Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chyby v *.ts nahranem na AirStar 2

RudlikM (15)|23.10.2006 12:51
Nahravam pres DVBV PRO rovnou *.ts, ale presto jsou v nem chyby, rekneme co deset minut se nejaka najde... nejsis vypadava videocasta pak se k tomu nejak lepi i zvuk...
kdyz ten surovej ts pustim ve MPC tak jsou ty chyby dost neunosny
kdyz to prozenu pres ProjectX, posdstatne se to zlepsi, nektery uplne zmizi, ale jiny se "opravi" ze kus zaznamu vypadne, rekneme 0.5-1s, podle rozsahu chyby, asi...
Kde je chyba? Je to linosti HDD? asi ne, protoze mi to v tyhle kvalite je schopny ulozit 3 streamy najednou... nekde v kvalite signalu? Kdyz mi bezi telka pres celou obrazovku primo, tak ty chyby zadby videt nejsou...
podotykam, ze to je i u zaznamenanych streamu, co bezely v noci, kdy komp nedelala nic jinyho nez nahraval...

Poradi nekdo? nebo mi to aspon objasni, proc ty chyby jsou?
Dik moc
Foolproof (2713)|23.10.2006 14:05
Zkontroluj si hodnotu BER, síla signálu není až tak kritická, jako jeho kvalita. Pokud je tam moc chyb, nedokáže to opravit, je to digitál, buď svití nebo nesvítí, mezi tím nic není.
Madagio (72)|23.10.2006 14:23
určitě je to kvalitou signálu, může to být i nějaký rušení. Jak radí Foolproof, zkontroluj hodnotu BER a kvalitu signálu.
Jinak DVBviewer PRO mi ke každýmu záznamu dělá nějakej log soubor, kam zapisuje chyby, tak se do něj mrkni. Když tam bude sem tam stream errors 1, tak se nic neděje, ale pokud tam najdeš řádek se stream errors 10 nebo víc, tak je to jasnej poklesek kvality signálu.
RudlikM (15)|23.10.2006 14:33
ok, zkusim nekde v nastaveni najit hodnotu BER :-))
ale co mi vrta hlavou, ze je to jen v nahranym streamu, ale kdyz to bezi rovnou na obrazovku, tak to proste chyby nedela...? to je cim?
Madagio (72)|23.10.2006 15:05
To je divné, že by to bylo jen v zaznamenaném streamu.

Hodnotu BER najdeš v utilitě dodané ke kartě, jmenuje se myslim Setup4PC nebo tak nějak, nejsem doma, nemůžu se mrknout 9-)
Foolproof (2713)|23.10.2006 15:26
Divné to není, záleží na tom, jaký je použit videodekoder. Jsou prakticky 2 druhy chování, některé při chybách začnou třeba kostičkovat, jiné třeba Cyberlink strategicky vynechávat snímky, takže se to jakoby zpomalí, těžko se to při malých chybách okem pozná.
Navíc spoustu věcí to opraví, ale ty nahráváš transport stream a ten opravený není, je tak jak je.
To je určitá nevýhoda nahrávání transport streamu.

Každopádně bych srovnal, jestli jsou výsledky stejné při nahrávání z programu nebo pluginem.
Madagio (72)|23.10.2006 15:33
Videodecoder ale přece nemá vliv na ukládání streamu na disk.

Takže pokud se dívá na nějaký pořad v TV a je v pořádku a zároveň ho ukládá na disk a z disku to v pořádku není, tak je to divný.

Ovšem tady může záležet na tom, jestli pro přímé sledování DVB a naopak přehrávání z .ts používá stejný dekodér. Pak by v tom mohl být rozdíl, myslel jsi to tak?
Foolproof (2713)|23.10.2006 16:28
Pokud se díváš, tak po videodekoderu.

Transport stream se ukládá i z chybama.

Pokud budeš nahrávat do MPG, dají se chyby eliminovat už při nahrávání, upravit GOPy, packet size apod.

Prostě máš zdroj a jedna větev jde na disk, druhá do videodekoderu.Mně se na tom nezdá divného vůbec nic.
Madagio (72)|23.10.2006 17:03
Foolproof: Takže podle Tebe je rozdíl v nahrávání do mpeg a do .ts?

RudlikM: Podívej se na ten log, pokud ho tam máš:
U mě vypadá nějak takhle: [code]NOVA 23.10.2006

Gilmorova děvčata II (17) -ST-
14:40..15:39

(Gilmore Girls II) Lorelai Gilmore ...
14:40:00 Start
14:58:38 Errors: 1 @481,9 MB
15:21:08 Errors: 2 @1087,6 MB
15:58:59 Stop

Total Size 2017,3 MB (2115297416 Bytes)

[/code]
Jsou tam dohromady 3 chyby, což je naprosto v pohodě, pokud se ale na některým řádku ukáže chyb víc, tak už se to na obrazu nějakým způsobem projeví a nebo se vynachají snímky.
Foolproof (2713)|23.10.2006 17:31
Jasně, že je rozdíl.Nahrávat do transport streamu je výhodné pouze tehdy, potřenuješ-li nahrát více zvuků, titulky, dekodovací stream apod.

Pokud nahráváš pouze jedno video a audio, nepřináší TS, prakticky žádné výhody.Pokud je navíc nějaká chybička s pidem PCR, může se i rozjet obraz a zvuk.

Jsou playery, které nahrávají už přímo mpg v takovém stavu, aby se nemuselo upravovat pro DVDVideo, např. DVBDReam nebo programy s Marfiho filtrem.
Madagio (72)|23.10.2006 17:54
Aha, tož díky za informace. :BB:
Dreamer (459)|23.10.2006 20:28
[quote=Foolproof]Jsou playery, které nahrávají už přímo mpg v takovém stavu, aby se nemuselo upravovat pro DVDVideo, např. DVBDReam nebo programy s Marfiho filtrem.[/quote]
Doplnim ze v DVB Dream sa da (vramci 1 multiplexu) jeden kanal pozerat a jeden (alebo viac) nahravat.

Este poznamka, ja som mal problemy s nahravanim velkych suborov (4+GB), len na niektorych kanaloch a bolo to v DVB-S, ale pokial by ste mali tiez problemy, moze pomoct zapnut "Full TS mode" - mne to pomohlo.
RudlikM (15)|24.10.2006 08:47
Madagio: k tomu logu, ja jsem zaskrtl v nastaveni nejakej info soubor, ale to asi neni log, mne to pripada jako jen info z EPG o nahravanym programu... kde najdu to zapnuti logu, jak tu ukazujes kus toho textu?

2all: takze kdyz proste nahravam pro DVD, ze pak vystrihnu reklamy a cmundnu to na placku, staci mi to davat do MPG? ma pak vliv vyber dekoderu na vyslednou kvalitu ulozenyho souboru? je tu sance ze chyb bude min, nebo nebudou tak markantni...? jakej dekoder pak zvolit?
A jeste dotaz k tomu Marfimu filtru? Kde neco takovyho najdu...? resp. jak poznam, ze to cim nahravam to pouziva...?

Dik vsem za odpovedi...

R.

PS: zapomnel jsem, BER jsem nasel a litaji tam cisla xxxxE-07, -06, -05, coz mi prijde jako hodne maly cisliko, ale presny vyznam neznam, tak nevim, jestli to je dobre, nebo spatne. Co by se tam melo objevovat?
Foolproof (2713)|24.10.2006 12:03
BER má být 0, to není až tak malé číslo co ti to ukazuje když si to převedeš na absolutní počet nepoužitelných bytes.

Marfiho filter je původem ze Skyview, které má kromě běžného nahrávání do mpg po dekoderu i před dekoderem i vymakaný TSWriter či Multirekorder a je použitelný v různých programech - MediaPortal atd.
Provádí demux už na vstupu, takže do systemu vstupují streamy odděleně.Je tak dobrý, že jej donedávna používal i DVBViewer.Ovšem dnešní DVBViewer je už taky vymakaný, zatržítka v pluginu pro DVD packet size už tam jsou, jsou i v programu, takže vyzkoušet, co je na daném stroji nejlepší.

Ale zbytečně si budeš lámat hlavu, máš jednoznačně chyby v příjmu, větší antenu, lépe nasměrovat, přemístit, prostě rutina, až bude BER 0, hledej chyby v softwaru. :-D
Madagio (72)|24.10.2006 15:19
Ten log se dá zapnout v Settings pluginu Video Recorder. Je tam položka Write Log File.

Ale jak píše Foolproof, nejdřív pošteluj příjem, dokud máš BER jinej než 0, tak nemá smysl zkoumat nic jiného.
RudlikM (15)|25.10.2006 08:03
OK! Dik vsem za rady!
Paya (2)|12.1.2007 13:14
Me postrehy za cca 2 roky.. treba to pomuze..
Pouzival jsem PCI kartu Airstar2 pod Win XP. Kanal 25 nahraval skoro bez chyb, 46 mel obcas docela vysoke BER. Nepomohlo mi vubec nic (Preinst. PC, nove anteni kabely, smerova antena s velkym ziskem atd..) Smiril jsem se s tim.
Cca pred pul rokem jsem si do PC na "testovani" z legrace dal vedle XP dalsi operacni system Linux UBUNTU. Po zprovozneni DVB-T v prog. Kaffeine jsem najednou nahraval z obou dvou kanalu vice mene bez chyby..!?! (BER 0)
Je to cca 14 dni co mi TV karta nadobro odesla. (Havarka PC) Po zakoupeni nove airstar2 a jejim zasunuti do slotu misto stare, jak v WinXP tak UBUNTU nahravam bez chyb...!
U mne byl tehdy tim padem problem u prvni karty, ktera mela asi horsi prijmove vlastnosti, ale tehdy jsem nemel srovnani.
Co se tyce WinXP kontra UBUNTU.. nevim proc XP si se signalem uz neporadily kdyz Linux jeste ano.