Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPC - nesynchro zvuk a video při přehrávání

Connor (509)|9.10.2006 14:36
Prosím o pomoc s nastavením Media Player Classicu (případně s tím souvisejícího kodeku).
Při přehrávání souborů mpv/mpa (demux dvb-t streamu) mi nesedí zvuk a obraz a od cca poloviny času už jde jenom zvuk a obraz je tuhej. Btw titulky se zobrazují správně ke zvukové stopě, takže háček asi bude v obraze.
Dříve mi to fungovalo v pohodě, ale po reinstalaci nové verze K-Lite Mega kodek packu to dopadlo takhle blbě a ani když tam vrátím starší verzi toho balíku tak se to už nespraví.
Hlavně mi prosím nenadávejte, že si tam cpu celý balíky kodeků apod., mám je rád, protože je to vše pohromadě a doposud jsem s tím neměl problém.

Díky za tipy.
Doom (2331)|9.10.2006 14:45
no zakopanej čokl je rozhodně v tom k-lite. zkus přejít na CCCP (k-lite, pokud se nepletu, je nezdařenou kopií CCCP) a problémy by měly být pryč.

co se těch kodeků a jejich balíků týká, sposuta lidí tvrdí, že s tím nemá problém, až jednoho dne se něco posere a můžou za to ty zmíněné balíky.
mirekv (7169)|9.10.2006 14:51
Connor
Odpověděl sis sám s tím kodekpackem, no když ho máš rád... :-D Zkoušej postupně odebírat jednotlivé kodeky co to udělá.
Connor (509)|9.10.2006 15:52
No odebrat jsem zkoušel komplet a nahrát tam jak starší verzi K-Lite, tak výše zmíněný CCCP a nepomohlo to, proto si myslím, že je možná něco špatného na default nastavení MPC. Ale co?

Klidně přejdu z K-Lite na CCCP nebo cokoliv jiného, důležitý je pro mě, aby to byl pokud možno jeden balík. Kromě přehrávání je moje PC určené pro kompresi (XviD a MPEG2) a zachytávání DVB-T a authoring DVD...pokud nic z toho nenaruším, tak s radostí naskočím na jiný balík. :-) Samotné instalace jednotlivých kodeků apod. mě trochu děsí (četl jsem o tom na vladove webu a vyděsil se).
Connor (509)|9.10.2006 15:53
Ještě dodám, že divx/xvid soubory mi jdou přehrát dobře a .ts streamy taky...jen ta synchronizace mpv a mpa je napytel.
vlada (3470)|9.10.2006 16:13
MPC na přehrávání MPEG-1/2 videa a audia nepotřebuje žádné externí filtry (někdy nesprávně nazývané kodeky). Chce to zjistit, jestli se do DirectShow grafu nenatlačil nějaký filtr (VobSub, FFDShow atd.) Ten filtr je potom nutné vyhodit.

Podrobnosti jsou na mých stránkách - http://jech.webz.cz/multimedia.php
Foolproof (2713)|9.10.2006 16:22
V mpg souboru bývají streamy posunuty, o kolik a jak je v headeru souboru.Takže jestliže to MPC přehrává ví o kolik to má posunout, aby to bylo synchronní.
Pokud to budeš demuxovat a obdržíš extra video a audio, všimni si, že vždycky lze získat informaci třeba o delay zvuku.Player nemá jinou možnost, pokud mu header chybí, to jsou ty 2 extra soubory, než je oba začít stejně a to je pochopitelně blbě s jakýmkoliv filtrem.

Všechny playery, které jsou vybaveny pro přehrávání takto sdružených souborů mají někde táhlo na audio delay apod.Nejinak je tomu u MPC, který má inbuild audio switcher a ten obsahuje funkci "Audio timeshift", což je totéž v modrém.Audio switcher je automaticky přidán do kteréhokoliv grafu s jakýmikoliv preferovanými filtry.
Connor (509)|9.10.2006 16:41
foolproof: Podívám se na na to nastavení, možná to pomůže. Dříve mi ty samé soubory šli přehrát úplně v pohodě

vlada: z tvého webu často čerpám a taky mi z toho jde často hlava kolem :-)

Btw stejný problém se mi projevil i na úplně čisté instalaci windows :-( (tj. win xp + ovladače + k-lite)...takže to vypadá, že je něco po***nýho v tom codec packu/mpc a ani tam nepomohla odinstalace a instalace CCCP nepomohla
Foolproof (2713)|9.10.2006 16:50
Můžeš mít nainstalovaných třeba 20 kodekpaků, v MPC, pokud to nepovolíš to nemá vliv, ignoruje to.
Když píšeš, že ti to dříve fungovalo, určitě to byly stejné soubory nebo mělo audio pouze nepatrné delay ? :-D

Ze satelitu bývá posun i 800 ms.
vlada (3470)|9.10.2006 17:18
[quote=Foolproof]Můžeš mít nainstalovaných třeba 20 kodekpaků, v MPC, pokud to nepovolíš to nemá vliv, ignoruje to.
[/quote]

Tohle není tak zcela pravda. Zkus si v FFDShow zaškrtnout podporu pro nekomprimované formáty a rázem se vtlačí do grafu i když v MPC zaškrtneš používání interních dekoderů. To samé platí o titulkových filtrech, AC3Filteru atd.
Foolproof (2713)|9.10.2006 17:35
Je to zcela pravda, napsal jsem pokud to nepovolíš.
U všech co jsi jmenoval, musíš někde zadat, že to chceš, AC3filter -prefer, titulky autoload atd.
vlada (3470)|9.10.2006 17:48
Foolproof
Jasný, z Tvýho příspěvku to vypadá, že se to povoluje někde v MPC. Situace je ale taková, že po nainstalování nějakýho codecpacku se může do MPC nas... nacpat plno filtrů, který začnou způsobovat bordel. A přitom nikde nic povolovat nebudeš.
Connor (509)|9.10.2006 19:00
[quote=Foolproof]Můžeš mít nainstalovaných třeba 20 kodekpaků, v MPC, pokud to nepovolíš to nemá vliv, ignoruje to.
Když píšeš, že ti to dříve fungovalo, určitě to byly stejné soubory nebo mělo audio pouze nepatrné delay ? :-D

Ze satelitu bývá posun i 800 ms.[/quote]

Fungovalo to určitě, nebo byl posun ještě menší než 800ms, tj. neznatelný. Určitě to jsou stále stejné soubory...například u zachycené F1 bych posun mezi zvukem a obrazem snadno rozpoznal (při kameře z kokpitu, kde se ukazuje i otáčkoměr).
Connor (509)|9.10.2006 19:08
A ještě jeden poznatek. Video se řekl bych přesně v polovině zasekne a dál běží už jen zvuk.
Foolproof (2713)|9.10.2006 20:17
Každopádně na přehrání mpv+mpa žádný kodek pack nepotřebuješ, tak to vydrtť.
Potom to zkus třeba v Avidemux jako preview - open video + main track dej external ono mpa, jestli to bude synchronizované, abys vyloučil chybu MPC nebo filtru.
Connor (509)|10.10.2006 22:23
Tak jsem z čisté instalace win xp odinstaloval kodek pack a nahrál je MPC (ten z CCCP balíku) a stejně to hraje blbě. :-/ To bude nějaká trapná chybka v nastavení MPC, jinak se mi tomu nechce věřit, že se to objevilo i na čisté instalaci windows.
vlada (3470)|11.10.2006 05:42
Connor
Pokud je zvuk a video zvlášť, tak se ta synchronizace dost dobře udržet nedá. Mně se to taky občas rozjíždělo, i když to původně bylo synchronní.

Ale zkontroluj ty filtry, který se používají. Pokud vim, tak zrovna CCCP vyhazuje interní dekodery MPC a cpe místo nich FFDShow.
mirekv (7169)|11.10.2006 07:58
Začal jem si taky stříhat DVB-T a mám tentýž problém jako Connor, nejde vyloženě o to, že by byl zvuk nějak trvale posunutý, ale spíš že obraz prostě vytuhne. Zvuk odpovídá poloze posuvníku. Soubory mpv+mpa mám z ProjectX. Doma přesně takto zpracovávám nahrávky z DVB-S a tam je to bez problémů.
Zkusím si s tím ještě pohrát. Instalace winxp je poměrně čerstvá, codecpacky u mě nehrozí.
Connor (509)|11.10.2006 08:57
mirekv: Jo jo, to naprosto přesný popis toho co to dělá i mě, jen si to formuloval lépe.

vlada: děje se mi přesně to co mirkovi...netrvám sice na naprosté synchronizaci (nějaký desetiny sekund mě nevytrhnou), ale háček je v tom, že prostě předtím jsem s tím problém neměl a dlouhé měsíce mi to fungovalo bez potíží...ach jo, to je otrava...filtry v MPC skouknu a snad konečně kápnu na to kde je zakopanej pes
vlada (3470)|11.10.2006 13:02
mirekv
Jaký dekodery používáš Ty?
Connor (509)|12.10.2006 16:27
Problém mi zatím i po různém šachování s nastavením MPC přetrvává, ale víc jsem to zatím nestihnul skoumat. :-/
mirekv (7169)|12.10.2006 18:03
No to jsem blázen, můj příspěvek ze včerejška tu není! Asi jsem ho jen zkontroloval, ale neodeslal! :-D
MPC jsem zkoušel ve vedlejším starším systému, který mám už jen na hry a pokusy a tam chodí v pohodě. Zkoušel jsem v něm dokonce MPC ze stejného umístění i na stejných souborech a OK. Evidentně jde tedy o nějakou odlišnost v systémech. V novém systému mám akorát kodek ATI, Cyberlink, ty, které přibyly instalací AS2 - Sonic Cinemaster a DVD Express. Ovšem tytéž mám i ve starém systému, navíc Nero a bůhvíco ještě. Zkoušel jsem je odregistrovat a znovu instalovat, ale bez úspěchu. Takže mi připadá spíš, že mi něco v novém systému chybí, než přebývá.
Další postřeh - pokud video pouze pustím, tak v pohodě dohraje do konce ale v momentě jak začnu přeskakovat, tak se poruší časování videa, má tendenci končit cca ve 40%, takže běží závěrečné titulky, zatímco zvuk je na správných 40%.
MPC používám akorát na kontrolu sestříhaných mpv+mpa, což můžu udělat i v Mpeg2Schnittu před střihem, takže mě to tak nepálí.
vlada (3470)|13.10.2006 11:51
mirekv
A jak teda ty filtry? Nejsou v MPC natažený nějaký jiný?
Connor (509)|13.10.2006 22:49
Tak sem zkusil v nastavení MPC odšktrnou všechny Interní (spousta) i Externí filtry (Null a Nero Quicktime Video a Audio) a přesto t nijak nepomohlo. :-/
Je to oříšek.
vlada (3470)|13.10.2006 22:53
Connor
Já to myslel naopak - donutit systém používat pouze interní filtry MPC.
Connor (509)|14.10.2006 01:03
[quote=vlada]Connor
Já to myslel naopak - donutit systém používat pouze interní filtry MPC.[/quote]

Aha a jak toho docílím? Resp, jak ověřím, že se to děje? A jaký filtry? Všechny?
Je sice fakt, že stejně jako mirekv i já demuxnuté soubory tak často nesleduju, ale spíš je dále zpracovávám (btw taky mám kartu AirSter 2 a dělám s tím téměř to samé co mirekv). Ale prostě mi to nedá...zvlášť když se mi stejná chyba vyskytuje na dvou instalacích Windows.
Mimochodem, před cca 1/2 rokem sem už podobný problém s MPC zaznamenal, ale pak to nějak přestalo a já si už nepamatuju, čím sem tvyléčil, nebo jestli se to nějak vyléčilo samo. :-)
mirekv (7169)|14.10.2006 09:17
Tak teď zkouším soubory z DVB-T doma na asi rok starém systému a OK. Pořád tvrdím, že něco chybí a ne že přebývá. Zkusím ještě vedlejší systém, je to čistá instalace winxp.
vlada (3470)|14.10.2006 11:52
Connor
Odkazoval jsem Ti tu svůj návod, kde to je popsané.

Connor (509)|18.10.2006 17:13
vlada: Tak jsem kouknul jaké filtry to používá a je toho tam nějak moc:
Default Direct Sound Device
Video Renderer
Audio Switcher
Direct Vob-Ssub (auto-loading version)
MPEG-1 Audio Decoder
MPEG-2 Video Decoder
Nero Splitter
+ 2x cesta k souboru

Dokážeš z toho odhadnout co je špatně?
vlada (3470)|18.10.2006 18:10
Connor

Nero - pryč s ním, VobSub - pryč s ním
Connor (509)|18.10.2006 23:27
vlada: Ale jak?
vlada (3470)|19.10.2006 00:17
[quote=Connor]vlada: Ale jak?[/quote]

Na to bohužel neni až tak jednoduchá odpověď. Ale jsou programy, který umí najít a odregistrovat filtry. Umí to třeba i GSpot. Specializovaný programy jsou potom třeba mmcompview nebo DirectShow Filter Manager. Filtry se dají odregistrovat i ručně příkazem regsvr32 -u filter.ax. Problém ale spíš je, najít ty správný filtry.

VobSub se jmenuje vsfilter.dll, problém je s Nerem, to si do systému nacpe asi 50 filtrů a zapříčiní naprostej bordel. Každopádně vyházenim klidně všech filtrů Nera vůbec nic nezkazíš. Já používam upravenej instalátor Nero Lite a tím pádem je ani neinstaluju.
Connor (509)|19.10.2006 21:12
vlada: zkusím ty Nero filtry povyházet a uvidím, ale stejně mi vrtá hlavou, protože ve druhé instanci Windows, která je úplně čistá (jen OS a K-lite kodeky) my to dělá stejnou neplechu. :-)
Connor (509)|29.10.2006 00:52
Tak sem vyházel co šlo a stejně problém přetrvává. A ani na čisté instalaci windows jsem se toho nedokázal zbavit. Ach jo. :-/
Netuším čím to je, ale ta čistá instalace windows by mohla být vodítkem (tam nemám žádný Nero, jen jsem instaloval a odinstaloval ten kodek pack). To mě teda MPC po dlouhé době zklamal.
Connor (509)|10.11.2006 10:25
Zvláštní, že ani na čisté instalaci Windows XP to MPc nezvládá přehrát správně. :-( ...Teda čisté...byl na ní instalován a následně i odinstalován poslední K-Lite Codec Pack....ale do této chvíle jsem s kodek packy neměl problém...zato teď nevím jak z toho ven. :-(
StD (8612)|10.11.2006 11:13
[quote] i odinstalován poslední K-Lite Codec Pack...[/quote]
= to nebudé čisté až do příštího [color=red]Format C:[/color]! :-E :-E :-E
mirekv (7169)|10.11.2006 12:52
MPC v čistém systému kombinaci mpv+mpa nepřehraje vůbec, dožaduje se audiokodeku! Podle mě je problém ten, že pokud je audiokodeků v systému více, tak si někdy sáhne po tom nesprávném. Ta chyba co popisuje Connor se projevuje u "mladých systémů". Já mám 2 PC a na každém 2 systémy a u těch letitých to funguje v pohodě, zřejmě až po instalaci něčeho, kdybych já věděl čeho. :-D
Connor (509)|10.11.2006 14:24
[quote=mirekv]MPC v čistém systému kombinaci mpv+mpa nepřehraje vůbec, dožaduje se audiokodeku! Podle mě je problém ten, že pokud je audiokodeků v systému více, tak si někdy sáhne po tom nesprávném. Ta chyba co popisuje Connor se projevuje u "mladých systémů". Já mám 2 PC a na každém 2 systémy a u těch letitých to funguje v pohodě, zřejmě až po instalaci něčeho, kdybych já věděl čeho. :-D[/quote]

Jo jo, já mám na PC 2 instalace Windows XP.... a u té letité to jelo léta (cca 2 roky) v pohodě, až do chvíle než sem nainstaloval poslední verzi K-Lite packu....tak se udělal novou instalaci OS a tam to dopadlo stejně blbě. Ach jo.
Foolproof (2713)|10.11.2006 14:32
[quote=mirekv]MPC v čistém systému kombinaci mpv+mpa nepřehraje vůbec, dožaduje se audiokodeku! [/quote]

Stačí mít zatrženo podle obr.
vlada (3470)|10.11.2006 15:09
[quote=mirekv]MPC v čistém systému kombinaci mpv+mpa nepřehraje vůbec, dožaduje se audiokodeku! [/quote]

MPA je MPEG-1 layer 2 taky znmý jako MP2. No čistě teoreticky to může být i MP1, ale t jsem snad v životě neviděl. Každopádně pokud máš v MPC povolený dekoder MPEG-1 audia, tak to nebude nic chtít..

Dpolnění: Tak mi to nedalo a musel jsem to zkusit. Demuxnul jsem si MPEG a zkusil ho přehrát. Jelo to bez problémů včetně seekování. Používaly se pouze interní filtry, žádný jiný. Tak fakt nevím, kde může být problém. Mam poměrně novou instalaci woken. V podstatě je tam akorát ffdshow a Haaliho splitter.
mirekv (7169)|10.11.2006 17:39
Foolproof
vlada
Podle obrázku to mám samo nastavené, nehraju si s tím poprvé. Jak je možné, že mi ve starém systému chodí dvě různá MPC (ve starém a novém systému) v pohodě a v novém ani jedno? Stejně tak na druhém PC na starém obě jedou a na novém obě s Connorovou chybou?
Asi někde dělám chybu, ale kde????

Edit: problém s kodekem je vyřešen, neměl jsem nainstalované ovladače na zvukovku! :-E Leč Connorov problém se objevil i zde.
Connor (509)|10.11.2006 23:18
[quote=vlada][quote=mirekv]MPC v čistém systému kombinaci mpv+mpa nepřehraje vůbec, dožaduje se audiokodeku! [/quote]

MPA je MPEG-1 layer 2 taky znmý jako MP2. No čistě teoreticky to může být i MP1, ale t jsem snad v životě neviděl. Každopádně pokud máš v MPC povolený dekoder MPEG-1 audia, tak to nebude nic chtít..

Dpolnění: Tak mi to nedalo a musel jsem to zkusit. Demuxnul jsem si MPEG a zkusil ho přehrát. Jelo to bez problémů včetně seekování. Používaly se pouze interní filtry, žádný jiný. Tak fakt nevím, kde může být problém. Mam poměrně novou instalaci woken. V podstatě je tam akorát ffdshow a Haaliho splitter.[/quote]

Co všechno máš v nastavení MPC zaškrtnuto? Hlavně záložky "Playback Output" a "Internal filters" apod.
Díky. To by v tom byl čert, abych na to nepřišel.
Connor (509)|18.11.2006 21:13
Tak sem sice potíž se synchronizací stále nevyřešil, ale zjistil jsem další anomálii, kterou způsobila instalace toho posledního K-Lite packu....v softu Subtitle Workshop mi nejde přehrávat video (zvuk ano, video ne)... to mi dřív taky šlo. Do preview okna se v tom otevírá MPC, ale nezobrazí se obraz. :-(
Ach jo.
Connor (509)|21.11.2006 21:48
Další pokus: Zkusil jsem nahrát jen samotný MPC a odistalovat kodeky, které jsem chvíli předtím na čisté windows xp nahrál..... a ani samotný MPC s odškrtnutými všemi filtry mi to nedokáže přehrát bez toho posunu zvuku a obrazu. :-/
Je to záhada, ale stále mám s MPC trpělivost.
mirekv (7169)|21.11.2006 22:05
Connor
Občas když mě to popadne, tak zkouším, taky mi to nedá. V MPC mám zatrženy všechny vniřní kodeky a žádný vnější. Ovšem je zajímavé že tentýž MPC se z jednoho systému chová správně a s druhého ne, to není nastavením MPC!
Connor (509)|21.11.2006 23:43
mirekv: Jo, taky si myslím, že to bude v nastavení něčeho jiného. Nefunguje mi to na dvou různých instancích OS, jedna instalace je nová a druhá prastará na které mi to doteď mi to fungovalo (ale před časem sem s tím už měl problém, ale nevím jak sem ho vyřešil, je to dávno)....
sojer27 (173)|6.12.2006 23:06
nechapem na co pouzivate vseliake nenormalne codecs. raz som len tak vyskusal jeden z tych vasich hromadnych a rozdzubkalo mi to polovicu systemu(vsetko bezalo horsie) a uz som sa ich nemohol zbavit. a aby som pri tom nestravil tyzden, tak som radsej preinstaloval win(vlastne mam v zalohe cistu nainstalovanu instalaciu ktoru len rozbalim(rar) za 5min a je to. a tak dalej mam dalsie zalohy uz aj so zakladnymi ovladacmi atd atd...) :-E

mne sa velmi osvedcilo pouzivanie prehravacov [color=red]Media Player Classic v6.4.9.0[/color] a [color=red]PowerDVD v7.0.1813(len full)[/color] a na nedotahane ked aj zrovna beziace .dctmp je velmi dobry [color=red]VLC media player v0.8.5[/color](samozrejme v pripade nudze ho pouzijem aj na ine). no a k tomu MPC prehravacu samozrejme pouzivam len podla potreby najnovsie [color=red]ffdshow codecs[/color]+[color=red]QuickTime Alternative v1.76[/color]+[color=red]Real Alternative v1.51[/color]
samozrejme najdu sa este nejake codecs ako su napr. VidM atd... tie ale instalujem az potom ked sa podari natrafit na nejake video s takym priblblim formatom :-)
Connor (509)|11.12.2006 21:57
sojer: No jo, jenže mě ten problém potkal paradoxně nejen na staré ale i čisté instalaci Windowx XP (+MPC a ffdshow) a to mě dost zmátlo, sice sem pak zkoušel na to naprat i moje oblíbené K-Lite Mega Codec Packy tam a zpátky ale to už ničemu nepomohlo. Jasně codecpacky jsou zdrojem možných potíží, ale mě překvapuje, že zrovna tu synchronizaci mpv a mpa souboru se mi nedaří nějak spravit.
Btw byl bych momentálně i spokojen s nějakým jiným playerem, který mpv+mpa zvládne. :-)
Jediný co mě napadá je, jestli jsem instalaci WinXP nějak nešikovně nepokazil úpravou instalaček pomocí nLite, ale kdo ví.
Až budu mít čas tak holt znovu reinstaluju systém...a běda jak to nepude. :-)
Connor (509)|9.1.2007 12:04
Tak problém stále trvá i na čisté instalaci Windows XP. Nainstaloval jsem nové WinXP + MPC. Nepřidával žádné kodeky a použil default nastavení filtrů. A přesto mi jde zvuk i video blbě.
Večer zkusím přidat ještě ffdshow+Haali splitter, ale obávám se, že to tomu nepomůže. To snad není možný. :-/
Connor (509)|9.1.2007 23:46
Tak jak sem předpokládal, žádná změna.
Začínám mít taky pocit, že na vině možná nebude MPC, ale nějaké jiné nastavení v systému. :-/
Ach jo, to je otrava, taková ptákovina ale nedá mi to spát. :-)