Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Největší dilema mého života (výběr televize mezi 2 favority)

speedex (21)|7.10.2006 22:48
takže na jedné straně máme http://www.videoplaneta.cz/d/philips-32-pw9551-12/

a na straně druhé
http://www.videoplaneta.cz/d/panasonic-tx-32px30/


tak a teď babo raď.....


Jsem fakt v koncích. Hlavně kvůli HDMI vstupu. Obrazově prý je na tom Panasonic líp a má Digitální kompenzaci pohybu což Philipsu schází. Prosím poraďte.
Pitomec (10211)|8.10.2006 07:01
Panasonic na tom určitě není líp obrazově (kdo ti takovou kravinu nakukal? 9-) ). Každopádně kdyby nebyl ten Philips, tak Panasonic se dá vzít.
milan79 (61)|8.10.2006 09:24
[quote=Pitomec]Panasonic na tom určitě není líp obrazově (kdo ti takovou kravinu nakukal? 9-) ). Každopádně kdyby nebyl ten Philips, tak Panasonic se dá vzít.[/quote]

Ja by som vahal s kupou televizora s formatom obrazovky 16:9 ked ma viditelnu uhlopriecku len 76 cm. Podla mna je to dost malo a na druhej strane si myslim ze ked kupis ktorykolvek z tychto dvoch v tej cenovej kategorii budes spokojny. A ked je toto najvacsi problem tvojho zivota ,tak ja by som chcel mat tvoje problemy.
ODSakEda (2278)|8.10.2006 13:44
32" je docela málo (nehledě na to že vakuovka je dnes přežitek... a neperspektivní investice!!!), starší filmy a zatím i live zprávy a sport jsou 4:3 a tedy obraz 4:3 bude mít malou uhlopříčku (nebo deformace roztažením do stran... nebo ještě hůř zazoomováním sice bude oibraz přes celou obrazovku 16:9 a nedoformovanej, ale čás obrazu bude chybět nahoře a dole a navíc se zazoomuje již tak nic moz hrubý zrno současného vysílání PAL nebo dig. videa zatím v rozlišení jen 0,4Mpx...

Doporučím od 37" výše (to ale u vakuovky bud eproblém že?...) a doporučím nečíst teoretické údaje, ale zajít do Datartu a Electrowordu a koukat! Jak zvládaj LCD TV analogovej prokládanej zdroj videa, ptát se z čehi je zdroj puštěnej-zda z interního tuneru, nebo pro průšvich jeho nekvality z externího zdroje?! a pak si nechat pustit do něj HDV zdroj a to např. i z PC a to jak videa tak fotek čo Windowsy, aby byl HD displej opravdu HD perspektivní a korektně reagoval (což od 32" neí v 90% pravda!...) na rozhraní PC grafiky a korektně reagoval na její nastavení , neb i stolní HD player bude mít defacto obdobu PC grafiky s možností volby rozlišení!!! (můj i když ne-HD, tedy DVDvideo player má již i VGA out pro LCD a jednoduché menu pro nastavení skoro jako u PC :-) ) Rozdíly obrazů především u zpracování a zobrazení prokládaného analogového zdroje jsou značné!!! Tomu odpovídá samo i cena.

Jinak si kupte raději vakuovou telku 4:3 a nebudete tak nasranej, s blbýho obrazu s digitálním kostičkovaným šumem nebo např. především z neustálého skákání po DO a přepínání AspectRtio mezi 4:3 a 16:9 a to i u vajkuovky 16:9... (navíc vakuovka a její PAL systém se p=říliš neslučuje s videem s obrazem 16:9 natož rozlišením! Jen upravuje kreslení paresku či zoomuje a ořezává černé pruhy tím, že jsou jako mimoobrazovku či anamorfický obraz 16:9 v rpzli訚ení 4:3 shora a sdola splácne (přidá uměle černé pruhy-respectve zase jen změní vychylování paprsku na méně řádků...)
stani (1647)|8.10.2006 14:00
[quote=ODSakEda]32" je docela málo, starší filmy jsou 4:3 [/quote]

Se vším souhlas, akorát že se nejedná jen o starší filmy ale stačí se podívat do TV programu kolik např. českých programů(nepočítám extra placené kanály) dává za den nějaký film ve formátu 16:9?....
Např. dnes v 16 českých programech které máme v kabelovce nevidím ŽÁDNÝ film 16:9 ...

Kámoš má doma 16:9 Philips 9520 a vždy je vytočený když mu připomenu jak má deformovaný obraz - když je roztažený na celou obrazovku... Hrají si doma na to, že to nevidí.... :-D :OO
speedex (21)|8.10.2006 15:57
no ale když si na 16:9 pustím DVD tak vy můžete jít někam s tou svojí 4:3. LCD nechci- obraz hnus, když na to zasvítí vídíte houby a pozorovací úhel hnus. Samozřejmě mluvím o LCD do 50000. A myslím si ž investovat 20000 do CRT TV se mi pořád vyplatí. Navíc LCD techologie už nemá kam postoupit takže zbývá buď koupit plasmu nad 50000,- nebo CRT. Vidím, že se v tom moc nevyznáte :-)
stani (1647)|8.10.2006 16:41
[quote=speedex]no ale když si na 16:9 pustím DVD tak vy můžete jít někam s tou svojí 4:3. [/quote]

Jasně, ale ještě ne všechny DVD jsou v 16:9, u mojí sbírky např. převažuje jednoznačně formát 4:3.

Jak už jsem psal u TV Philips 29PT9521, je třeba si sám sobě přibližně spočítat na co převážně koukám a budu koukat. U mě je to např. více jak 80% pro 4:3. Proto byla volba jasná. A netřeba čekat během dvou let nějaké radiální změny.....

Ale nejdůležitější je to, že my se v tom sice nevyznáme ale ty jo - proto jsi sem také se svým "největším dilema svého života" přišel, ne?...
CyberTec (290)|8.10.2006 16:52
[quote=speedex]no ale když si na 16:9 pustím DVD tak vy můžete jít někam s tou svojí 4:3. LCD nechci- obraz hnus, když na to zasvítí vídíte houby a pozorovací úhel hnus. Samozřejmě mluvím o LCD do 50000. A myslím si ž investovat 20000 do CRT TV se mi pořád vyplatí. Navíc LCD techologie už nemá kam postoupit takže zbývá buď koupit plasmu nad 50000,- nebo CRT. Vidím, že se v tom moc nevyznáte :-)[/quote]

zajdi se nejdriv kouknout do prodejny, jak si vedou nove LCD od samsungu nebo sony a pak mluv o nekvalite :-) prave ze lcd ma jeste moznost vylepseni ve zdokonalenem zpusobu podsvecovani. navic maji mnohem zivejsi barvy nez plasma a crt
ODSakEda (2278)|8.10.2006 17:26
[quote=speedex]no ale když si na 16:9 pustím DVD tak vy můžete jít někam s tou svojí 4:3. LCD nechci- obraz hnus, když na to zasvítí vídíte houby a pozorovací úhel hnus. Samozřejmě mluvím o LCD do 50000. A myslím si ž investovat 20000 do CRT TV se mi pořád vyplatí. Navíc LCD techologie už nemá kam postoupit takže zbývá buď koupit plasmu nad 50000,- nebo CRT. Vidím, že se v tom moc nevyznáte :-)[/quote]
- Svojí??? A 4:3??? No od 20.000 do 50.000 jsem ani neviděl LCDTV 4:3 :-E :-E :-E

- Nepochopil jsi mě! Nedoporučoval jsem LCD 4:3! Ale než vakuovku 16:9 s analogovými obvody co moc se jaksi s obrazem opravdu širokoúhlejším - 16:9 moc neslučují (popisuji jak to řeší kompromisně...) nebo než blbej LCD 16:9, tak (relativně samo) raději si zatím kup telku 4:3!
- Já bych šel samože jedině do dobrého LCD a nejraději bez jakéhokoliv TV tuneru, hlavně se supr obrazem a to i z analogu prokládanýho i s HD vstupy korektně reagujícím na grafiky přístrojů! a s rozlišením od 1280x720 nebo lépe 1920x1080 a kontrastem alespon 1200:1 lépe pak z dostupných v prodeji již v současnosti 6000:1 :-) a to minimálně od 37" od 35.000 v lepším případě 42" až 46" od 60.000 a 100.000 a zatím bohužel má ještě smysl koukat na to, jak se popere s prokládaným PAL systémem a analogovým externím zdrojem např. sice digitálního vysílání, ale v 99% propojeným s telkama a LCDTV maximálně Scart RGB analogovým rozhraním!!!...
-až koupíš vakuovku, dopadneš stejně jako píše stani o jeho známých...
POiNTER (311)|8.10.2006 17:27
[quote=speedex]LCD nechci- obraz hnus, když na to zasvítí vídíte houby a pozorovací úhel hnus. Samozřejmě mluvím o LCD do 50000. A myslím si ž investovat 20000 do CRT TV se mi pořád vyplatí. Navíc LCD techologie už nemá kam postoupit takže zbývá buď koupit plasmu nad 50000,- nebo CRT. Vidím, že se v tom moc nevyznáte :-)[/quote]Neviem ci tu poslednu vetu mam chapat ako vtip, ale pobavila ma. Bolo by fajn si nastudovat aktuality, pretoze LCD sa stale rozvija a vacsina vyrobcov sa sustreduje viac na LCD nez na plazmu, ci dokonca CRT- tam to uz zastalo.
Avsak planujem tiez kupit na vianoce CRT 4:3 (konkretne 29PT9521).. pre rodicov... dovod je vsak ten, ze oni pozeraju len TV vysielanie (ktore bezi viac 4:3), DVD nepozeraju vobec, je lacnejsia a hlavne sa im zmesti do nabytku.
milan79 (61)|8.10.2006 17:30
[

zajdi se nejdriv kouknout do prodejny, jak si vedou nove LCD od samsungu nebo sony a pak mluv o nekvalite :-) prave ze lcd ma jeste moznost vylepseni ve zdokonalenem zpusobu podsvecovani. navic maji mnohem zivejsi barvy nez plasma a crt[/quote]

nechaj ho tak nech si kupi aj goldstar. A nech si pusti DVD a potom zisti ze nie vsetky DVDv aj original su vo formate 16:9. A clovek aj tak nepozera stale len DVD. A na tej 82 uhlopriecke so zobrazovacou plochou 72 cm bude uzasne sledovat napr. televizne noviny ked moderator bude mat hlavu ako tekvicu. Len neviem naco to sem dotycny napisal aby mu niekto poradil ked teraz pise ze sa v tom tu nikto nevyzna.
speedex (21)|8.10.2006 18:28
[quote]Jasně, ale ještě ne všechny DVD jsou v 16:9, u mojí sbírky např. převažuje jednoznačně formát 4:3.

Jak už jsem psal u TV Philips 29PT9521 , je třeba si sám sobě přibližně spočítat na co převážně koukám a budu koukat. U mě je to např. více jak 80% pro 4:3. Proto byla volba jasná. A netřeba čekat během dvou let nějaké radiální změny.....

Ale nejdůležitější je to, že my se v tom sice nevyznáme ale ty jo - proto jsi sem také se svým "největším dilema svého života" přišel, ne? ...[/quote]

nic moc sbírka teda. v mojí sbírce cca 250 DVD převažují 16:9 ;-) Navíc ta Philips 32PW9551 je ekvivalentem té tvojí 29PT9521 takže moc nechápu. Já fakt už nevím. Asi budu muset jít do prodejny a pokoukat.
speedex (21)|8.10.2006 18:30
[quote][quote=milan79][

zajdi se nejdriv kouknout do prodejny, jak si vedou nove LCD od samsungu nebo sony a pak mluv o nekvalite :-) prave ze lcd ma jeste moznost vylepseni ve zdokonalenem zpusobu podsvecovani. navic maji mnohem zivejsi barvy nez plasma a crt[/quote]

nechaj ho tak nech si kupi aj goldstar. A nech si pusti DVD a potom zisti ze nie vsetky DVDv aj original su vo formate 16:9. A clovek aj tak nepozera stale len DVD. A na tej 82 uhlopriecke so zobrazovacou plochou 72 cm bude uzasne sledovat napr. televizne noviny ked moderator bude mat hlavu ako tekvicu. Len neviem naco to sem dotycny napisal aby mu niekto poradil ked teraz pise ze sa v tom tu nikto nevyzna.[/quote]

Ano obraz je možná už dobrý ale cenová relace 50000Kč a výš...takže to nejde srovnávat takto
speedex (21)|8.10.2006 18:35
[quote=ODSakEda][quote=speedex]no ale když si na 16:9 pustím DVD tak vy můžete jít někam s tou svojí 4:3. LCD nechci- obraz hnus, když na to zasvítí vídíte houby a pozorovací úhel hnus. Samozřejmě mluvím o LCD do 50000. A myslím si ž investovat 20000 do CRT TV se mi pořád vyplatí. Navíc LCD techologie už nemá kam postoupit takže zbývá buď koupit plasmu nad 50000,- nebo CRT. Vidím, že se v tom moc nevyznáte :-)[/quote]
- Svojí??? A 4:3??? No od 20.000 do 50.000 jsem ani neviděl LCDTV 4:3 :-E :-E :-E

- Nepochopil jsi mě! Nedoporučoval jsem LCD 4:3! Ale než vakuovku 16:9 s analogovými obvody co moc se jaksi s obrazem opravdu širokoúhlejším - 16:9 moc neslučují (popisuji jak to řeší kompromisně...) nebo než blbej LCD 16:9, tak (relativně samo) raději si zatím kup telku 4:3!
- Já bych šel samože jedině do dobrého LCD a nejraději bez jakéhokoliv TV tuneru, hlavně se supr obrazem a to i z analogu prokládanýho i s HD vstupy korektně reagujícím na grafiky přístrojů! a s rozlišením od 1280x720 nebo lépe 1920x1080 a kontrastem alespon 1200:1 lépe pak z dostupných v prodeji již v současnosti 6000:1 :-) a to minimálně od 37" od 35.000 v lepším případě 42" až 46" od 60.000 a 100.000 a zatím bohužel má ještě smysl koukat na to, jak se popere s prokládaným PAL systémem a analogovým externím zdrojem např. sice digitálního vysílání, ale v 99% propojeným s telkama a LCDTV maximálně Scart RGB analogovým rozhraním!!!...
-až koupíš vakuovku, dopadneš stejně jako píše stani o jeho známých...[/quote]

Ten Philips 9521 4:3 je ale ekvivalent 16:9 toho Philipsu 9551 teda naopak. Takže nechápu proč 4:3? Vakuovka? Co to je. Zřejmě se v tom vyznáte. Pochopte ale že nemám 50000kč+ na špičkový LCD. Chci prostě dobrou telku která mi pár let bude sloužit a nebude mít problém s novými technologiemi. A pouštět si své dvd 16:9 na TV 4:3 bude obraz hrozně malinkatej. A navíc u 16:9 existují roztažení apod (i když za cenu ořezání obrazu, což mi moc nevadí)
speedex (21)|8.10.2006 18:41
[quote=milan79][

zajdi se nejdriv kouknout do prodejny, jak si vedou nove LCD od samsungu nebo sony a pak mluv o nekvalite :-) prave ze lcd ma jeste moznost vylepseni ve zdokonalenem zpusobu podsvecovani. navic maji mnohem zivejsi barvy nez plasma a crt[/quote]

nechaj ho tak nech si kupi aj goldstar. A nech si pusti DVD a potom zisti ze nie vsetky DVDv aj original su vo formate 16:9. A clovek aj tak nepozera stale len DVD. A na tej 82 uhlopriecke so zobrazovacou plochou 72 cm bude uzasne sledovat napr. televizne noviny ked moderator bude mat hlavu ako tekvicu. Len neviem naco to sem dotycny napisal aby mu niekto poradil ked teraz pise ze sa v tom tu nikto nevyzna.[/quote]

Já neříkám že všici ale ty asi ne protože nechápu proč by měl mít hlavu jak tykvicu.
speedex (21)|8.10.2006 18:42
Jinak ten Panasonic má rozlišení 2376x833 a má dynamickou kompenzaci pohybu což Philips nemá
POiNTER (311)|8.10.2006 18:44
[quote=speedex]Chci prostě dobrou telku která mi pár let bude sloužit a nebude mít problém s novými technologiemi. A pouštět si své dvd 16:9 na TV 4:3 bude obraz hrozně malinkatej. A navíc u 16:9 existují roztažení apod (i když za cenu ořezání obrazu, což mi moc nevadí)[/quote]Podobne poziadavky mam aj pri TV, ktore kupujem pre rodicov, ale oni DVD nepozaraju, len TV vysielanie a v nabytku nie je priestor pre 32PW9551, to su jedine 2 dovody preco chcem kupit 29PT9521... co sa tyka technologii je to ta ista telka, len ina obrazovka.
speedex (21)|8.10.2006 18:49
[quote=POiNTER][quote=speedex]Chci prostě dobrou telku která mi pár let bude sloužit a nebude mít problém s novými technologiemi. A pouštět si své dvd 16:9 na TV 4:3 bude obraz hrozně malinkatej. A navíc u 16:9 existují roztažení apod (i když za cenu ořezání obrazu, což mi moc nevadí)[/quote]Podobne poziadavky mam aj pri TV, ktore kupujem pre rodicov, ale oni DVD nepozaraju, len TV vysielanie a v nabytku nie je priestor pre 32PW9551, to su jedine 2 dovody preco chcem kupit 29PT9521... co sa tyka technologii je to ta ista telka, len ina obrazovka.[/quote]

Takže ty bys raději koupil tu 16:9 kdyby rodiče měli víc místa a dívali se hodně na DVD?
speedex (21)|8.10.2006 18:51
ODSakEda napsal:
[quote]-až koupíš vakuovku, dopadneš stejně jako píše stani o jeho známých...[/quote]

Ale Stani má taky vakuovku ne?[/quote]
ODSakEda (2278)|8.10.2006 21:05
speedex uf (jsi nepozorný?), má vakuovku, ale né 16:9 nýbrž 4:3!!!!!!!!!!!!!
link
Já myslel kriticky vakuovku 16:9!...
speedex (21)|8.10.2006 22:12
[quote=ODSakEda]speedex uf (jsi nepozorný?), má vakuovku, ale né 16:9 nýbrž 4:3!!!!!!!!!!!!!
link
Já myslel kriticky vakuovku 16:9!...[/quote]

Já vím ale on má ekvivalent té 9551...je to to samý akorát že 9551 je v 16:9 a 9521 je 4:3. Prostě nechápu proč mi doporučuješ 4:3, když na tom bude ořezaný DVD. Navíc u té 16:9 mi nevadí roztažení vysílání 4:3 ani placatý ksichty. Chci plnohodnotnej obraz 16:9 z DVD přes celou obrazovku. A co sem viděl tak ta 9551 má obraz skvělý. Prostě nechápu co si mi chtěl říct. :-(((
ODSakEda (2278)|9.10.2006 11:52
speedex Tak ješt ějednou: nedoporučuji ti obrazovku 4:3 namísto 16:9! Ale pokud vakuovku, tak raději 4:3! nebo pak raději LCDTV, ale to naopak jedině 16:9!!! Gomeš?! Bude mít (LCD) u analogu sice podobný problém s deformacemi či ořezem obrazu 4:3, ale je navíc perspektivní pro obraz 16:9 a to nejen poměrem stran jako má analog, ale i rozlišením!!! 8-) Navíc perpektivní pro HD video či HDTVysílání al ei pro prezentaci dig. fotek natož zobrazení Windows, nebo internetového textu, která pronikaj i do "stolních" přístrojů! (viděl jsi drobný text windows na vakuovce???!...)

A to krom schopnosti LCDTV obrazovek od rozlišení alespon 1280x720, přenese i jejich rozhraní: VGA, DVI či HDMI takové vyšší rozlišení a to 16:9 i rozlišením 8-) Scart asi težko a i kdyby cenově dostupná vakuovka a i kdyby s 16:9 obrazovkou, měla HDMI (nevím na co tak???... :-E ), její rozhraní prostě pracují snalogovým signálem PAL a ten zná prostě jen cca 600 řádků a poměr str. 4:3 a hotovo a čipy při digi zpracování maximálně 576 řádků (720x576pixelů) a vše se děje změnou kreslení paprsku po obrazovce-tedy až na výstupu tvoření obrazu... (navíc grafika a fotky budou i na 16:9 vakuové obrazovce hrozný jak na detaily (paprsek se netrefuje přesně do řádků luminoforů obrazovky...) tak barevně (vakuovka má i přes Scart RGB schopnost zobrazit jen málo odstínů barev obrazovkou... I když některé LCD, porzor, budou hrozné alespon pro analogové video také hrozné!...)
prema (5)|13.10.2006 22:49
POkud chceš utrati 16 000Kč tak se budeš akorát mlátit do hlavy
1: kde máš DVB-T tuner do 4 let má být digi vysílní
naprd nějakej set top box, když to můžeš mít v TV
Takže do 8000 Kč OVP s DVB-T Tunerem
bohužel zatím nedělají s PIP a 16:9

takže LCD jenže to je zase až 30 000Kč taktéž je potřeba DVB-T a tam i podpora HD

Plasmu nedoporučuji jak kvůli ceně tak kvůli spotřebě 375W oproti klasické bedně 95W je sakra rozdíl.
Jinak 16:9 si nekdy neužiješ, třeba u filmu s originálním zvukem s titulky, budeš muset dát formát 16:9 s titulky a ten obaz se ti zmenší a udělá ti zase pruhy. Vysílání 16:9 je jen na ORF a na čT1 a a jen někdy.
takže pokud nechceš utratit přes 30 000 což bych nedělal koupil bych CRT TV 4:3 s DVB-T tunerem za 8000 Kč a zbytek 8000bych investoval do něčeho jinýho, stejně na to furt nečumíš \/
Milosbb (889)|13.10.2006 23:08
prema

Na tvojom mieste by som tu na tomto fóre prestal propagovať OVP, lebo sa tu do teba pustia ako šelmy na korisť, ako sa to stalo mne, dokonca mi začali chodiť výstražné SZ hroziace fyzickou likvidáciou :-E .
Zrejme značkové firmy do boja o zákazníka nasadili najtvrdšie kalibre dealerov :(( !

----------------
Pitomec (10211)|14.10.2006 05:46
[quote=prema]1: kde máš DVB-T tuner do 4 let má být digi vysílní
naprd nějakej set top box, když to můžeš mít v TV
Takže do 8000 Kč OVP s DVB-T Tunerem
bohužel zatím nedělají s PIP a 16:9[/quote]
To je pěkná kravina, protože integrovaný DVB-T tuner ani neumožňuje příjem kódovaných programů (které se v DVB-T dřív nebo později objeví) a taktéž nahrávání na videorekordér/DVD rekordér je jaksi mimo hru, zatímco externí STB si připojíš jak k TV, tak k VCR/DVD rekordéru (byť v případě jednotunerového přístroje s tím, že když něco nahraváš, tak nemůžeš zároveň sledovat nic jinýho).
Mnohem lepší variantou je kombo DVB-T/DVB-S (Golden Interstar 8300 CI), kde kromě možnosti vložení modulů a karet máš i EMU :-) a samozřejmě příjem digitálu pozemního i satelitního.
ODSakEda (2278)|14.10.2006 11:43
Kupte chlapi hlavně dobrej obraz zobrazovadla-tedy s důrazem na video z externího zdroje (uvažujte větší dražší obrazovky hlavně jako monitory at již pro PC nebo i TV příjem či playery!) -hlavně korektní reagování na VGA, DVI (HDMI) u LCDTV, na přechodnou dobu ještě solidní zpracování prokládaného obrazu PAL ale i prokládaného digitálu, neb 99% propojení přijímačů digitálních přijímačů (set top boxů-fuj to je název...) je analogové dle normy PAL!!!... a tedy aby Scart obsahoval RGB a na interní tunery se vykálejte!

Analogovej tuner je v každým VHS videorecorderu, digitální tuner stojí 1500 PCI karta ještě méně a do budocna budeli MPEG-2 nebo -4 (nebo HDTV) vždy vyřešíte externím přijímačem 8-) (tím setoboxerem...)

No a HD Video či HDTV perspektivita zobrazovadla bude stejně daná onimi VGA, DVI (HDMI) neb i "stolní mašinky, at player či "přijímač" TV vysílání v HD (HDTV) a tedy interní tunery budou vžy na prd a budou důležitá rozhraní z externího zdroje!!!!!
speedex (21)|14.10.2006 22:18
[quote=ODSakEda]Kupte chlapi hlavně dobrej obraz zobrazovadla-tedy s důrazem na video z externího zdroje (uvažujte větší dražší obrazovky hlavně jako monitory at již pro PC nebo i TV příjem či playery!) -hlavně korektní reagování na VGA, DVI (HDMI) u LCDTV, na přechodnou dobu ještě solidní zpracování prokládaného obrazu PAL ale i prokládaného digitálu, neb 99% propojení přijímačů digitálních přijímačů (set top boxů-fuj to je název...) je analogové dle normy PAL!!!... a tedy aby Scart obsahoval RGB a na interní tunery se vykálejte!

Analogovej tuner je v každým VHS videorecorderu, digitální tuner stojí 1500 PCI karta ještě méně a do budocna budeli MPEG-2 nebo -4 (nebo HDTV) vždy vyřešíte externím přijímačem 8-) (tím setoboxerem...)

No a HD Video či HDTV perspektivita zobrazovadla bude stejně daná onimi VGA, DVI (HDMI) neb i "stolní mašinky, at player či "přijímač" TV vysílání v HD (HDTV) a tedy interní tunery budou vžy na prd a budou důležitá rozhraní z externího zdroje!!!!![/quote]

s tím že interní tuner je naprd souhlasím a ještě tomu rozumím. Píšeš strašně odborně. zkus to prosím napsat pro laickýho debžota jako sem já
Pitomec (10211)|15.10.2006 06:21
"strašně odborně" bych spíš přeložil jako "poněkud zmateně" 9-)
speedex (21)|15.10.2006 22:05
[quote=Pitomec]"strašně odborně" bych spíš přeložil jako "poněkud zmateně" 9-)[/quote]

to taky
woland (305)|23.10.2006 12:18
Každej dvbt tuner v tv je výhoda -ideálně potom pokud ma zobrazovač slot nebo dva pro prog. kartu -v nej. případě využitelnou i pro upgrade-mpeg4 pak je to ideání -ale téměř nesehnatelný. Nicméně i dvbt mpeg-2 je dobrej další tuner. Pokud máš např dvd rec s dvbt a sereš na analog nemoh by ses dívat na nic jinýho /pokud nemáš vícetunetový zařízení/. Takže tv určitě s dvbt -ten rozdíl v ceně je už deska prd.
quaero (141)|23.10.2006 15:37
Ale OVP nedela zadny 100Hz TV.