Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Asus TV FM?

imported_pavelh_shw (4)|4.9.2004 16:43
Zdar!

Diky ze si me ctete!

Chci koupit Asuse TV FM 7134. Mel jsem uz od nich nekolik zakladnich desek a ty byly super. TV kartu chci jen na slusne sledovani televize a nahravani programu. Necekam luxus, ale slusny uzivani. Tohle bude znit pitome, ale taky se mi libi ten dalkovy ovladac ;-) Skoro na jistotu nebudu pouzivat prilozeny software. Cetl jsem spoustu diskuzi (nejenom zde) a potreboval bych overit par veci. Pokud mate s touhle kartou osobni zkusenosti, predem moc diky za odpoved...

- umi prepinat dualni zvuk, pokud ho televize prave vysila?
- umi nahravat libovolny nebo oba z dualnich zvuku?
- lze naladit soucasne zvuk. normu PAL DK i PAL GB?
- lze slusne ukladat nalezene kanaly (cetl jsem, ze snad nelze prehodit cislo nalezene stanice, vyhodit nalezenou sumejici stanici atp. - ale pokud to je pravda, mozna se tyka jen software?)
- je tam jeste nejakej prusvih, ktery by me mel odradit?


Jeste jednou moc diky za odpovedi!!

P
Ivo Mašek (10205)|4.9.2004 16:55
- lze naladit soucasne zvuk. normu PAL DK i PAL GB?
Žádná tv-společnost nešíří obě normy najednou. Ani je nemění během vysílání. Buď si "naladíš" pro příslušný kanál DK, nebo BG (nikoli GB). Je potom uchováno v paměti. (ne u všech karet, Asus je "vyspělý" výrobek - tam by to mělo fungovat).
Nevím, jak ASUS, ale LEADTEK všechny tvé podmínky splňuje beze zbytku. :-)
Ivo Mašek (10205)|4.9.2004 17:02
Ještě dodám:
Pokud je kvalitní tv-karta, neznamená to vždy bezproblémový provoz. Hlavné záleží na konfiguraci počítače, jak je vyladěn. Také záleží na čipové sadě základní desky (Via, Intel, ...)
Shrnuto: nejvíce záleží na PC.
imported_pavelh_shw (4)|4.9.2004 17:13
Bud zdrav!

Dik za reply! Co se tyka "PAL DK i PAL GB" tak jsem citoval jednoho uzivatele, se kterym jsem korespondoval. neni mi to taky uplne jasne, ale doslova psal: "Karta nepovoluje naladit součastně BG a DK zvuk.normu."

Me hlavne zalezi na dualnim vysilani a slusnem ukladani kanalu (ty diskuze, ktery jsem o tom cetl, to bylo dost odrazujici - ale muze to byt otazka softu nebo starych driveru, to nevim)

Taky diky za tip na leadTek. Uvazoval jsem o WinFast 2000 budto deluxe nebo expert. Myslis, ze by se tyhle dve karty vyrovnaly 7134 (nebo 7135-prave jsem zjistil, ze ho Asus zacal vyrabet)?

jestli budes mit cas - dik predem za odpoved.

P
Ivo Mašek (10205)|4.9.2004 17:24
WinFast TV2000XP Deluxe se již nevyrábí a běží doprodej. Nahradil ho model TV200XP Expert.
TV2000XP Expert vlastním, a jsem s touto kartou velmi spokojen. Používám ji na PC, kde čipová sada i procesor je Intel. Asus je ale stejně "vyspělý", jako Leadtek, takže by tv karta od Asuse neměla být problematická. Vynikající karty jsou také Hauppauge, Pinnacle,...

Pokud by ses zajímal o Leadtek, mrkni na webovou adresu, která je pod čarou tohoto příspěvku. Také mrkni do diskuze o této kartě v této sekci. Rozjel jsem ji já.
Pokud by ses zajímal o Pinnacle, tak mrkni do diskuze o této kartě v této sekci. Vede ji StD.