Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AirStar2 "zkracuje" nahrané filmy

ravie14 (42)|24.10.2006 08:00
Zdravím kolegy,
narazil jsem u svého AS2 na zajímavý problém - když něco nahraju a potom to otevřu ve VirtualDubMod, má to zhruba dvoutřetinovou délku (tzn. film, který měl hodinu a půl, se nahrál jenom hodinu a pak konec).
Zkrátka když nastavím nahrávání na nějakou dobu, tak zhruba po 2/3 této doby začne mpeg bobtnat pomaleji, ale nenahrává se už nic.
Vůbec netuším, co si o tomhle mám myslet.
Stroj mám výkonný dostatečně, AS2 jinak funguje bez problémů, na anténu se zesilovačem mám signál nad 90%.
Už jsem tenhle AS2 měl, před reinstalací XP fungoval dobře, pak jsem vyměnil několik tunerů, z nichž nejel ani jeden dobře (že by to bylo rukama? :-) ), a teď jsem se vrátil k původnímu AS2, nainstaloval podle návodu na tomhle fóru...a dělá to tohle :-((.
Díky za všechny rady, snad pomůžou :-)
Ravie
mirekv (7169)|24.10.2006 10:30
ravie14
Jak se to tváří v ProjectX?
RadstaR (28)|24.10.2006 10:37
Na tenhle problem jsem narazil jednou a nakonec vsechny upravy ve virtualdubu resim nasledovne:
- Nahraju nejakej program (pres DVBDream)
- Pustim PVAStrumento a nahranej stream prevedu pres MAKE PS do novyho streamu (zbavim se tak nekterych problemu s rozjetym zvukem nebo chybama ve videu.
- Takhle upravenej soubor otevru v VirtualDub Mpeg2 a dal upravuju.
ravie14 (42)|24.10.2006 10:59
[quote=RadstaR]Na tenhle problem jsem narazil jednou a nakonec vsechny upravy ve virtualdubu resim nasledovne:
- Nahraju nejakej program (pres DVBDream)
- Pustim PVAStrumento a nahranej stream prevedu pres MAKE PS do novyho streamu (zbavim se tak nekterych problemu s rozjetym zvukem nebo chybama ve videu.
- Takhle upravenej soubor otevru v VirtualDub Mpeg2 a dal upravuju.[/quote]

Hezký :-(. Já jsem bláhově doufal, že dnešní technika je schopná nahrávat filmy tak, aby stačilo uložit, vystříhat reklamy a vyrenderovat do avi. Nicméně to zkusím (co mi taky zbývá) - díky za radu :). Nicméně DVBDream nevypadá, že by podporoval AS2 (aspoň to tam nikde nemají psané)???
Díky!
Ravie.
ravie14 (42)|24.10.2006 11:01
[quote=mirekv]ravie14
Jak se to tváří v ProjectX?[/quote]

Vyzkouším dneska, měl jsem s ním nějakej problém, takže to chce stáhnout znova instalačku...nejlíp v jiné verzi.
Díky za inspiraci!
RadstaR (28)|24.10.2006 11:18
Mam taky AirStar 2 a jde to v pohode. Jinak to vetsinou staci jen nahrat a vypalit, ale bohuzel kazdej program si s tim poradi jinak. V jednom se to prehraje v pohode v druhym ujizdi zvuk a ve tretim se ti prave prehraje jen kousek.
ravie14 (42)|24.10.2006 11:40
[quote=RadstaR]Mam taky AirStar 2 a jde to v pohode. Jinak to vetsinou staci jen nahrat a vypalit, ale bohuzel kazdej program si s tim poradi jinak. V jednom se to prehraje v pohode v druhym ujizdi zvuk a ve tretim se ti prave prehraje jen kousek.[/quote]

Nahraný mpeg mi Windows Media Player vůbec nepřehraje, resp. právě ten kousek - asi 2 vteřiny. Nicméně tak jako tak, VirtualDubMod mi dřív ty filmy otvíral dobře, to až teďka se to nějak potentovalo.
Zkusím ProjectX a PVAStrumento...zítra budu moudřejší.
Spíš si ale myslím, že problém bude už v zachytávání - po inkriminované době (2/3 nastaveného nahrávání) nahrávaný MPEG začne narůstat mnohem pomaleji, což znamená, že asi nezaznamenává vše, co by měl...
Díky :-)
Foolproof (2713)|24.10.2006 12:13
Zatrhni si smart buffer, měj zapnutý i timeshift + konvertovat do mpg bez omezení a ponechat na disku, máš to i zálohované :-D
ravie14 (42)|24.10.2006 12:20
[quote=Foolproof]Zatrhni si smart buffer, měj zapnutý i timeshift + konvertovat do mpg bez omezení a ponechat na disku, máš to i zálohované :-D[/quote]

A tohle se nastavuje kde, v DVB vieweru, PX nebo PVAStrumento? 9-)
Foolproof (2713)|24.10.2006 12:37
V DVBVieweru.
mirekv (7169)|24.10.2006 13:36
DVBDream jede s AS2 v pohodě.
ravie14 (42)|24.10.2006 13:46
OK, zkusíme jak DVBV, tak DVBD :-)
Díky moc ještě jednou. Zítra přijdu s brekem zase :-)
Ravie.
Dreamer (459)|24.10.2006 22:40
[quote=ravie14]Nicméně DVBDream nevypadá, že by podporoval AS2 (aspoň to tam nikde nemají psané)???[/quote]
A co toto? http://www.dvbdream.org/

Supported Devices:
B2C2 (Skystar2, Airstar2, Cablestar2)
Twinhan (All PCI models should work *)
Pinnacle PCTV Sat/400i/Lite
Genpix 8PSK to USB device
Broadlogic (BL2030) (NEW in v1.2)
DVBWorld (Nextorm/SatStar2/Acorp TV878DS USB/PCI) (NEW in v1.2)
Tongshi DVB-S (NEW in v1.2)
Coship/SmartVision CdvbAny2030s (NEW in v1.2e)

A tiez, naco je v tejto sekcii hore toto? https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=8668

Podporovane zariadenia / karty:

- B2C2 (Skystar2, Airstar2, Cablestar2)
...

;-)

Ja mam SS2, nahravam v DVB Dream priamo do MPG, striham v MPEG2CUT2 a (nieco) komprimujem v AutoGK, ten mi to niekedy nevezme, ale staci strihnut 1 frame zo zaciatku a uz to zoberie. Spravi vsetko automaticky, ale su tam aj skryte nastavenia ktore sa tiez niekedy hodia, daju sa zobrazit len kl. skratkou Ctrl+F9.

Pri problemoch s MPG nahravkami skuste zapnut Full TS mode (menu > Options > Device Options > Options).
ravie14 (42)|25.10.2006 08:28
Dobré ránko,
takže:
2Dreamer: asi jsem si to nepřečetl dostatečně dobře...DVBDream jsem skutečně rozchodil, ovšem až na jednu "drobnost". Jakmile přepnu kanál, odejde mi signál a musím to v setup4pc ručně spravit. Asi to bude někde v nastavení Dreamu, ale kde, to netuším.

2 foolproof
Ty nastavení, o kterých jsme včera mluvili, jsem fakt nenašel. Jakou verzi DVBV máš na mysli?

2všichni:
Včera jsem zkoušel ještě DVBV a došel k následujícímu závěru: mám v PC ještě analog tuner Leadtek. Pokud nahrávám jenom z AS2, pak se zdá být vše OK. Pokud ovšem zároveň nahrávám i z analogu (třeba Primu na digitál, jak známo, moc dobře chytit nejde \/ ), pak mi AS2 dělá to, co jsem popisoval - po nějaké době přestane nahrávat, resp. mpeg bobtná v řádu desítek KB/s, což obraz evidentně nebude :).
Z uvedeného vyplývá, že pokud budu chtít nahrávat (dokud nebude Prima digitální) víc programů, tak budu asi muset do TS, v případě Primy si vybrat, jestli chci to nebo to.
Tenhle problém mě dost překvapuje (ještě zkusím, co na to ProjectX), dřív mi tahle kombinace DVB+analog nezlobila (se stejným železem).
Je fakt, že mám v systému kromě XviDu ještě nějaký all-in-one codec pack, ale ten tam mám kvůli titulkům u filmů :-/

Joj, to jsem se rozepsal :-R Každopádně díky za pomoc!
mirekv (7169)|25.10.2006 08:56
U AS2 pozor na jednu věc a to napájení antény. Některé atény jsou konstruované tak, že tvoří pro napájení zkrat a to se kartě nelíbí. Stalo se mi že signál postupně odumíral. Pomohl jen restart PC.
Dreamer
Jak ti jde střih v MPEG2CUT2? Mně při přechodu do další části (třeba po vystřižené reklamě) dost zakostičkuje. Používám MPEG2Schnitt a tam je to v pohodě.
ravie14 (42)|25.10.2006 09:11
[quote=mirekv]U AS2 pozor na jednu věc a to napájení antény. Některé atény jsou konstruované tak, že tvoří pro napájení zkrat a to se kartě nelíbí. Stalo se mi že signál postupně odumíral. Pomohl jen restart PC.
.[/quote]

Nene, tady se zřejmě jedná o něco jiného. Všechno funguje v pohodě, pouze pokud v DVB Dreameru přepnu kanál, tak je signál okamžitě 0%, a když otevřu Setup4PC, tak mám nastavený region na "custom" nebo "default" (teď si nejsem jistý, nějak tak) místo "Brno". Prostě definoval bych to jako "přepnutí kanálu v DVBD rozhodí nastavení oblasti příjmu DVB-T". To nebude napájením, domnívám se.
Ravie.
mirekv (7169)|25.10.2006 09:18
A nedělá ti to ten Setup4PC? Nedávej ho "po spuštění".
ravie14 (42)|25.10.2006 09:21
[quote=mirekv]A nedělá ti to ten Setup4PC? Nedávej ho "po spuštění".[/quote]

Nedělá. DVB Viewer jede v pohodě - shazuje to pouze DVB Dream.
Dreamer (459)|26.10.2006 01:03
[quote=mirekv]U AS2 pozor na jednu věc a to napájení antény. Některé atény jsou konstruované tak, že tvoří pro napájení zkrat a to se kartě nelíbí. Stalo se mi že signál postupně odumíral. Pomohl jen restart PC.
Dreamer
Jak ti jde střih v MPEG2CUT2? Mně při přechodu do další části (třeba po vystřižené reklamě) dost zakostičkuje. Používám MPEG2Schnitt a tam je to v pohodě.[/quote]
Striham tam vacsinou videoklipy, ale skusal som aj vystrihovat a bol s tym skutocne problem, vyskusam ten MPEG2Schnitt, dufam ze sa rovnako jednoducho ovlada, dik za tip. :-)

[quote=ravie14]Všechno funguje v pohodě, pouze pokud v DVB Dreameru přepnu kanál, tak je signál okamžitě 0%, a když otevřu Setup4PC, tak mám nastavený region na "custom" nebo "default" (teď si nejsem jistý, nějak tak) místo "Brno". Prostě definoval bych to jako "přepnutí kanálu v DVBD rozhodí nastavení oblasti příjmu DVB-T". To nebude napájením, domnívám se.[/quote]
Ja mam len SS2, ale nikto podobny problem nespominal (sledujem niekolko for...).

- skus vyhodit setup4PC zo startup-u, kazdy program moze fungovat inak
- tiez vyskusaj zmenit zariadenie na SDK, tam su potrebne ovladace 4.3.2 alebo viac
ravie14 (42)|26.10.2006 07:44
Zdravím kolegy,
takže situace vypadá asi následovně: pokud nenahrávám zároveň v analogu, je to v pořádku. Pokud ano, nahrává se asi tak polovina zadaného času (vyzkoušeno jak ve VDubMod, tak ProjectX), tudíž řešením je nastavit dvojnásobný čas nahrávání.
Nic moc, nicméně funguje.
Ještě zkusím přenastavit DVBDream, Setup4pc ve složce Po spuštění nemám.
Díky moc!
Ravie
Radeq (277)|29.10.2006 11:40
Ty nahravas zaroven v analogu a z DVB-T?? No jo, to si ale mel rict rovnou. To bude asi nejaka kolize. Ja jsem tedy s AS2 nikdy podobne problemy nemel ani nevim, ze by si na podobnou vec u AS2 nekdy nekdo stezoval. Je fakt, ze jsem nikdy zaroven s DVB-T z analogu nic nenahraval ani jsem o podobne uchylce nikdy neslysel :-I.
ravie14 (42)|30.10.2006 06:47
Ahojte,
Jo, nahrávám. Tuhle úchylku mám od té doby, co jsem zjistil, že DVB má kvalitnější obraz a analog zase Primu ;-))
Jinak už se to, zdá se, vyřešilo - nahrazením DVBV TE verzí plnou. Sice jsem nevěřil, že to tak může být, když mi to kdosi poradil, ale teďka těch peněz nelituju.
Teď už můžu uspokojovat i svoji úchylku :-E, a jakmile bude Prima i na DVB-T, tak pošlu Karneval s dvěma stovkama paušálu měsíčně do těch správných míst.
Díky všem za pomoc!
Ravie