Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nekvalitní přenos z MiniDV do PC

raisone (8)|18.10.2006 17:50
Dobry den, mam problem s prenosem zaznamu z kamery MiniDV panasonic NV-GS27 do PC, rozhodl jsem se pro nejlevnejsi variantu potrebnou pro prenos zaznamu a poridil si FIREWIRE,ten jsem pouze zasunul do PCI slotu,dale jsem pouzil prilozeny program Unlead studio 8,zaznam se mi podaril bezproblemu prenest do pc ale jiz jen v prenesene podobe ma nizsí kvalitu nez zaznam ktery jsem poridil pri prenosu na whs ci dvd recorder,zkousel spusty dalsich programu jako je WinDV,Movie maker, MOtionDVstudio..... ale vzdy je ten zaznam neostry nekvalitni,jsem amater namam zadne zkusenosti a docela me to trapi jestli jsem odkazan na whs nebo nekvalittni prenos, DIKY MOC VSEM ZA RADY S VYSVETLENIM
Diablo (668)|18.10.2006 18:19
raisone
Naopak!!! Ten přenost přes FireWire má mnohem větší kvalitu, protože přenašíš to, co je uložené na pásce, to znamená DV AVI, nic nekomprimuješ. Když nahráváš na DVD rekorderu, tak on ti to už komprimuje do MPEG2 nebo když na VHS, tak je to už analog. :-I
Je to pouze Tvůj subjektivní pocit, že na PC to vypadá hůře než jinde. Na PC monitoru vidíš všechny chyby co to má, a ne jak když si to pustíš např. z VHS na Tesle Orava. :-)


:-!!!
ODSakEda (2278)|18.10.2006 19:17
raisone z miniDV je video o rozlišení jen 0,4Mpx! (720x576) a navíc prokládané!

To na VHS ani vakuové telce s reálnou rozlišovací schopností tak leda cca 400x300 bodíků/řádků, neb ani kreslící elektronový paprsek se netrfuje synchronně přesně do řádků natož sloupců mřížky masky obrazovky z luninoforů... Navíc TV rozliší jen několik stupnů barev... Tedy ono video vypadá jen dojmem hladší, bez šumu...!

Odsedněte si od PC monitoru! A rázem se bude jevit(!) lepší :-E

Obraz o rozlišení jen 0,4Mpx roztažené přes celý PC monitor, natož s rozlišením 1280x1024(!) a progresívně zobrazující, natož na LCD kde se pixely ovládají grafikou přesně adresně na 1 pixel(!), bude prozrazena nekvalita video z miniDV kamer obecně! S tím se smiřte! Kor u kamer do 20.000,-Kč...
Proč se asi tak již roztrhl pytel s HD kamerami i pro amatéry?!
raisone (8)|18.10.2006 20:07
ODSakEda
no ono je to ale zretelne nekvalitni,neni to uplna hruza ale je to videt a kdyz jsem ten prvni zaznam prevedl do dvd formatu aby to cetl i stolni stolni prehravac dvd tak se na tom nic nezmenilo a pri srovnani je tam jasny rozdil v kvalite,ten co je pretahovan na dvd primo je daleko hezci,dik za reakci a radu
raisone (8)|18.10.2006 20:12
Diablo
no ja jsem taky tohle myslel ale nevim proc to teda je takove ve vysledku ,od prvniho prenosu a nasledneho prevedeni do formatu dvd a vypaleni na nosic je to porad to same -nekvalitni,taky bych od toho cekal cisty zaznam ale je nepouzitlne, nevim jestli jsem nemel nejak nastavi t firewire pri instalaci
Ondras_ (204)|18.10.2006 20:12
raisone, hoď ukázky. Takhle se tu vaří z vody. Nicméně tvé zjištění je nesmysl. DV natažené přes FW je vždy lepší než přes prostředníky typu DVD či VHS :-k
raisone (8)|18.10.2006 20:28
ok hodim tady neco ale jak to tady vlozim :)
Ondras_ (204)|18.10.2006 20:33
[quote=raisone]ok hodim tady neco ale jak to tady vlozim :)[/quote]

pro začátek postačí statické snímky téhož získaného dvěmi metodami. Hoď to někam na net a sem do img tagu. Zkus třa http://imageshack.us/
raisone (8)|18.10.2006 20:59
no to asi nezvldnu nejsem tak znaly na s html neumim takze to tam asi nedam takze jedine tady ale statikce snimky bych musel jeste vykutit jak udelam
raisone (8)|18.10.2006 21:06
Ondras_
lada ze bych to poslal pres icq nejaky vterinovy zaznam jestli to k necemu bude dobre
Ondras_ (204)|18.10.2006 21:44
[quote=raisone]no to asi nezvldnu nejsem tak znaly na s html neumim takze to tam asi nedam[/quote]

imageshack ani img tag tady na foru nemá s HTML nic společného. Hoď to na imageshack a on ti přímo vrátí kód, který sem hodíš.

[quote=raisone] takze jedine tady ale statikce snimky bych musel jeste vykutit jak udelam[/quote]

Stat. snímky třeba ve virtualdubu přes ctrl+1 se zdrojový snímek přenese do clipboardu, pak už se v čemkoli, co s grafikou v clipboardu pracuje, uloží. Při nejhorším prtsc + malování.
Diablo (668)|18.10.2006 22:10
[quote=raisone]Ondras_
lada ze bych to poslal pres icq nejaky vterinovy zaznam jestli to k necemu bude dobre[/quote]

Hoď mi na PM tvoje ICQ číslo, já tu ukázku videa nebo mrtvolky pak tady vystavím.


:-!!!
raisone (8)|22.10.2006 14:39
moje ICQ 315-655-504
raisone (8)|30.10.2006 18:37
tak se tak postupne dozvidam kdyz procitam komentare ruzne ze ta kompriamace z mini dv asi lepsi nebude coz me teda pekne stve
ODSakEda (2278)|30.10.2006 19:12
[quote=raisone]tak se tak postupne dozvidam kdyz procitam komentare ruzne ze ta kompriamace z mini dv asi lepsi nebude coz me teda pekne stve[/quote]
Hihi, jojo, jen 0,4Mpx nebude nic moc ani jako statická neprokládaná a velmi málo komprimovaná dig. fotka a třeba i kdyby byla v TIF-u :-E :-k
ahx (13)|9.11.2006 16:48
Nevím jsetli už se to nevyřešilo,
Ulead může mít nějaké default nastavení, které je mizerné, zkus jiný grabovací program, používám http://windv.mourek.cz/download/WinDV-1.2.3.zip
Ruksak (13)|15.11.2006 15:37
Toto je dobrá téma, pretože ja som tiež zistil že cez firewire je to na h...
Za prvé treba pozrieť či to mediaplayer neprehráva v polovičnom PALe
Potom sa pridajú známe zuby- interlace, tie vieme odstrániť .
Ale keď si všimnem svetlé línie s veľkým kontrastom, tak sa pri pohybe kamery trasú ako trasoritka aj keď je stabilizátor vypnutý. Alebo keď je obrázok moc členitý napr. lístie na strome tak to úplne blikoce, pritom
keď to pripojím priamo do TV alebo grabnem cez analóg, tak to ide v pohode
Kde je teda pes zakopaný??? Je to v DV kodeku???
Ondras_ (204)|15.11.2006 19:37
[quote=Ruksak]Toto je dobrá téma, pretože ja som tiež zistil že cez firewire je to na h...[/quote]

Jelikož se jedná o kopii 1:1, tak to h... natočila tvoje kamera

[quote=Ruksak]Za prvé treba pozrieť či to mediaplayer neprehráva v polovičnom PALe[/quote]

To je co za nesmysl? :-?

[quote=Ruksak]Ale keď si všimnem svetlé línie s veľkým kontrastom, tak sa pri pohybe kamery trasú ako trasoritka aj keď je stabilizátor vypnutý. Alebo keď je obrázok moc členitý napr. lístie na strome tak to úplne blikoce[/quote]

Ty musíš dělat něco totálně špatně... \/

[quote=Ruksak]keď to pripojím priamo do TV alebo grabnem cez analóg, tak to ide v pohode
Kde je teda pes zakopaný??? Je to v DV kodeku???[/quote]

Jasně, když použiješ něco, co obraz sleje do rozmazané blitky, tak je to úplně super.

Takže někam flákni kus DV videa a budeme chytřejší...
Ruksak (13)|15.11.2006 23:52
Vidím, že som bol nepochopený.Cez firewire to múže ísť 1:1, to je logické
že sa sťahujú len hotové dáta, ale otázne je ako si s tým poradí PC pri
prehrávaní- zajtra nachystám na svojej stránke konkrétne vzorky a uvidí
sa.
Ruksak (13)|16.11.2006 07:20
Aby bolo jasno čo som myslel v polovičnom PALe. Keď spustím DV.avi
v mediaplayeri 6 a dám si súbor - vlasnosti- pokročilé - vyberem DV video decoder - vlasnosti a tam môžem zvoliť full, pol, štvrť a bohužiaľ
niektoré verzie WinXP to majú prednastavené na pol a media player 10
to tiež prehráva v polovičnom a ešte to nemá možnosť ani zmeniť.
mirekv (7169)|16.11.2006 10:31
Ruksak
Proboha proč používáš WMP? To je snad nejhorší player, co znám!
Ruksak (13)|16.11.2006 10:51
Tak som hodil na svoju stránku nejaké vzorky,je to na:
http://chocskafialka.webovastranka.cz/file/167
Súbor pokus Vlkolínec je orginál z DV kamery cez firewire
to isté je potom v XviD. Treba si všimnúť latky na plote a okná či sa chvejú.
Dobre to vidno vo VirtualDub, ako sa obraz pri pohybe bežcom rozpadáva.
V Xvid vidno jak sa obraz rozmaže a pripomína to analóg. kameru.
Typickým príkladom je Pokus Komín, jak sa rozochveje ako
struna na gitare, bohužial nemám orginál v DV, ale posielal som orginál
kamarátovi(má super komp) a jemu sa to chvelo tiež.
Ináč by som chcel dodať,že som bol na festivale študentských
filmov, ktorý ich robia v profi strižni a tiež hotové filmy nahrajú
späť do kamery na miniDV a tak to tam prehrávali, že z DVD
to nie je dobré. Ak zmizne hmla, natočím ten komín znovu.
Nejde o to ktorý player používam ale keď to dám na DVD prehrávač
(hociakej značky)tak blbne tiež. A priamo z kamery do TV to ide super!
O to mi ide, že to dám do kompu a následne na DVD a je to o pozananie
horšie, čo sa týka plynulosti prehrávania.
Ruksak (13)|16.11.2006 12:43
Teraz som tam hodil taký extrémnejší záber stiahnutý cez firewire
a ak toto niekto prehrá na kompe v pohode, tak klobúk dole
sťahuj súbor panelák DV na
http://chocskafialka.webovastranka.cz/file/167
pozn. Z kamery priamo do TV to ide stále v pohode!
ODSakEda (2278)|16.11.2006 15:21
No přehraju to v pohodě! A proč bych jako neměl? A i když je zdroj videa prokládaný, 90% Pc grafik má HW podporu hooodně dobré deinterlace v realtime při přehrávání, takže to navíc vidím čistě, bez zoubků a nerozmazaně a ostře a né jako při špatně udělané deinterlaci, co jsi prováděl Ty s těmi XviD jak tam bal ten zdvojený plot...

Není to lepší takto: http://www.sweb.cz/miniDV/DVtoXviDsmartDeinterlace.avi
(původní předloha z miniDV kameryv AVI/DV: http://chocskafialka.webovastranka.cz/file/167 )
Ondras_ (204)|16.11.2006 21:05
Videa jedou na kompu úplně bez problémů. Ten XVID jsi pěkně doprasil zblendováním půlsnímků do sebe. Tvoje chyba.
mirekv (7169)|16.11.2006 21:26
Taky mně to chodí v pohodě, kromě toho Xvidu. Ono záleží v čem to pouštíš, ne každý přehrávač přehraje korektně interlaced a taky poměrně vysoký datový tok. Kdybes to převedl do MPEG-2 s vysokým br (bez deinterlace!), vypálil a pustil na stolním DVD playeru, tak ti to půjde jako originál.
Ruksak (13)|16.11.2006 22:42
Teraz som posunul ten Panelák DV kamarátovi a jemu to trasie
a má Radeon 9600 Pro
Ondras_ (204)|16.11.2006 22:44
Volšový pracky máte oba :-D :-E
mirekv (7169)|16.11.2006 22:48
Ruksak
Ale pochop, že záleží na přehrávači, když ve Vdubu prohlédneš snímek po snímku, tak je vše OK!
Ruksak (13)|17.11.2006 09:27
Volšový pracky má skôr Microsoft, lebo čo pustím vo Windows
tak to dobre nejde že DV decoder je zlý, tak som tam dal Main Concept
skúšal som aj Panasonic a teraz neviem, ktorý je vlastne prednastavený.
ODSakEda (2278)|17.11.2006 11:36
Ruksak -Microsoft??? :-E :-E :-E To je ftip :-E Ten je boží a wokna jsou také boží a tak univerzální a tím pádem talk složitá, že je problém u lidí-uživatelů!
- Horší by byl opak, kdyby wokna byli napevnodaný a neuniverzálně jakkoliv nenastavidtelný... Někteří lidé tak podobně nadávaj na složitost i mobilů!... :-E :-E :-E
- Nainstaluj si filtr, kodek, dekoder - nebo jak to kdo nazve: ffdshow a MPClassic a bude po problému s přehráváním a realtime deinterlace při přehrávání pak jde ručně volit v nastvení, neb ffdshow převezme veškerou kontrolu i nad grafikou (např.umí vynutit poměr stran 4:3=1,3333 u LCD, které je klasicky poměrem stran i rizlišením 1,25, aby nebyl obzas deformovaný!) a umí využít jak jsem psal i HW podporovanou deinterlaci podporovanou u 99% karet a suprovní deinterlaci!
- Nebo vklidu video deinterlovat tak jak jsem zde vystavil ten kousek toho původně prokládaného videa (panelákDV) a je po problému 8-) i u amatérů a diletantů co vůbec netuší že existuje interlace :-D