve VDubu, jedině že bys je zařadil už v AviSynthu, pak můžeš dělat oba průchody ve fast recompress a celý proces se o dost urychlí, (což je jedna z výhod AviSynthu).
Eso Rimmer (101)|7.9.2004 20:55
To doxa: Nepřevádím DVD, ale nahrávám z TV pomocí AIW viz níže.

To mirekv: To že filtry při fast recompress nejdou vím, ale mě by zajímalo jestli to má nějaký vliv na ten druhý průchod a jestli je pak nějaký rozdíl v kvalitě když bude ten 1. průchod bez filtrů. :-? Selský rozum mi říká že by to mělo být jedno, protože při tom prvním průchodu jde jen o zjištění kde je potřeba větší datový tok a kde není, takže by ty filtry na to mít vliv neměly ne? Ale nevím, nejsem v tomhle oboru nějak zběhlý.
mirekv (7169)|7.9.2004 21:01
V každém průchodu bys měl zachovat všechny parametry stejné, např deinterlace, či resize je už dost značný zásah do kvality daného snímku.
Eso Rimmer (101)|8.9.2004 07:51
mě ale mate, že tady http://www.doom9.org/xvid-vdub-final.htm mají v nastvaní Fast Recompress, ale na druhou stranu tam nepíšou nic o filtrech.
mirekv (7169)|8.9.2004 08:13
[quote=Eso Rimmer]mě ale mate, že tady http://www.doom9.org/xvid-vdub-final.htm mají v nastvaní Fast Recompress, ale na druhou stranu tam nepíšou nic o filtrech.[/quote]
Všimni si, že položku Filtry máš vyšedlou. Když v doom9 skočíš o stránku zpět, zjistíš, že při tomto postupu používají AviSynth.
Eso Rimmer (101)|10.9.2004 13:12
Nahrávám si Haló haló a tak jsem schválně vyzkoušel nechat 1st pass na Fast recompress, tzn. bez filtrů 720x576 a 2nd pass s filtrama na výsledných 480x360 a oproti Full processing 1st+2nd pass v tom nevidím žádný rozdíl, takže asi budu i nadále používat 1st pass Fast recompress a 2nd Full processing.
mirekv (7169)|10.9.2004 13:18
[quote=Eso Rimmer]Nahrávám si Haló haló a tak jsem schválně vyzkoušel nechat 1st pass na Fast recompress, tzn. bez filtrů 720x576 a 2nd pass s filtrama na výsledných 480x360 a oproti Full processing 1st+2nd pass v tom nevidím žádný rozdíl, takže asi budu i nadále používat 1st pass Fast recompress a 2nd Full processing.[/quote]
Jak myslíš! Zkus ještě pouze jeden průchod Full processing s filtry. Možná zjistíš, že to je furt stejné a ušetříš čas. :-)
Eso Rimmer (101)|10.9.2004 13:23
no když jsem si nahrával Indiana Jonese, tak mezi 1 pass a 2 pass byl celkem hafo rozdíl. Při tom jednom průchodu byly akční scény hafo kostičkované. Ale zase nadruhou stranu v haló haló moc rychlých pohybů není :-D
ViKinG (793)|10.9.2004 14:14
Eso Rimmer: V seriálu Allo Allo je tolik šumu, že bez denoise filtrů žádná komprese nemůže dobře dopadnout (jestli je tam rychlý pohyb nebo ne pak už nehraje žádnou roli). A filtry ti bezpečně odfiltrují i ty zbytky detailů co v DVB-S jsou. A jestli to nabíráš analog z éteru to asi lepší nebude...
Eso Rimmer (101)|10.9.2004 14:43
To ViKinG: No pokud vím tak denoise je na video aplikován už při nahrávání pomocí ATI MMC a když porovnám kvalitu záznamu MMC oproti ATV2000, tak je MMC zřetelně lepší. A k tomu haló haló asi jen to, že je to přecejen starší seriál a tak je to na kvalitě obrazu znát, ale nemyslím si že by to byl ten druh pořadu který je jen o bezchybném obrazu, speciálních efektech a kolosálním ozvučení jakožto asi 95% filmů co teď chrlí americká studia jak na běžícím pásu.. Ale to jsem nějak odbočil. :-)-
ViKinG (793)|10.9.2004 15:29
Eso: souhlasim do jistý míry... nebudu prezentovat svuj názor na ukládání do DivX, nepotěšil bych tě a výslovně sis to nepřál.
Ale pravdu v tom, že zrovna tento pořad nestojí na brilantním obraze a grandiozních zvukových efektech, 100% máš (i když možnost rozeznat Reného od Herr Flicka by to chtělo).
Jen jsem chtěl aby ses neupínal jen na "rychlé pohyby" když je tam jinej žrout bitrate (ten šum). :-)
mirekv (7169)|10.9.2004 15:50
[quote=Eso Rimmer]To ViKinG: No pokud vím tak denoise je na video aplikován už při nahrávání pomocí ATI MMC a když porovnám kvalitu záznamu MMC oproti ATV2000, tak je MMC zřetelně lepší. A k tomu haló haló asi jen to, že je to přecejen starší seriál a tak je to na kvalitě obrazu znát, ale nemyslím si že by to byl ten druh pořadu který je jen o bezchybném obrazu, speciálních efektech a kolosálním ozvučení jakožto asi 95% filmů co teď chrlí americká studia jak na běžícím pásu.. Ale to jsem nějak odbočil. :-)-[/quote]

MMC taky rád používám kvůli DNR filtrům, jemnější šum dokážou prakticky zlikvidovat. Při výsledném ukládání si to chce však pohlídat, zbytky šumu dokážou na tmavších souvislých plochách udělat nepěkné fleky "mapy", což je nepříjemná vlastnost DivX/Xvid.
Eso Rimmer (101)|10.9.2004 16:09
mirekv: no já mám kabelovku Karneval a jsem s kvalitou videa nahraného přes ATI MMC (MPEG2) naprosto spokojen. Jediná stanice u které je obraz trošku horší, např. ve srovnání třeba s ČT nebo MTV je óčko. Jinak obraz jak víno (teda podle mých měřítek; samozřejě DVD ripy vypadají líp, ale TV v DVD kvalitě stejně nevysílá). 8-)