Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 63

Téma: MPC - nesynchro zvuk a video při přehrávání

Je tu pravidelně Avatar uživatele Connor
    Registrace
    Sep 2005

Prosím o pomoc s nastavením Media Player Classicu (případně s tím souvisejícího kodeku).
    Při přehrávání souborů mpv/mpa (demux dvb-t streamu) mi nesedí zvuk a obraz a od cca poloviny času už jde jenom zvuk a obraz je tuhej. Btw titulky se zobrazují správně ke zvukové stopě, takže háček asi bude v obraze.
    Dříve mi to fungovalo v pohodě, ale po reinstalaci nové verze K-Lite Mega kodek packu to dopadlo takhle blbě a ani když tam vrátím starší verzi toho balíku tak se to už nespraví.
    Hlavně mi prosím nenadávejte, že si tam cpu celý balíky kodeků apod., mám je rád, protože je to vše pohromadě a doposud jsem s tím neměl problém.

Díky za tipy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Doom
    Registrace
    Mar 2004

no zakopanej čokl je rozhodně v tom k-lite. zkus přejít na CCCP (k-lite, pokud se nepletu, je nezdařenou kopií CCCP) a problémy by měly být pryč.

co se těch kodeků a jejich balíků týká, sposuta lidí tvrdí, že s tím nemá problém, až jednoho dne se něco posere a můžou za to ty zmíněné balíky.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Connor
    Odpověděl sis sám s tím kodekpackem, no když ho máš rád... Zkoušej postupně odebírat jednotlivé kodeky co to udělá.

Registrace
    Sep 2005

No odebrat jsem zkoušel komplet a nahrát tam jak starší verzi K-Lite, tak výše zmíněný CCCP a nepomohlo to, proto si myslím, že je možná něco špatného na default nastavení MPC. Ale co?

Klidně přejdu z K-Lite na CCCP nebo cokoliv jiného, důležitý je pro mě, aby to byl pokud možno jeden balík. Kromě přehrávání je moje PC určené pro kompresi (XviD a MPEG2) a zachytávání DVB-T a authoring DVD...pokud nic z toho nenaruším, tak s radostí naskočím na jiný balík. Samotné instalace jednotlivých kodeků apod. mě trochu děsí (četl jsem o tom na vladove webu a vyděsil se).

Registrace
    Sep 2005

Ještě dodám, že divx/xvid soubory mi jdou přehrát dobře a .ts streamy taky...jen ta synchronizace mpv a mpa je napytel.

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

MPC na přehrávání MPEG-1/2 videa a audia nepotřebuje žádné externí filtry (někdy nesprávně nazývané kodeky). Chce to zjistit, jestli se do DirectShow grafu nenatlačil nějaký filtr (VobSub, FFDShow atd.) Ten filtr je potom nutné vyhodit.

Podrobnosti jsou na mých stránkách - http://jech.webz.cz/multimedia.php

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

V mpg souboru bývají streamy posunuty, o kolik a jak je v headeru souboru.Takže jestliže to MPC přehrává ví o kolik to má posunout, aby to bylo synchronní.
    Pokud to budeš demuxovat a obdržíš extra video a audio, všimni si, že vždycky lze získat informaci třeba o delay zvuku.Player nemá jinou možnost, pokud mu header chybí, to jsou ty 2 extra soubory, než je oba začít stejně a to je pochopitelně blbě s jakýmkoliv filtrem.

Všechny playery, které jsou vybaveny pro přehrávání takto sdružených souborů mají někde táhlo na audio delay apod.Nejinak je tomu u MPC, který má inbuild audio switcher a ten obsahuje funkci "Audio timeshift", což je totéž v modrém.Audio switcher je automaticky přidán do kteréhokoliv grafu s jakýmikoliv preferovanými filtry.

Registrace
    Sep 2005

foolproof: Podívám se na na to nastavení, možná to pomůže. Dříve mi ty samé soubory šli přehrát úplně v pohodě

vlada: z tvého webu často čerpám a taky mi z toho jde často hlava kolem

Btw stejný problém se mi projevil i na úplně čisté instalaci windows (tj. win xp + ovladače + k-lite)...takže to vypadá, že je něco po***nýho v tom codec packu/mpc a ani tam nepomohla odinstalace a instalace CCCP nepomohla

Registrace
    Mar 2004

Můžeš mít nainstalovaných třeba 20 kodekpaků, v MPC, pokud to nepovolíš to nemá vliv, ignoruje to.
    Když píšeš, že ti to dříve fungovalo, určitě to byly stejné soubory nebo mělo audio pouze nepatrné delay ?

Ze satelitu bývá posun i 800 ms.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Foolproof
    Můžeš mít nainstalovaných třeba 20 kodekpaků, v MPC, pokud to nepovolíš to nemá vliv, ignoruje to.
    Tohle není tak zcela pravda. Zkus si v FFDShow zaškrtnout podporu pro nekomprimované formáty a rázem se vtlačí do grafu i když v MPC zaškrtneš používání interních dekoderů. To samé platí o titulkových filtrech, AC3Filteru atd.

Registrace
    Mar 2004

Je to zcela pravda, napsal jsem pokud to nepovolíš.
    U všech co jsi jmenoval, musíš někde zadat, že to chceš, AC3filter -prefer, titulky autoload atd.

Registrace
    Mar 2004

Foolproof
    Jasný, z Tvýho příspěvku to vypadá, že se to povoluje někde v MPC. Situace je ale taková, že po nainstalování nějakýho codecpacku se může do MPC nas... nacpat plno filtrů, který začnou způsobovat bordel. A přitom nikde nic povolovat nebudeš.

Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od Foolproof
    Když píšeš, že ti to dříve fungovalo, určitě to byly stejné soubory nebo mělo audio pouze nepatrné delay ?

Ze satelitu bývá posun i 800 ms.
    Fungovalo to určitě, nebo byl posun ještě menší než 800ms, tj. neznatelný. Určitě to jsou stále stejné soubory...například u zachycené F1 bych posun mezi zvukem a obrazem snadno rozpoznal (při kameře z kokpitu, kde se ukazuje i otáčkoměr).

Registrace
    Sep 2005

A ještě jeden poznatek. Video se řekl bych přesně v polovině zasekne a dál běží už jen zvuk.

Registrace
    Mar 2004

Každopádně na přehrání mpv+mpa žádný kodek pack nepotřebuješ, tak to vydrtť.
    Potom to zkus třeba v Avidemux jako preview - open video + main track dej external ono mpa, jestli to bude synchronizované, abys vyloučil chybu MPC nebo filtru.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. nejde zvuk při přehrávání videa z internetu
    Od babun v sekci Editace audia
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 15-06-2011, 08:16
  2. Video pro přehrávání na Internetu
    Od rjja v sekci Kodeky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 14-03-2010, 20:40
  3. Video delay pri prehrávani DVD