Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Úprava MPEG2 z TVkarty

boomer (39)|17.10.2006 22:05
Zdravím, nahrávám z digitálu pomoci TV karty AirStar2. Zajímalo by mě jak nejlépe tento soubor upravit a jak vy dále upravujete nahrávky z digi TV ve formátu MPEG2. Mi jde mi o to ho poté demux. na DVD. Asi dvouhodinový film má velikost kolem 2,6GB, chtěl bych co nejlépe zvýšit kvalitu, jestli to vůbec teda nějak jde.Ve Womble provedu střih, dá se v tomto softu i nejak odstranit černhé pruhy po krajích? Má cenu vůbec s tímto mpeg2 spouborem něco dělat? Tento soubor mi hlásí ve womble bitrate 15000kbps, coz moc nechápu při velikosti 2,6GB, když zvolím rekompresi na bitrate kolem 7000kbps, tak velikost se zvýší na zhruba 4,3GB ale kvalita se mi nezdá být lepší než puvodní soubor...Mohli by jste mi to někdo nějak objasnit? Moc vám diky
Madagio (72)|17.10.2006 22:14
stručně:
1) nahrávku z digitální televize nejde zlepšit :-) Jakákoli rekomprese to jenom zhorší.
2) bitrate 15000kbps je teoretický maximální, používá se ale proměnný bitrate, takže skutečnost je nižší
3) odstraňování pruhů po okraji je zbytečné, pokud nahrávku pustíš přes tv-out do TV, pruhy neuvidíš

můj postup je následující, určitě tu na fóru je už napsaný od více lidí:
a) nahrávám do .ts
b) dále program ProjectX, demuxuje, opravuje mpeg stream, opravuje synchronizaci zvuku a obrazu, výsledek jsou soubory m2v a mp2. Umí i jednoduše stříhat po I snímcích
c) pro přesnější střih jde použít Cuttermaran nebo mpeg2schnitt
d) pak podle toho co chci, buď muxuji zpět do mpeg2 pomocí prográmku mplex, nebo pokud chci DVD, používám na jeho vytvoření prográmek IfoEdit.

Všechen software, co jsem zmínil, lze užívat zdarma

Pro další dotazy nejdřív prohledat fórum :-R

Jinak tohle by mělo spíš padnout do sekce DVB-T