Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: Nekvalitní přenos z MiniDV do PC

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Dobry den, mam problem s prenosem zaznamu z kamery MiniDV panasonic NV-GS27 do PC, rozhodl jsem se pro nejlevnejsi variantu potrebnou pro prenos zaznamu a poridil si FIREWIRE,ten jsem pouze zasunul do PCI slotu,dale jsem pouzil prilozeny program Unlead studio 8,zaznam se mi podaril bezproblemu prenest do pc ale jiz jen v prenesene podobe ma nizsí kvalitu nez zaznam ktery jsem poridil pri prenosu na whs ci dvd recorder,zkousel spusty dalsich programu jako je WinDV,Movie maker, MOtionDVstudio..... ale vzdy je ten zaznam neostry nekvalitni,jsem amater namam zadne zkusenosti a docela me to trapi jestli jsem odkazan na whs nebo nekvalittni prenos, DIKY MOC VSEM ZA RADY S VYSVETLENIM
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Diablo
    Registrace
    Mar 2005

raisone
    Naopak!!! Ten přenost přes FireWire má mnohem větší kvalitu, protože přenašíš to, co je uložené na pásce, to znamená DV AVI, nic nekomprimuješ. Když nahráváš na DVD rekorderu, tak on ti to už komprimuje do MPEG2 nebo když na VHS, tak je to už analog.
    Je to pouze Tvůj subjektivní pocit, že na PC to vypadá hůře než jinde. Na PC monitoru vidíš všechny chyby co to má, a ne jak když si to pustíš např. z VHS na Tesle Orava.

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

raisone z miniDV je video o rozlišení jen 0,4Mpx! (720x576) a navíc prokládané!

To na VHS ani vakuové telce s reálnou rozlišovací schopností tak leda cca 400x300 bodíků/řádků, neb ani kreslící elektronový paprsek se netrfuje synchronně přesně do řádků natož sloupců mřížky masky obrazovky z luninoforů... Navíc TV rozliší jen několik stupnů barev... Tedy ono video vypadá jen dojmem hladší, bez šumu...!

Odsedněte si od PC monitoru! A rázem se bude jevit(!) lepší

Obraz o rozlišení jen 0,4Mpx roztažené přes celý PC monitor, natož s rozlišením 1280x1024(!) a progresívně zobrazující, natož na LCD kde se pixely ovládají grafikou přesně adresně na 1 pixel(!), bude prozrazena nekvalita video z miniDV kamer obecně! S tím se smiřte! Kor u kamer do 20.000,-Kč...
    Proč se asi tak již roztrhl pytel s HD kamerami i pro amatéry?!

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

ODSakEda
    no ono je to ale zretelne nekvalitni,neni to uplna hruza ale je to videt a kdyz jsem ten prvni zaznam prevedl do dvd formatu aby to cetl i stolni stolni prehravac dvd tak se na tom nic nezmenilo a pri srovnani je tam jasny rozdil v kvalite,ten co je pretahovan na dvd primo je daleko hezci,dik za reakci a radu

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Diablo
    no ja jsem taky tohle myslel ale nevim proc to teda je takove ve vysledku ,od prvniho prenosu a nasledneho prevedeni do formatu dvd a vypaleni na nosic je to porad to same -nekvalitni,taky bych od toho cekal cisty zaznam ale je nepouzitlne, nevim jestli jsem nemel nejak nastavi t firewire pri instalaci

Je tu občas
    Registrace
    Jun 2006

raisone, hoď ukázky. Takhle se tu vaří z vody. Nicméně tvé zjištění je nesmysl. DV natažené přes FW je vždy lepší než přes prostředníky typu DVD či VHS

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

ok hodim tady neco ale jak to tady vlozim

Je tu občas
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od raisone
    ok hodim tady neco ale jak to tady vlozim
    pro začátek postačí statické snímky téhož získaného dvěmi metodami. Hoď to někam na net a sem do img tagu. Zkus třa http://imageshack.us/

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

no to asi nezvldnu nejsem tak znaly na s html neumim takze to tam asi nedam takze jedine tady ale statikce snimky bych musel jeste vykutit jak udelam

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Ondras_
    lada ze bych to poslal pres icq nejaky vterinovy zaznam jestli to k necemu bude dobre

Je tu občas
    Registrace
    Jun 2006

no to asi nezvldnu nejsem tak znaly na s html neumim takze to tam asi nedam
    imageshack ani img tag tady na foru nemá s HTML nic společného. Hoď to na imageshack a on ti přímo vrátí kód, který sem hodíš.

takze jedine tady ale statikce snimky bych musel jeste vykutit jak udelam
    Stat. snímky třeba ve virtualdubu přes ctrl+1 se zdrojový snímek přenese do clipboardu, pak už se v čemkoli, co s grafikou v clipboardu pracuje, uloží. Při nejhorším prtsc + malování.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Diablo
    Registrace
    Mar 2005

Ondras_
    lada ze bych to poslal pres icq nejaky vterinovy zaznam jestli to k necemu bude dobre
    Hoď mi na PM tvoje ICQ číslo, já tu ukázku videa nebo mrtvolky pak tady vystavím.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

moje ICQ 315-655-504

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

tak se tak postupne dozvidam kdyz procitam komentare ruzne ze ta kompriamace z mini dv asi lepsi nebude coz me teda pekne stve

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

tak se tak postupne dozvidam kdyz procitam komentare ruzne ze ta kompriamace z mini dv asi lepsi nebude coz me teda pekne stve
    Hihi, jojo, jen 0,4Mpx nebude nic moc ani jako statická neprokládaná a velmi málo komprimovaná dig. fotka a třeba i kdyby byla v TIF-u

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Čím vylepšit nekvalitní video?
    Od JardaC v sekci Editace videa
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 22-07-2011, 12:52
  2. Samsung PS42A457 nekvalitní obraz
    Od kuka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 18-09-2008, 07:18
  3. AP - nekvalitní výsledek