Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: Největší dilema mého života (výběr televize mezi 2 favority)

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

takže na jedné straně máme http://www.videoplaneta.cz/d/philips-32-pw9551-12/

a na straně druhé
    http://www.videoplaneta.cz/d/panasonic-tx-32px30/

tak a teď babo raď.....

Jsem fakt v koncích. Hlavně kvůli HDMI vstupu. Obrazově prý je na tom Panasonic líp a má Digitální kompenzaci pohybu což Philipsu schází. Prosím poraďte.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Panasonic na tom určitě není líp obrazově (kdo ti takovou kravinu nakukal? ). Každopádně kdyby nebyl ten Philips, tak Panasonic se dá vzít.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od Pitomec
    Panasonic na tom určitě není líp obrazově (kdo ti takovou kravinu nakukal? ). Každopádně kdyby nebyl ten Philips, tak Panasonic se dá vzít.
    Ja by som vahal s kupou televizora s formatom obrazovky 16:9 ked ma viditelnu uhlopriecku len 76 cm. Podla mna je to dost malo a na druhej strane si myslim ze ked kupis ktorykolvek z tychto dvoch v tej cenovej kategorii budes spokojny. A ked je toto najvacsi problem tvojho zivota ,tak ja by som chcel mat tvoje problemy.

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

32" je docela málo (nehledě na to že vakuovka je dnes přežitek... a neperspektivní investice!!!), starší filmy a zatím i live zprávy a sport jsou 4:3 a tedy obraz 4:3 bude mít malou uhlopříčku (nebo deformace roztažením do stran... nebo ještě hůř zazoomováním sice bude oibraz přes celou obrazovku 16:9 a nedoformovanej, ale čás obrazu bude chybět nahoře a dole a navíc se zazoomuje již tak nic moz hrubý zrno současného vysílání PAL nebo dig. videa zatím v rozlišení jen 0,4Mpx...

Doporučím od 37" výše (to ale u vakuovky bud eproblém že?...) a doporučím nečíst teoretické údaje, ale zajít do Datartu a Electrowordu a koukat! Jak zvládaj LCD TV analogovej prokládanej zdroj videa, ptát se z čehi je zdroj puštěnej-zda z interního tuneru, nebo pro průšvich jeho nekvality z externího zdroje?! a pak si nechat pustit do něj HDV zdroj a to např. i z PC a to jak videa tak fotek čo Windowsy, aby byl HD displej opravdu HD perspektivní a korektně reagoval (což od 32" neí v 90% pravda!...) na rozhraní PC grafiky a korektně reagoval na její nastavení , neb i stolní HD player bude mít defacto obdobu PC grafiky s možností volby rozlišení!!! (můj i když ne-HD, tedy DVDvideo player má již i VGA out pro LCD a jednoduché menu pro nastavení skoro jako u PC ) Rozdíly obrazů především u zpracování a zobrazení prokládaného analogového zdroje jsou značné!!! Tomu odpovídá samo i cena.

Jinak si kupte raději vakuovou telku 4:3 a nebudete tak nasranej, s blbýho obrazu s digitálním kostičkovaným šumem nebo např. především z neustálého skákání po DO a přepínání AspectRtio mezi 4:3 a 16:9 a to i u vajkuovky 16:9... (navíc vakuovka a její PAL systém se p=říliš neslučuje s videem s obrazem 16:9 natož rozlišením! Jen upravuje kreslení paresku či zoomuje a ořezává černé pruhy tím, že jsou jako mimoobrazovku či anamorfický obraz 16:9 v rpzli訚ení 4:3 shora a sdola splácne (přidá uměle černé pruhy-respectve zase jen změní vychylování paprsku na méně řádků...)

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od ODSakEda
    32" je docela málo, starší filmy jsou 4:3
    Se vším souhlas, akorát že se nejedná jen o starší filmy ale stačí se podívat do TV programu kolik např. českých programů(nepočítám extra placené kanály) dává za den nějaký film ve formátu 16:9?....
    Např. dnes v 16 českých programech které máme v kabelovce nevidím ŽÁDNÝ film 16:9 ...

Kámoš má doma 16:9 Philips 9520 a vždy je vytočený když mu připomenu jak má deformovaný obraz - když je roztažený na celou obrazovku... Hrají si doma na to, že to nevidí....

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

no ale když si na 16:9 pustím DVD tak vy můžete jít někam s tou svojí 4:3. LCD nechci- obraz hnus, když na to zasvítí vídíte houby a pozorovací úhel hnus. Samozřejmě mluvím o LCD do 50000. A myslím si ž investovat 20000 do CRT TV se mi pořád vyplatí. Navíc LCD techologie už nemá kam postoupit takže zbývá buď koupit plasmu nad 50000,- nebo CRT. Vidím, že se v tom moc nevyznáte

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od speedex
    no ale když si na 16:9 pustím DVD tak vy můžete jít někam s tou svojí 4:3.
    Jasně, ale ještě ne všechny DVD jsou v 16:9, u mojí sbírky např. převažuje jednoznačně formát 4:3.

Jak už jsem psal u TV Philips 29PT9521, je třeba si sám sobě přibližně spočítat na co převážně koukám a budu koukat. U mě je to např. více jak 80% pro 4:3. Proto byla volba jasná. A netřeba čekat během dvou let nějaké radiální změny.....

Ale nejdůležitější je to, že my se v tom sice nevyznáme ale ty jo - proto jsi sem také se svým "největším dilema svého života" přišel, ne?...

Je tu občas
    Registrace
    Aug 2006

no ale když si na 16:9 pustím DVD tak vy můžete jít někam s tou svojí 4:3. LCD nechci- obraz hnus, když na to zasvítí vídíte houby a pozorovací úhel hnus. Samozřejmě mluvím o LCD do 50000. A myslím si ž investovat 20000 do CRT TV se mi pořád vyplatí. Navíc LCD techologie už nemá kam postoupit takže zbývá buď koupit plasmu nad 50000,- nebo CRT. Vidím, že se v tom moc nevyznáte
    zajdi se nejdriv kouknout do prodejny, jak si vedou nove LCD od samsungu nebo sony a pak mluv o nekvalite prave ze lcd ma jeste moznost vylepseni ve zdokonalenem zpusobu podsvecovani. navic maji mnohem zivejsi barvy nez plasma a crt

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

- Svojí??? A 4:3??? No od 20.000 do 50.000 jsem ani neviděl LCDTV 4:3

- Nepochopil jsi mě! Nedoporučoval jsem LCD 4:3! Ale než vakuovku 16:9 s analogovými obvody co moc se jaksi s obrazem opravdu širokoúhlejším - 16:9 moc neslučují (popisuji jak to řeší kompromisně...) nebo než blbej LCD 16:9, tak (relativně samo) raději si zatím kup telku 4:3!
    - Já bych šel samože jedině do dobrého LCD a nejraději bez jakéhokoliv TV tuneru, hlavně se supr obrazem a to i z analogu prokládanýho i s HD vstupy korektně reagujícím na grafiky přístrojů! a s rozlišením od 1280x720 nebo lépe 1920x1080 a kontrastem alespon 1200:1 lépe pak z dostupných v prodeji již v současnosti 6000:1 a to minimálně od 37" od 35.000 v lepším případě 42" až 46" od 60.000 a 100.000 a zatím bohužel má ještě smysl koukat na to, jak se popere s prokládaným PAL systémem a analogovým externím zdrojem např. sice digitálního vysílání, ale v 99% propojeným s telkama a LCDTV maximálně Scart RGB analogovým rozhraním!!!...
    -až koupíš vakuovku, dopadneš stejně jako píše stani o jeho známých...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

LCD nechci- obraz hnus, když na to zasvítí vídíte houby a pozorovací úhel hnus. Samozřejmě mluvím o LCD do 50000. A myslím si ž investovat 20000 do CRT TV se mi pořád vyplatí. Navíc LCD techologie už nemá kam postoupit takže zbývá buď koupit plasmu nad 50000,- nebo CRT. Vidím, že se v tom moc nevyznáte
    Neviem ci tu poslednu vetu mam chapat ako vtip, ale pobavila ma. Bolo by fajn si nastudovat aktuality, pretoze LCD sa stale rozvija a vacsina vyrobcov sa sustreduje viac na LCD nez na plazmu, ci dokonca CRT- tam to uz zastalo.
    Avsak planujem tiez kupit na vianoce CRT 4:3 (konkretne 29PT9521).. pre rodicov... dovod je vsak ten, ze oni pozeraju len TV vysielanie (ktore bezi viac 4:3), DVD nepozeraju vobec, je lacnejsia a hlavne sa im zmesti do nabytku.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

[

zajdi se nejdriv kouknout do prodejny, jak si vedou nove LCD od samsungu nebo sony a pak mluv o nekvalite prave ze lcd ma jeste moznost vylepseni ve zdokonalenem zpusobu podsvecovani. navic maji mnohem zivejsi barvy nez plasma a crt[/quote]

nechaj ho tak nech si kupi aj goldstar. A nech si pusti DVD a potom zisti ze nie vsetky DVDv aj original su vo formate 16:9. A clovek aj tak nepozera stale len DVD. A na tej 82 uhlopriecke so zobrazovacou plochou 72 cm bude uzasne sledovat napr. televizne noviny ked moderator bude mat hlavu ako tekvicu. Len neviem naco to sem dotycny napisal aby mu niekto poradil ked teraz pise ze sa v tom tu nikto nevyzna.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Jasně, ale ještě ne všechny DVD jsou v 16:9, u mojí sbírky např. převažuje jednoznačně formát 4:3.

Jak už jsem psal u TV Philips 29PT9521 , je třeba si sám sobě přibližně spočítat na co převážně koukám a budu koukat. U mě je to např. více jak 80% pro 4:3. Proto byla volba jasná. A netřeba čekat během dvou let nějaké radiální změny.....

Ale nejdůležitější je to, že my se v tom sice nevyznáme ale ty jo - proto jsi sem také se svým "největším dilema svého života" přišel, ne? ...
    nic moc sbírka teda. v mojí sbírce cca 250 DVD převažují 16:9 ;-) Navíc ta Philips 32PW9551 je ekvivalentem té tvojí 29PT9521 takže moc nechápu. Já fakt už nevím. Asi budu muset jít do prodejny a pokoukat.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od milan79
    [

zajdi se nejdriv kouknout do prodejny, jak si vedou nove LCD od samsungu nebo sony a pak mluv o nekvalite prave ze lcd ma jeste moznost vylepseni ve zdokonalenem zpusobu podsvecovani. navic maji mnohem zivejsi barvy nez plasma a crt
    nechaj ho tak nech si kupi aj goldstar. A nech si pusti DVD a potom zisti ze nie vsetky DVDv aj original su vo formate 16:9. A clovek aj tak nepozera stale len DVD. A na tej 82 uhlopriecke so zobrazovacou plochou 72 cm bude uzasne sledovat napr. televizne noviny ked moderator bude mat hlavu ako tekvicu. Len neviem naco to sem dotycny napisal aby mu niekto poradil ked teraz pise ze sa v tom tu nikto nevyzna.
    Ano obraz je možná už dobrý ale cenová relace 50000Kč a výš...takže to nejde srovnávat takto

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od ODSakEda
    - Svojí??? A 4:3??? No od 20.000 do 50.000 jsem ani neviděl LCDTV 4:3

- Nepochopil jsi mě! Nedoporučoval jsem LCD 4:3! Ale než vakuovku 16:9 s analogovými obvody co moc se jaksi s obrazem opravdu širokoúhlejším - 16:9 moc neslučují (popisuji jak to řeší kompromisně...) nebo než blbej LCD 16:9, tak (relativně samo) raději si zatím kup telku 4:3!
    - Já bych šel samože jedině do dobrého LCD a nejraději bez jakéhokoliv TV tuneru, hlavně se supr obrazem a to i z analogu prokládanýho i s HD vstupy korektně reagujícím na grafiky přístrojů! a s rozlišením od 1280x720 nebo lépe 1920x1080 a kontrastem alespon 1200:1 lépe pak z dostupných v prodeji již v současnosti 6000:1 a to minimálně od 37" od 35.000 v lepším případě 42" až 46" od 60.000 a 100.000 a zatím bohužel má ještě smysl koukat na to, jak se popere s prokládaným PAL systémem a analogovým externím zdrojem např. sice digitálního vysílání, ale v 99% propojeným s telkama a LCDTV maximálně Scart RGB analogovým rozhraním!!!...
    -až koupíš vakuovku, dopadneš stejně jako píše stani o jeho známých...
    Ten Philips 9521 4:3 je ale ekvivalent 16:9 toho Philipsu 9551 teda naopak. Takže nechápu proč 4:3? Vakuovka? Co to je. Zřejmě se v tom vyznáte. Pochopte ale že nemám 50000kč+ na špičkový LCD. Chci prostě dobrou telku která mi pár let bude sloužit a nebude mít problém s novými technologiemi. A pouštět si své dvd 16:9 na TV 4:3 bude obraz hrozně malinkatej. A navíc u 16:9 existují roztažení apod (i když za cenu ořezání obrazu, což mi moc nevadí)

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od milan79
    [

nechaj ho tak nech si kupi aj goldstar. A nech si pusti DVD a potom zisti ze nie vsetky DVDv aj original su vo formate 16:9. A clovek aj tak nepozera stale len DVD. A na tej 82 uhlopriecke so zobrazovacou plochou 72 cm bude uzasne sledovat napr. televizne noviny ked moderator bude mat hlavu ako tekvicu. Len neviem naco to sem dotycny napisal aby mu niekto poradil ked teraz pise ze sa v tom tu nikto nevyzna.[/quote]

Já neříkám že všici ale ty asi ne protože nechápu proč by měl mít hlavu jak tykvicu.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Výběr mezi Samsung UE32D5520 a LG 32LV4500
    Od martinakk v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 07-12-2011, 16:01
  2. Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 09-01-2011, 12:47
  3. Zvažují výběr led tv mezi LG 42LE8500 a Panasonic TX 42D25E
    Od hovnar v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 15-08-2010, 19:01
  4. Existuje taková televize dle mého přání ??
    Od Nivico v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 30-05-2008, 13:58
  5. Vyber TV mezi 20K-25K
    Od Dwarf v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 23-02-2008, 11:40