Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ZALOHOVAT NA DVD alebo HDD?

romanbee (32)|7.10.2006 21:04
Z HLADISKA ZIVOTNOSTI BY MA ZAUJIMALO,CO JE LEPSIE.
jojto (865)|7.10.2006 22:50
HDD - 100% :-)
AleK (814)|8.10.2006 13:45
[quote=jojto]HDD - 100% :-)[/quote]

:-E :-E :-E heh zrovna před 14 dny mě spadla fatka u jednoho z hd a to bych ti přál ty nervy o co jsem všechno přišel
Ondras_ (204)|8.10.2006 14:01
...tak když používáš FATxx FS, tak se nediv
StD (8612)|8.10.2006 17:57
Ondras_: Až budeš mít za sebou "oživování" několika kleklých MFT HDD NTFSsystemů, tak se přestaneš divit nadšení pro užívání FAT32. Tam totiž obnovit data je proti tomu opravdu "brnkačka" a nevím, proč se AleK tak zapotil... \/
mirekv (7169)|8.10.2006 18:13
Zálohavat data na HDD je zbloudilost! \/
StD (8612)|8.10.2006 19:19
...no a na DVD media zase jako "pomsta vnoučatům", vzhledem k našemu věku, ne?! Já těm plackám víc jak 5 let nedávám a nevěřím, že déle přežijí mechaniky.
jojto (865)|8.10.2006 21:12
AleK
Zrovna vcera som vyhodil 5 placiek s rodinnymi foto a vobec som nemal nervy, pretoze ich mam na HDD, ktory mam schovany a FAT (NTFS) Recovery ovladam :-R
ODSakEda (2278)|8.10.2006 21:30
-Kritizovat placičky bez přívlastku -značky je blábol! Není medium jako mediu,pominuli kopie ve spindlu...
- HDD je z hlediska životnosti best! Z hlediska spolehlivosti méně, ale přece, pokud jej vyndáte po zazálohování (zkopírování dat) z šuplíku, především při vážnějších instalacích systému a pokud bude mít méně jak 120GB!!! (ani XP bez servise packu nerozpoznaj nad 120GB HDD a případně přepíší klidně i tabulku!!!..., natož vložíteli velký HDD do jiného PC se staršími systémy!) Dále u HDD je nutné míti stejná data na 2ks fyzických HDD nebo v raidu jako zrcadlo, nebo ve speciálním rejdovém zálohovacím poli s kontrolkami problému funkce HDD a s automatickým zrcadlením i při výměně HDD při výpadku jednoho-oba že by naráz havarovali je nepravděpodobné jako bych 2x po sobě vyhrál 20mega v loterii), pak je pravděpodobnost ztráty velmi malá (nepíši žádná! -pro rejpaly-stejně je tady ještě jeden způsob ztráty! - zcizení PC i s daty! to se blbě zachranuje že!...) 8-)
Atkins (447)|9.10.2006 05:59
Priklanim se k HDD s mensi kapacitou a pro mene citliva data - znackova DVD-+RW media :-)
Doom (2331)|9.10.2006 09:51
a co DVD-RAM?
ODSakEda (2278)|9.10.2006 13:01
[quote=DoomHammer]a co DVD-RAM?[/quote]
- Také velmi dobrá placička, na archivaci asi nejspolehlivější! Rodiče -Panasonic a HITACHI ji pro profi sféru dělaj dokonce v caddy (krabičce) s chlopněmi podobně jako je chráněn taktéž velmi spolehlivý MiniDisc (ale i disketa či Zip-ka) i když jej budete válet v prachu v autě a pod.! 8-) Navíc jde o zápis sektorový podobně jako na HDD 8-) škoda že cena je dosti vysoká i když pro neopakovatelné záběry a pod, důležitádata ani ne :-) (do mechanik Panasonic a Htachi se daj vložit RAM media bez nebo i s krabičkou!!! 8-) -nemusíte je tedy ani patlat rukou ani nehrozí při pádu mechanické poškození a mohou tedy být a delší dobu existují jako oboustranná a to i v mini provedení pro kamery :-) )
-nastupující (???) BR či HD-DVD media si myslím budou kvůli hustějšímu zápisu navíc do mnoha polo průsvitnejch (!) vrstev ještě méně spolehlivější, akurát že jednou ranou pak přijdu o mnohem víc dat najednou "díky" jejich veliké kapacitě!
Doom (2331)|10.10.2006 10:05
já na ramku zálohuju mimo jiné fotky. ta stovka za placku mě přijde docela dost, ale o fotky bych nerad přišel
ODSakEda (2278)|10.10.2006 11:02
DoomHammer -to je pravda! Konzervatvec Pitomec tady pomlouvá HDD kamery obecně, že není na čem pak zálohovat (na pásku...) sestříhané nebo alespon originál a přitom stejně důležitá data-digi fotky, nikdo na pásek... stejně nezálohuje! DVR-RAM to docela řeší i pro důležité video dokumenty 8-) .
Jakou používáš značku?!
Doom (2331)|10.10.2006 11:28
jedině třírychlostního verbatima (5xspeed média u nás nějak nejsou k mání)
Pitomec (10211)|10.10.2006 11:40
[quote=ODSakEda]DoomHammer -to je pravda! Konzervatvec Pitomec tady pomlouvá HDD kamery obecně, že není na čem pak zálohovat (na pásku...) sestříhané nebo alespon originál a přitom stejně důležitá data-digi fotky, nikdo na pásek... stejně nezálohuje! DVR-RAM to docela řeší i pro důležité video dokumenty 8-) .
Jakou používáš značku?![/quote]
Už vidím jak DV záznam (60 minut = 13GB) budeš archivovat na DVD-RAM (4GB) - to může opravdu napadnout jenom tebe 9-) A točit v kameře do MPEGu, aby se na DVD-RAM vešla ta hodina záznamu, může akorát pako :-k
ODSakEda (2278)|10.10.2006 12:34
Pitomec gá gá gá - potrefená husičko :-E

Ale nic osobního ani ve zlém kámo! :-D Oponentura je potřeba! Myslím argumenty né emocemi-tedy jdu na to:

1. -Hele, já zálohuji jedině sestříhané videodokumenty a ty 1h nemaj!!! (kdo by čučel hodinu na homenudu???...)

2. -Do empegu má smysl zaznamenávat nebo dodatečně komprimovat (DVDvideo néni nic než empeg že 8-) a někteří se již nad tím rozplývají oproti VHS ani nemluvě) i je to jaksi nutnost, u vyššího rozlišení 8-)
- Digi fotky se taky komporimují do JPG a ty o více MPx vyšším stupněm, neb jsou díky jemnějšímu rastru a tím přechodům pixelů i brev kompresibilnější! 8-)

- Pro ilustraci: video ukázka z komprimátu-empegu generovanýho (komprimovaného) již kamerou překomprimováno do AVI a kodeku Xvid a ještě jednou (tedy 3. komprimace!) pak s malým dat tokem do AVI/XviD (bez zvuku 2,4Mb/s) vhodnou pro i pomalejší internet 8-)
-(moji) video kázku stáněte na (mojím) ftp: http://www.sweb.cz/HDV1/NorskoXviDzMPEG-2.avi :OO

Bylo pod mrakem a je to točené z ruky, krom malého dat toku, opakuji jen pro ilustraci jak, je blbý (???) točit do empegu! :-D
Pitomec (10211)|10.10.2006 12:45
Zjevně si pleteš pojmy jako je primární záznam, archivace a výsledný produkt - takže primární záznam a archivaci výhradně v DV a jako výsledek si to klidně hoď do VCD, když tak toužíš po těch MPEGových mazanicích 9-) :-E
ODSakEda (2278)|10.10.2006 13:56
[quote=Pitomec]Zjevně si pleteš pojmy jako je primární záznam, archivace a výsledný produkt - takže primární záznam a archivaci výhradně v DV a jako výsledek si to klidně hoď do VCD, když tak toužíš po těch MPEGových mazanicích 9-) :-E[/quote]
nač archivovat navíc bezpečně a tedy i zdlouhavě... nepovedené záběry??? především v ne-profi branži???...
ladinek (494)|10.10.2006 14:57
no já osobně sestříhané DV vracím zpátky na pásek...zdá se mi to nejbezpečnější
Pitomec (10211)|10.10.2006 15:30
[quote=ODSakEda]nač archivovat navíc bezpečně a tedy i zdlouhavě... nepovedené záběry??? především v ne-profi branži???...[/quote]
Nesmíš točit jako dřevo a pak nebudeš muset archivovat nepovedený záběry :-E :-E :-E
ODSakEda (2278)|10.10.2006 16:12
Pitomec jenže já kamču třeba 2-3 hodiny nechám běžet v kuse, ale neunikne mi pak žádný zakopnutí či pád či jiná sranda-to jako kvůli mě ji budou opakovat, jak při točenmí scén u filmu??? :-E

-Vždy i ze 3h mohu vypíchnout jen třeba 10minut, ale ty nebudou jen suchým nudným dokumentem!!! Nehorší kamera na akci je ta co neběží! Pak je to samý: jé to bylo(!) dobrýýýý! Máš to?! Ne...
-Nedělám jen ilustrační nudné dokumenty jak ve zpravodajství!!! :(( To není až takový umění..., takový točení krátkých sekvencí bez vad na kráse nahotovo.