Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 63

Téma: MPC - nesynchro zvuk a video při přehrávání

Je tu pravidelně Avatar uživatele Connor
    Registrace
    Sep 2005

vlada: Ale jak?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Connor
    vlada: Ale jak?
    Na to bohužel neni až tak jednoduchá odpověď. Ale jsou programy, který umí najít a odregistrovat filtry. Umí to třeba i GSpot. Specializovaný programy jsou potom třeba mmcompview nebo DirectShow Filter Manager. Filtry se dají odregistrovat i ručně příkazem regsvr32 -u filter.ax. Problém ale spíš je, najít ty správný filtry.

VobSub se jmenuje vsfilter.dll, problém je s Nerem, to si do systému nacpe asi 50 filtrů a zapříčiní naprostej bordel. Každopádně vyházenim klidně všech filtrů Nera vůbec nic nezkazíš. Já používam upravenej instalátor Nero Lite a tím pádem je ani neinstaluju.

Registrace
    Sep 2005

vlada: zkusím ty Nero filtry povyházet a uvidím, ale stejně mi vrtá hlavou, protože ve druhé instanci Windows, která je úplně čistá (jen OS a K-lite kodeky) my to dělá stejnou neplechu.

Registrace
    Sep 2005

Tak sem vyházel co šlo a stejně problém přetrvává. A ani na čisté instalaci windows jsem se toho nedokázal zbavit. Ach jo. :-/
    Netuším čím to je, ale ta čistá instalace windows by mohla být vodítkem (tam nemám žádný Nero, jen jsem instaloval a odinstaloval ten kodek pack). To mě teda MPC po dlouhé době zklamal.

Registrace
    Sep 2005

Zvláštní, že ani na čisté instalaci Windows XP to MPc nezvládá přehrát správně. ...Teda čisté...byl na ní instalován a následně i odinstalován poslední K-Lite Codec Pack....ale do této chvíle jsem s kodek packy neměl problém...zato teď nevím jak z toho ven.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

i odinstalován poslední K-Lite Codec Pack...
    = to nebudé čisté až do příštího [color=red]Format C:[/color]!

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

MPC v čistém systému kombinaci mpv+mpa nepřehraje vůbec, dožaduje se audiokodeku! Podle mě je problém ten, že pokud je audiokodeků v systému více, tak si někdy sáhne po tom nesprávném. Ta chyba co popisuje Connor se projevuje u "mladých systémů". Já mám 2 PC a na každém 2 systémy a u těch letitých to funguje v pohodě, zřejmě až po instalaci něčeho, kdybych já věděl čeho.

Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od mirekv
    MPC v čistém systému kombinaci mpv+mpa nepřehraje vůbec, dožaduje se audiokodeku! Podle mě je problém ten, že pokud je audiokodeků v systému více, tak si někdy sáhne po tom nesprávném. Ta chyba co popisuje Connor se projevuje u "mladých systémů". Já mám 2 PC a na každém 2 systémy a u těch letitých to funguje v pohodě, zřejmě až po instalaci něčeho, kdybych já věděl čeho.
    Jo jo, já mám na PC 2 instalace Windows XP.... a u té letité to jelo léta (cca 2 roky) v pohodě, až do chvíle než sem nainstaloval poslední verzi K-Lite packu....tak se udělal novou instalaci OS a tam to dopadlo stejně blbě. Ach jo.

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

MPC v čistém systému kombinaci mpv+mpa nepřehraje vůbec, dožaduje se audiokodeku!
    Stačí mít zatrženo podle obr.

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

MPC v čistém systému kombinaci mpv+mpa nepřehraje vůbec, dožaduje se audiokodeku!
    MPA je MPEG-1 layer 2 taky znmý jako MP2. No čistě teoreticky to může být i MP1, ale t jsem snad v životě neviděl. Každopádně pokud máš v MPC povolený dekoder MPEG-1 audia, tak to nebude nic chtít..

Dpolnění: Tak mi to nedalo a musel jsem to zkusit. Demuxnul jsem si MPEG a zkusil ho přehrát. Jelo to bez problémů včetně seekování. Používaly se pouze interní filtry, žádný jiný. Tak fakt nevím, kde může být problém. Mam poměrně novou instalaci woken. V podstatě je tam akorát ffdshow a Haaliho splitter.

Registrace
    Mar 2004

Foolproof
    vlada
    Podle obrázku to mám samo nastavené, nehraju si s tím poprvé. Jak je možné, že mi ve starém systému chodí dvě různá MPC (ve starém a novém systému) v pohodě a v novém ani jedno? Stejně tak na druhém PC na starém obě jedou a na novém obě s Connorovou chybou?
    Asi někde dělám chybu, ale kde????

Edit: problém s kodekem je vyřešen, neměl jsem nainstalované ovladače na zvukovku! Leč Connorov problém se objevil i zde.

Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od vlada
    MPA je MPEG-1 layer 2 taky znmý jako MP2. No čistě teoreticky to může být i MP1, ale t jsem snad v životě neviděl. Každopádně pokud máš v MPC povolený dekoder MPEG-1 audia, tak to nebude nic chtít..

Dpolnění: Tak mi to nedalo a musel jsem to zkusit. Demuxnul jsem si MPEG a zkusil ho přehrát. Jelo to bez problémů včetně seekování. Používaly se pouze interní filtry, žádný jiný. Tak fakt nevím, kde může být problém. Mam poměrně novou instalaci woken. V podstatě je tam akorát ffdshow a Haaliho splitter.
    Co všechno máš v nastavení MPC zaškrtnuto? Hlavně záložky "Playback Output" a "Internal filters" apod.
    Díky. To by v tom byl čert, abych na to nepřišel.

Registrace
    Sep 2005

Tak sem sice potíž se synchronizací stále nevyřešil, ale zjistil jsem další anomálii, kterou způsobila instalace toho posledního K-Lite packu....v softu Subtitle Workshop mi nejde přehrávat video (zvuk ano, video ne)... to mi dřív taky šlo. Do preview okna se v tom otevírá MPC, ale nezobrazí se obraz.
    Ach jo.

Registrace
    Sep 2005

Další pokus: Zkusil jsem nahrát jen samotný MPC a odistalovat kodeky, které jsem chvíli předtím na čisté windows xp nahrál..... a ani samotný MPC s odškrtnutými všemi filtry mi to nedokáže přehrát bez toho posunu zvuku a obrazu. :-/
    Je to záhada, ale stále mám s MPC trpělivost.

Registrace
    Mar 2004

Connor
    Občas když mě to popadne, tak zkouším, taky mi to nedá. V MPC mám zatrženy všechny vniřní kodeky a žádný vnější. Ovšem je zajímavé že tentýž MPC se z jednoho systému chová správně a s druhého ne, to není nastavením MPC!

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. nejde zvuk při přehrávání videa z internetu
    Od babun v sekci Editace audia
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 15-06-2011, 08:16
  2. Video pro přehrávání na Internetu
    Od rjja v sekci Kodeky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 14-03-2010, 20:40
  3. Video delay pri prehrávani DVD