Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPC/VLC - zvuk pri filme

MASH (12)|5.10.2006 13:56
Mám CCCP + MPC a pri prehrávaní filmu v DivX mi ide slabo zvuk. (zatiaľ iba na jednom filme, ostatné idú dobre - ale nejaká štatistická vzorka to nie je - filmov veľa nemám).
Skúsil som nainštalovať VLC a tam to ide v pohode.
Kde môže byť chyba?
Žiadne iné kodekpaky nemám - to CCCP je na čistej inštalácii WIN XP, takže kodeky by nemali byť zmrvené.
Doom (2331)|5.10.2006 14:34
podívej se do vlastností FFDShow audio dekodéru jestli nemáš špatně nastavené nějaké předzesílení...
jakou máš verzi CCCP?

já jsem teď u kamaráda zkoušel poslední a zvuk tam je správně hlasitý.
vlada (3470)|5.10.2006 14:49
MASH
Dekóduje Ti zvuk MPC nebo FFDShow? V FFDShow se dá zapnout normalizace, jak to je v MPC si teď nejsem jistý. Pokud nevíš, jak to zjistit, koukni na můj návod skoro až dolů - http://jech.webz.cz/multimedia.php
MASH (12)|5.10.2006 15:19
Vďaka, už to fachčí.
Stačilo zaškrtnúť v MPC vo View>Options>Internal Filters>Audio switcher políčko Normalize.
Teda asi to dekóduje MPC...
Ale pri prehrávaní filmu v tray lište svieti ffdshow audio decoder aj ffdshow videdo decoder, takže neviem... Ale menil som to iba v MPC a funguje to už OK.
vlada (3470)|5.10.2006 18:57
MASH
Možná se používá FFDShow dekoder pro postprocessing. Zobraz si ho a podívej se, jaký Ti hlásí vstup. Zřejmě tam bude PCM, což znamená, že se připojí na výstup už dekomprimovanýho zvuku z MPC a dělá na něm ještě nějaký úpravy.
MASH (12)|5.10.2006 20:10
Ak som dobre pozeral, tak mi vypisuje
Info&debug
Input description: 48000 Hz, stereo 224kbps ac3 (liba52)
vlada (3470)|5.10.2006 21:13
MASH
Tohle píše FFDShow? To vypadá, že se to teda dekoduje přes něj. To je zvláštní, MPC má interní AC3 dekoder. Neni vyplej? Teda ne že by to vadilo, jenom mě to překvapuje.
MASH (12)|5.10.2006 21:30
Je to nastavené ako default od nainštalovania CCCP - nič som nemenil, iba potvrdzoval (veľmi tomu nerozumiem, tak som to nechal tak ako to bolo)
V MPC v Internal Filters mám pri Source filters DTS/AC3 zafajknuté, ale v druhom stĺpčeku - Transform filters nie. Pokiaľ chcem aby mi to dekódovalo cez MPC, musím zaškrtnúť všetky položky v Source filters a aj v Transform filters?
Aký je v tom rozdiel či to ide cez FFDshow alebo cez MPC? Je tam nejaký rozdiel v kvalite obrazu/zvuku, rýchlosti alebo to menej zaťažuje procesor...
vlada (3470)|5.10.2006 22:00
MASH
V podstatě to vyjde nastejno. MPC i FFDShow mají AC3 dekoder založený na liba52. Jejich zvukový dekodery jsou v podstatě totožný. Neni nutný to jakkoliv měnit.
MASH (12)|5.10.2006 22:38
Vďaka za vysvetlenie a rýchle reakcie. :-!!!