Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky efektivni postup???

miller (66)|6.9.2004 12:26
Zdravim Vas
Potreboval bych prosim poradit s nasledujicim:
Zachytavam pomoci PCTV Pro prilozenym programem PCTV Vision. Nyni bych potreboval efektivne zachyt prevest na DVD pro stolni DVD Player. Jak lze toto provest. Ja to delal zatim pokusne nasledovne: Zachyceno PCTVVisionem, potom ve VDModu vyrezat reklamy atd, dat resize na 1/2, nejaky filtr, ulozit do DivXu, a potom pomoci NeroVision Express finalizovat na DVD. Prekvapilo me, ze po VDubu je velikost kolem 600kb a pak v Neru Vision je velikost kolem 4GB a kvalita neni nic moc.
Budu rad za Vase zkusenosti a rady.
Dik Pavel
pavelpt (2713)|6.9.2004 13:28
Vynech ten VirtualDub,resize,filtr, DiVX a šlo by to.Ale myslím,že NeroVision není hrot.
Miuvek (858)|6.9.2004 14:21
miller: to je pěkná pi*ovina - grab -> divx -> MPEG2
Vykašli se na filtry ve virtdubu, akorat ostříhej konce a reklamy, ulož audio i video direct stream copy a potom to encoduj do MPEG2.

Na takové čučky z tv karty používám TMPG Encoder -> TMPG DVD author -> vypálení Nerem
Plně postačuje danému účelu. NeroVision totéž zvládne patrně taky
miller (66)|6.9.2004 14:53
To Miuvek:)
Myslel jsem si to, ze je to blbost, ale vidim, ze je to opravdu picovina. Pisu bez hvezdicek. Dobre. Ale nejde mi vystrihat ve VDmodu zachyceny soubor a ulozit jako prima kopie videa. Proste nejde a nevim kde je chyba. Takze mi nic jinyho nezbylo. Mohl by jsi mi napsat tedy konkretni postup? Dik.
Miuvek (858)|6.9.2004 14:57
zásadní otázka: do jakého formátu zachytáváš? Jaký kodek používáš pro video?

ověřený postup: zachytávání do AVI 720*576 - video PIC MJPEG kodek, q=18 až 20, audio PCM 48kHz, 16 bit
ostříhání ve virtdubu - uložení direct stream copy audio i video

encoding v TMPGencoder, authoring v TMPG DVD author, vypálení Nerem jako DVD video
pavelpt (2713)|6.9.2004 15:56
Hm...


Svým stručným příspěvkem jsem chtěl naznačit,že vše o čem se tady píše zvládne NeroVision sám samotinký bez cizí pomoci. :BB:
StD (8612)|6.9.2004 19:55
Pavelpt: Jo, ale až na to, že občas poněkud trochu více "kecá do provozu" jiných aplikací, což není vždy žádoucí, spíše na obtíž, a proto je Nero skutečná Never Ending Story odstraňování bugů a vylepšování. Lepšího příkladu snad není. Takže pokud nějaká verze funguje a neruší něco jiného, zůstat u ní... Ale to je OT, jen reakce na výkřik, jsem také pro MJPEG (Morgan) a do MPEG přes ProCoder...
pavelpt (2713)|6.9.2004 20:13
Já s tebou souhlasím. Upozorňuji, že NV není žádný hrot,ale do toho Morganu můžeš chytat i v NV,stříhat zrovna tak jako ve VD a když nakonec v něm stejně dělá DVD.....
StD (8612)|6.9.2004 20:17
...když já si strašně rád (na stará kolena) hraju a momentálně fachčí Morgan přes ATV2000... a snad už konečně Mikeovi dodělám ty německé překlady LNG.PCK... A to víš, že Nero funguje podobně jako CodecPack? :-D
miller (66)|8.9.2004 07:16
To Miuvek:)
Takze jsem vcera trosku laboroval. Orig. soft PCTVVision mi zachytava takto:
Vse do mpg. Pokud pak dam Gspot na zjisteni kodeku, tak pouzity kodek nepozna.
At zachatavam v VCD, DVD LP, DVD tak je vzdy v *.mpg
Predpokladam, za VD neumi strihat s primou kopii mpg. Takze asi postup zachytavat v PCTV Vision a nasledny strih ve VD je nerealny?
StD (8612)|8.9.2004 08:33
Miller: Stáhni si versi GSpotu 2.54, ta už MPEG umí identifikovat i renderovat... a o střihu MPEG-2 tady toho najdeš ve foru dost.