Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Full HD 40" Sony KDL-40W a Samsung LE40F71B

CyberTec (290)|6.10.2006 18:45
Dnes jsem zašel do prodejny Sony a zjistil, že od října mají v nabídce nový Full HD LCDTV, který vyjde na nějakýc 76 tisíc. V podstatě už i těch 37" je docela slušná velikost, ale ty jsem zatím viděl jen u Benq a Acera. Když jsem předtím v řadě porovnával LCDéčka různých značek v jiném obchodě, tak mi obraz u Sony připadal s nejpřipozenějšíma barvama. Zelena tráva byla zelenožlutá a ne zelenomodrá nebo modrozelená jako na jiných LCD. Možná to měli blbě naladěné, ale pro tentokrát si nemůžu pomoct, Sony vypadal prostě nejlíp.

tady je základní info o Full HD Sony 40" KDL-40W

http://www.sony.cz/view/ShowProduct.action?product=KDL-40W&site=odw_cs_CZ&pageType=Overview&category=TVP+LCD+TV

Rychlá doba odezvy 8 ms pro dokonalejší podání dynamických scén
Poměr 8000:1 u funkce Dynamic Contrast
Podsvícení WCG-CCFL
Standard HD Ready se 2 zásuvkami rozhraní HDMI™
Podporuje signály 1080p
Vstup z PC pro využití jako počítačový monitor
Povrch televizních rámů bez odrazu světla
CyberTec (290)|6.10.2006 22:05
podobny model od Samsungu LE40F71B LCD TV 40“ (101 cm)

http://www.samsung.com/cz/products/tv/lcdtelevisions/le40f71b.asp
Fantas! (3016)|6.10.2006 22:33
Cim driv vylezou, tim driv budou ceny klesat... :-!!!
CyberTec (290)|6.10.2006 23:09
[quote=Fantas!]Cim driv vylezou, tim driv budou ceny klesat... :-!!![/quote]

no já si ještě počkám do ledna až bude okurková sezóna a výprodeje :-D za chvili bude full HD pod pade. uz ted vyprodavaji sragory s malym rozlisenim s velkyma slevama. Sony full hd 46" stal pred mesicem 160 a ted uz je za 125 :-)
Modena (1706)|6.10.2006 23:15
[quote=Fantas!]Cim driv vylezou, tim driv budou ceny klesat... :-!!![/quote]
Všiml jsem si tohoto effects :-D i u HC-3 . . . :-I :-E :-E :-E
Fantas! (3016)|7.10.2006 01:04
Modena
Ja ne! :-) Je drazsi, nez kdyz jsem ji kupoval! \/
stayman (12393)|7.10.2006 01:44
:-!!!
Modena (1706)|7.10.2006 08:35
[quote=Fantas!]Modena
Ja ne! :-) Je drazsi, nez kdyz jsem ji kupoval! \/[/quote]
Leda u vááás v Orientu - myslím od Brna na východ . . . :-D :BB:
stayman (12393)|7.10.2006 09:29
A ty si ju nemozes ani dovolit :-D :-!!!
Fantas! (3016)|7.10.2006 09:31
Modena
tak vidis, ze jsem mel pravdu... :-D
Modena (1706)|7.10.2006 09:50
[quote=StayMan by €RikŁ€]A ty si ju nemozes ani dovolit :-D :-!!![/quote]
Hmm . . . Bystrý postřeh ! Určitě máš pravdu . . . :-((( :-E
ODSakEda (2278)|8.10.2006 13:33
CyberTec Samsungy jsem viděl v datartu vystavený scválně u vchodu proti oknům na jih a i když bylo slunečno ve 13:30 (což je ale letní čas, takže skoro pravé poledne!), obraz byl velmi jasný a kontrastní!!!

Zajímal jsem se o tom a ve STEREU dočetl, že Samsung útočí na plasmy svými kontrasty od 3000:1 až dynymicky prej až do 10.000:1! No a to tím, že nejde ani tak o LCD displeje, jalo o LED displeje! Přesněji s LED podsvětlením se stejným počtem mikro LED diod jako je rozlišení obrazovky a vysocesvýtivých bílých a tedy kontrast snadno dynamisky ovladatelnej i lokálně (nejen přitemněním tekutým kristalem, ale i až vypnutím podsvětlením jediného bodu-pixelu!!! 8-) ) ale i zaručeně homogenní podsvětlení na rozdíl od výbojek!!!

--------------------------------------------------------------------------------------
A to se tam se mnou jeden kupující začal hádat, že ty psané parametry, hlavně kontrast 6000:1 jsou lež nebo přej¨klep, že LCD nemůže mít víc jak plasmy a že to nejspíš mělo být 600:1!... :-E Blbec... 600:1 by bylo u výloh na jih za slunce mlíko jak mléčná dráha :-E :-E :-E A navíc bylasi tedy slepej, označit nejjasnější displej s nejhlubší černou v prodejně za kontrastní jen 600:1 ...
CyberTec (290)|8.10.2006 16:43
[quote=ODSakEda]
A to se tam se mnou jeden kupující začal hádat, že ty psané parametry, hlavně kontrast 6000:1 jsou lež nebo přej¨klep, že LCD nemůže mít víc jak plasmy a že to nejspíš mělo být 600:1!... :-E Blbec... 600:1 by bylo u výloh na jih za slunce mlíko jak mléčná dráha :-E :-E :-E A navíc bylasi tedy slepej, označit nejjasnější displej s nejhlubší černou v prodejně za kontrastní jen 600:1 ...[/quote]

to by mely byt ty nove PVA displeye, stejne paramerty a displeye pouziva i sony, taky maji uvedeny dynamicky kontrast 8000:1
ODSakEda (2278)|8.10.2006 17:33
CyberTec Je to možný, zdáli se mi ty SONY taky hoodně jasný i kontrastí! Byli ale v Electrowordu a ostatní -Sam¨sungy a Philips zase v Datartu.tak jsem to nemoh srovnat objektivněji) Ten jeden 37" PHILIPS 1920x1080 měl psáno 6000:1 a fakt byl bílá nejběleší ze věch a přitom nepřepaloval bílé plochy na bílé sukýnce tenistky na ostrém slunci a její peltová barva bylo nejpřirozenější-hnědoučká opálená :-) , narozdíl od konkurence s růžovou až rudou nebo mrtvolně vyblitou a přepálenými plochami bílé a s mírným mlíkem namísto hluboké černé (ubrat se to dá vždcky v nastavení, přidat již nikoliv!)... :-k
POiNTER (311)|8.10.2006 17:33
LED podsvietenie sa da uz charakterizovat ako staticky kontrast (pokial ma kazdy jeden pixel moznost nastavit intenzitu podsvietenia), pretoze mozete mat pri jednom zobrazeni maximalnu aj minimalnu hodnotu kontrastu naraz.. to znamena ze sa to da definovat ako staticky kontrast.
Mimochodom Samsung vyhral s touto technologiou EISA, za video inovaciu 2006/2007, avsak myslim ze este nemaju na trhu ziaden model s tymto unikatnym podsvietenim. Paradox je, ze ked som robil bakalarsku pracu o LED diodach (pred rokom), rozmyslal som ze by sa dali vyuzit ako podsvietenie LCD... no a uz je to tu :)
ODSakEda (2278)|8.10.2006 17:40
POiNTER myslím že jsou na trhu, nejsou to náhodou tyto ideální parametry?!: http://www.alza.cz/lcd-televizor-samsung-le46f71b-46-d65985.htm -to je můj šampion! 8-)
Nebo jak mi vysvětlíš kontrast 6000:1?!!!
POiNTER (311)|8.10.2006 17:40
[quote=ODSakEda]CyberTec Je to možný, zdáli se mi ty SONY taky hoodně jasný i kontrastí! Byli ale v Electrowordu a ostatní -Sam¨sungy a Philips zase v Datartu.tak jsem to nemoh srovnat objektivněji) Ten jeden 37" PHILIPS 1920x1080 měl psáno 6000:1 a fakt byl bílá nejběleší ze věch a přitom nepřepaloval bílé plochy na bílé sukýnce tenistky na ostrém slunci a její peltová barva bylo nejpřirozenější-hnědoučká opálená :-) , narozdíl od konkurence s růžovou až rudou nebo mrtvolně vyblitou a přepálenými plochami bílé a s mírným mlíkem namísto hluboké černé (ubrat se to dá vždcky v nastavení, přidat již nikoliv!)... :-k[/quote]Philips obsahuju v baliku funkcii Pixel Plus 3 HD funkciu Color Booster, ktora sa stara prave o to co si tu popisal a som rad ze si to niekto aj vsimol... ulohou tejto funkcie je analyzovat kazdy pixel a saturovat (pridat sytost farieb) len urcitym farbam a len do urcitej miery, pricom berie do ohladu farbu pokozky a odtiene bilej, ktore nesaturuje ... eliminuje aj prepali. Co sa tyka 37PF9731D... ma slusny kontrast, ale pozri si 42PF9831D, ten ma dynamicky 7000:1 a bielu ma este krajsiu...aj ked nema full HD panel paci sa mi obraz na nej viac. Mam moznost si to kazdy den porovnat v robote, takze viem o com hovorim.
ODSakEda (2278)|8.10.2006 17:42
POiNTER asi si nečetl ještě toto: POiNTER myslím že jsou na trhu, nejsou to náhodou tyto ideální parametry?!: http://www.alza.cz/lcd-televizor-samsung-le46f71b-46-d65985.htm -to je můj šampion! 8-)
Nebo jak mi vysvětlíš kontrast 6000:1?!!!
POiNTER (311)|8.10.2006 17:55
[quote=ODSakEda]POiNTER asi si nečetl ještě toto: POiNTER myslím že jsou na trhu, nejsou to náhodou tyto ideální parametry?!: http://www.alza.cz/lcd-televizor-samsung-le46f71b-46-d65985.htm -to je můj šampion! 8-)
Nebo jak mi vysvětlíš kontrast 6000:1?!!![/quote]Myslim ze na trhu este nie su, pretoze by zrejme ziskali EISA ocenie aj v kategorii LCD TV. A tam ziskal ocenienie High-End LCD TV Philips 37PF9731D a LCD TV Sony 32V2000 (zaujimave ako male uhlopriecky vytreli tie velke :) )
Ziskali vsak len video inovaciu a ver mi ze by si nou uz davno robili reklamu a urcite by to ku produktu napisali, keby tuto technologiu uz obsahoval.
Minuli rok ziskali toto ocenie Philips za Clear LCD a prvy model s touto technologiou sa zacal predavat az o viac ako pol roka, takze myslim ze s LED backlight to bude podobne.
Zatial som nasiel vsak len toto: http://www.cnet.com/4520-10602_1-5618617-1.html

A tu este nejake info zo stranky samsung:
http://www.samsung.com/PressCenter/PressRelease/PressRelease.asp?seq=20060106_0000223498

Pisu tam nieco o modeli LN-S8297DE, ktory by to mal mat, ale zatial som taky nevidel... vlastne celu tu novu radu LN-S som este nevidel :)

EDIT: Tych dynamickych 6000:1 ti vysvetlim jednoducho = diming backlight, cize zmena intenzity podsvietenia (jasu) podsvietovacich lamp... tuto technologiu pouziva philips uz viac 2 roky v najvyssich modeloch. (9tkova rada)

EDIT2: Tak som si este preveril tu 42F71B a ma CCFL lampy (cize ziadne LED)
http://www.samsung.com/sk/products/tv/lcdtelevisions/le46f71b.asp

Zaujimave je ako si samsung robi reklamu a vsade pisu ze pouzivaju new CCFL lampy a pritom sa nemaju cim pysit :)... pretoze Philips pouziva uz v TV, ktore maju Clear LCD HCFL lampy, ktore su lepsie ako CCFL
ODSakEda (2278)|8.10.2006 18:34
POiNTER - Dík za info i snahu hledat,já su dnes už KO...
muff (21)|8.10.2006 22:34
LE40M91B je LED. Akurat ze nie je full HD (co je asi vzhladom k technologii zatial logicke)
A predava sa napr. tu: (alebo predpredava)
http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9/samsung-le40m91b

SAMSUNG ukazal nove LCD TV hned po EISA (cca 2tyzdne)

PS: LED podsvietenie sa pouziva uz dost dlho ale pri mensom rozl. (napr. mobil, kamera, atd)

PS2: LN-S je globalne oznacenie. V EU sa to predava pod LExxx :-R
POiNTER (311)|8.10.2006 22:41
[quote=muff]LE40M91B je LED. Akurat ze nie je full HD (co je asi vzhladom k technologii zatial logicke)
A predava sa napr. tu: (alebo predpredava)
http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9/samsung-le40m91b
[/quote]Tak to je fajn... nejako som tuto LCD prehliadol, kukal som na samsung.com a tam su len nejake nove LCDcka a LED som si nevsimol
[quote=muff]PS: LED podsvietenie sa pouziva uz dost dlho ale pri mensom rozl. (napr. mobil, kamera, atd)[/quote]Ano, princip je znamy davno, avsak nepodsivetoval sa kazdy jeden pixel jednou LED... aspon o tom neviem
CyberTec (290)|9.10.2006 02:45
[quote=muff]LE40M91B je LED. Akurat ze nie je full HD (co je asi vzhladom k technologii zatial logicke)[/quote]

Dynamický kontrastní poměr 10 000:1 !!!

Revoluční technologie – podsvícení LED

HD rozlišení 1366 x 768

tak to vypada opravdu zajimave a ani jsem si to ho po honbe za full hd nevsiml :-) tohle mit ve full hd, tak jsem snad konecne spokojeny
POiNTER (311)|9.10.2006 08:14
CyberTec: A preco sa tak honis za full HD?. Pri rozmere 40 palcov velky rozdiel neuvidis. Mam v praci pod sebou dva modely:
Philips 42PF9831D - 1366 x 768
Philips 37PF9731D - 1920 x 1080 (mimochodom vyhral EISA High-End LCD TV 2006-2007)
...dost dlho som ich porovnaval... rozdiel medzi Full HD vidno tak z 1metra, ked som od nich vzdialeny 2 metre rozdiel uz nevidim... a dokonca sa mi obrazovo viac paci 42PF9831D. Skusal som aj vsetky mozne obrazove nastavenia, ale stale mi z toho vychadza lepsie 42PF9831.

EDIT: Este dodavam ze do nich pustam HD obraz 1080i.
ODSakEda (2278)|9.10.2006 11:28
POiNTER ale i o to u HD Videa jde! Nesedět úměrně dále se zvětšijící se úhlopříčkou, ale díky jemnému rastru obrazovky i mnoha pixelů videa tím pádem s mnoha informacemi v obraze-detailů, sedět stále stejně blízko a "jen" zvětšovat před sebou plochu (úhlopříčku) z jemným rastrem (tedy úměrně s velikostí nezvětšovat i body jako u vakuové telky...) aby byl nejlépe obraz mimo tvůj zorný úhel :-) a mít tak pocit virtuální reality, prostě jakoby jsi se díval z okna a né jen z větší dálky sice na většíobrazovku ale relativně (úhlově, neb o zoom je změna úhlu!) tak na stále stejně veliký obraz-ohramičený obdélník...

Tedy jinak-je zbytečná investice do HD, nebudu li pak sedět blíže displeji, ideálně kousilínek za jeho viditelnou jemnou mřížkou!!!
To je další dimenze! tedy nezoomuvat zběsile ani při pořizování kamerou a nelézti do ksichtu jak ve zpravodajství u SD rozlišení..., kde je to skoro nutnost(Aby při tak malém rozlišení a na 55cm telce ze 3m byly vidět risy tváře!...), ale jen se pak rozhlížet po obraze s mnoha detaily a scénami (v bitvách) čoi panoramaty z krajiny ale i panoramatický záběr fotbalového hřiště a přesto bude vidět i do tváře hráčům! 8-) !
CyberTec (290)|9.10.2006 14:48
[quote=POiNTER]CyberTec: A preco sa tak honis za full HD?. Pri rozmere 40 palcov velky rozdiel neuvidis. Mam v praci pod sebou dva modely:
Philips 42PF9831D - 1366 x 768
Philips 37PF9731D - 1920 x 1080 (mimochodom vyhral EISA High-End LCD TV 2006-2007)
...dost dlho som ich porovnaval... rozdiel medzi Full HD vidno tak z 1metra, ked som od nich vzdialeny 2 metre rozdiel uz nevidim... a dokonca sa mi obrazovo viac paci 42PF9831D. Skusal som aj vsetky mozne obrazove nastavenia, ale stale mi z toho vychadza lepsie 42PF9831.

EDIT: Este dodavam ze do nich pustam HD obraz 1080i.[/quote]

me tech 1366 x 768 proste pripada jako takove hybridni rozliseni, kdyby to bylo 1280x720 tak by mi to mozna vadilo min, ale takhle kdyz tam pustim video 720p, tak ho musi nejakym algoritmem resiznout a to vzdycky zpusobuje nejake zbytecne rozmazani, deformace, vidim to na fotkach. tak kdyz uz at to je knap. dneska vyhodim 50 tacu za 1366 a za pul roku si budu nadavat, proc jsem nekoupil full hd. kazdopadne jsem jeste full hd nevidel v porovnani s jinyma, takze se na ne pujdu nejdriv podivat v akci. lcdecko si chci dat prakticky pred sebe nad stul s compem, takze bude vzdalene docela malo, nejaky 1,5-2 metry :-) mozna by stacil i 37". byl jsem se na nej kouknout a je to uz dostatene velky displey
ODSakEda (2278)|9.10.2006 15:37
CyberTec neresizne ho solidně na grafárnureagující elektronika lCDTV, zbudouprostě dole a nahře jen tenké černé pruhy nevyužitých pixelů obrazovky, ale co to udělá s těmi 1366 to fakt netuším-tedýý už jsem u několika HD LCD TV viděl, jak z PC vzorky HD videa 1280x720p reprodukovali krom oněch "pruhů" vodorovně (což je logické a normální) k jedné straně obrazovky bezezbytku a u jednéí(!!!) byl i černý svislý pruh (přesněji mezera nevyužitých pixelů obrazovky)...................
:((
zkero (91)|22.10.2006 03:23
Včera jsem se byl podívat na výstavě Home Cinema 2006 v hotelu Diplomat a obhlídnout jaká LCD TV by se mi líbila. Šel jsem se hlavně podívat na nové Bravie od Sony, hlavně na zmiňovaný model KDL-40W, který mě velmi láká. Televizka opravdu pěkná, jsem zvědav na kolik klesne po vánocích. Co se týče designu tak řada X se opravdu povedla a ten rám kolem dává televizi luxusní vzhled. Mrzela mě pouze absence LCD TV Samsung kde druhý můj favorit LE40F71B nebyl k vidění.
Co mě na výstavě, ale velice mile překvapilo byla expozice LCD TV Sharp, které vypadají nádherně a obraz mají též FullHD a vypadá to, že cena nebude závratná. Nejvíce se mě zaujal model LC42XD1E.

http://www.sharp.co.uk/Product.aspx?ID=1109

Dalsi LCD Sharp:
http://www.sharp.co.uk/Category.aspx?SubID=116

Co si myslíte o značce Sharp, má smysl o ní uvažovat.
Tomáš
CyberTec (290)|22.10.2006 15:08
Sharpy vypadaji fakt zajimave, obrazovky delaji v nove postavene tovarne v Japonsku. tady jsou specifikace, nejvic se mi ale libi, ze maji krome HDMI taky vstup na DVI http://sharp-world.com/corporate/news/060831_1.html v nabidce by mely byt modely 52", 46" a 42"

btw nevidel jsi nahodou jak vypada obraz na Samsungu podsvicenem LEDkama LE40M91B http://www.samsung.com/cz/products/tv/lcdtelevisions/le40m91b.asp
zkero (91)|22.10.2006 15:45
[quote=CyberTec]
btw nevidel jsi nahodou jak vypada obraz na Samsungu podsvicenem LEDkama LE40M91B http://www.samsung.com/cz/products/tv/lcdtelevisions/le40m91b.asp[/quote]

Bohužel, jak sem psal v minulém příspěvku Samsung tam nevystavoval, takže televize tam byli pouze Sony, Pioneer, Sharp, Eizo a pokud se nepletu jedna plazma od Hitachi.
Taky sem se na ty Samsungy chtěl podívat, snad jindy.
zkero (91)|22.10.2006 16:20
[quote=CyberTec]Sharpy vypadaji fakt zajimave, obrazovky delaji v nove postavene tovarne v Japonsku. tady jsou specifikace, nejvic se mi ale libi, ze maji krome HDMI taky vstup na DVI http://sharp-world.com/corporate/news/060831_1.html v nabidce by mely byt modely 52", 46" a 42"[/quote]

Ted koukám na ty jeho specifikace a ta pro mě zajímavá 42 má opravdu jak 2xHDMI tak 1xDVI což se jen tak nevidí. Jsem opravdu zvědav na cenu. No uvidímě brzy 10. listopadu začně prodej v Japonsku, tak se k nám snad taky něco dostane, když výroba má být 6000 ks měsíčne.
V reálu ty televize vypadaj výborně, líbí se mi dokonce více jak KDL-40W, na řadu X to sice nemá, ale ta je zase cenově malinko jinde.
CyberTec (290)|22.10.2006 22:04
[quote=zkero][quote=CyberTec]Sharpy vypadaji fakt zajimave, obrazovky delaji v nove postavene tovarne v Japonsku. tady jsou specifikace, nejvic se mi ale libi, ze maji krome HDMI taky vstup na DVI http://sharp-world.com/corporate/news/060831_1.html v nabidce by mely byt modely 52", 46" a 42"[/quote]

Ted koukám na ty jeho specifikace a ta pro mě zajímavá 42 má opravdu jak 2xHDMI tak 1xDVI což se jen tak nevidí. Jsem opravdu zvědav na cenu. No uvidímě brzy 10. listopadu začně prodej v Japonsku, tak se k nám snad taky něco dostane, když výroba má být 6000 ks měsíčne.
V reálu ty televize vypadaj výborně, líbí se mi dokonce více jak KDL-40W, na řadu X to sice nemá, ale ta je zase cenově malinko jinde.[/quote]

ta 52" by mela byt za 115, ale me spis zajima 42", tipuju kolem 70 tacu. doufam ze tam do dvi opravdu bude a nebude chranene HDCP, nechapu jak muzou ostatni nabizet pro propojeni digitalni tv s pocitacem pouze analogove rozhrani D-sub
clee (6592)|22.10.2006 22:13
dneska sem zevloval po electroworldu, kde maj lcd fakt pozehnane, bohuzel do 90% z nich poustej mtv lokalnim koaxialnim rozvodem pochybny kvality a do toho zbytku zenou hd video z pc pres hdmi takze o pokusy o naky porovnavani zbytecny, priste si asi prinesu prehravac, vyhlidnu si nakyho mistniho poskoka a projedu si jeden screen po druhym :-E :-E :-E
caditko (16)|24.10.2006 22:19
Hezky vecer vsem!
Take jsem byl na Home Cinema vystave. Sharp mne opravdu nadchnul. Konecne poradny obraz z LCD. Btw. u kazde telky byl nejaky hdbox, obraz byl "pouze " 720p a dovnitr to slo slozkove analogem!
Presto to bylo nadherne. I lepsi nez Sony W serie. //Sony mel za telkou taky HDboxy s Linuxem a obcas se jim to kousalo(tak jako Esprit receiver)
Jinak bohuzel 42XD1 nema ono 4 barevne podsvetleni jake maji 37, 46, a 52".
Uz na miste se mi zdal obraz jiny a po prostudovani prospektu i webu se mi to potvrdilo. Proste 42XD1 nema ono RGB+ (karminova barva). To je skoda. Prisla mi ta 37" fakt docela mala:) a 46" uz bude ranec
Ceny byly uvedene pod LCDeckama, a byly asi o 30% nizsi nez u Sony.

Ostuda byla u Sony jediny kus Blu-ray rekorderu v Evrope, ktery ma odpaleny zdroj od posledni predvadecky na Slovensku.

j.
[quote=zkero][quote=CyberTec]Sharpy vypadaji fakt zajimave, obrazovky delaji v nove postavene tovarne v Japonsku. tady jsou specifikace, nejvic se mi ale libi, ze maji krome HDMI taky vstup na DVI http://sharp-world.com/corporate/news/060831_1.html v nabidce by mely byt modely 52", 46" a 42"[/quote]

Ted koukám na ty jeho specifikace a ta pro mě zajímavá 42 má opravdu jak 2xHDMI tak 1xDVI což se jen tak nevidí. Jsem opravdu zvědav na cenu. No uvidímě brzy 10. listopadu začně prodej v Japonsku, tak se k nám snad taky něco dostane, když výroba má být 6000 ks měsíčne.
V reálu ty televize vypadaj výborně, líbí se mi dokonce více jak KDL-40W, na řadu X to sice nemá, ale ta je zase cenově malinko jinde.[/quote]
CyberTec (290)|25.10.2006 15:40
[quote=caditko]Hezky vecer vsem!
Take jsem byl na Home Cinema vystave. Sharp mne opravdu nadchnul. Konecne poradny obraz z LCD. Btw. u kazde telky byl nejaky hdbox, obraz byl "pouze " 720p a dovnitr to slo slozkove analogem!
Presto to bylo nadherne. I lepsi nez Sony W serie. //Sony mel za telkou taky HDboxy s Linuxem a obcas se jim to kousalo(tak jako Esprit receiver)
Jinak bohuzel 42XD1 nema ono 4 barevne podsvetleni jake maji 37, 46, a 52".
Uz na miste se mi zdal obraz jiny a po prostudovani prospektu i webu se mi to potvrdilo. Proste 42XD1 nema ono RGB+ (karminova barva). To je skoda. Prisla mi ta 37" fakt docela mala:) a 46" uz bude ranec
Ceny byly uvedene pod LCDeckama, a byly asi o 30% nizsi nez u Sony.

Ostuda byla u Sony jediny kus Blu-ray rekorderu v Evrope, ktery ma odpaleny zdroj od posledni predvadecky na Slovensku.

j.[/quote]

japoncici maji tyto modely oznacene jako radu GX1W s reproduktory dole a GX2W s reproduktory po stranach http://www.sharp.co.jp/aquos/lineup/gx1/index.html podsvicene by to melo byt pomoci zarivek, fluorescent tubes.

jake byly ceny u nas ?

frantici to prodavaji 37" za 1650 euro , 42" za 1999 euro a 46" za 2739 euro http://www.achetezfacile.com/guide-achat-televiseur-lcd-187-2-1-1-avec-1225---16%252F9-_-1230---90%20%25E0%20109cm-_-0---Sharp.html
ODSakEda (2278)|25.10.2006 16:42
Kdo už kua na vastní oči viděl LCD (nemusí být kua TV...) nad 37" s obrazovkou fuul HD (1920x1080), a na vlastní pracky vyzkoušel, jestli reagovaly el. obvody (VGA, DVI nebo HDMI video IN) korektně na nastavení PC grafiky a topřesně na 1 pixel, jako PC LCD monitory a to na ono fyzické (nativní) rozlišení obrazovky -1920x1080?!!! :((
caditko (16)|25.10.2006 18:32
Ceny uz fakt nevim. Take jedine linky jsem nasel ve Francii. A pri prepoctu to je vic nez slusna cena za tu 37"!
Ale spis by mne zajimala 42". Treba se pochlapi a zmensej/zvetsej pdosviceni pro ni. Nechapu, proc to tak udelali.

j.
stani (1647)|28.10.2006 10:56
[quote=POiNTER]LED podsvietenie sa da uz charakterizovat ako staticky kontrast (pokial ma kazdy jeden pixel moznost nastavit intenzitu podsvietenia), pretoze mozete mat pri jednom zobrazeni maximalnu aj minimalnu hodnotu kontrastu naraz.. to znamena ze sa to da definovat ako staticky kontrast.
Mimochodom Samsung vyhral s touto technologiou EISA, za video inovaciu 2006/2007, avsak myslim ze este nemaju na trhu ziaden model s tymto unikatnym podsvietenim. Paradox je, ze ked som robil bakalarsku pracu o LED diodach (pred rokom), rozmyslal som ze by sa dali vyuzit ako podsvietenie LCD... no a uz je to tu :)[/quote]

Ideální by bylo, kdyby tuto technologii zavedl i Philips - pak bych asi také do LCD (znovu) šel...
tonikus (21)|30.10.2006 22:46
Videli ste už v reáli SAMSUNG LE40F71B ?, mám vážny záujem. Chcem na tom pozerat DIGI SAT, DVD, výstup z HDV kamery...
Alebo TOSHIBU 42WLG66, alebo (neviem čo vybrať) len full HD
POiNTER (311)|30.10.2006 22:51
[quote=tonikus]Videli ste už v reáli SAMSUNG LE40F71B ?,[/quote]Robil som dnes prieskup v obchodoch ale nenasiel som ten Samsung nikde.... inak tak trochu som nad tym rozmyslal a nie som si uplne isty ci je podsvietovany kazdy jeden pixel zvlast diodou... kedze o LED nieco malo viem, rozmerovo sa to da dosiahnut ale samsung o tom nikde nic nepise... takze zrejme preto udavaju kontrast ako dynamicky...jedna led podsviecuje viac pixelov (inak si to neviem vysvetlit)... ak k tomu mate nejake clanky, sem s nimi, uz sa mi nechce hladat :)
CyberTec (290)|31.10.2006 00:19
CyberTec (290)|14.11.2006 00:06
SONY upgradla sve Xkove LCDcka na zobrazeni 1080p

http://www.sony.cz/view/ShowProduct.action?product=KDL-40X2000B&site=odw_cs_CZ&pageType=Overview&category=TVP+LCD+TV

tim padem by mohly zobrazit i obraz z PC v nativnim rozliseni 1920x1080
ODSakEda (2278)|14.11.2006 01:50
CyberTec no ale co toto jas 450cdl :-? Tak 550cdl bych zajásal!
bitskull (77)|14.11.2006 09:43
ODSakEda - to neni o cislech. Mel sem moznost porovnat Toshibu, ktera mela papirove vsechny hodnoty horsi nez vedle stojici LG. Na obou se prehraval stejny zdroj (tipuju DVD) a musim rict, ze LG byla katastrofalni. Na papire vsechno moc hezky, ale ve skutecnosti bida a utrpeni :-(
ODSakEda (2278)|14.11.2006 10:49
bitskull no jo, ale když už dopředi přiznává výrobce, že jas jen 450cdl, tak to víc rozhodně nebude a tedy dopředu se nemusím dívat, nekecáli v realitě :-( A jestli 450 nebo 550 je skra rozdíl! ono už 450 vbs 500 jeli to solidní údaj, je znát!
bitskull (77)|14.11.2006 14:09
ODSakEda: Kazda spolecnost pouziva jiny zpusob mereni a jiny zpusob vyhodnoceni namerenych udaju. Neexistuje na to zadny standard. Takze v tomhle konkretnim pripade to vypada, ze Toshiba uvadi to co se vic blizi prumerne hodnote a LG to co se vic blizi maximu. Nelze proste kouknout na papir a rict 450 je malo ;)
ODSakEda (2278)|14.11.2006 15:20
Jasně, proto taky doporučuji všem zaběhnout do superhypermarketů a koukat v reálu i kdyby pak koupili jinde, ale jisté teoretické předpoklady by také výrobek měl být a měl by mu za výrazně nepravdivé údaje občas někdo udělat "reklamu"! 8-)
CyberTec (290)|15.11.2006 16:46
Vyzkousel jsem dneska pomoci redukce DVI na HDMI pripojit na Sony KLD-W2000 prehravac Transgear. Vse fungovalo v poradku, zkousel jsem nastavit vystup na 720p, 1080i a dokonce fungovalo a to ze vseho nejlip 1080p. Pokud by byla v pocitaci graficka karta s HDMI, tak by sel pocitac propojit i timto zpusobem v plnem rozliseni. Docela mě to prekvapilo, protoze v manualu je pouze zminka o 1080i.

Zkousel jsem ruzna rozliseni videi od stihacek s jasnou oblohou po svitici hlubokomorske prisery ve tme a musim rict, ze s kvalitou obrazu jsem byl vic nez spokojen. cerna byla opravdu hodne cerna a ne nasedla jak na monitoru HP. v jasnych scenach byly barvy natolik jasne, ze bych je uz vic nezesletloval. v prodejne bylo docela pritmi, ale i presto vypadala cerna cerneji nez na crt black triniton. jinak diky jemne mrizce se na ni dalo koukat v pohode i z jednoho metru.

minus tv je u prokladaneho palu, kdy obraz v rychlesich scenach vypada ponekud trhane a pak ze pres analogovy D-sub nejde pripojit pocitac v nativnim rozliseni, ale pouze 1366x768.

jsem jeste domluveny na vyzkouseni Samsungu podsviceneho LEDkama, sice neni full hd, ale pokud by to byla cerna ve tme naprosto cerna a barvy, tak super jak to popisuji, tak bych do nej asi sel. jsem na nej dost zvedavy.
tonikus (21)|20.11.2006 15:52
SAMSUNG LE40F71 cena spadla o 8000,-Sk
ODSakEda (2278)|20.11.2006 18:56
[quote=tonikus]SAMSUNG LE40F71 cena spadla o 8000,-Sk[/quote]
dobrééé: cena spadla :-E Není to spíše o tom, že někdo o něco zlevnil?! (a někdo třeba ne!, dnes není otázka: kolik co stojí, ale za kolik kdo pordává! No a jak kdo!!!) A je dobré neuvádět slevu bez udání předchozí původní ceny konkrétního predejce, neb já pak netuším, z jaké a tedy ani si neumím spočítat na jakou cenu ta cena "spadla"!