Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Matroska kodek

woland (305)|24.10.2006 09:38
Prosím o pomoc mám video v HD v kodeku matroska /ruská specialitka -verzi neznám/ a nejsem schopen to v počítači spustit - s pomocí Mega codec, all in one a pod které snad tu matrosku obsahujou přehraju jen titulky , zvuk. Neporadíte mi někdo vhodný kodek a kde ho stáhnout. Děkuji moc. Woland
mirekv (7169)|24.10.2006 10:01
woland
Matroška není kodek, ale něco jako nosič, kontejner nebo tak. Kodek si zjisti pomocí G-spotu a stáhni. Snad ti víc poradí vlada, to je místní expert na tyto exotické formáty! :-D
Zkus VLC nebo MPC.
Pitomec (10211)|24.10.2006 14:03
Stačí napsat do Google MKV a už se něco najde :-)
vlada (3470)|26.10.2006 07:45
woland
Stručně - potřebuješ Matroska Splitter a FFDShow. K tomu hodně našlapanej procesor.

Pokud máš slabší proceosr, ale alespoň nějaký 3 GHz, tak zkus sehnat CoreAVC. Není ale free.

Pokud máš nějakou novou a výkonou kartu ATI nebo nVidia, můžeš použít dekoder s HW akcelerací AVIVO respektive PureVideo.

Pokud chceš velice jednoduchý řešení, bez instalace čehokoliv, zkus přehrávač VLC nebo MPUI (MPlayer). Taky přehrávač MPC zvládne Matroška soubory bez instalace čehokoliv, ale potřebuješ ještě video a audio dekodery. Tipnul bych si, že video bude ve formátu MPEG-4 AVC a zvuk bude Vorbis. Jestli to tak opravdu je , zjistí například už zmiňovaný GSpot nebo MediaInfo.

Pokud máš nějaké další dotazy, dej vědět. Ale nejdřív si přečti ten můj článek odkazovaný na začátku.