Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Čím vypalujete DL média?

Nasty_tvf (568)|19.10.2006 18:05
Dělal jsem pár pokusů s DL médii (při dnešní ceně už to skoro jde) a s posledním 6kovým Nerem jsem měl tak 50% úspěšnost - ne že by to nedokázalo vypálit, ale vždycky tam něco nějak doprasí.... Verzi 7 se mi nějak ani zkoušet nechce, ale třeba časem změním názor :-I
Čím pálíte DL vy a s jakými úspěchy?
Libor (526)|19.10.2006 18:46
jen DVD Decrypter v ISO módu , načíst i vypálit (na vypalování je možné použít i IMGBurn) , nezávisle na typu vypalovací mechaniky při jakémkoliv jiném způsobu se mi přehrávač Panasonic S-75 zastavil při přechodu do druhé vrstvy
Nasty_tvf (568)|19.10.2006 19:28
Nojo, ale když nemám ISO, ale soubory, tak čím teda spolehlivě udělám to dvouvrstvý ISO?
Milosbb (889)|19.10.2006 22:28
[quote=Nasty]Nojo, ale když nemám ISO, ale soubory, tak čím teda spolehlivě udělám to dvouvrstvý ISO?[/quote]

Ak máš na mysli nejaké to DVD-video, tak ISO predsa najjednoduchšie urobíš v Shrink-u, zvolíš "no compresion" a uložíš ako iso.

Ak máš na mysli datové DVD, tak by takisto mal byť nejaký program na vytvorenie iso.
--------
Martin83 (104)|19.10.2006 22:40
[quote=Libor]jen DVD Decrypter v ISO módu , načíst i vypálit (na vypalování je možné použít i IMGBurn) , nezávisle na typu vypalovací mechaniky při jakémkoliv jiném způsobu se mi přehrávač Panasonic S-75 zastavil při přechodu do druhé vrstvy[/quote]

U mna rovnako..Len dvddecrypter a ide to...
mirekv (7169)|20.10.2006 05:44
ImgBurn2.1 umí vytvořit ISO i z datových souborů.
Nasty_tvf (568)|20.10.2006 09:54
Jo, díky, ImgBurn vypadá, že by mohl být to pravý ořechový. Když udělá iso a pak vypálí, bude to to, co potřebuju. Snad s tím nic špatnýho neprovede. Udělám si zas pár tácků a uvidim :-D
Nasty_tvf (568)|20.10.2006 20:11
Díky za dobrej tip, z ImgBurnu jsem zatím celkem nadšenej :-)
DVD Decrypter jsem používal celkem často a s úspěchem(pro jednovrstvý iso), ale tohle je o něčem jiným. Zato Nero asi pude z compu :-)
clee (6592)|20.10.2006 22:05
imgburn :-R
sklen (36)|3.12.2006 16:03
je mozne, ze vypalene DL DvD se pri cteni na starsi mechanice sekne pri urcitych procentech jen kvuli tomu, ze ta mechanika nejak nezvlada DL ? nebo je proste to medium spatne vypalene ?....nevim jak tam ten zapis probiha, jestli existuje proste nejaka hranice, kdy se ta data zapisuji do jedne vrstvy, kdy to jeste mechanika precte a az potom do te druhe, kdy mi to pri cteni zatuhne
BOBA (590)|3.12.2006 17:48
[quote=sklen]je mozne, ze vypalene DL DvD se pri cteni na starsi mechanice sekne pri urcitych procentech jen kvuli tomu, ze ta mechanika nejak nezvlada DL ? nebo je proste to medium spatne vypalene ?....nevim jak tam ten zapis probiha, jestli existuje proste nejaka hranice, kdy se ta data zapisuji do jedne vrstvy, kdy to jeste mechanika precte a az potom do te druhe, kdy mi to pri cteni zatuhne[/quote]

Jedna z možností je zkusit pročistit optiku. Měl jsem od kolegy půjčené DVD DL a jednou mi to načetlo jen menu a podruhé se mi zasekla mechanika. Tento týden jsem poprvé vypaloval na DL a po pročištění optiky to jede. Co vím, tak je možné, že z některých vypalovaček to některé přehrávače vezmou a jiné ne. Mám asi 5 let starý, neznačkový přehrávač.
Bedna_tvf (13)|23.12.2006 16:49
Já bych řekl, že taky docela dost záleží na výrobci média DL...
S médii Verbatim 8,5 GB DL od Mitsubishi Chemical nemám dodnes žádný problém, můj Panasonic DMR ES-10 to přečte v pohodě, zato Verbatim od Mitsubishi Kagaku... To je síla... Před nedávnem jsem si na něj zálohoval Harryho Pottera a kámen mudrců, jak to bylo v televizi.... Minulý týden jsem to čirou náhodou zkusil znovu pustit a ANI ŤUK !!! A to mám ještě na jednom takovým nahraný Sametový vrahy, tam mě to jede, sice na pár místech se sekne obraz, ale čekám, že za 14 dní už to taky nepojede... Řekl bych, že co vypalovačka, to originál. A najít pro ni médium, na který je schopná kvalitně nahrát, je dnes docela umění...
Můj postup: Film nahrahu na rec. Panasonic na DVD-RAM, potom v PC střih a následné vypálení na normální placku +R nebo +R DL, když je film delší... v PC vypalovačka Lite-On SOHW 1653S, pálím v Neru 6.6.0.8

Ten tip na ImgBurn se zdá být hodně dobrej.