Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hromadné změny parametrů

wendy (260)|16.10.2006 09:02
Po resetování a novém nastavení parametrů v digi-foťáku jsem omylem měl v datumu rok 2005. Jak ve stažených souborech hromadně změním
hodnotu 2005 za 2006? (aby den,měsíc a čas zůstal původní)
V Servant Salamanderu to lze pouze jednotlivě, při označení skupiny souborů se jako datum+čas nabídne ten současný, případná změna by se zapsala do všech souborů stejná.
Total Commander také umí hromadné přejmenování s bohatou škálou modifikovatelnosti, ale asi jen jména souborů. Ohledně datumu jsem nic nenašel (ale možná se mýlím).
Dále mi poraďte jak přejít v zobrazení času ve spodní liště Windows z 12-ti
hodinového režimu na 24-hodinový. Dříve jsem "tam" časové údaje jako 9:00 dop. nebo 3:00 odp. nemíval.
Děkuji za vaše příspěvky.
Doom (2331)|16.10.2006 09:17
v total commanderu se hromadná změna data a času dělá z dialogu Změna atributů

změna formátu data a času se dělá z ovl. panelu Místní a jazyková nastavení.
Miuvek (858)|16.10.2006 09:31
jedna věc je datum a čas ve vlastnostech souboru, což podle mě u fotek zas tak důležité není a druhá věc jsou údaje o datu a času v exif info těch fotek
Doom (2331)|16.10.2006 10:20
jo takhle... tak na exif info teda editor neznám... já se orientuju podle data a času souboru s fotkou.
wendy (260)|16.10.2006 12:25
Změna atributů přes Total Commander (stejně tak Salamandr) je provedena sice hromadně, ale všem souborům se přepíše datum a čas stejným údajem. Já potřebuju zachovat den,měsíc,čas a zaměnit 2005 za 2006.
Na údaje v EXIFu jsem zapomněl, ale tam já se koukám málokdy.
Pro objektivní správnost bych změny měl provést i tam. Nějaké editory jistě existují. Pohledám si je později sám. Teď mě "pálí" datum u souborů.

Nezbyde mi možná nic jiného, než soubor po souboru upravit samostatně.
Zkuste poradit něco rychlejšího.

Ten formát času jsem si už podle rady DoomHammera provedl. Muselo se mi to stát při nějaké křeči systému samovolně (vyháněl jsem Spyware a Trojany, zkoušel i Spyware Doctora, našlo se toho dost k "vyléčení")
Miuvek (858)|16.10.2006 12:27
To, co ukazují winXP v Průzkumníku dole ve stavovém řádku je tuším zrovna datum z EXIF info.
Doom (2331)|16.10.2006 12:41
zkus rename editor nebo NameIt, možná že tyhle dva nástroje umožní změnit datum a čas soubory dle nějaké masky
wendy (260)|16.10.2006 17:53
Tak se to podařilo !!!

NameIt je dost jednoduchý a datum zapisuje do do všech souborů stejný (současný nebo zvolený).

Hledal jsem SW s názvem Renamer a dostal jsem se k programu nazvaném Flash Renamer 5.05.
Ten už má "košatější" modifikace, jedna z nich v položce datum rozlišuje změny na jednotlivých datumových pozicích. Rok je jedna z nich, takže je už vše předatováno na rok 2006.

Otevření diskuse tedy bylo užitečné.
Ještě se podívám po nějakém EXIF "renameru".
Peloš (103)|25.10.2006 11:04
Zoner Photo Studio 8, myslím že se to "jmenuje hromadné přiřazení informací" - umí i exif data :-)
arkij (540)|25.10.2006 13:14
Když použiješ Lupas Rename, můžeš v názvech souborů měnit hromadně co chceš, třeba přepsat jen tu 5-ku za 6-ku, nebo odmazat poslední písmeno a doplnit nové, celý text přepsat, přečíslovávat, soubory lze libovolně řadit atd - když na to přijdeš, jak se to dělá, je to jednoduché. Integruje se i na pravý tlačítko myši a vyvoláš ho v průzkumníkovi vyždy na celý adresář, lze zadat i masku.

Používám ho už dlouho, někde jsem ho nainstaloval z CD Chipu, když prohledáš internet, určitě na něj narazíš, je free.
EXIF informace jdou v některých správcích fotografií taky měnit ale myslím jen po jednom. Jednou jsem to v čemsi zkoušel ale protože nepoužívám, nepamatuju v čem
wendy (260)|25.10.2006 18:51
Po tom svém úspěšném přejmenování jsem se už na tohle "své" vlákno nepodíval a o existenxi (zda-li) nějakého automatického "upozorňovadla" na nové příspěvky nemám potuchy.
Takže:
Peloš - na změny v EXIFu jsem také zapomněl,díky za odkaz, Zoner patří k povinné výbavě každého majitele PC, tedy určitě vyzkouším.

arkij: já mám problém vyřešenej a do datumové časti výborně, téměř chirurgicky, zasahoval ten Flesh Renamer. Jenom aby ten Lupas Rename neuměl změny jen v názvu souboru.