Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Při nahrávání TV, prokládat, a pokud ano, jak?

RadoHotovy (28)|6.9.2004 15:19
Nikd ejsem zde nenašel, zdali je lepší při nahrávání TV z PCI karty zapnout prokládání (Interleave) na Capture, Full nebo jej vypnout... Nagrabované věci přehrávám na DVD/DivX přehrávači v televizi.... Díky
pavelpt (2713)|6.9.2004 16:06
Mám zapnuté deinterlace blended clipping při grabování a non interlace při enkodování do XVid nebo progressive při DiVx.
RadoHotovy (28)|6.9.2004 16:18
[quote=pavelpt]Mám zapnuté deinterlace blended clipping při grabování a non interlace při enkodování do XVid nebo progressive při DiVx.[/quote]U enkódování je mi to jasné, ale primárně grabuju do Morgan MJPEG a v IUVCR i ve FLY2000 je akorát možnost Interleave na možnostech NONE - FULL - CAPTURE. Bohužel mám DVD v opravně a dnes začíná na STV1 seriál Simpsonovi od prvního dílu první série :-)
pavelpt (2713)|6.9.2004 18:57
Nesouhlasím.
V iuVCR si můžeš nastavit co chceě, přidat filtry atd.
Fly2000TV má pro deinterlace vlastní podle mě dobré filtry, je to v
nastavení avi,deinterlace metod,tam si nastav co chceš bez ohledu na to do čeho zachytáváš.
RadoHotovy (28)|6.9.2004 19:33
[quote=pavelpt]Nesouhlasím.
V iuVCR si můžeš nastavit co chceě, přidat filtry atd.
Fly2000TV má pro deinterlace vlastní podle mě dobré filtry, je to v
nastavení avi,deinterlace metod,tam si nastav co chceš bez ohledu na to do čeho zachytáváš.[/quote] Porovnávám IUVCR a FLY2000, obraz z IUVCR se mi zdá mnohe lepší a jelikož to, co grabuju budu promítat na TV přes DVD/DIVX player, nebudu to řešit, tudíž prokládání ne.... Akorát jsem chtěl vědět, jaký je rozdíl mezi prokládáním FULL a CAPTURE. Při CAPTURE mi FLY2000 vynechává snímky (zatížení CPU je 30pct), IUVCR při stejném nastavení ne....
RadoHotovy (28)|6.9.2004 19:34
Jo, ještě jedna věc.... je tam roletka s nastavením INTERLACE a pak taky INTERLEAVE.... To není to samé? Interleaving znamená Prokládat.....
StD (8612)|6.9.2004 19:47
RadoHotovy: To opravdu NENÍ to samé... Interlace je prokládání snímků, kdežto Interleave je o něčem jiném v kontejneru AVI. Opravte mne někdo, jestli jsem vedle, slovníček opět v tomto bodě opět vynechal, tak zítra dohledám přesněji...
pavelpt (2713)|6.9.2004 20:22
Aha, došlo mně to až teď.Rado není to jedno a samé.interleaveng říká kontejneru avi,jak spolu mají fachčit audio a video.co kdy kde a jak z hlediska časové osy.Česky taky prokládání, ale audia a videa ne snímků.
RadoHotovy (28)|7.9.2004 08:46
Už jsem to pochopil taky, on asi strohý překlad EN-CZE není asi to pravé.... Interleave taky neřeším, mám zaškrtlou volbu Master stream AUDIO a synchronizované to je. Podle pokusů nastavení je při přehrávání na TV přes DVD player (v SVCD) jedno, zdali mám zapnuté prokládání (to i ono) nebo ne..... Mám obojí vypnuté.
StD (8612)|7.9.2004 08:51
Nevím výsledný účel tvého snažení, ale já při grabování nastavuji MJPEG na MasterStream = None, zvuk nekomprimovaný PCM (wav), podpora Interleaving = On; a jelikož cílem je u mne XviD pro PC only, tak mám v ATV2000 zapnutý filtr Deinterlace i v Preview. Nerozchází se mi také nic. Zdroj je Sat_TVsignál přes S-VHS video (S-video kabelem) a 0 vypadlých snímků...
RadoHotovy (28)|7.9.2004 13:27
Ucel meho snazeni je nagrabovat do DIVXu vsechny dily serialu Simpsonovi, ktery dava STV1 :-) Pri nastaveni Master stream AUDIO a Interleave vypnuto je vysledek taky stejny, jako u Tebe a deinterlaci pri grabovani neresim, to az pri dalsi uprave.
Mike (617)|7.9.2004 14:06
Ale pánové, nepleťte si interlacing s interleaving

Interlace:
viz https://www.tvfreak.cz/interlace-a-deinterlace/1423

Interleaving:
způsob prokládání video snímků a audio bufferů do jednoho souboru - AVI
klasické prokládání je FULL, které používají editory, v tomto případě se ukládají jako VVVAVVVVAVVVA.... naprosto pravidelně, pokud ale není zaručeno, že video snímky a audio buffery nejsou synchronní, jako je to u zachytávání z TV karet a zvukovky, tak by se čekalo zbytečně dlouho na příchod dalšího video sn./audio b. a docházelo by k vypadávání snímků, tak se používá CAPTURE, který dělá to samé, ale občas pravidelnost může porušit, vypadá to pak třeba jako VVVAVVAVVVAVVA....
nastavení NONE říká, že se nemá dělat požadované prokládání a vše se má uložit okamžitě, jak jsou data k dispozici, takže to může vypadat třeba jako VAVVVVVVVAVAVVVAVVVVVVVVA....
RadoHotovy (28)|7.9.2004 15:45
Mike > takže při nahrávání z TV karty doporučuješ FULL nebo NONE? U CAPTURE mi vypadávají snimky, zhruba 10 za minutu. Subjektivním okem je to jedno, výsledek je u FULL i NONE stejný
Mike (617)|8.9.2004 08:57
Pokud používáš ATV2000, nech to na default a nic neměň, je to nejlepší nastavení, jinak FULL bys neměl při zachytávání používat nikdy (výjimkou jsou karty, které zachytávají zvuk i video zároveň, těch ale moc není), takž epoužívej buď CAPTURE, tam pak záleží i na délce prokládání, když tu vypadávají snímky, zkus zmenšit buffer, nebo NONE, tam nemá délka bufferu žádný význam
RadoHotovy (28)|8.9.2004 18:16
Mike > přesně tak.. u CAPTURE vypadávají snímky a FULL mi blbne při kódování TMPEGem do SVCD, s none je výsledek nejlepší, používám IUVCR. Kupodivu s FLY 2000 mám horší (třepe se po krajích a je rozmázlý) obraz - karta Jetway Pci (stereo, chipset BT878A)....
Anonymous (825)|9.9.2004 14:30
Jaká deinterlace, diť Simsnovi jsou asi 15fps.