Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPC a ffdshow

skaut (66)|9.10.2006 21:17
Zdravím. Když jsem používal pouze MPC, bylo video stažené z videokamery (DV avi)v pořádku. Formát 16:9, pruhy nahoře a dole. Instaloval jsem ffdshow a video je natáhlé na výšku. Nepřepne se automaticky. Musím v MPC nastavit Výřez videa-Vynutit poměr stran-16:9 a je to OK. Ale když to nechám a pustím video 4:3 tak je to zase smrštěný. Kde by se to dalo v ffdshow nastavit? Respektivě, proč se vůbec spouští ffdshow, když jsem při instalaci nepovolil ffdshow pro formát DV. Stejně jako jsem ho nepovolil pro mpeg-2 a stejně při tomto formátu mám na liště obě ikony-video i audio. Proč? Zkoušel jsem ffdshow 20060526 a 20060803 a stejný. Díky.
Foolproof (2713)|9.10.2006 22:08
To se ti tam vnutí, když je povoleno pro nekomprimované formáty myslím jako postprocesor.
Při instalaci si to dá astronomický merit, aby to náhodou něco netrumflo. :-D
skaut (66)|9.10.2006 22:50
No to nějak nechápu. Takže se tam při instalaci ffdshow stejně vnutí? Vždyť je tady tak vychvalovanej. (No jak kým:-)) Já ho zase tak nepotřebuju. Mám solo kodeky, které potřebuju. Používám ho hlavně kvůli titulkům, má dost nastavení a hlavně, když potřebuju Divx do DVD-Video, tak komprimuju přes Procoder Wizard, no a je super, že se mě tam natáhnou titulky rovnou do obrazu a já je vyrendruju najednou s obrazem. Nedaj se vypínat, ale to je jedno. Zkouknout a smazat. Takže se to dá nějak zakázat pro DV-avi a Mpeg-2, aby se ffdshow vůbec nespustilo???
Foolproof (2713)|10.10.2006 01:19
Tož moc jsem to nepochopil. :-)
Zkoukni DivX rovnou i s titulkama a smaž a nemusíš z toho dělat jakési divné DVDVideo s titulky natvrdo.
Momentálně to nemám nainstalované, takže se nemůžu kouknout, co s tím, ale někdo ti poradí.Každopádně se to dá třeba pomocí MMView vypnout a zase zapnout podle potřeby. Je to takové primitivní, ale účinné řešení.
skaut (66)|10.10.2006 07:49
Bohužel mám stolní player bez podpory DivX. :-(((
leo (345)|10.10.2006 09:20
Tak kup nový DVD player a ušetřený čas za kódování do DivX věnuj třeba přítulce. Věř mi, stojí to za to. :BB:
vlada (3470)|11.10.2006 12:59
skaut
FFDShow mi to video přehrává dobře. 4/3 DV AVI má rozměr 720x540. Ale mám nastavený dekódování DV AVI přímo v FFDShow.

Aby si zakázal FFDShow jako postprocessingovej filtr, tak postupuj takhle: Spusť si "Video Decoder Configuration", tam najdi položku kodeky a v ní najdi RAW video a nastav "disabled".
skaut (66)|11.10.2006 19:28
Díky, to je přesně ono. :-)