Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozjeti zvuku po demultiplexu od špatneho snimku DVB-T

lubo006 (4)|24.10.2006 15:57
Zdravim, nahrávám z digitální TV seriály a následně je převádím AutoGordianem do DivX.
Obcas se vloudí do MPEGu chybný frame a od tohoto místa se po demultiplexu rozjede o trochu zvuk a obraz. O kolik zalezi na poctu chybných snímků. Kdyz tuto oblast ručně vystřihnu tak je pak převod OK. Poraďte prosím neexistuje nějakej softík na automatickou kontolu a opravu. Střihat každy špatný frame ručně je dost pracné.
Zkoušel jsem to opravit ve Womble MPEG wizardu ale nepomohlo to. Nebo jde ten MPEG převést do Xvidu (DivXu) i se špatnými snímky nějak aby se zvuk od tohoto mista nerozjižděl?
Foolproof (2713)|24.10.2006 16:30
Určitým řešením, avšak ne universálním je nahrávat transport stream a potom to přehnat přes ProjectX nebo PVAStrumento. Oba tyto programy opravují, ale lepší je posílit kvalitu signálu tak, aby k chybám nedocházelo.
mirekv (7169)|24.10.2006 16:54
lubo006
Já bych taky doporučil ProjectX. Máš dost chybovost, jediný vypadedený snímek na posunu přece nemůžeš poznat!
lubo006 (4)|25.10.2006 09:33
Zdravím tak ten ProjectX je suprovej. Te je přesně to co jsem hledal. Zpočatku byly trochu problemy rozchodit Javu na jednom komplu ale ted uz to jede v pohode.
PS: Ta chybovost jak kdy, jsou díly kdy tam neni ani jedna chybička a pak z toho je dil sem tam kusanec. jinak sílu a kvalitu signálu mám 74/75%
Ještě by nebylo špatny kdž už to mám rozděleny to nějak vnutit AutoGordianKnotovi ale to už je detail. Moc díkec
mirekv (7169)|25.10.2006 09:41
lubo006
Tak dej do AGK jen obraz a zvuk pak přidej ve VirtualDubModu. Ovšem nevím, jak si AGK poradí se samostatnou obrazovou stopou.
lubo006 (4)|25.10.2006 10:11
No ja ten AGK pouzivam hlavne kvuli tomu že si určím výslenou velikost divX souboru.
On převede audio a pak k tomu zvoli rozlišení videa a převede video a výsledek spojí. Jinak s AGK jsem maximálně spokojen, je to nejjednoduší způsob převodu DVD do divX.
Dreamer (459)|26.10.2006 00:52
Suhlasim, AutoGK je super, mne tiez niekedy nechce zobrat nahravku, vtedy pomoze strihnut 1 frame na zaciatku v programe MPEG2CUT2 (freeware) alebo (vynimocne) v MPEG2CUT.
Miuvek (858)|26.10.2006 14:54
lubo006
elementary streamy (*.m2v a *.mp2) multiplexuj do program streamu (*.mpg) - já používám MPEG tools od TMPGencoderu. Vzniklý MPG AGK v pohodě vezme. Je zbytečné dělat zvuk zvlášť.
lubo006 (4)|27.10.2006 21:13
jojo. já to tak dělám. pak to po ProjectXu zase spojim a vysledky soubor hodim na zpracovani AutoGK. Jen sem myslel jestli by to neslo primo ty rozhozeny streamy hodit do AGK abych to po rozhozeni nemusel zase spojovat kdyz si to AutoGordian zase rozhazuje. Ale to je jedno, jde jen o kopirovani dat takze to zas tolik casu nezabere. Dikec za informace